زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل تست پایگاه

ارسال:
۲۷ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۸۹ ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط لهمشد.)
حل تست پایگاه
بین گزینه ۱ و ۳ کدام گزینه را انتخاب می کنید و چرا؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چه دوستی پاکی دارند کفشها...
هر کدام که گم شوند....
آن یکی را آواره خودش میکند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۶ ق.ظ
حل تست پایگاه
سلام
به نظر من گزینه ۱ درسته.
عملگر نیم پیوند یا semi-join که در گزینه ۱ استفاده شده دو رابطه aو b را با هم پیوند میده وحاصلش فقط ستونهای aاست . که تو گزینه ۱ شرط تتا هم روش اعمال شده .
اما در گزینه ۳ شرط تتا اصلا وارد نشده است پس غلطه.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۳:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آذر ۱۳۸۹ ۰۳:۲۸ ب.ظ، توسط لهمشد.)
RE: حل تست پایگاه
البته جواب درسته ولی من فکر می کنم تحلیل شما اشتباه هستش ببنید:
صورت سوال گفته fk کلید خارجی در جدول a هست طبق تعریف کلید خارجی داریم کلیدی که در جدولی یک صفت (حالا این صفت میتونه کلید نباشد )ودر جدول دیگر صفت کلیدی یا کلید اصلی باشد
خوب الان ببنید سوال میگه من جدول A را در B ضرب دکارتی میکنم بعد با استفاده از شرط عمل گزیش رو انجام می دم بعد می ایم صفات ستون a رو بر می دارم
تا اینجا قبول دارید ؟؟
---------------------------------------------------------------------------------
حالا گزینه ۳ می گه من می ایم پیوند طبیعی انجام مدم خوب در پیوند طبیعی شرط همنام بودن دو صفت شرط لا زم بحساب می‌اید درسته خوب و طبیعتا او تاپل هایی انتخاب می شوند که شرط تساوی دارند حالا بازم تمام ستون جدول a انتخاب میشه بنابراین عملا داره همون کاری که صورت سوال گفته رو انجام میده

در کل نیم پیوند یک نوع پیوند طبیعی به حساب می‌اید ؟ با این تفاوت که تاپل های رابه اول رو میده حالا
در گزینه ۳ من می گم که شرط برابری تو خود یپوند طبیعی بر قرار می شود به صورت خود به خود و لی شما می فر مایید که شرط تتا نداره غلطه برام ابهام داره و نمی دونم که چرا غلطه ؟؟؟
و من می گم با اینکه فکر می کنم تحلیلم درسته ولی چرا گزینه ۳ هم رد میشه

هر کدام که گم شوند....
۰
۰
ارسال:
۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۰۵ ب.ظ
حل تست پایگاه
ببین در صورت سوال عملگر گزینش دو تا شرط داره یکیش همون برابری کلید خارجی جدول a و معادلش در b هست و دیگری شرط تتا که ما نمیدونیم چیه و یه شرط دلخواه هست.
پیوند طبیعی aو bهم شرط برابری کلید خارجی aرو با معادلش تو b چک میکنه و به شرط تتا کاری نداره.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: لهمشد
ارسال:
۳۰ آذر ۱۳۸۹, ۰۴:۳۸ ب.ظ
ببنید من همین رو می گم ایا در حالت کلی هم درسته ببنید مثلا در رابطه B فرض کنید صفتی دارید تحت عنوان t و در شرط تتا شما B.t="ali" رو قرار دادید ایا این با گزینه ۱ معادله ؟؟؟؟Huh البته با یه فرض هایی این سوال معادل هستش و اونم این که شرط تتا برابر باشد با صفات رابطه A

هر کدام که گم شوند....
۰
۰
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۸۹, ۰۷:۳۷ ب.ظ
ببنید تو این سوال که واسه کنکور سراسری ۸۳ مهندسی نرم افزار هستش ؟

فایل‌(های) پیوست شده

هر کدام که گم شوند....
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۵ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۳ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۵۲۵ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۹۲ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۸۵۵ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۸۸ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  پایگاه داده اوارکل lbehruz ۷ ۷,۲۱۵ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ali2345

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close