زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل دالامبر معادله موج

ارسال:

ati314 پرسیده:

حل دالامبر معادله موج

بسط زوج و فرد تابع f و g که تو فرمول اورده ....جوابی که بر حسب f , gبرا U اورده اثباتش چیه؟؟؟ چه جوری از شرایط مرزی به این جواب رسیده.......................متوجه نمیشم؟؟؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

zarei1991 پاسخ داده:

حل دالامبر معادله موج

(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ)ati314 نوشته شده توسط:  بسط زوج و فرد تابع f و g که تو فرمول اورده ....جوابی که بر حسب f , gبرا U اورده اثباتش چیه؟؟؟ چه جوری از شرایط مرزی به این جواب رسیده.......................متوجه نمیشم؟؟؟
اتفاقا سوال امتحان ما بود اثباتش...بنظرتون اینجا میشه توضیحش داد اثباتو؟؟؟من که نمیدونم اینجا چطوری توضیح بدم....
بنظرم یکم فکر کنید تو مساله حتما به جواب می رسید...

ارسال:

ati314 پاسخ داده:

RE: حل دالامبر معادله موج

(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۰۴ ب.ظ)zarei1991 نوشته شده توسط:  
(06 مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ)ati314 نوشته شده توسط:  بسط زوج و فرد تابع f و g که تو فرمول اورده ....جوابی که بر حسب f , gبرا U اورده اثباتش چیه؟؟؟ چه جوری از شرایط مرزی به این جواب رسیده.......................متوجه نمیشم؟؟؟
اتفاقا سوال امتحان ما بود اثباتش...بنظرتون اینجا میشه توضیحش داد اثباتو؟؟؟من که نمیدونم اینجا چطوری توضیح بدم....
بنظرم یکم فکر کنید تو مساله حتما به جواب می رسید...

دوست عزیز میتونین رو کاغذ بنویسینش و بعد عکس بگیرین و ضمیمش کنین؟؟؟خیلی ممنون میشم..واقعا گیر کردم از طرفی حفظ اون فرمولا تو شرایط مرزی مختلف اونم وقتی نفهمیش سختهSad.....از کمکتون ممنون میشم

(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  دقیق تر بپرسید. کل اثبات را میخواهید؟
از روی چه کتابی میخونید؟. شاید منبع تون خوب نیست.

من فقط میدونم با این روش دو تا تغییر متغییر داره....بعد یه جواب این شکلی میرسیم...[tex]u(x,t)=q(x ct) p(x-ct)[/tex]
بعد تو پارسه اومده گفته با توجه به شرایط مرزی کلی فرمول داده.....در ضمن با توجه به این دو شرط ام
[tex]u(x,0)=f(x) , \partial u(x,0)\partial x=g(x)[/tex]
توسیع زوج وفرد fو g رو داریم با توجه به همون شرایط مرزی..ومیذاریم تو همین فرمول[tex]1/2(f1(x ct) f1(x-ct)) 1/c\int_{x-ct}^{x ct}g1(x)[/tex]
که f1 , g1 همون توسیع زوج وفردن....ولی من نمیفهمم این فرموله از کجا اومده؟؟؟؟ و این توسیع ها چجوریه داستانش تو تستا.....یه توضیح کامل میخوام...خیلی ممنون از کمکتون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۵ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۲۷۷ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۱۰۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
  معادله حالت naghmeh70 ۰ ۱,۳۶۶ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70
  سایتی وجود داره کتاب سیستم عامل پارسه موجود داشته باشه؟ sina72 ۷ ۴,۸۰۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  درخواست حل تست - شکل موج ۴۴۰۰۰۰ ۱ ۱,۵۱۰ ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  معادله خروجی naghmeh70 ۱ ۱,۸۴۱ ۲۲ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  مقدار متغیر x در معادله ... wskf ۱ ۱,۶۴۰ ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  حل معادله ریاضی مهندسی هانا تهرانی ۱ ۱,۸۱۸ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۴:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: alireza01
  حل معادله ریاضی مهندسی هانا تهرانی ۰ ۱,۴۴۷ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: هانا تهرانی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close