زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال تستی مهم(زمانبندی RR)

ارسال:

sal_dovomi پرسیده:

سوال تستی مهم(زمانبندی RR)

دوستان سوال زیر رو مشکل دارم.جواب رو هم دارم.فقط اصلن نمیفهمم نمودار چه طوری کشیده شده؟؟؟اگه لطف کنین توضیح بدین ممنون میشم.
تصویر سوال ضمیمه شده.

فایل‌(های) پیوست شده

۱
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

چندسوال تستی مهم

این نوع سوال تو زمانبندی از سوال های جالب زمان خودش بوده و هرکس اولین بار مواجه میشه کمی گیج میشه.
حالا دقت کنید به این توضیحات:
فرایند p0 در زمان صفر وارد شده و هیچ رقیب دیگه ای نداره تا زمان ۱ حالا باید ببینم بین زمان ۰ و ۱ چه اتفاقی میفته
(یادمون باشه زمان‌ها بر حسب دقیقه هستش و کوانتوم ۱ ثانیه) اما چون در این بازه P0 هیچ رقیبی نداره پس ۱ دقیقه پردازنده رو در اختیار داره بدون هیچ زمان انتظاری و اون عدد ۱ که نوشته یعنی همین یعنی ۱ دقیقه پردازنده رو داره ،بازه هم ۰ تا ۱ هست پس هیچ زمان انتظاری نداره درسته!!!؟؟؟ برا همین تو محاسبه انتظار زده ۰

اما در زمان ۱ فرایند P1 وارد میشه دقت کن تا زمان ۵ که P3 وارد میشه یعنی ۴ دقیقه P0,P1 بدون رقیب هستند پردازنده بین این دوتا تقسیم میشه با کوانتوم زمانی ۱ ثانیه پردازنده تند تند عوض میشه این وسط اگه کلی خواسته باشیم بگیم ۲ دقیقه پردازنده ماله P0 و دو دقیقه هم در اختیاره P1 پس هر کدوم متقابلا ۲ دقیقه هم انتظار میکشن یعنی ۴*۶۰=۲۴۰ ثانیه ۱ ثانیه P0 باز عوض میشه ۱ثانیه P1 درسته یعنی ۱۲۰ ثانیه اجرا ۱۲۰ ثانیه انتظار

در زمان ۵ فرایند P3 هم وارد شد(خوش آمدند!) زمان ورود فرایند P4 عدد ۱۰ هستش پس ۵ دقیقه فرایند های P0,P1,P2 بدون رقیب هستند اما اگه دقت کنیم P1 فقط یک دقیقه دیگه برای اجرا نیاز داره به همین خاطر بازه رو از ۵ تا ۸ در نظر میگیریم که طبیعتا ۳ تا فرایند تو ۳ دقیقه به هرکدوم فقط یک دقیقه پردازنده داده میشه و ۲ دقیقه دیگه باید انتظار بکشند.

در زمان ۸تا ۱۰ ۲ تا فرایند P0 و P1 هم طبیعتا یک دقیقه انتظار میکشند
در زمان ۱۰ هم p4 وارد میشه زمان در بازه ۱۰ تا ۱۳ بین ۳تا توزیع میشه که هرکدوم ۳ دقیقه انتظار میکشند
در زمان ۱۳ فرایند P3 تموم میشه بین زمان ۱۳ تا ۱۷ فرایند های p0,p4 تو ۴ دقیقه هرکدوم ۲ دقیقه انتظار می کشند
در زمان ۱۷ هم P4 تموم میشه ۱ فرایند P0 دو دقیقه پایانی خودش روبا خیال راحت بدون انتظار به پایان میرسونه
عجب فرایندی بود این P0 ول نمیکنه پردازنده رو!!!!
میانگین زمان برگشت هم میشه اخرین زمانی که فرایند دیده شده منهای زمان ورود اون فرایند

خوب تموم شد امیدوارم خوب توضیح داده باشم

ارسال:

sal_dovomi پاسخ داده:

RE: چندسوال تستی مهم

(۱۸ آذر ۱۳۸۹ ۰۳:۲۶ ب.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  این نوع سوال تو زمانبندی از سوال های جالب زمان خودش بوده و هرکس اولین بار مواجه میشه کمی گیج میشه.
حالا دقت کنید به این توضیحات:
فرایند p0 در زمان صفر وارد شده و هیچ رقیب دیگه ای نداره تا زمان ۱ حالا باید ببینم بین زمان ۰ و ۱ چه اتفاقی میفته
(یادمون باشه زمان‌ها بر حسب دقیقه هستش و کوانتوم ۱ ثانیه) اما چون در این بازه P0 هیچ رقیبی نداره پس ۱ دقیقه پردازنده رو در اختیار داره بدون هیچ زمان انتظاری و اون عدد ۱ که نوشته یعنی همین یعنی ۱ دقیقه پردازنده رو داره ،بازه هم ۰ تا ۱ هست پس هیچ زمان انتظاری نداره درسته!!!؟؟؟ برا همین تو محاسبه انتظار زده ۰

اما در زمان ۱ فرایند P1 وارد میشه دقت کن تا زمان ۵ که P3 وارد میشه یعنی ۴ دقیقه P0,P1 بدون رقیب هستند پردازنده بین این دوتا تقسیم میشه با کوانتوم زمانی ۱ ثانیه پردازنده تند تند عوض میشه این وسط اگه کلی خواسته باشیم بگیم ۲ دقیقه پردازنده ماله P0 و دو دقیقه هم در اختیاره P1 پس هر کدوم متقابلا ۲ دقیقه هم انتظار میکشن یعنی ۴*۶۰=۲۴۰ ثانیه ۱ ثانیه P0 باز عوض میشه ۱ثانیه P1 درسته یعنی ۱۲۰ ثانیه اجرا ۱۲۰ ثانیه انتظار

در زمان ۵ فرایند P3 هم وارد شد(خوش آمدند!) زمان ورود فرایند P4 عدد ۱۰ هستش پس ۵ دقیقه فرایند های P0,P1,P2 بدون رقیب هستند اما اگه دقت کنیم P1 فقط یک دقیقه دیگه برای اجرا نیاز داره به همین خاطر بازه رو از ۵ تا ۸ در نظر میگیریم که طبیعتا ۳ تا فرایند تو ۳ دقیقه به هرکدوم فقط یک دقیقه پردازنده داده میشه و ۲ دقیقه دیگه باید انتظار بکشند.

در زمان ۸تا ۱۰ ۲ تا فرایند P0 و P1 هم طبیعتا یک دقیقه انتظار میکشند
در زمان ۱۰ هم p4 وارد میشه زمان در بازه ۱۰ تا ۱۳ بین ۳تا توزیع میشه که هرکدوم ۳ دقیقه انتظار میکشند
در زمان ۱۳ فرایند P3 تموم میشه بین زمان ۱۳ تا ۱۷ فرایند های p0,p4 تو ۴ دقیقه هرکدوم ۲ دقیقه انتظار می کشند
در زمان ۱۷ هم P4 تموم میشه ۱ فرایند P0 دو دقیقه پایانی خودش روبا خیال راحت بدون انتظار به پایان میرسونه
عجب فرایندی بود این P0 ول نمیکنه پردازنده رو!!!!
میانگین زمان برگشت هم میشه اخرین زمانی که فرایند دیده شده منهای زمان ورود اون فرایند

خوب تموم شد امیدوارم خوب توضیح داده باشم
ای ول آقا جواد.دستتون درد نکنه.فهمیدمش ولی یکم اعداد و اسمهای فرآیندهارو قاطی پاطی گفتین , مردیم تا فهمیدیم ولی فهمیدیمSmile ایشالا امسال رتبه ۱ بشی.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

zeinab پاسخ داده:

ببخشید آقا جواد اینکه "زمان‌ها بر حسب دقیقه هست و کوانتوم ۱ میلی ثانیه" تاثیری تو جواب نداره !!
درسته؟؟

۰
ارسال:

momon64amster پاسخ داده:

چندسوال تستی مهم

سلام
سوال سختی نیست فقط کافیه که مطلی رو بگیری

ولی حالا همین سوال رو اقا جواد اگه بلدی با زمان تعویض متن ۱ میلی ثانیه بگو؟ این سوال رو من خودمم مشکل دارم که اگه کسی جواب بگه ممنون میشم؟

ارسال:

javadjj پاسخ داده:

(۱۸ آذر ۱۳۸۹ ۱۰:۱۰ ب.ظ)momon64amster نوشته شده توسط:  سلام
سوال سختی نیست فقط کافیه که مطلی رو بگیری

ولی حالا همین سوال رو اقا جواد اگه بلدی با زمان تعویض متن ۱ میلی ثانیه بگو؟ این سوال رو من خودمم مشکل دارم که اگه کسی جواب بگه ممنون میشم؟
دوست من بنده همون اول گفتم که در زمان خودش سوال جالبی بوده اما الان دیگه این سوال‌ها برای دست گرمی خوبه
اما خوب بنده هم به خاطر دوست خوبمون که سوال کردن سعی کردم جواب جامعی قرار بدم شما همه رو با خودت مقایسه نکن انشا ا.. سایر دوستان جواب سوال شما رو هم براتون بزارن

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۵۵ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  اهدای کتاب های تستی کنکور ارشد ۹۷ myphilo ۸ ۶,۸۶۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۱۸ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۲۰۳ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  سوال مهم از کمتازیا jamshid51 ۰ ۱,۸۰۶ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: jamshid51
  فروش بیش از ۳۰ جلد کتاب مرجع و تستی کنکوری ارشد کامپیوتر- توافقی goldenratio ۲ ۳,۰۴۵ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fsadat7
  ۱۴۷ ای تی ___انتخاب رشته مهم مهم _خواهشا کمکم کنید وقت ندارم Rezaprince ۱ ۲,۲۸۸ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۶۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۶۹ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال مهم و فوری در مورد انتخاب رشته siiib70 ۲ ۳,۹۲۱ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close