زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بلاتکلیفی ۱۵۰ دانشجوی رتبه اول کشور

ارسال: #۷۶
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ ق.ظ
بهتون برنخوره بچه ها چرا هرکسی هرچی خوند به خودش میگیره؟
هممون میدونیم تو سطح پایین ترین دانشگاه ها آدم با سواد پیدا میشه تو شریفم آدم بیسواد زیاده

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۴
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: y_amin
ارسال: #۷۷
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ق.ظ
باید پذیرفت که شاگرد اول شدن در دانشگاه زاهدان با شاگرد اول شدن در شریف فرق میکنه. این یه واقعیته. نمیشه به هر دوشون یه امتیاز داد. هم کسانیکه باهاشون رقابت میشه فرق میکنند و هم اساتید. حالا شما بگو من موشک هوا کردم اونجا!
بحث سواد هم مطرح نیست. بیشتر بحث زحمتی است که باید کشیده بشه. باید پذیرفت واقعیتها را که زحمات یکسان نیست. پایه شون هم یکی نیست. وگرنه اونیکه دانشگاه زاهدان کارشناسی خونده نمیرفت اونجا. البته زاهدان یه مثال بود بکسی برنخوره.
از این نظر حق با دانشگاه شریف هست وباید کنکور ملاک باشه که شرایطش یکسانه. کنکور هم همیشه فقط کتاب تست خوندن نیست که بعضی این تصور را دارند. اگه اینجوری بود که خیلی راحت تر از اینی بود که هست.
از طرفی اینجوری هم نیست که اگه کسی از یه دانشگاه بی کیفیت با سهمیه شاگرد اولی مثلا" رفت شریف دیگه همه چیز عوض میشه. مطمئن باشید اسم دانشگاه کارشناسی تا وقتی از مدرکش استفاده میشه همراه فارغ التحصیل هست. حالا تو استخدام باشه تو مدارج بعدی تحصیلی باشه.
ولی با اینحال این صدو پنجاه نفر بیگناه هستند . شاید اگه این قانون نبود بهتر درس میخوندند و تو کنکور خودشون رتبه می آوردندو همان شریف قبول میشدند.بنابراین ثبت نام نکردنشون و علاف کردنشون کار درستی نیست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۷۸
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۰ ق.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بنابراین ثبت نام نکردنشون و علاف کردنشون کار درستی نیست.
البته همیشه تو این شرایط نهایتاً دانشجو ثبت‌نام می‌شه. اما نکته جالب ماجراجویی سازمان سنجش هست. پارسال شریف ۴۵ نفر می‌خواست برداره، سازمان ۹۰ نفر فرستاده بود. خوب تو این شرایط همه برنامه‌های دانشگاه مقصد به هم می‌ریزه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , reza_dev , انرژی مثبت , zarei1991 , berkeley
ارسال: #۷۹
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ق.ظ
RE: بلاتکلیفی ۱۵۰ دانشجوی رتبه اول کشور
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۰ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  البته همیشه تو این شرایط نهایتاً دانشجو ثبت‌نام می‌شه. اما نکته جالب ماجراجویی سازمان سنجش هست. پارسال شریف ۴۵ نفر می‌خواست برداره، سازمان ۹۰ نفر فرستاده بود. خوب تو این شرایط همه برنامه‌های دانشگاه مقصد به هم می‌ریزه.

آقای دکتر به نطرتون با این شرایط که الان هست و شریف ثبت نام نمی کنه .سال بعد درست کنن وضیعت سهمیه هارو.
امسال که در حق بچه ها خیلی ظلم شد.حداقل برای سالهای بعد درست شه.
بعد یه سوال این که شما که شریف هستید از وضعیت دانشجوهایی که با سهمیه اومدن اونجا سالای قبل خبر دارید؟وضعیت درسیشون؟کشش دارن؟استادا راضین ازشون؟
۰
۰
ارسال: #۸۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ق.ظ)reza_dev نوشته شده توسط:  بعد یه سوال این که شما که شریف هستید از وضعیت دانشجوهایی که با سهمیه اومدن اونجا سالای قبل خبر دارید؟وضعیت درسیشون؟کشش دارن؟استادا راضین ازشون؟
بعد از ورود دیگه کسی نمی‌پرسه که طرف چه‌طوری اومده و من هم اطلاعی ندارم. ولی جدیداً توی مقطع ارشد شریف تعداد افتاده‌ها زیاد شده و البته اینکه طرف چطوری اومده رو هم اطلاع نداریم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_dev , berkeley
ارسال: #۸۱
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ب.ظ
من خودم شاگرد اول دیدم از بهترین دانشگاه ه های کشور که خودش میگفت درسی را فکر می کردم می افتم ولی اینقد رفتم پروژه اضافی انجام دادم که ۲۰ شدم در حالیکه در همون دانشگاه حتما کسایی بودن که سر و زبون اون را نداشتن و نتونستن نمره اضافی بگیرن در ضمن بدتر اینکه همین پارسال کسایی بودن که رتبه های خب بودن ولی چون دانشگاه لیسانسشون خوب نبود پیام نور یا غیرانتفاعی یا آزاد بودن به این شاگرد اولا و استعداددرخشان ها موقع گرفتن استاد پروژه توسط استادا ترجیح داده می شدن و استادای خوب تر گیرشون اومد چون استادا به دانشگاه لیسانس و معدل خیلی اهمیت می دادن
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال: #۸۲
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ب.ظ، توسط Helmaa.)
(۲۰ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  این مملکت یه قانون برای هر کاری که نوشته میشه چون درست نوشته نمیشه و آدمایی مینویسن که سطح سواد و تجربه شون کافی نیست، در نتیجه هر ماده قانون چند تا تبصره میخوره.
مثل یه برنامه که مدام توش شرط هست واسه پرش از یه جا به جای دیگه.
اگه کنکور دستورالعملش اشتباهه خب درستش کنید.
اگه نمیتونید یه قانون بی نقص بنویسید آزمایشی بنویسید و بعد سه سال نتیجه اش را ببینید اگه اشکال داره درستش کنید.
اگه باز هم نمیشه بریم یه الگوی آموزشی از یک دانشگاه درست درمان که رتبه بالا داره بیارید بذارید جلوتون.
یه دو سه تا هم از دانشگاههای درجه دو و سه و ...پنجاه بیارید واسه دانشگاههای پایین تر.
میدونید چرا نمی کنیم؟
چون همینجوری برای بعضیها بهتره. قانون غلط را میشه بهش تبصره زد.
وقتی متزلزل شد میشه اجرایش نکرد و پاسکاری کرد.میشه مجری بگه قانون ایراد داره و قانونگذار بگه مجری.

من کاری به رتبه و اینا ندارم چون بقول دوستمون بهتره کاملا" مستند باشه. شاید اون رتبه های خوب یا بدی که ما دیدیم برای قضاوت کافی نباشه ولی بنده خداها بدجوری اذیت میشن. واقعا" کسیکه با غرور و شوق تحصیل تو یه دانشگاه خوب اومده ارشد ثبت نام کنه خوب نیست تاثیر منفی اینجوری تو روحیه اش بذارن.بزنن تو ذوقش .
قانون بده دیگه باشه سال بعد درستش کنید نه الآن که اجرا شده.
همه این بحث ها و مشکلات بر میگرده به اون مشاوره های تحصیلی که سال اول دبیرستان تو مدرسه ها صورت میگیره و همینطور به این تفکر خانواده ها که میگن بچه هامون باید برن رشته ریاضی یا تجربی ادامه تحصیل بدن،علوم انسانی مال بچه ضعیف هاست!

به قول دکتر حقیقت تو خارج اگه کسی بخواد انتخاب رشته کنه بگه میخوام در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل بدم صد جور تست و ارزیابی روش انجام میدن،چون این نکته رو خوب در نظر دارن که کسی که میره رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل میده فردا باید یه اقتصاد دان خوبی بشه ،یه مدیر خوبی بشه و ...،فردا تو این نقش ها برای میلیونها نفر قراره تصمیم گیری کنن و روی سرنوشت افراد جامعه تاثیر مستقیم دارن!

اما تو ایران،اکثرا کسانی که ریاضیشون ضعیفه و معدل پایینی دارن،و بعضا درسهاشون رو به زور پاس میکنن بهشون میگن برید انسانی ادامه تحصیل بدید!!
در عوض کسی که هوش و استعدادش خوبه بهش میگن برو ریاضی یا تجربی،مثلا طرف پا میشه میره برق شریف میخونه آخرش که چی!!!

اونهایی هم که رفتن رشته های علوم انسانی تا دکترا خودشون با خودشون رقابت میکنن آخرش هم مسئولیتهای اجرایی کشور و تصمیم گیریهای مهم که با سرنوشت ماها در ارتباط هست،رو به دست میگیرن!

نتیجه این میشه که باید بشینیم با هم بحث کنیم که چرا این قانون اینجوریه چرا جور دیگه ای نیست!!
در واقع نمیتونند به خوبی تحلیل کنند!!!

به نظرم اگر کسی واقعا دلسوره و در خودش میبینه که تو این رشته ها ادامه تحصیل بده برای ارشد بره رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل بده،یا اینکه در اینده موقع تصمیم گیری انتخاب رشته بچه هامون ،با دید بازتری راهنماییشون کنیم.Smile

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , azad_ahmadi , y_amin , asp_vb , arixooo , EhsanChess , euruse , zarei1991
ارسال: #۸۳
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ب.ظ
الان سرنوشت این بچه ها (همون ۱۵۰) نفر چی شد،بلاخره ثبت نامشون کردن؟
یه نکته ای هم بگم اینه که اگه کسی لیاقتش شریف(یا دانشگاه تراز اول) نباشه، میمونه، نمی تونه ادامه بده.
پس شریف یا دانشگاه برتر جای هر کسی نیست.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۱
۰
ارسال: #۸۴
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۵۲ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  در عوض کسی که هوش و استعدادش خوبه بهش میگن برو ریاضی یا تجربی،مثلا طرف پا میشه میره برق شریف میخونه آخرش که چی!!!
آخرش از ایران میره و ایران میمونه و مشکلاتش و دانشجوهایی که نتونستن نگهشون دارن.
تصمیم گیری برای انتخاب رشته آینده و علاقه از دبیرستان شروع نمیشه بلکه از دبستان شروع میشه. البته اگه مواردی مثل هنر رو هم به حساب بیاریم. ولی تو ایران اولا که علاقه اصلا به حساب نمیاد ثانیا اصلا آشناییتی در کار نیست که بشه رو تصمیم ها حساب کرد. اونی که تو دبیرستان میره رشته ریاضی چه درکی از فیزیک یا شیمی داره آخه؟
به فرض که مشخص بشه یه بچه ای در زمینه خطاطی استعداد عجیبی داره و اگه ادامه بده میشه میرعماد۲، چه تضمینی برای درآمد اون هست؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۸۵
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ ب.ظ
من میگم کسی که قدرت درک و تحلیل خوبی داره باید قبل از انتخاب رشته استعداد یابی بشن،باید براشون این رشته ها وکارهایی که قراره در اینده انجام بدن به خوبی باز بشه ،تا بخوبی هدایت بشن،و در اینده تصمیم گیریهای خوبی در جامعه گرفته بشه و ...
اگر کسی قراره تو این رشته های مهم(علوم انسانی منظورمه) درس بخونه و فردا کاره ای بشه باید با دقت ارزیابی بشن نه همینجوری اجازه بدن برن این رشته ها !

اگر نظر منو بخواهید همین مشکلات درامد و این صحبتهایی که شما اشاره کردین باز هم بر میگرده به همونهایی که دارن برامون تصمیم گیری میکنن و از روز اول برای اینکار ساخته نشده اند، منتها اشتباهی تو مسیرش افتادن!!
بحث من بر روی رشته هایی بود که با سرنوشت ادمهای زیادی سروکار داره که البته حقوق کمی هم نمیگیرن!!

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: EhsanChess
ارسال: #۸۶
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۲۷ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  به قول دکتر حقیقت تو خارج اگه کسی بخواد انتخاب رشته کنه بگه میخوام در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل بدم صد جور تست و ارزیابی روش انجام میدن،چون این نکته رو خوب در نظر دارن که کسی که میره رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل میده فردا باید یه اقتصاد دان خوبی بشه ،یه مدیر خوبی بشه و ...،فردا تو این نقش ها برای میلیونها نفر قراره تصمیم گیری کنن و روی سرنوشت افراد جامعه تاثیر مستقیم دارن!
بدجوری با حرفهای دکتر حقیقت موافقم...خوشم میاد سر همه کلاسهاش هم میگه اینارو
من از خودم میگم..من از همون دبیرستان هم که رفتم رشته ریاضی میدونستم که دوست ندارم مهندس شم..دوست داشتم زیست شناس شم یا اینکه برم انسانی که حقوق بخونم..
اما آخه آدم به این فکر میکنه که گیریم زیست شناس هم شدم..چجوری پول در بیارم؟؟ نمیگم نمیشه..اما نسبت به رشته های مهندسی کار پیدا کردن سخت تره...
در مورد حقوق هم باید میرفتم کلی عربی و فقه و درسهای غیر مرتبط میخوندم...تازه همون حقوق هم کلی از چیزاشو اصلا نمیتونم قبول کنم...این مشکل علوم انسانی در کشور ماست..
این شد که ما هم رفتیم ریاضی..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , euruse
ارسال: #۸۷
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۲۹ ب.ظ
بهترین کار برای سهمیه شاگرد اولی اینه که :
نمره همه دانشجویان رتبه اول روی حساب ۸۰ درصد نره . مثلا بگن دانشجوی رتبه اول دانشگاههای خوب کشور مثل امیرکبیر و شریف بره روی ۷۵ درصد ، اصفهان و شیراز و.... بره روی ۸۰ درصد ....تا برسه به غیر انتفاعی ها بگن غیر انتفاعی های خوب بره رو ۹۰ یا ۹۵ درصد و به یقیه غیرانتفاعی ها هم تعلق نگیره. یعنی مثل تراز کردن معدل بر اساس دانشگاهها ، بیان این درصدی که برای شاگرد اولها میذارن را هم تراز کنن.

چون باور کنین نمیشه این سهمیه را برداشت . این سهمیه هرچی هست معقولترین سهمیه در تمام کنکورهاست . ما سهمیه موثرترهم داریم . با سهمیه رزمندگان کسیا میشناسم امسال با رتبه ۳۰۰۰ ، معماری شبانه اصفهان قبول شده ها ..... به هر حال سهمیه شاگرد اولی خوبه و باید باشه چون خودش باعث ایجاد رقابت تو دانشگاهها میشه و هم واقعا کسی که این سهمیه را میگیره ۴ سال واسش زحمت کشیده ولی نباید طوری باشه که شاگرد اول شریف و شاگرد اول دانشگاه ما جفتشون به یک اندازه از این سهمیه سود ببرن چون قابل قیاس نیستن.

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۲
۰
ارسال: #۸۸
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۳۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
به نظر شما بعضی از استاد های رشته های علوم انسانی که قوی هستن میتونن تو تصمیم گیری های کلان دخالت کنن؟

(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  به هر حال سهمیه شاگرد اولی خوبه و باید باشه چون خودش باعث ایجاد رقابت تو دانشگاهها میشه و هم واقعا کسی که این سهمیه را میگیره ۴ سال واسش زحمت کشیده.
من که ندیدم کسی برای این سهمیه درس بخونه. حتی ندیدم کسی برای شاگرد اول شدن درس بخونه و همینطور ندیدم کسی برای سهمیه شاگرد اولی ۴ سال زحمت بکشه. یا شما معنای زحمت کشید رو نمیدونید یا من درک دیگه ای از زحمت کشیدن دارم.
۱
۱
ارسال: #۸۹
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۳۷ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ب.ظ)Helmaa نوشته شده توسط:  در عوض کسی که هوش و استعدادش خوبه بهش میگن برو ریاضی یا تجربی،مثلا طرف پا میشه میره برق شریف میخونه آخرش که چی!!!
آخرش از ایران میره و ایران میمونه و مشکلاتش و دانشجوهایی که نتونستن نگهشون دارن.
تصمیم گیری برای انتخاب رشته آینده و علاقه از دبیرستان شروع نمیشه بلکه از دبستان شروع میشه. البته اگه مواردی مثل هنر رو هم به حساب بیاریم. ولی تو ایران اولا که علاقه اصلا به حساب نمیاد ثانیا اصلا آشناییتی در کار نیست که بشه رو تصمیم ها حساب کرد. اونی که تو دبیرستان میره رشته ریاضی چه درکی از فیزیک یا شیمی داره آخه؟
به فرض که مشخص بشه یه بچه ای در زمینه خطاطی استعداد عجیبی داره و اگه ادامه بده میشه میرعماد۲، چه تضمینی برای درآمد اون هست؟

مشکل زمانه نمود پیدا می کنه که علم برای گذراندن زندگی و امرار معاش فرا گرفته میشه که این خودش درد بزرگیه.
اینجا علاقه حرف آخر رو میزنه، اگه دنبال علاقه ت بیوفتی از گرسنگی می میری.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: euruse
ارسال: #۹۰
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۰۳ ب.ظ، توسط Ahad.mozafari.)
(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  باید پذیرفت که شاگرد اول شدن در دانشگاه زاهدان با شاگرد اول شدن در شریف فرق میکنه. این یه واقعیته. نمیشه به هر دوشون یه امتیاز داد. هم کسانیکه باهاشون رقابت میشه فرق میکنند و هم اساتید. حالا شما بگو من موشک هوا کردم اونجا!
بحث سواد هم مطرح نیست. بیشتر بحث زحمتی است که باید کشیده بشه. باید پذیرفت واقعیتها را که زحمات یکسان نیست. پایه شون هم یکی نیست. وگرنه اونیکه دانشگاه زاهدان کارشناسی خونده نمیرفت اونجا. البته زاهدان یه مثال بود بکسی برنخوره.
از این نظر حق با دانشگاه شریف هست وباید کنکور ملاک باشه که شرایطش یکسانه. کنکور هم همیشه فقط کتاب تست خوندن نیست که بعضی این تصور را دارند. اگه اینجوری بود که خیلی راحت تر از اینی بود که هست.
اگر منظور شما با من هسته من برای شرایط خودم گفتم که باید کتاب تست بخوانم . ببخشید شایدم منظورم را اشتباه رساندم . من تمام درسها را سعی کردم از روی کتاب مرجع بخوانم حتی اگر استادمان اون کتاب را درس نمی داد. با این نکته که کتابهای مرجع را خواندن مهمتره موافقم و کتاب تست تنها به هیچ دردی نمی خورد، برای اینکه اگر غیر این بود رتبه من که فقط برای یک درس کتاب تست خریده بودم ( که کامل نخواندم)این نبود ولی قبول داشته باشید اگر کتابهای مرجع را در طول ترمها خوانده باشید با چند ماه کتاب تست خوب میشه جمع بندی کرد و رتبه خوبی آورد.
حرفم اینه که شاگرد اول همه دانشگاهها یکسان نیستند و این قانون باید اصلاح بشود و من دوست ندارم مثل سهمیه های دیگه باشد و وقتی رفتم دانشگاه هرکس که از من پرسید نگم که از سهمیه شاگرد اولی استفاده کردم.
اما تا کی ما باید منتظر باشیم که یک قانون یا آیین نامه بعد از اجرایی شدن دیگر نیاز به اعتراض نداشته باشد خدا داند:huh:

(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظر شما بعضی از استاد های رشته های علوم انسانی که قوی هستن میتونن تو تصمیم گیری های کلان دخالت کنن؟

(۲۲ شهریور ۱۳۹۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  به هر حال سهمیه شاگرد اولی خوبه و باید باشه چون خودش باعث ایجاد رقابت تو دانشگاهها میشه و هم واقعا کسی که این سهمیه را میگیره ۴ سال واسش زحمت کشیده.
من که ندیدم کسی برای این سهمیه درس بخونه. حتی ندیدم کسی برای شاگرد اول شدن درس بخونه و همینطور ندیدم کسی برای سهمیه شاگرد اولی ۴ سال زحمت بکشه. یا شما معنای زحمت کشید رو نمیدونید یا من درک دیگه ای از زحمت کشیدن دارم.

من خواندم اما فقط سه چهار ترم و دوستم که خیلی بچه درس خوانی هم بود(شاگرد اول ورودی قبل ما) برای کنکور خواند و رتبه ۱۲ شد. ما هم کلاسی بودیم و با چند صدم اختلاف معدل.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hardware23

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۲۹ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۲۲ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۷۰۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۴۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۱۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۲۶ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۷۰۵ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۷۷ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۷۵ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۴۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close