زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ ق.ظ، توسط alale5.)
راهنمایی
سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه منم میخوام امسال ارشد امتحان بدم میشه راهنماییم کنید.
من سال ۸۸ از یه دانشگاه غیر انتفاعی تو قزوین با معدل ۱۶/۵۲ فارغ التحصیل شدم-حالا میخوام شروع کنم ارشد بخونم ولی میخوام دانشگاه دولتی تو تهران قبول بشم- حالا با توجه به اینکه مدتی از درس دور بودم نمیدونم چه جوری شروع کنم-بعضی از درسام میخوام کلاسهای کنکور برم اما نمیدونم کدوم درسها آخه دیگه هیچی ازشون یادم نیستBig Grin از کسایی که در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنماییم کنن که تصمیم درست رو بگیرم-Blush

یادم رفت بگم من کامپیوتر با گرایش نرم افزار خوندم-بازم میخوام نرم افزار بخونم ممنون اگه راهنماییم کنید
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۰ ق.ظ
RE: راهنمایی
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۲ ق.ظ)alale5 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه منم میخوام امسال ارشد امتحان بدم میشه راهنماییم کنید.
من سال ۸۸ از یه دانشگاه غیر انتفاعی تو قزوین با معدل ۱۶/۵۲ فارغ التحصیل شدم-حالا میخوام شروع کنم ارشد بخونم ولی میخوام دانشگاه دولتی تو تهران قبول بشم- حالا با توجه به اینکه مدتی از درس دور بودم نمیدونم چه جوری شروع کنم-بعضی از درسام میخوام کلاسهای کنکور برم اما نمیدونم کدوم درسها آخه دیگه هیچی ازشون یادم نیستBig Grin از کسایی که در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم راهنماییم کنن که تصمیم درست رو بگیرم-Blush
سلام.اینکه کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدی ربطی به این داره که چه رتبه ای میتونی بیاری چه بساکه بچه هایی ازدانشگاههای غیردولتی بودن ورتبه های تک رقمی آوردن،فقط کارتون یک خورده سخت تره چون باید پایه خودتون را قویترکنید وبعضی از دروس را که اصلا نداشتید یا بد تدریس شده را از روی منبع بخونید اما درسایی را که از لحاظ مفهومی بلدیدنیازی به منبع نیست.در مورد کلاس رفتن هم باید بهتون بگم فقط اون درسایی را که ضعیفید کلاس برید وسعی کنید کلاسهای تابستون شرکت کنید واز پاییز دیگه درسارا مرور وتستی تشریحی بخونید تاوقتتون گرفته نشه.بهترین توصیه من به شما اینه که از همین سایت مانشت مصاحبه افرادموفق را بخونیدوازمنابعی که خوندند مطلع بشید.غیرممکن وجود ندارد.موفق باشید.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alale5 , navid-p , Parva
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ ق.ظ
ممنونم دوست عزیز یه خواهش دیگه اینکه میشه در مورد درسا هم یه کم توضیح بدید- مثلا ما اصلا درس کامایلر رو نداشتیم اینکه این درس چه جوریه سخته یا فقط خوندنی؟ درس طراحی الگوریتمم فقط یه جزوه خلاصه داشتیم که فکر نکنم به درد کنکور بخوره - یا من دروس ریاضیم ضعیفه نمیدونم این دروس رو برم کلاس یا نه آخه ضریبش فقط ۲ - یا مثلا بقیه درس ها کدوما مفهومی کدوما حفظ کردنیه به کل همه رو یادم رفته-بعد اگه بخوام از رو منبع بخونم به نظرتون به کنکور امسال میرسم؟
بازم ممنونShy
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۴ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۱ ق.ظ)alale5 نوشته شده توسط:  ممنونم دوست عزیز یه خواهش دیگه اینکه میشه در مورد درسا هم یه کم توضیح بدید- مثلا ما اصلا درس کامایلر رو نداشتیم اینکه این درس چه جوریه سخته یا فقط خوندنی؟ درس طراحی الگوریتمم فقط یه جزوه خلاصه داشتیم که فکر نکنم به درد کنکور بخوره - یا من دروس ریاضیم ضعیفه نمیدونم این دروس رو برم کلاس یا نه آخه ضریبش فقط ۲ - یا مثلا بقیه درس ها کدوما مفهومی کدوما حفظ کردنیه به کل همه رو یادم رفته-بعد اگه بخوام از رو منبع بخونم به نظرتون به کنکور امسال میرسم؟
بازم ممنونShy

من هم مثل شما مقطع کارشناسی رو دانشگاه غیرانتفاعی غزالی قزوین خوندم،سال ۸۹ فارغ التحصیل شدم،
تمام دروسمون هم جزوه های نهایتا ۲۰ صفحه ای بود و استاد خوب و بد فقط جزوه میگفتن که خیلی خلاصه شده بود،
اینا رو گفتم که بگم من هم وضع درسیم مثل شما بوده،خودم شروع کردم به خوندن منابع چون حوصله نشستن سر کلاس و درس گوش دادن رو نداشتم کلاس نرفتمBig Grin
خوندن منبع زمان میبره،و از همین حالا باید شروع کنید،اینکه چه درسی رو کلاس برید به ضرایب دروس کنکور نگاه کنید.
به نظرم بعضی از دروس مشترک مثل معماری یا نظریه ارزش کلاس رفتن داره.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alale5
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ق.ظ
من چند تا توصیه میکنم :
ساختمان داده ها : با جعفر نژاد قمی شروع کن که ساده گفته (قرمز رنگه انتشارات علوم رایانه)
نظریه : با کتاب نظریه زبانهای ابراهیم اکبری که ساده گفته (جلد آبی انتشارات علوم رایانه)
سیستم عامل : کتاب آسون ندیدم ! ولی با جزوه پارسه شروع کنی خوبه (مقسمی هم خوبه ولی بعضی جاهاش بد گفته و کم گفته)
مدار منطقی : با پوران پژوهش شروع کن
معماری : با موریس مانو
کامپایلر : با کتاب پیام نور
زبان های برنامه سازی : نظری ندارم
پایگاه : مقسمی
طراحی الگوریتم : نیپولیتان

اینایی که گفتم بخون حاصل چندین سال تجربم بود.Tongue
(البته اینو در نظر گرفتم که شما همه چی یادتون رفته وگرنه منابع دیگه رو معرفی میکردم)

باز هوای وطنم وطنم آرزوست Heart مهر بود بر دهنم، سخنم آرزوست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alale5 , SarahArshad
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۴ ق.ظ
راهنمایی
شما اول با ۳ ، ۴ تا درس انتخابی شروع کن
دروسی که انتخاب میکنی باید ساده ترین دروسی باشن که خودت فکر میکنی
ضمنا ً سعی کن حتما ً گسسته رو تو این درس ها بزاری و شروع کنی...چون پیش زمینه ی ۴ ، ۵ تا درسه

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , alale5
ارسال:
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۹ ق.ظ
راهنمایی
همه‌ی مطاالبی که گفتن درسته،‌ ولی مهمتر از همه‌ی اینا اراده و ایمانی هستش که باید به خودت داشته باشی و اونوقته که میتونی بهترین باشی، شما تو این مسیر تنها نیستی، همه ما تلاش میکنیم تا پایه درسیمون رو قویتر کنیم دانشگاههای ما پایه ای زیاد کار نکردن مگر در چند مورد.
پس خودمون باید به سطح مورد نظرمون دست پیدا کنیم اونم فقط با تلاش و پشتکار.

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , alale5
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ق.ظ
از دوستای عزیزم ممنونم به خاطر راهنمایی های خوبشون. راستش تصمیم گرفتم چند تا درس پایه ای رو مثل ساختمان داده و نظریه و معماری و ... اینا رو از روی مرجع شروع به خوندن کنم ولی مشکلی که دارم اینه که مثلا برای درس ساختمان داده کتاب clrs معرفی شده ولی این کتاب توسط چند نفر ترجمه شده تو بازار هست و بچه ها همه گیج بودن که کدوم بهتره. به نظر شما اینکه یه کتاب مرجع رو از کدوم ترجمه و انتشارات بخونیم چقدر تاثیر داره؟و اگه اینطوره میتونید بگید کدوم بهتره تا من از الان شروع کنم که وقت کم نیارم- یا اصلا بهتره این دروس رو کلاس برم؟
بازم ممنون از جوابهاتون
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ق.ظ
اینکه کدوم ترجمه را بخونید خوب خیلی تاثیر داره ، مثلا کتابهایی باترجمه جعفرنژاد قمی زیاد جالب نیست .
من خودم clrs ترجمه طرزه دارم فکر کنم بیانش خوب وقابل فهم باشه .
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ ب.ظ
راهنمایی
فکر کنم برای این مورد به بخش منابع بروید خیلی بهتون کمک می کنه .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ب.ظ
راهنمایی
(۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ)alale5 نوشته شده توسط:  برای درس ساختمان داده کتاب clrs معرفی شده ولی این کتاب توسط چند نفر ترجمه شده تو بازار هست و بچه ها همه گیج بودن که کدوم بهتره. به نظر شما اینکه یه کتاب مرجع رو از کدوم ترجمه و انتشارات بخونیم چقدر تاثیر داره؟
میتونید اینجا مطالب را پیدا کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information درخواست راهنمایی ( خواندن دکترا یا نه ؟! - لطفا راهنمایی کنید ... ) aminomidi ۳ ۴,۴۵۸ ۲۵ دى ۱۳۹۵ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aminomidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close