زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ادامه ی تحصیل با این شرایط؟

ارسال:
۰۷ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ
سلام دوستان. من خیلی وقته که با مانشت آشنا شدم و همیشه هم به انجمن ها سر می زنم اما این اولین باره که موضوعی رو مطرح می کنم امیدوارم پستم رو در جای صحیحی قرار داده باشم و قوانین رو نقض نکرده باشم.
من فارغ التحصیل نرم افزار از دانشگاه الزهرا هستم. قبل از ورود به دانشگاه به ادامه تحصیل علاقه ی زیادی داشتم اما الان که ۲ سال از فارغ التحصیلیم می گذره هنوز مردد هستم و این مساله منو آزار می ده. از طرفی دوست دارم ادامه تحصیل بدم و از طرفی فکر می کنم که تو این رشته کارآیی ندارم(از ابتدا هم پدرم برام انتخاب رشته کرده بودن). وقتی با کسانی مواجه می شم که فوق لیسانس دارن و چیز زیادی بلد نیستن و نمی تونن کار پیدا کنن می گم نکنه منم این طوری باشم. چون من همین الانم توانایی هام در مقایسه با هم دانشگاهیام پایینه و کار هم نتونستم پیدا کنم. نه تسلط به یک زبان برنامه نویسی دارم( بیشتر پروژه هامو دوستام انجام می دادن ولی در تمرینات و امتحانات اهل تقلب نبودم.) و نه به sql و نه به هیچ حوزه ی تخصصی کامپیوتر. با خودم می گم یه فوق لیسانس بی سواد واقعا مایه ی آبروریزیه. من درس خوندنو دوست دارم اما به هیچ شاخه ای از کامپیوتر علاقه ی خاصی ندارم. اینم بگم که تصمیم داشتم برای ارشد IT بخونم چون شنیدم از کامپیوتر راحت تره. راستی پایان نامم هم ترجمه ی چند مقاله در ارتباط با ترجمه ی ماشینی بود که اصلا بهش علاقه ای نداشتم. حالا من از شما دوستان می خوام منو راهنمایی کنید که از نظر شما کار درست چیه؟ به همین منظور تمام نمرات دوره ی کارشناسیمو اینجا گذاشتم. ممنون می شم راهنماییم کنید.
ریاضی پیش دانشگاهی : ۱۵، فیزیک ۱: ۱۹، کارگاه عمومی: ۱۶
آزمایشگاه کامپیوتر: ۲۵/۱۸، مبانی کامپیوتر و برنامه سازی: ۵۰/۱۲، فارسی: ۵۰/۱۷
زبان عمومی: ۱۹، اندیشه اسلامی ۱: ۵۰/۱۵ ، تاریخ تحلیلی صدر اسلام: ۲۰ریاضی ۱: ۱۶ ، فیزیک ۲: ۱۲ ، برنامه سازی پیشرفته: ۷۴/۱۶
ساختمان های گسسته : ۱۸ ، اندیشه اسلامی ۲: ۱۷، ریاضی ۲: ۵۰/۱۷
معادلات دیفرانسیل: ۱۷ ، آزمایشگاه فیزیک ۱: ۵۰/۱۷ ، زبان ماشین و برنامه سازی: ۷۵/۱۴
ساختمان داده ها: ۱۸ ، مدارهای منطقی: ۱۸، انقلاب اسلامی ایران: ۲۰
آزمایشگاه فیزیک پایه ۲: ۵۰/۱۷، ریاضی مهندسی: ۷۵/۱۸ ، طراحی الگوریتم ها: ۱۹
معماری کامپیوتر: ۵۰/۱۳ ، طراحی و پیاده سازی زبان های برنامه سازی: ۷۵/۱۱، ذخیره و بازیابی اطلاعات : ۱۵/۷۵
زبان تخصصی: ۱۸، مدارهای الکتریکی ۱: ۳۰/۱۷ ، سیستم های عامل: ۲۵/۱۴
نظریه ی زبان ها و ماشین ها: ۱۳ ، ریز پردازنده ۱: ۱۴، مهندسی نرم افزار ۱: ۷۵/۱۴
اخلاق اسلامی: ۲۰، آزمایشگاه مدارهای منطقی: ۱۸ ، مدارهای الکترونیکی: ۶۰/۱۵
شیوه ارائه مطالب علمی و فنی: ۱۷ ، هوش مصنوعی: ۷۵/۱۵ ، اصول طراحی کامپایلر: ۲۵/۱۵
مهندسی نرم افزار ۲: ۷۵/۱۷ ، تربیت بدنی ۱: ۱۹، روشهای محاسبات عددی: ۲۰
گرافیک کامپیوتری: ۱۷، آزمایشگاه معماری کامپیوتر: ۱۵ ، آزمایشگاه مدارهای الکترونیکی: ۵۰/۱۵
اصول طراحی پایگاه داده ها: ۱۱، آزمایشگاه سیستم عامل: ۱۸ ، مباحث ویژه در مهندسی نرم افزار: ۱۲
کارآموزی: ۵۰/۱۹، تفسیر موضوعی قرآن: ۱۶ ، آمار و احتمالات مهندسی: ۴۳/۱۵
آمار و احتمالات مهندسی: ۴۳/۱۵، مهندسی اینترنت: ۷۵/۱۹، مدارهای واسط: ۹۰/۱۶
آزمایشگاه ریزپردازنده ۱: ۷۵/۱۹، شبکه های کامپیوتری: ۱۹، آزمایشگاه پایگاه داده ها : ۱۱/۷۵
پروژه ی پایانی: ۲۰ ، تربیت بدنی ۲: ۵۰/۱۸،
جمعیت و تنظیم خانواده: ۷۵/۱۹، معدل ۴۹/۱۶
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ق.ظ
سلام دوست عزیز
اینکه شما به رشته کامپیوتر علاقه دارید یا نه واقعا بحث مجزاییه، به خودتون و شرایطتون بستگی داره، شمایید که باید با توجه به شرایط زندگیتون باید تصمیم بگیرید که میخوایید با ارشد کامپیوتر همین رشترو ادامه بدید یا تغییر رشته بدید و از اول شروع کنید. پیشنهاد خیلی ها مسلما این است که ادامه تحصیل بدید، چون تغییر رشته هزینه سنگینه زمانی و مالی داره. اما من یکی توصیه می کنم بین علاقه، زمان، هزینه و تمامی شرایط ممکنه یه تعادل برقرار کنید و نحوه ادامه تحصیلتونو مشخص کنید. تویه این سایت هم مطالب متعددی در این رابطه و برای راهنمایی ادامه تحصیل می تونید پیدا کنید.
در مورد اینکه سواد کامپیوتر دارید یا نه ، ویا اینکه ارشد بی سواد بده و غیره هم نظر من این هست که هیچ وقت دیر نیست، اگه بخوایید می تونید از همین الان شروع کنید و رویه فیلد خاصی (برنامه نویسی، شبکه، بانک اطلاعاتی، گرافیک و .....) کار کنید که حتما هم موفق خواهید شد اما باید علاقه داشته باشید، تکلیفه خودتونو باید مشخص کنید، اگه علاقه نداشته باشید واقعا نمی تونید کار کنید. پس مهمترین کار تعیین هدفتونه.
در مورد ارشد هم ، کنکور زیاد هم به دانشگاه و نمرات دانشگاه ربطی نداره، یعنی خیلی کم ربط داره، با هر نمره ای شما می تونید دانشجوی ارشد شریف باشید ، کافیه علاقه داشته باشید، هدفتون مشخص باشه و برای ارشد خودتونو اماده کنید و بخونید. برای راهنمایی در مورد کنکور ارشد هم می تونید از این سایت استفاده کنید.
در کل نظر من اینه که شما راه و هدفتونو مشخص کنید، آیا می خواهید کامپیوتر رو ادامه بدید یا برید دنبال رشته دیگه ای ، این به شما و شرایط شما بستگی داره و زیاد در مورد نمیشه شما رو راهنمایی کرد. اگه راهه آیندتون کامپیوتر و کنکور ارشده ، هر مشکلی که داشته باشید می تونید اینجا مطرح کنید و جوابشو بگیرید یا از تجربیات دوستان استفاده کنید. اما اگه تصمیم برای رشته دیگه دارید که تو این سایت نمی تونید جواب سوالاتونو بگیرید.
پس مشکل اساسی شما تعیین هدفتونه که بخوایید کامپیوترو ادامه بدید یا نه، خودتون بهتر می تونید به این سوال جواب بدید، چون تنها کسی که از علایق و شرایط شما باخبره خودتون هستید.
امیدوارم بهترین راه رو خدا واستون انتخاب کنه.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i , 851571004
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ق.ظ
RE: ادامه ی تحصیل با این شرایط؟
با خیال راحت رشتتون رو عوض کنید و برید سراغ علاقه .

باور کنید من اولش که میخواستم برا ارشد کامپیوتر بخونم ، انقدر بهم میگفتن نمیشه ، خیلی سخته ، دل شیر داری ، باید ۲-۳ سال بکوب بخونی .

اصلا به حرفها محل نذارید . متاسفانه بعضی افراد به راحتی هر چی به مغرشون میرسه بدون اینکه شناختی از شما داشته باشن خیلی مطمئن حکم میدن .

نمونش تو همین فروم :

سوال پرسیده بودن درسهای تخصصی هوش مصنوعی چجوریه ؟
یکی جواب داده بود مدار الکتریکی خیلی راحته ولی هوش مصنوعی خیلی خیلی سخته

حالا در مورد من کاملا برعکس بود ، هر کاری میکردم بتونم مدار الکتریکی رو بفهمم هیچی یاد نمی گرفتم . ۳ تا کتاب خریدم هرچی خوندم دیدم نخیر اصلا اینکاره نیستم . حذفش کردم .
حالا بر عکس هوش مصنوعی بنظرم یکی از ساده ترین درسهایی بود که تو عمرم دیده بودم .

بنظرم فقط خود آدم میتونه برا خودش تصمیم بگیره .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , 851571004 , The BesT , hadirr
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۱, ۰۷:۰۴ ق.ظ
سلام
خیلی ممنونم که این قدر سریع پاسخم رو می دید. جناب esi حرف شما کاملا متینه. جناب a i موضوع همین علاقه است. من الان علاقه ی خاصی ندارم و می ترسم این علاقه بعدا هم ایجاد نشه. اگر می دونستم علاقم چیه ۱ دقیقه هم معطل نمی کردم.
۰
۰
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ق.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۰۴ ق.ظ)۸۵۱۵۷۱۰۰۴ نوشته شده توسط:  سلام
خیلی ممنونم که این قدر سریع پاسخم رو می دید. جناب esi حرف شما کاملا متینه. جناب a i موضوع همین علاقه است. من الان علاقه ی خاصی ندارم و می ترسم این علاقه بعدا هم ایجاد نشه. اگر می دونستم علاقم چیه ۱ دقیقه هم معطل نمی کردم.
شما کارشناسی نرم افزار دارید و باید الان بتونید به این سوال که " به رشته کامپیوتر علاقه دارید یا نه " به طور صریح جواب بدید، به هرحال عمری از زندگیتون رو با این رشته و موضوعات این رشته گذروندید.
باز بیشتر تحقیق کنید، با خودتون رو راست باشید، اگه واقعا علاقه ندارید و به خاطر ترس از سختی ها و اما و اگرها موفقیت در رشته ای دیگر رو دارید من که به شخصه صریحا میگم به خودتون، علاقتون و استعدادتون شک نکنید و با اطمینان برید سراغ علاقتون. باز از نزدیکان و کسانی که شرایط شما رو می دونن صحبت کنید و تصمیم نهاییتونو با خودتونو بگیرید.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸۵۱۵۷۱۰۰۴
ارسال:
۱۶ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۰۶ ب.ظ
سلام
منم چند وقتی هست که دارم فکر میکنم، دارم خودمو آماده میکنم واسه امسال کنکور IT بدم، شما هم سعی کن از نظر شرایط روحی خودتون رو تقویت کنید. اگر هنوزم به این تالار سر میزنید، من میتونم قسمتهای جالب رشتمون رو براتون بگم تا امیدوارانه تر درس بخونید.

۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۸۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۵۷ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۷۰ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۶۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۹۰ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۹۱ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۵۴۹ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۹۵ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  رتبه های دعوت شدگان مصاحبه دانشگاه های شرایط خاص ali hjt ۵۹ ۵۱,۸۲۳ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: musicianband1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close