زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش درست درس خوندن از صفر( الکترونیک دیجیتال و vlsi)

ارسال: #۳۱
۰۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۵۰ ب.ظ
سلام.
امروز کتاب دستم رسید.میخواستم در مورد کتاب نظرمو بگم.
در مقایسه به قیمتش ارزشو خریدو اصلا نداره.
مثال های الکترونیک دیجیتال غلامی و سوالات کنکورو حل کرده.
یه نظر من بهترین کتاب همون صاحب الزمانیه.هم تعداد سواالاتش خیلی بیشتره هم مفهومی تره.
۱
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: unicornux
ارسال: #۳۲
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ق.ظ
من کتاب و ندیدم. اما اونطور که خود دکتر غلامی به من گفتن علاوه بر سوالات کنکور و تمرینات کتاب الکترونیک دیجیتال سوالات تالیفی و امتحانات دانشگاه های مختلف دنیا هم توش هست.که البته با توجه به حجمش میشه گفت درست گفتن! مسئله بعدی جامع بودنه کتاب و سوال محور بودنشه! یعنی منه(نوعی) هرگز نمیتونید ادعا کنم کتاب صاحب الزمانی کامله گرچه همه میدونیم مهمترین کتاب برای کنکور تو این درسه. در واقع شرطه خوندن کتاب صاحب الزمانی پابرجاست.

این کتاب رو باید مثلا با ۶۰۰ تست ساختمان قدسی مقایسه کرد. آیا میشه گفت ۶۰۰ تست قدسی بهتر از CLRS یا حتی الگوریتم خوده قدسیه؟

متاسفانه یا خوشبختانه کلا برای برای این ۲ درس کتاب خوب زیاده! از بخش هایی از کتاب بهزاد رضوی گرفته تا ربِی یا اشراقیان و صاحب الزمانی ، همین تعدد منابع باعث شده انواع و اقسام کتابه کنکوری پیدا بشه.(یجورایی مثل سیستم عامل)!
ار نگاه دیگه این ۲ درس از سال ۸۱ وارد کنکور شدن یعنی تا الان کلا ۸۸ تا سواله کنکوری داریم واسه سرجمع دیجیتال و VLSI پس باتوجه گستردگی مطالبِ این ۲ درس کلی دسته طراحای کنکور بازه برای به اصطلاح بدبخت!!! کردن ما Smile پس همچین کتابی که پُره سوال باشه حتی تکراری به نظره من نیاز بود.

به هر حال قصد من دفاع از کتاب نبود چون کتاب و هنوز خودم ندیدم. فقط به مسائلی پرداختم که در کانسپت این کتاب مورد بررسی قرار گرفت. و قطعا بعد دیدنه کتاب حتما نظرمو عنوان میکنم Smile

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: koolak
ارسال: #۳۳
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۱۱ ب.ظ
RE: روش درست درس خوندن از صفر( الکترونیک دیجیتال و vlsi)
(۰۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۰ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  سلام.
امروز کتاب دستم رسید.میخواستم در مورد کتاب نظرمو بگم.
در مقایسه به قیمتش ارزشو خریدو اصلا نداره.
مثال های الکترونیک دیجیتال غلامی و سوالات کنکورو حل کرده.
یه نظر من بهترین کتاب همون صاحب الزمانیه.هم تعداد سواالاتش خیلی بیشتره هم مفهومی تره.

من این کتاب رو دارم میخونم و نظر عکسی نسبت به شما دارم. مجموعه دو کتاب ۶۰۰ سوال داره و مزیت اصلیش هم در اینه که مثل کتاب آقای صاحب زمانی سوالات تکراری نداره و در هر سوالش یک نکته وجود داره. سوالات تمرینات کتاب حل شده و تمرینات تکمیلی بسیاری داره. سوالات کنکور رو هم فقط سوالهای سال پیش توش اضافه شده، و فصل آخر مباجث محاسبه خازن و مقاومت که تو کتاب اصلی نبود. ولی سوالات کنکور تو کتاب قبلی وجود داره و اینجا سوالات کنکور شاید کلا به ۳۰ سوال هم نرسه. البته این چیزیه که من دیدم. در کل من این کتاب رو پسندیدم جون سوالات متفاوته و مثل اکثر کتابها سوالات تکراری نداره.
۰
۱
ارسال: #۳۴
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ، توسط ali.329.)
اولا اینهای که گفتم نظر شخصی خودم بود!
دوما من نگفتم که کتاب مزخرفیه.گفتم که کتاب صاحب الزمانی خیلی جامعتره.همین تو فصل سیم بندی
و محاسبه خازن تو کتاب چندتا سوال حل کرده؟!کدوم یک متنوع تره؟!و همچنین تو فصل های دیگه.
اما سوالاتی از بخش"ارزیابی و تست مدارهای ساخته شده" وجود داشت که تو کتاب صاحب الزمانی وجود نداشت
که خیلی خوشحال شدم!!!!
این نکته رو هم بگم که من خیلی دقیق نخوندم فقط یه نگاه مختصری بهش کردم.
من قصد دیگری ندارم و نداشتم.من نه مثل شما ها اقای غلامی و اقای اردشیر را میشناسم و نه دانشگاه بابل درس خوندم
که تعصب خاصی بهش داشته باشم.
امیدوارم این کتاب برای دوستان و من مفید باشه.
۱
۱
ارسال: #۳۵
۱۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۱:۰۵ ق.ظ
(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  اولا اینهای که گفتم نظر شخصی خودم بود!
دوما من نگفتم که کتاب مضخرفیه.گفتم که کتاب صاحب الزمانی خیلی جامعتره.همین تو فصل سیم بندی
و محاسبه خازن تو کتاب چندتا سوال حل کرده؟!کدوم یک متنوع تره؟!و همچنین تو فصل های دیگه.
اما سوالاتی از بخش"ارزیابی و تست مدارهای ساخته شده" وجود داشت که تو کتاب صاحب الزمانی وجود نداشت
که خیلی خوشحال شدم!!!!
این نکته رو هم بگم که من خیلی دقیق نخوندم فقط یه نگاه مختصری بهش کردم.
من قصد دیگری ندارم و نداشتم.من نه مثل شما ها اقای غلامی و اقای اردشیر را میشناسم و نه دانشگاه بابل درس خوندم
که تعصب خاصی بهش داشته باشم.
امیدوارم این کتاب برای دوستان و من مفید باشه.

اوه چه تند! فقط داریم تبادل نظر میکنیم Smile کنایه زدن و تندخویی جالب نیست Smile

من واقعا هیچ تعصبی ندارم و سخت ترین منتقد همیشه خوده من بودم.و اینکه، خودم گفتم کتاب رو ندیدم که بخام دقیق نظر بدم و فقط به دلیله وجود این کتاب پرداختم و در نهایت منظورم این بود مقایسه این کتاب با کتاب صاحب الزمانی(که خوندنش از موجب واجبات هست) معالفارق هستش وگرنه هرگز گفته نشد که شما گفتین فلان کتاب "مضخرفه"!!!!

یادمون نره که این تالار و مطالب داخلش میمونه تا بچه های سالهای بعد ازش استفاده کنن پس چه خوبه این تبادل نظرها بیشتر باشه(کلا تو همه زمینه ها) برای همین قطعا بعد دیدن کتاب یک چنان نقدی همینجا مینویسم که علی آقا هم حال کنه Big Grin

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.329 , koolak
ارسال: #۳۶
۱۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۴۶ ب.ظ
سلام

اصلا بحث طرفداری از کتاب یا نویسنده خاصی مطرح نیست. هر کس اینجا مختاره که برداشت خودش رو و نظرش رو ارائه بده و طبیعتا بحثی از روی عداوت و غرض ورزی اینجا وجود نداره. کتاب آقای صاحب زمانی که نمیدونم شاید ویرایش ۷ و ۸ و حتی بالاتر باشه قطعا نواقصش با توجه به بازخوردش (همون فیدبک خودمون) بین بچه ها کمتر شده و جامع شده و به شکل نهایی که می خواسته در اومده. مششکلش هم به نظر من اینه که بعضی از مباحث رو نداره و سوالات تکراری توش غوغا میکنه. سوالاش هم عموما ساده هستش. قطعا این سه کتاب جدید هم هنوز زوده بتونن با کتابی که جندین بار ویرایش شده رقابت عالی کنن. طبیعی که کمبود و نقصهایی هم داشته باشن چون تازه چاپ اولشونه. حالا که هر سه نفرمون خوندیم کتابها رو نظرمون رو حتما با هم میدیم و نواقص و ویژگیهای همه کتابها رو بررسی می کنیم. چون نظرها اینجا ثبت میمونه و میتونه معیاری باشه واسه بقیه بچه ها
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.329 , unicornux , koolak

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۲۲ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  فروش انواع دستگیره دیجیتال و هوشمند آریالاک arialock ۰ ۸۲۴ ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: arialock
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۳ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۰۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال بدون سرمایه alem1 ۰ ۳,۰۳۹ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  ارزهای دیجیتال mahboub_1989 ۰ ۱,۸۶۰ ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ ۰۶:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mahboub_1989
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۵۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۶۶۹ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close