زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک در مورد ادامه تحصیل

ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۱۴ ب.ظ
کمک در مورد ادامه تحصیل
با سلام خدمت دوستان گرامی رشته من کامپیوتر است یا به عبارتی بوده تا مقطع دیپلم شاخه کاردانش و دیگه ادامه ندادم پس از چند سال به فکر ادامه تحصیل افتادم اومدم کنکور شرکت کردم ولی دوست دارم رشته ام رو عوض کنم و برم ریاضی فیزیک و اگر بشه تو یکی از دانشگاههای معتبر ادامه تحصیل بدم چون ادامه تو مقطع کاردانی و.. زیاد جالب نیست البته اینطور که شنیدم رفتم گفتند چون سال اول دبیرستان ریاضی نتونستی برسونی نمیتونی شرکت کنی بعد یه موضوع دیگر تا من برم دیپلم ریاضی بگیرم و بعد پیش دانشگاههی ۲ سالی طول میکشه شنیدم میشه کاردانی بخونی بعد توی کنکور سراسری شرکت کرد از دوستانی که اطلاع دارند میخواشتم بپرسم میشه چنین کاری کرد یعنی الان من برم دوره کاردانی بعد توی کنکور سراسرس ریاضی بعد اخذ کاردانی شرکت کنم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۲۰ ب.ظ
کمک در مورد ادامه تحصیل
سلام. نمی دونم جای سوالتون اینجا هست یا نه. ولی تا جایی که من می دونم می تونید تا مقطع کاردانی برین. بعد پیش دانشگاهی رو بخونین و بعد کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنین.
در ضمن یکی از بچه های دانشگاه تهران که الان ارشد می خونه از کار دانش اومده . Smile خیلی هم درسش خوبه.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۰۲ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
RE: کمک در مورد ادامه تحصیل
(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۰ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  ولی تا جایی که من می دونم می تونید تا مقطع کاردانی برین. بعد پیش دانشگاهی رو بخونین و بعد کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنین.
در ضمن یکی از بچه های دانشگاه تهران که الان ارشد می خونه از کار دانش اومده . Smile خیلی هم درسش خوبه.
Exclamation

(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ)mohsennikbakht نوشته شده توسط:  از دوستانی که اطلاع دارند میخواشتم بپرسم میشه چنین کاری کرد یعنی الان من برم دوره کاردانی بعد توی کنکور سراسرس ریاضی بعد اخذ کاردانی شرکت کنم
آره میشه با مدرک کاردانی توی کنکور سراسری شرکت کرد
ولی همینطور که کاربر Bache Mosbat هم گفتند اگه بخوای برای ارشد بخونی دیگه مهم نیست که قبلا کجا بودی
درسته که از لحاظ خیلی چیزها کاردانی و کارشناسی نا پیوسته خوندن خوب نیست ولی ارزش هم نداره دوسال از عمرتون را بخاطر کارشناسی پیوسته گرفتن تلف کنید
خیلیها از کارودانش و کاردانی شروع کردند و الان که دکترا گرفتند دیگه اسمی از گذشتشون برده نمیشه.

تمام پیشرفتهای عالمگیر خود را مدیون تفکر منظم و یادداشت برداری دقیق هستم.
"توماس ادیسون"
۱
۰
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۱, ۰۸:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۶ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۳ تیر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۱۴ ب.ظ)mohsennikbakht نوشته شده توسط:  از دوستانی که اطلاع دارند میخواشتم بپرسم میشه چنین کاری کرد یعنی الان من برم دوره کاردانی بعد توی کنکور سراسرس ریاضی بعد اخذ کاردانی شرکت کنم
آره میشه با مدرک کاردانی توی کنکور سراسری شرکت کرد
ولی همینطور که کاربر Bache Mosbat هم گفتند اگه بخوای برای ارشد بخونی دیگه مهم نیست که قبلا کجا بودی
درسته که از لحاظ خیلی چیزها کاردانی و کارشناسی نا پیوسته خوندن خوب نیست ولی ارزش هم نداره دوسال از عمرتون را بخاطر کارشناسی پیوسته گرفتن تلف کنید
خیلیها از کارودانش و کاردانی شروع کردند و الان که دکترا گرفتند دیگه اسمی از گذشتشون برده نمیشه.
خب من خیلی اهل روحیه دادن الکی نیستمBig Grin
البته میتونید تا حدی جبران کنید ولی واقعیت اینه که سوابق تحصیلی تا پایان عمر همراهتون هست. عبور از بعضی مراحل با داشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته خیلی سخته. الآن مثل گذشته نیست که با داشتن ارشد بشه سریع رفت دکترا. یا با داشتن مدرک بشه سریع رفت هیئت علمی شد . چون متقاضی زیاده ماشاا.... تو مصاحبه دکترا روی این مراحل حساسند. البته قبلا" هم بشدت باین چیزا گیر میدادند. اینکه ایشان میگه نامی برده نمیشه از کاردانی ، اتفاقا" تا آخرین روز این سابقه در رزومه تون هست.
با اینحال نمیشه نا امید شد و میشه با قدرت ادامه داد و کمرنگش کرد ولی یادتون باشه سوابق تحصیلی ، معدل ، دانشگاههایی که درس میخونید همیشه دنبالتون هست و اگه تو زمینه های دیگه درخشان نباشید معمولا" در موقعیتهای مشابه با دیگران انتخاب نمیشید.
باز هم میگم تا حدی قابل جبران هستند ولی فراموش نمیشن.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , mohsen_4050
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ
سلام تا اونجایی که من میدونم با داشتن مدرک کاردانی دیگه لازم نیست که پیش دانشگاهی رو بخونی تا در کنکور سراسری شرکت کنی و میتونی ۲ سال کاردانی بخونی و اونوقت تصمیم بگیری که می خوای کنکور کاردانی به کارشناسی بدی یا که در کنکور سراسری برای کارشناسی شرکت کنی که احتمالا باید از اول همه دروس رو حتی عمومیا رو بخونی، اما اگه کاردانی داشته باشی بهتر از اینه که بعد از ۲ سال تازه مدرک دیپلم داشته باشی. البته اگر برای شرکت در کنکور ریاضی فیزیک قوانین فرق میکنه من از اون اطلاعی ندارم. به هر حال امیدوارم موفق باشی و به تصمیمت برای ادامه تحصیل پایبند باشی.

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد...«کوروش کبیر»
۰
۰
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ق.ظ
کمک در مورد ادامه تحصیل
برو دنبال هدفت ، اگه دوست داری کارشناسی بخونی برو بخون. اگه میخوای کاردانش رو ادامه بدی برو بخون . فقط باید در نظر بگیر که آیندت چی میشه، ببین راهی که می ری واقعا می ارزه یا نه . ببین ارزش عمر و جوونیتو داره یا نه.
نیگاه بستگی به خودت داره، اگه ارادی داری که بری کنکور سراسری و فقط به کامپیوتر شریف،امیر کبییر و تهران فکر کنی حتما برو اما کاره سختیه. ببین هدفت چیه از درس خوندنت. اگه دنبال علاقه ای که می تونی کاردانی بخونی و موفق هم باشی. اگه فقط میخوای تویه دانشگاه خوب بخونی کارشناسی رو برو سراسری. نه اگه میخوای ارشد بری یه دانشگاه پس برو کاردانی تا وقتت تلف نشه.
به هر حال تویه هر کجا که باشی می تونی تو بهترین ها باشی. کافیه علاقه داشتی باشی و تلاش کنی

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۰۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  استعداد تحصیلی کنکور ۹۹ nilinili ۱۲ ۷,۲۱۶ ۰۷ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۶۰ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۴۷۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۴۳۶ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۲۶۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۳۸۸ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  تحصیل در اسپانیا jeyran1397 ۰ ۲۶ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jeyran1397
  کمک در مورد انتخاب رشته ...... اول شبانه تهران یا روزانه شهرستان؟ Shine_20 ۵ ۵,۱۷۴ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: SASSAN.S

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close