زمان کنونی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات طراحی الگوریتم تخصصی نرم افزار - کامپیوتر ۹۳

ارسال: #۱۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۲۵ ب.ظ
RE: بررسی سوالات طراحی الگوریتم تخصصی نرم افزار - کامپیوتر ۹۳
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۶ ب.ظ)hhosseinid نوشته شده توسط:  فرقی که این سوال با سوال های پیچیده مشابه و سوال کتاب قدسی داره اینه که نه فقط دور منفی که کلا دور نداره
و این خیلی مساله رو ساده تر کرده

تایید میشه!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر
ارسال: #۱۷
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۶ ب.ظ، توسط Fot30.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۶ ب.ظ)hhosseinid نوشته شده توسط:  فرقی که این سوال با سوال های پیچیده مشابه و سوال کتاب قدسی داره اینه که نه فقط دور منفی که کلا دور نداره
و این خیلی مساله رو ساده تر کرده

تایید میشه!Big Grin

آقا این نگفت تو گراف بی دور و جهت دار اولیه تمام وزن ها مثبت هستند.
اگر قید تمام وزن ها مثبت هستند می اومد حرف شما درست بود.ولی اگر یال ها منفی و مثبت باشن قطعا فلوید نمیتونه.گفتم شبیه اون هستش.چون مثال ۶/۵۳ هم بدون دور وهستش.
زیاد اصرار ندارم که بگم حتما حرف من درسته اما اینطور بنظر میاد.
به حرف من و شما کلید سنجش رو سایت قرار نمیدن.
هرچه شد بادا باد.
ارسال: #۱۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۵۲ ب.ظ
سوال درست غلطه میشد "درست درست"
برنامه سازی پویا هم که کلاسیک بود(توی ازمون پارسه مشابهش بود) در واقع این مسئله WIS میگن
سوال ماتریسه هم میشد هیچ کدام، درواقع این باید به جای یال راس رو میگفت.
ارسال: #۱۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۰۳ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۶ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  آقا این نگفت تو گراف بی دور و جهت دار اولیه تمام وزن ها مثبت هستند.
اگر قید تمام وزن ها مثبت هستند می اومد حرف شما درست بود.ولی اگر یال ها منفی و مثبت باشن قطعا فلوید نمیتونه.گفتم شبیه اون هستش.چون مثال ۶/۵۳ هم بدون دور وهستش.
زیاد اصرار ندارم که بگم حتما حرف من درسته اما اینطور بنظر میاد.
به حرف من و شما کلید سنجش رو سایت قرار نمیدن.
هرچه شد بادا باد.

الان که فکر میکنم اینم میشه ، من پیش فرض یال های اولیه رو مثبت گرفتم. تا ببینیم کلید چی بیاد! Big Grin

ارسال: #۲۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۹ ب.ظ)sara_omd نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  منم هیچکدام درومد ولی نزدم.

اون کلاس ها...
max {n-1 , (n-2)+uk} mishod?

آره منم همینارو زدم واسه هر دو تا یی که گفتی

کلاسها فکر کنم میشه c(n-2)+k به این دلیل که گفته هیچ دو کلاس تخصیص داده شده نباید مجاور باشن.دیگه نمیشه c(n-1) انتخاب کنیم اصلا معنی نمیده این بازگشتی اگه c(n-2)+vk انتخاب بشه همیشه بیشترین جوابو میده مثلا ۴ تا کلاس در نظر بگیرید
کلاس ۴ ظرفیتش ۴ تاست
کلاس ۳ ۳تا
کلاس ۲ ۲ تا
کلاس ۱ ا
بهترین و بیشترین ظرفیت که مجاور نباشه میشه کلاس۴+کلاس ۲ یعنی c(n-2)+vk اشتباه میکنم؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar1369 , مهربان مادر , bahar_engineer
ارسال: #۲۱
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۵ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۵ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  کلاسها فکر کنم میشه c(n-2)+k به این دلیل که گفته هیچ دو کلاس تخصیص داده شده نباید مجاور باشن.دیگه نمیشه c(n-1) انتخاب کنیم اصلا معنی نمیده این بازگشتی اگه c(n-2)+vk انتخاب بشه همیشه بیشترین جوابو میده مثلا ۴ تا کلاس در نظر بگیرید
کلاس ۴ ظرفیتش ۴ تاست
کلاس ۳ ۳تا
کلاس ۲ ۲ تا
کلاس ۱ ا
بهترین و بیشترین ظرفیت که مجاور نباشه میشه کلاس۴+کلاس ۲ یعنی c(n-2)+vk اشتباه میکنم؟

خدا خیرت بده باز ۱ نفر همفکر من پیدا شد. منم کلی مثال براش حل کردم تا به این رسیدم... بین ۲ تا گزینش مونده بودم.

تنگ ترین زمان سختی، نزدیک ترین زمان گشایش است.

امام علی (ع)
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر , tabassomesayna
ارسال: #۲۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ ب.ظ)bahar1369 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۳۵ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  کلاسها فکر کنم میشه c(n-2)+k به این دلیل که گفته هیچ دو کلاس تخصیص داده شده نباید مجاور باشن.دیگه نمیشه c(n-1) انتخاب کنیم اصلا معنی نمیده این بازگشتی اگه c(n-2)+vk انتخاب بشه همیشه بیشترین جوابو میده مثلا ۴ تا کلاس در نظر بگیرید
کلاس ۴ ظرفیتش ۴ تاست
کلاس ۳ ۳تا
کلاس ۲ ۲ تا
کلاس ۱ ا

خدا خیرت بده باز ۱ نفر همفکر من پیدا شد. منم کلی مثال براش حل کردم تا به این رسیدم... بین ۲ تا گزینش مونده بودم.

اینی که دوستان میگن که ماکس رو بگیره آخه معنی نمیده اینطوری هر مرحله یه کلاس با ظرفیت کمتر رو انتخاب میکنه و نتیجه ای بر نمیگردونه بهترین جاب همونه که توش کلاس باظرفیت vi با دوکلاس قبلش جمع شه و بیشترین ظرفیتو برگردونه
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر , bahar_engineer
ارسال: #۲۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ب.ظ
دوستان سوال ۹۸ رو مطمئنید گزینه ۲ میشد ؟

من lgn دراوردم ! چون بعد از اینکه یه بار یه ماتریس مشترکو توش ضرب میکردیم ستونش مشخص میشد .

بعدش باید به ازای هر n تا عنصر اون ستون تو ماتریس‌های ورودی مشابه صفر میذاشتی ! که یعنی‌ هردفعه میتونستی یکی‌ از اون n تا رو چک کنی‌ یه‌جورایی شبیه search در n عنصر میشد که اونم بهترین مرتبش lgn هستش .
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهربان مادر , Amoojan
ارسال: #۲۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ب.ظ)pderakhshanfar نوشته شده توسط:  دوستان سوال ۹۸ رو مطمئنید گزینه ۲ میشد ؟

من lgn دراوردم ! چون بعد از اینکه یه بار یه ماتریس مشترکو توش ضرب میکردیم ستونش مشخص میشد .

بعدش باید به ازای هر n تا عنصر اون ستون تو ماتریس‌های ورودی مشابه صفر میذاشتی ! که یعنی‌ هردفعه میتونستی یکی‌ از اون n تا رو چک کنی‌ یه‌جورایی شبیه search در n عنصر میشد که اونم بهترین مرتبش lgn هستش .
logn تایید میشود به شدت!Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: pderakhshanfar , مهربان مادر
ارسال: #۲۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۶ ق.ظ، توسط مهربان مادر.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ)mahdi.68 نوشته شده توسط:  
(25 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  منم هیچکدام درومد ولی نزدم.

اون کلاس ها...
max {n-1 , (n-2)+uk} mishod?

درسته . با یک مثال ساده میشه فهمید که هیچ معنی خاصی نداره
مثالی که بنده حل کردم تمام درایه ها ۰ شد. که هیچ گزینه ای درست نبود. کافیه یک درایه نظیر هر سطر و ستون ۰ باشه در اینصورت مینیمم همون صفر میشه و تمام درایه ها صفر میشن.
ولی من اینوmax {n-1 , (n-2)}+uk} زدم! یعنی غلطه؟

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ب.ظ)El@he نوشته شده توسط:  منم هیچکدام درومد ولی نزدم.
منم هیچکدام و خواستم بزنم ولی دستم لرزید نزدمشSad

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  سوال درست غلطه میشد "درست درست"
ولی من" غلط، درست "زدم یعنی اشتباس؟

روی خدا را ببوس
ارسال: #۲۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۵ ق.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  سوال درست غلطه میشد "درست درست"

تایید مینمایم! Big Grin

ارسال: #۲۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)مهربان مادر نوشته شده توسط:  ولی من اینوmax {n-1 , (n-2)}+uk} زدم! یعنی غلطه؟

من الان متوجه شدم اون دوستمون گفته بودن ماکس نگیریم، ببخشید من همین گزینه رو زدم.

امام علی (ع)
ارسال: #۲۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۲ ب.ظ، توسط damavand_kellap.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ق.ظ)bahar1369 نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)مهربان مادر نوشته شده توسط:  ولی من اینوmax {n-1 , (n-2)}+uk} زدم! یعنی غلطه؟

من الان متوجه شدم اون دوستمون گفته بودن ماکس نگیریم، ببخشید من همین گزینه رو زدم.

آخه نکته سوال اینه که کلاسای انتخاب شده نباید مجاور باشن این الگوریتم از شیوه حریصانه استفاده میکنه و چون کلاسا مرتب هستن هر بار بزرگترین کلاس ممکن انتخاب میشه یعنی یکی در میون کلاسا رو انتخاب میکنیم از بزرگترین کلاس شروع میکنیم که میشه c(n-2)+vk نمیدونم شاید راه حل من اشتباه باشه شما راه حلتون رو بدید شاید من اشتباه میکنم

در ضمن وقتی vk انتخاب بشه دیگه نمیتونیم کلاس قبلیش رو انتخاب کنیم یعنی c(n-1) نمیتونه انتخاب بشه پس دیگه max گرفتن که معنی نمیده
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar_engineer , مهربان مادر
ارسال: #۲۹
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۲۶ ب.ظ، توسط tabassomesayna.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  آخه نکته سوال اینه که کلاسای انتخاب شده نباید مجاور باشن این الگوریتم از شیوه حریصانه استفاده میکنه و چون کلاسا مرتب هستن هر بار بزرگترین کلاس ممکن انتخاب میشه یعنی یکی در میون کلاسا رو انتخاب میکنیم از بزرگترین کلاس شروع میکنیم که میشه c(n-2)+vk نمیدونم شاید راه حل من اشتباه باشه شما راه حلتون رو بدید شاید من اشتباه میکنم

در ضمن وقتی vk انتخاب بشه دیگه نمیتونیم کلاس قبلیش رو انتخاب کنیم یعنی c(n-1) نمیتونه انتخاب بشه پس دیگه max گرفتن که معنی نمیده

منم اینو زدم .. یه مثال زدم فقط به همین گزینه می خورد

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar_engineer , مهربان مادر
ارسال: #۳۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  آخه نکته سوال اینه که کلاسای انتخاب شده نباید مجاور باشن این الگوریتم از شیوه حریصانه استفاده میکنه و چون کلاسا مرتب هستن هر بار بزرگترین کلاس ممکن انتخاب میشه یعنی یکی در میون کلاسا رو انتخاب میکنیم از بزرگترین کلاس شروع میکنیم که میشه c(n-2)+vk نمیدونم شاید راه حل من اشتباه باشه شما راه حلتون رو بدید شاید من اشتباه میکنم

کاش این هوش و حواسی که بعد از جلسه فوران میکنه رو همون سر جلسه داشتیمSad
الان دوباره حل کردم میبینم گزینه اول درسته. با ۳ تا کلاس در نظز گرفتم. با گزینه اول یا کلاس وسط انتخاب میشه یا مجموع ۲تا کلاس اول و سوم (هرکدوم که بیشتر باشه) اینجوری دیگه ۲ تا کلاس کنار هم انتخاب نمیشن... دقت کنید که (کا)c مجموع کل کلاسا از اول تا خونه (کا) هست.

امام علی (ع)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۶۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۶,۰۱۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۷۷۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۲۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۸۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۸۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۸۷۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۵۵ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۷۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close