زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک سوال از آقای تنهایی ودوستان ارشد ودکترادرموردمعیارهای انتخاب رشته

ارسال: #۱۶
۱۱ دى ۱۳۸۹, ۰۳:۱۸ ق.ظ
RE: یک سوال مهم از جناب آقای تنهایی و بقیه دوستان ارشد و دکترا
(۱۱ دى ۱۳۸۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۸۹ ۰۱:۵۰ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۸۹ ۱۱:۵۸ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۸۹ ۰۲:۱۰ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  تهران علوم تحقیقاتو بزنین اگه رتبتون نرسید خود به خود تهران شمال و جنوب رو بررسی می کنه. ولی علوم تحقیقات امکاناتش بهتره در کل.
سلام
ببخشید میشه بیشتر توضیح بدین؟
یعنی اگه علوم تحقیقاتو بزنیم بعد قبول نشیم احتمال داره تهران جنوب قبول شیم؟!
من به این سیستم دانشگاه آزاد آشنایی ندارم.

آره! من سال پیش علوم تحقیقات زدم ولی تهران شمال قبول شدم. تو خود دفترچه هم چنین چیزی نوشته شده.

ترازتون چند بود؟

۷۰۰۰ و یه خورده!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۱ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۰۸ ب.ظ
یک سوال مهم از جناب آقای تنهایی و بقیه دوستان ارشد و دکترا
خوب من نظر شخصی خودم رو دادم، نیاز به دلیل نداره. یه مشکل دانشگاه آزاد اینه که وقتی رفتین توش دیگه نمی‍تونین برگردین. حتی اگه علوم تحقیقات باشید! یعنی دکتری رو هم همونجا مهمون خواهید بود.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۱ دى ۱۳۸۹, ۰۱:۵۵ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  خوب من نظر شخصی خودم رو دادم، نیاز به دلیل نداره. یه مشکل دانشگاه آزاد اینه که وقتی رفتین توش دیگه نمی‍تونین برگردین. حتی اگه علوم تحقیقات باشید! یعنی دکتری رو هم همونجا مهمون خواهید بود.

اینم یه حرفیه که به نظر من تا حدود خیلی زیادی درسته

آخه نیست که دانشگاه آزاد خیلی دوستمون داره طاقت دوریمون رو نداره اینه که دلش میخواد تا دکترا مهمونش باشیم Tongue
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط mehr.iman.)
(۱۱ دى ۱۳۸۹ ۰۱:۵۰ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(07 دى ۱۳۸۹ ۰۲:۱۰ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  تهران علوم تحقیقاتو بزنین اگه رتبتون نرسید خود به خود تهران شمال و جنوب رو بررسی می کنه. ولی علوم تحقیقات امکاناتش بهتره در کل.
سلام

آره! من سال پیش علوم تحقیقات زدم ولی تهران شمال قبول شدم. تو خود دفترچه هم چنین چیزی نوشته شده.
چه جالب من اینو نمیدونستم،یعنی بین اونی که انتخابشو زده علوم تحقیقات با اونی که زده تهران جنوب از لحاظ اولویت فرقی نداره؟!
اینجوری در حق اونایی که میزنن تهران جنوب یا شمال ظلم میشه که،طرف میزنه تهران جنوب با اینکه ترازش به علوم تحقیقاتم میخورده اما همونجا قبول میشه و یکی دیگه میزنه علوم تحقیقات و چون ترازش به اونجا نمیخوره میره تهران جنوب!
البته من گفتم به این سیستم آشنایی ندارم،منتظرم دفترچه هاش بیاد بخونم ببینم چی به چیه.
(۱۱ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  خوب من نظر شخصی خودم رو دادم، نیاز به دلیل نداره. یه مشکل دانشگاه آزاد اینه که وقتی رفتین توش دیگه نمی‍تونین برگردین. حتی اگه علوم تحقیقات باشید! یعنی دکتری رو هم همونجا مهمون خواهید بود.
ممنون،این شد یه دلیل دیگه!
درسته که میگن فارغ تحصیلای دانشگاه آزاد نمیتونن تو دانشگاههای دولتی درس بدن؟
۰
۰
ارسال: #۲۰
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۳۵ ق.ظ
اره دقیقا درسته حتی من که تو کرمان بودم اساتیدی بودن تو کرمان برا دانشگاه ازاد که واقعا سطحشون بالا بود و خوب بودند اما چون ارشد ازادخونده بودند برا ما نمیتونستند بیان یادمه یه ترم یکیشون با پارتی بازی و این حرفا اونم نه با اسم خودش به نام یک نفر دیگه اومده بود اونم تا نصف ترم اومد و بعدش مسئولین دانشگاه فهمیدن و مدیر گروه رو هم میخواستن توبیخ کنند اینقدر گیر بودند
که این استاده لیسانس علم و صنعت گرفته بود وفوق لیسانس و دانشجو دکترای علوم تحقیقات بود اما باورتون نمیشه اخر تجربه و علم بود بخصوص تو درس مهندسی نرم افزار ۲ یا طراحی سیستم های شی گرا

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۴۷ ق.ظ
در کل قانون بی خودیه فانون عدم پذیرش فارغ التحصیلان آزاد ....
کی گفته که دولتی‌ها سوادشون بیشتر از آزاده....؟؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soheil , sepid , بهارک_۱
ارسال: #۲۲
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ ق.ظ
به هر حال فکر میکنم که دیگه رقابت بین این دوتا نوع دانشگاه بوجود اومده اما خوب نه رقابت برابری چرا که هر چقدر هم که سرمایه و امکانات زیاد باشه بازم تلاش و کوشش دانشجو های بین دو دانشگاست که فضا رو رقابتی میکنه و از نظر سطح مدرک تو ارشد انصافا تو یه علوم تحقیقات با ۵۰ تا دانشجو ارشد هوش کجا و امیر کبیر مثلا با ۱۵ هوش کجا اینجوری بعد دانشگاهای دولتی کلا باید فارغ التحصیل ازاد استخدام کنند ممنوع کردند و راحت به نظر من دانشگاه ازاد داره ارزش همه مدرک‌ها رو میاره پایین حتی زورش برسه تو واحد ناکجاآباد هم دکترای سیستم های نرم افزاری میاره.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasemi
ارسال: #۲۳
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ ب.ظ
(۱۲ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۵۶ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  به هر حال فکر میکنم که دیگه رقابت بین این دوتا نوع دانشگاه بوجود اومده اما خوب نه رقابت برابری چرا که هر چقدر هم که سرمایه و امکانات زیاد باشه بازم تلاش و کوشش دانشجو های بین دو دانشگاست که فضا رو رقابتی میکنه و از نظر سطح مدرک تو ارشد انصافا تو یه علوم تحقیقات با ۵۰ تا دانشجو ارشد هوش کجا و امیر کبیر مثلا با ۱۵ هوش کجا اینجوری بعد دانشگاهای دولتی کلا باید فارغ التحصیل ازاد استخدام کنند ممنوع کردند و راحت به نظر من دانشگاه ازاد داره ارزش همه مدرک‌ها رو میاره پایین حتی زورش برسه تو واحد ناکجاآباد هم دکترای سیستم های نرم افزاری میاره.

اصلا ربطی نداره به نظرم Huh مهم خود دانشجوی که خودش تلاش کنه اینکه هر کجا دانشگاه باشه که خیلی هم خوبه کلا ربط نداره مهم خودتی که چقدر تلاش کردی و دلیل نمیشه هرکی دولتی باشه بهتره الان تو همین مانشت چند تا دانشگاه آزادی داریم که خیلی رتبه های خوبی آوردنHuh

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۶ ب.ظ، توسط admin.)
من با تحقیر و کم شمردن مدرک دانشگاه آزادی‌ها موافق نیستم اما ذکر چند تا نکته رو ضروری می دونم:

۱/ بسیاری از دانشگاه های آزاد به داشتن هیئت علمی دانشگاه های دولتی افتخار می کنند. مثلاً دانشگاه آزاد قزوین آوردن اساتید دانشگاه امیرکبیر و یا تهران رو افتخاری بزرگ می دونه. چنین کارهایی خودش یعنی تحقیر. یعنی دانشگاه به اون بزرگی خودش استاد نداره. و بدتر از اون اینکه‌: اساتید دانشگاه هایی مانند امیرکبیر و یا تهران بالاتر از اساتید خودش می دونه.

۲/ بر فرض که اساتید دانشگاه های دولتی (مثل شریف) در واحدهایی مثل علوم تحقیقات هم تدریس کنند. سطح تدریس این اساتید، میزان وقتی که می گذارند و دسترسی دانشجویان به اساتید در حد صفر هستش. بسیاری از اساتید با همون کیفیتی که در دانشگاه دولتی تدریس می کنند به تدریس در دانشگاه های آزاد نمی پردازند. نمونه‌ها هم فرآوان هست. این اساتید تنها دغدغه پر کردن چند ساعت و گرفتن پول رو دارند.( که اگه چنین دغدغه ای نبود توی دانشگاه خودشون تدریس می کردند)

۳/ در مورد اساتید خود دانشگاه آزاد هم وضع خیلی خوب نیست. اکثراً دارای اتاق نیستند، برخی از اساتید در شهرستانها دارای مدارک پایین و از دانشگاه های نه چندان مناسبی هستند. خوب وقتی استادی در دسترس دانشجو نباشه و تنها برای تدریس تشریف بیاره دانشگاه به چه دردی می خوره؟ دانشجو چه طور می تونه از وجودش استفاده کنه؟

توی رشته ما که امکانات خاصی لازم نیست، تنها چیزی که لازمه استاد خوبه و انگیزه دانشجو. حالا یکی به من بگه که دانشگاه آزاد کدوم یک از این شاخصه‌ها رو داره؟

۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۰۱:۱۱ ب.ظ
(۱۲ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۱ ق.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۸۹ ۰۱:۵۰ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  
سلام

چه جالب من اینو نمیدونستم،یعنی بین اونی که انتخابشو زده علوم تحقیقات با اونی که زده تهران جنوب از لحاظ اولویت فرقی نداره؟!
اینجوری در حق اونایی که میزنن تهران جنوب یا شمال ظلم میشه که،طرف میزنه تهران جنوب با اینکه ترازش به علوم تحقیقاتم میخورده اما همونجا قبول میشه و یکی دیگه میزنه علوم تحقیقات و چون ترازش به اونجا نمیخوره میره تهران جنوب!
البته من گفتم به این سیستم آشنایی ندارم،منتظرم دفترچه هاش بیاد بخونم ببینم چی به چیه.

خوب احتمالا فرض بر اینه که اگه کسی انتخاب اولش رو می زنه تهران جنوب به دلایلی تهران جنوب واسش اولویت داشته نسبت به علوم تحقیقات مگنه تو خود دفترچه خیلی واضح این موضوع رو توضیح داده! اتفاقا به نظر من خوبه چون اونوقت کسی که ترازش بالاست ولی به علوم تحقیقات نمی رسه اولویت داره به کسایی که ترازشون پایینه ولی دانشگاهای دیگرو زدن

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehr.iman
ارسال: #۲۶
۱۲ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۵۰ ب.ظ
(۱۲ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۵ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من با تحقیر و کم شمردن مدرک دانشگاه آزادی‌ها موافق نیستم اما ذکر چند تا نکته رو ضروری می دونم:

۱/ بسیاری از دانشگاه های آزاد به داشتن هیئت علمی دانشگاه های دولتی افتخار می کنند. مثلاً دانشگاه آزاد قزوین آوردن اساتید دانشگاه امیرکبیر و یا تهران رو افتخاری بزرگ می دونه. چنین کارهایی خودش یعنی تحقیر. یعنی دانشگاه به اون بزرگی خودش استاد نداره. و بدتر از اون اینکه‌: اساتید دانشگاه هایی مانند امیرکبیر و یا تهران بالاتر از اساتید خودش می دونه.

۲/ بر فرض که اساتید دانشگاه های دولتی (مثل شریف) در واحدهایی مثل علوم تحقیقات هم تدریس کنند. سطح تدریس این اساتید، میزان وقتی که می گذارند و دسترسی دانشجویان به اساتید در حد صفر هستش. بسیاری از اساتید با همون کیفیتی که در دانشگاه دولتی تدریس می کنند به تدریس در دانشگاه های آزاد نمی پردازند. نمونه‌ها هم فرآوان هست. این اساتید تنها دغدغه پر کردن چند ساعت و گرفتن پول رو دارند.( که اگه چنین دغدغه ای نبود توی دانشگاه خودشون تدریس می کردند)

۳/ در مورد اساتید خود دانشگاه آزاد هم وضع خیلی خوب نیست. اکثراً دارای اتاق نیستند، برخی از اساتید در شهرستانها دارای مدارک پایین و از دانشگاه های نه چندان مناسبی هستند. خوب وقتی استادی در دسترس دانشجو نباشه و تنها برای تدریس تشریف بیاره دانشگاه به چه دردی می خوره؟ دانشجو چه طور می تونه از وجودش استفاده کنه؟

توی رشته ما که امکانات خاصی لازم نیست، تنها چیزی که لازمه استاد خوبه و انگیزه دانشجو. حالا یکی به من بگه که دانشگاه آزاد کدوم یک از این شاخصه‌ها رو داره؟

ببینید منظور من این نبود که ممکنه دانشگاه های آزاد بالاتر از دولتی باشند.(البته داریم چنین چیزی رو)منظور من این بود که فرض کنیم یک دانشگاه آزاد از نظر علمی کیفیت مطلوبی از خود نشان ندهد و همه دانشجوهاش رو بدبخت کند.ولی پایین بودن دانشگاه نباید تا آخر عمر مثل یک مهر روی پیشانی دانشجو حک شود.باید این فرض را هم در نظر گرفت که ممکن است دانشجویی
خارج از معلومات دانشگاه خودش تلاش کرده باشد و سطح علمی خود را بالا برده باشد.
جامعه‌ی دانشگاهی باید از کسانی که دارند سعی می کنند خودشون رو از پله های ترقی بالا می کشند حمایت کند نه اینکه هر دفعه آن‌ها را به پایین پرت کند...
اگر این قانون درست است پس با این حساب باید قبولی کسانی که از روستا‌ها برای کنکور لیسانس امتحان می دهند و دانشگاه های خوب تهران قبول می شوندیا پدر و مادر کم سواد دارند رو کنسل کنند.
(هر چی باشه اونها به نسبت تهرانی‌ها توی دبیرستان ومدرسه‌ی راهنمایی ضعیفی درس خوندند دیگه!!!!!!!Huh)

اگر من جای عوامل این کار بودم تو انتخاب استاد برای دانشگاه کلا شرط مدرک رو حذف می کردم و یک امتحان جامع و استاندارد تئوری،عملی،پژوهشی و امتحان روش تدریس توی تمام درس‌ها توی کلاس می گرفتم ببینم کی چند مرده حلاجه......

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال: #۲۷
۱۳ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۱۳ ق.ظ
(۱۲ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  
(12 دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۵ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من با تحقیر و کم شمردن مدرک دانشگاه آزادی‌ها موافق نیستم اما ذکر چند تا نکته رو ضروری می دونم:

ببینید منظور من این نبود که ممکنه دانشگاه های آزاد بالاتر از دولتی باشند.(البته داریم چنین چیزی رو)منظور من این بود که فرض کنیم یک دانشگاه آزاد از نظر علمی کیفیت مطلوبی از خود نشان ندهد و همه دانشجوهاش رو بدبخت کند.ولی پایین بودن دانشگاه نباید تا آخر عمر مثل یک مهر روی پیشانی دانشجو حک شود.باید این فرض را هم در نظر گرفت که ممکن است دانشجویی
خارج از معلومات دانشگاه خودش تلاش کرده باشد و سطح علمی خود را بالا برده باشد.
جامعه‌ی دانشگاهی باید از کسانی که دارند سعی می کنند خودشون رو از پله های ترقی بالا می کشند حمایت کند نه اینکه هر دفعه آن‌ها را به پایین پرت کند...
اگر این قانون درست است پس با این حساب باید قبولی کسانی که از روستا‌ها برای کنکور لیسانس امتحان می دهند و دانشگاه های خوب تهران قبول می شوندیا پدر و مادر کم سواد دارند رو کنسل کنند.
(هر چی باشه اونها به نسبت تهرانی‌ها توی دبیرستان ومدرسه‌ی راهنمایی ضعیفی درس خوندند دیگه!!!!!!!Huh)

اگر من جای عوامل این کار بودم تو انتخاب استاد برای دانشگاه کلا شرط مدرک رو حذف می کردم و یک امتحان جامع و استاندارد تئوری،عملی،پژوهشی و امتحان روش تدریس توی تمام درس‌ها توی کلاس می گرفتم ببینم کی چند مرده حلاجه......

دوست من شما درست میگین ‌، ولی کو گوش شنوا ؟!

هر دانشگاهی اومده یه راهی برای دور زدن قانون برای خودش درست کرده

کسی دیگه به نظر ماها اهمیت نمیده ‌، کاریم به معلومات و تلاش افراد نداره ...
۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۳ دى ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ ق.ظ
ببینید دوستان دانشگاه ازاد دانشجو هاش در تعادل کامل نیستند به نظر من شاید شما خیلی دانشجوهای خوب و پر تلاشی باشید اما در اقلیت هستید جو کلاس اجازه نمیده (حتی اگه استاد دانشگاه شریف رو هم بیارند برای تدریس) سطح علمی بره بالا و اینکه یه نفر میاد ۶ ماه بکوب میخونه و ارشد دولتی قبول میشه از دانشگاه ازاد خلی خوبه واقعا تلاش مضاعفی داشته اما اگه بحث بخاطره سطح علمیه در سطح ارشده مسلما دانشگاه های دولتی اساتید بهتری رو در اختیار دارند.در سطح لیسانس الان تفاوتی بین ازاد یا سراسری نیست داریم افرادی تو بازار کار که از ازاد لیسانس گرفتند اما خوب واقعا کار بلد هستند اما در سطح ارشد میشه هوش مصنوعی فردوسی مشهد با ۵ نفر روزانه و ۳ نفر شبانه رو با ازاد مشهد ۲۵ نفر کمش دانشجو داره مقایسه کرد.

۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۳ دى ۱۳۸۹, ۱۱:۰۹ ق.ظ
دوستان نظراتتون در مورد لزوم عدم وجود تبعیض کاملاً درسته و ما هم اینجا سعی داریم که برخی از تبعیض‍ها رو در حد توان خودمون در زمینه کنکور و درس رفع کنیم.
به نظر من اگه بخوایم واقعاً تبعیض رو از بین ببریم ابتدا باید روش گزینش که کنکور محور است رو برداریم. در این صورت دانشجویان با استعداد می‍تونن تحت شرایطی جذب دانشگاه‍های خوب بشن و مشکلی واسه ادامه مسیر هم نداشته باشند. تا زمانی که ما توی کشورمون کنکور داریم تبعیض هم وجود خواهد داشت.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom
ارسال: #۳۰
۱۳ دى ۱۳۸۹, ۰۲:۵۴ ب.ظ
من با این نظر که دانشگاه آزاد تو کلاساش دانشجو زیاد داره موافقم و همچنین با نظر دکتر و به نظرم کاملا درسته و نباید اینجوری باشه یه جایی که ظرفیت ۱۰ تا ۱۵ نفر رو داره دوبرابر یا سه برابر دانشجو بگیره الان مشکلی که هست اینه که به گفته دکتر تبعیض زیاد شده مثلا تو استخدامی میزنن لیسانس از دانشگاه دولتی در حالی که باید یه مصاحبه علمی باشه تا سطح یه نفر رو تعیین کرد دولتی بودن یا هر دانشگاه دیگه دلیلی بر متخصص بودن نیست

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۵۷۶ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۶۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۱۳ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۳,۰۷۸ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۵۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۸۸ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  انتخاب رشته دکتری naiad ۲ ۲,۵۱۴ ۰۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۲۷۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۰۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۶۰ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close