زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چطوری میشه از سهمیه رتبه اولی دوره کارشناسی استفاده کرد؟

ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ ب.ظ، توسط unique_as14.)
چطوری میشه از سهمیه رتبه اولی دوره کارشناسی استفاده کرد؟ چقدر تاثیر داره؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ب.ظ
اگر برای روزانه شریف میگید
من فکر میکنم شما اگر با رتبه ۴۹ هم قبول نشید با شاگرد اولی احتمالقبولیتون ۹۹% هست
اون ۱% هم برای اینه که به حاله سنجش اعتباری نیست.
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ب.ظ
RE: چطوری میشه از سهمیه رتبه اولی دوره کارشناسی استفاده کرد؟
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  اگر برای روزانه شریف میگید
من فکر میکنم شما اگر با رتبه ۴۹ هم قبول نشید با شاگرد اولی احتمالقبولیتون ۹۹% هست
اون ۱% هم برای اینه که به حاله سنجش اعتباری نیست.

این شاگرد اولی چه تاثیری داره؟ رو رتبه تاثیر داره؟ کسی بوده تاثیری رو قبول داشته باشه؟
۱
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ
اگه کسی در مورد این سهمیه اطلاعی داره بگه ؟ سوال منم هست ؟ افرادی رو میشناسید که از این سهمیه استفاده کرده باشند ؟ لطفا اگه نمونه هایی رو میشناسید رتبه و دانشگاهی رو که قبول شدند , به ما هم بگید ...
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ ب.ظ، توسط bashir.)
سلام
رتبه اولی ها برای دانشگاه غیر انتفاعی که مشکلی ندارند و در صورت مجاز بودن اونم با رتبه های نزدیک پنج هزار هم قبول میشن و نمونش رو هم دیدم.
یک مورد هم تو یکی از بخش های مانشت که دقیق یادم نیست کجا بود، سال گذشته و در کمال تعجب و ناباوری محض یک نفر از دانشگاه علمی کاربردی یکی از شهرهای شمال با معدل ۱۹/۶ شاگرد اول شده بود و شبانه دانشگاه تهران قبول شد اونم با رتبه سه هزار و چهارصد و اندی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! البته نوش جونش

تا تاریخ پنج مرداد هم وقت داری فرمی که تو دفترچه انتخاب رشته مربوط به همین موضوع هست رو پرکنید و به تایید دانشگاه برسونید و دانشگاه به سازمان سنجش ارسال کنه
موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , marziyeh
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۸ ب.ظ
تاثیر مستقیم روی قبولی داره. تقریباً رتبه‌تون رو ۱/۳ ام می‌کنه. برای استفاده یه سری فرم هست باید پر کنید و برای سازمان سنجش ارسال کنید. در ضمن مهلت ارسالش هم فکر کنم تا اواخر تیر باشه (یعنی در صورتی که الان دانشجو هستید تا اون موقع باید فارغ التحصیل شده باشید).
من رتبه ۸۰ دیدم که با سهمیه شاگرد اولی معماری دانشگاه تهران رو آورده. نمونه فراوانه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۲
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط marzieh_s.)
من کسی رو میشناسم که با رتبه ۵۰۰ و خورده ای(دقیقشو نمیدونم) تو رشته IT با معدل ۱۹ و سهمیه رتبه اولی شریف قبول شد.
۱
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۰ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۸ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  تاثیر مستقیم روی قبولی داره. تقریباً رتبه‌تون رو ۱/۳ ام می‌کنه. برای استفاده یه سری فرم هست باید پر کنید و برای سازمان سنجش ارسال کنید. در ضمن مهلت ارسالش هم فکر کنم تا اواخر تیر باشه (یعنی در صورتی که الان دانشجو هستید تا اون موقع باید فارغ التحصیل شده باشید).
من رتبه ۸۰ دیدم که با سهمیه شاگرد اولی معماری دانشگاه تهران رو آورده. نمونه فراوانه.

مرسی آقای دکتر تنهایی
تو دفترچه راهنمای انتخاب رشته نوشته که برای انتخاب رشته اول با توجه به رتبه و نمره بدست آمده یک اولویت بررسی میشه و اگه تو اون اولویت پذیرفته نشه ، سهمیه شاگرد اولی بررسی میشه / میخوام بدون این گزینش دست خود سنجشه یا دانشگاه انتخاب میکنه؟
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۰ ب.ظ
من با رتبه ۹۰۶ نرم افزار و سهمیه شاگرد اولی تربیت مدرس قبول شدم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۴ ب.ظ، توسط unique_as14.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ)marzieh_s نوشته شده توسط:  من کسی رو میشناسم که با رتبه ۵۰۰ و خورده ای(دقیقشو نمیدونم) تو رشته IT با معدل ۱۹ و سهمیه رتبه اولی شریف قبول شد.

روزانه یا شبانه؟ چه گرایشی؟

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰ ب.ظ)MEHDI_M نوشته شده توسط:  من با رتبه ۹۰۶ نرم افزار و سهمیه شاگرد اولی تربیت مدرس قبول شدم.

جدی میگی؟ یعنی اینقدر تاثیر داره؟ میشه لطف کنی کارشناسی کدوم دانشگاه بودی و معدلت چند شد؟ و تو انتخاب رشته قبل از تربیت مدرس چه دانشگاه هاییو انتخاب کرده بودی؟ مرسی

(واسه اعلام شاگرد اولی باید خود دانشگاه اقدام کنه یا موقع انتخاب رشته ازمون میپرسن؟)
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۹ ب.ظ
من کارشناسی پیام نور بودم.
برای پیام نور فرق داره.
اگه کارشناسی روزانه بودی خود دانشگاه هر سال نفرات برتر هر رشته را به سنجش معرفی میکنه.
تو دفترچه نوشته که چیکار کنی.
من برای نرم افزار قبل تربیت مدرس، شریف، تهران، امیرکبیر و شهیدبهشتی را زده بودم.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۸ ب.ظ
میشه بگین معدلتون چند بوده؟
منم پیام نورم معدلم ۱۶ به بالاست ولی نمی دونم تو دانشگامون اولم یا نه , اگه اول باشم تاثیر داره ؟ هنوز تموم نکردم از کجا باید بفهمم اول هستم یا نه ؟

هر کاری که دیگران می توانند انجام دهند تو هم می توانی و هر کاری که دیگران نمی توانند انجام دهند تو باید انجام دهی !!!
" ضرب المثل ژاپنی "
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط MEHDI_M.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۸ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  میشه بگین معدلتون چند بوده؟
منم پیام نورم معدلم ۱۶ به بالاست ولی نمی دونم تو دانشگامون اولم یا نه , اگه اول باشم تاثیر داره ؟ هنوز تموم نکردم از کجا باید بفهمم اول هستم یا نه ؟

منم معدلم بالای ۱۶ بوده.
بخشنامه ای که پارسال برای پیام نور تصویب شد این بود که نفر اول تو رشته و ورودی مرکز/واحد باشید. به دانشگاه تا ۵ مرداد برای معرفی نفرات اول مهلت داده میشه تا به سنجش معرفی کنه که تو صفحه ۲ دفترچه ۲ توضیح داده و یه فرم تو صفحه ۱۸۸ دفترچه ۲ هست که باید به دانشگاه بدی. باید تا ۵ مرداد فارغ التحصیل بشی و نفر اول باشی تا بتونی از سهمیه استفاده کنی.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ب.ظ
سلام
من رتبه اول رشته کامپیوتر در دوره شبانه دانشگاه دولتی هستم
که در مجموع ورودی های دانشگاه(روزانه و شبانه) رتبه اول شدم با معدل ۱۸/۸۰/
رتبه کنکور فناوری اطلاعاتم(همون IT) شده ۷۰۰ .و کامپیوترم ۲۲۰۰
به نظرتون دانشگاه دولتی روزانه قبول میشم؟شبانه چی؟
باتشکر
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۹ ق.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ب.ظ)mhd11 نوشته شده توسط:  سلام
من رتبه اول رشته کامپیوتر در دوره شبانه دانشگاه دولتی هستم
که در مجموع ورودی های دانشگاه(روزانه و شبانه) رتبه اول شدم با معدل ۱۸/۸۰/
رتبه کنکور فناوری اطلاعاتم(همون IT) شده ۷۰۰ .و کامپیوترم ۲۲۰۰
به نظرتون دانشگاه دولتی روزانه قبول میشم؟شبانه چی؟
باتشکر

سلام.
رتبه کل شما باید ۸۰درصد نمره کل آخرین نفر قبولی تو انتخاب شما باشه. اگر ظرفیت خالی باشه قبولید وگرنه انتخاب بعدی به همین صورت بررسی میشه. از روی نمونه کارنامه ها میتونید تا حدودی تخمین بزنید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۵۰۴ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۸۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۲۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۸۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۸۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۰۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۴۹ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close