زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۷ تست پایگاه داده

ارسال:

mohsen_23 پرسیده:

۷ تست پایگاه داده

با سلام خدمت شما. ۷ تست پایگاه داده هست که جوابشون رو من نمیدونم و به کمک نیاز دارم. اگر کمک کنید ممنون میشم. با تشکر.

۱) کدام گزینه در رابطه با کلید درست میباشد؟

الف. میتواند یکتا نباشد
ب. میتواند null باشد
ج.میتواند مرکب باشد
د. میتواند مشتق باشد

۲) کدام تعریف برای DBMS کاملتر است؟

الف. نرم افزار سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی جهت کار و انجام عملیات روی داده ها
ب. نرم افزاری برای ارتباط بین کاربران و فایل ها در بانک اطلاعاتی
ج. سیستم عامل مخصوص بانک اطلاعاتی
د. نرم افزاری برای مدیریت داده ها در بانک اطلاعاتی

۳) کدام تعریف دیکشنری داده در بانک اطلاعاتی است؟

الف. یک بانک شامل مشخصات کاربران بانک اطلاعاتی
ب. یک بانک که مشخصات سایر بانک های اطلاعاتی در آن باشد
ج. یک بانک شامل مشخصات داده های بانک اطلاعاتی
د. یک بانک شامل مشخصات صفات خاصه بانک اطلاعاتی

۴) در نمودار E-R زیر کدام یک از جملات درست است؟

[تصویر:  83824421201617952152.jpg]

الف. هر استاد فقط و فقط یک درس (نه کمتر و نه بیشتر) و هر درس توسط یک استاد ارائه میشود
ب. هر استاد یک درس و هر درس توسط استاد ارایه میشود
ج. هر استاد یک درس و هر درس توسط یک استاد ارائه میشود ولی ممکن است استاد درسی اراده نکند
د. یک استاد یک درس و یک درس توسط یک استاد ارائه میشود ولی ممکن است استاد آن درست تغییر کند

۵) سیستم فایل عبارت است از:

الف. انبار ه ای برای یک مجموعه ای از فایل های داده ای
ب. همان DBMS
ج. در یک سیستم عامل به ساختار نامگذاری، ذخیره سازی و سازماندهی فایل می گویند
د. هیچکدام

۶) DML در سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی عبارت است از:

الف. زبانی جهت پرس و جوی داده ای
ب. زبانی جهت گزارش گیری
ج. زبانی جهت تعریف داده
د. گزینه های الف و ب

۷) DBA عبارت است از:

الف. برنامه نویس دیتابیس
ب. طراح دیتابیس
ج. پیاده سازی تصمیمات اداره کننده
د. اجرا کننده دیتابیس

خیلی از لطفتون ممنونم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

مورتن پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

در مورد سوال۱ ب و ج درست است. کلید خارجی میتواند null باشد و اینکه ابرکلید مرکب است.
سوال ۲ گزینه الف.
درمورد سوال ۳ ترکیبی از همه گزینه ها هست. اما به گزینه د نزدیتره.
درمورد سوال ۴ دایره توخالی اختیاری ندارد پس فقط و فقط یک درس برای یک استاد وجود دارد. (گزینه ۱)
سوال ۵ گزینه ج
سوال ۶ گزینه د (دستکاری داده ها manipulate)
سوال ۷ data base administrator به گزینه ب نزدیکتر است چون گزینه الف و ج توسط dbp و گزینه د خود db هست.

ارسال:

hamidkhl پاسخ داده:

RE: 7 تست پایگاه داده

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  در مورد سوال۱ ب و ج درست است. کلید خارجی میتواند null باشد و اینکه ابرکلید مرکب است.

فکر می کنم در اغلب سوالات منظور از کلید کلید اصلیه، با این حساب در سوال یک فقط گزینه ج درسته

در مورد سوال ۲: فقط گزینه (د) درسته، DBMS: Data Base Manegment System سیستم عامل نیست(رد گزینه ج)، DBMS برای کار و انجام عملیات روی داده ها نیست و فقط بای مدیریت آنهاست، این کار زبانی مثل T-SQL

سوال ۳: به نظرم گزینه ۲ درسته

در مورد سوال ۴و۵ با نظر دوست عزیز مورتن موافقم

سوال ۶: به نظرم هیچ کدام DML نیستن

سوال ۷: به نظرم گزینه (د) درسته
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

سئوال ۱: گزینه ج درسته.چون گزینه الف فقط در مورد کلید خارجی درسته
۲ : الف درسته.چون تعریف کاملتری از بانک اطلاعاتی داده.بقیه تعاریف ناقص هستند.گزینه ج هم که کاملا غلطه
۳: ج
۴: به نظرمن "ج" صحیح تره.هرچند الف و ب هم درستند(و ب تقریبا کپی الف هست) ولی در یک ارتباط ۱:۱ الزاما هر رکوردی که در جدول اول (موجودیت اول)وجود داشته باشد با جدول دیگر( موجودیت دیگر) در ارتباط نیست.(ولی اگر در ارتباط باشد الزاما فقط به یک نوع از موجودیت ارتباط خواهد داشت)
۵: ج
۶: د . DML به معنی Data Manipulation Language هست ، یعنی زبان کار با داده ها
۷: فکر کنم "ج" بشه.چون مختصر کلماتdatabase administrator هست.و مدیر بانک اطلاعاتی هم کسیه که نصب و پیکر بندی و به روز رسانی و مدیریت بانک رو به عهده داره(و نه فقط برنامه نویسی اون)

۰
ارسال:

ahmadi_development پاسخ داده:

۱-قطعا منظور کلید اصلی است وگرنه ۳گزینه اول درسته وگزینه اخر هم بی ربط
جواب گزینه ج
۲-ب وج که خیلی پرته اما گزینه الف و د هر دو درسته اما به قطع گزینه الف کاملتره اگه خواستید در مورد توضیح میدهم
گزینه الف
۳-گزینه ج
۴-گزینه الف البته در شکل استاد موجود نیست
۵- ج
۶-DML مخفف زبانی برای دستکاری DATA در DB
که شامل دستورات مانندINSERT ، DELETE ,...
دقت کنید شامل تعریف جدول وتعریف دیتا و ... ودستوراتی مانند DROP ,ALTER نمی شوداینها DDL هستند پس گزینه ج غلط است
اما گزینه الف ترجمه Query Language همین طور که میدونید SQL مخفف Structured Query Language
است یعنی اس کیو ال یک نمونه از زبان ها ی پرس وجو است در حالی که DML بخش کوچکی از یک زبان پرس جو می باشد
پس گزینه الف هم غلط است
جواب گزینه ب
۷-قطعا گزینه ب درست است بلاشک
اما گزینه پیاده سازی تصمیمات اداره کننده
اولا منظور از اداره کننده کیست ایا منظور مدیر پروژه است یا DA
اگر منظور مدیر پروژه است که این طور نیست اما اگر منظور DA هست که باز هم اوردن نام پیاده سازی اشتباه است گروه DBA براساس گفته ها ونظرات DA ، دیتابیس را طراحی می کنند وپیاده سازی بر عهده ی گروه پیاده سازی است که این گروه همان APLICAION PROGRAMER
است
جواب های که گفتم ممکنه درست نباشه

۰
ارسال:

Avicenna پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۴۷ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  ۶-DML مخفف زبانی برای دستکاری DATA در DB
دقت کنید شامل تعریف جدول وتعریف دیتا و ... ودستوراتی مانند DROP ,ALTER نمی شوداینها DDL هستند پس گزینه ج غلط است
اما گزینه الف ترجمه Query Language همین طور که میدونید SQL مخفف Structured Query Language
است یعنی اس کیو ال یک نمونه از زبان ها ی پرس وجو است در حالی که DML بخش کوچکی از یک زبان پرس جو می باشد
پس گزینه الف هم غلط است
جواب گزینه ب

سلام
دوست عزیز من با همه پاسخ های شما غیر از این مورد موافقم. شما عرض کردید که SQL یک مدل از زبان های پرس و جو هست و در عین حال DML رو هم بخش کوچکی از یک زبان پرس و جو دونستید، این فرمایش شما از نظر گستردگی میتونه درست باشه، ولی این دلیل نمیشه که DML رو خارج از دایره زبان های مربوط پرس و جو در نظر بگیریم. خود DML به تنهایی امکان گزارشگیری رو با استفاده از محاسبات آماری امکانپذیر میکنه و این وظیفه به عنوان زیرمجموعه ای از مفهوم دستکاری داده ها بحساب میاد. من متوجه نمیشم که چطور شما DML رو زبانی در جهت گزارش گیری میدونید اما با امکان پرس و جو از طریق این زبان مخالفید، چون این دو مفاهیم بسیار نزدیکی به هم هستند.

ارسال:

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۵:۱۴ ب.ظ)Complement نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۴۷ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  ۶-DML مخفف زبانی برای دستکاری DATA در DB
پس گزینه الف هم غلط است
جواب گزینه ب

سلام
دوست عزیز من با همه پاسخ های شما غیر از این مورد موافقم. شما عرض کردید که SQL یک مدل از زبان های پرس و جو هست و در عین حال DML رو هم بخش کوچکی از یک زبان پرس و جو دونستید، این فرمایش شما از نظر گستردگی میتونه درست باشه، ولی این دلیل نمیشه که DML رو خارج از دایره زبان های مربوط پرس و جو در نظر بگیریم. خود DML به تنهایی امکان گزارشگیری رو با استفاده از محاسبات آماری امکانپذیر میکنه و این وظیفه به عنوان زیرمجموعه ای از مفهوم دستکاری داده ها بحساب میاد. من متوجه نمیشم که چطور شما DML رو زبانی در جهت گزارش گیری میدونید اما با امکان پرس و جو از طریق این زبان مخالفید، چون این دو مفاهیم بسیار نزدیکی به هم هستند.
بنده هم سلام عرض می کنم
دقت کنید دوست عزیز سوال پرسیده DML در سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی عبارت است از:
در گزینه اول گفته شده زبانی جهت پرس و جوی داده ای که این میشه DQL که من همچین چیزی توی سیلبرشاتس یا دیت ندیدم
اگه دوستان تو این دو کتاب دیدن که ادرس بدن
اما اگه منظور طراح QUERY LANGUAGE است که تکلیف مشخص و به فارسی ترجمه میشه زبان های پرس وجو که شامل SQL, QUEL,OQL,...است که هر زبان پرس جو شامل DATA SUB LANGUAGE که خود این شامل ۳دسته زبان یا دستورالعمل هستند که
DDL, DML,DCL است
پس نمی توان گفت که DML در سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی عبارت است از:زبان پرس وجو
از طرفی در بالا هم گفتم که DML شامل دستوراتی هست مانند INSERT,DELETE ,SELECT ,... که در گزینه ها فقط گزارش گیری موجود بود وبقیه گزینه ها غلط بود به همین خاطر ناچارا گفتم جواب گزینه ب است که فقط قسمتی از DML است
البته به نظرم طراح جمله QUERY LANGUAGE رو مساوی با اعمالی مانند درج وحذف وجستجو (گزارش گیری )و... تصور کرده در حالی که این گونه نیست
نمی دونم دوست عزیز تونستم منظورم رو برسونم یا نه
البته ما ادعایی توی این زمینه نداریم اساتید زیادی هستند تو سایت که می تونند کمک کنند

۰
ارسال:

Avicenna پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  نمی دونم دوست عزیز تونستم منظورم رو برسونم یا نه

مرسی دوست عزیز، من منظورتون رو کاملا متوجه شدم.
داشتم فکر میکردم این قضیه که DML زبان پرس و جو و گزارش گیری از داده هاست رو کجا دیدم که به جزوه خودم رسیدم. بهش مراجعه کردم، در انتهای بحث زبان ها نوشته شده بود که DML امکان پرس و جو داده ای را توسط محاسبات ریاضی و آماری فراهم می کند. در همونجا به این اشاره شده که توسط دستورات DQL پرس و جو در پایگاه داده ها انجام می شود، منظور Select هست. یعنی دقیقا در فاصله چند خط گفته شده که هم DML و DQL کار پرس و جو رو انجام خواهند داد. من با نظر شما که گفتید برای اثبات حرفتون به منبع استناد کنید کاملا موافقم و باید حتما این کار رو انجام داد. حالا با توجه به تناقضات بوجود اومده دوست داشتم به یک نکته اشاره کنم. اینکه ما میتونیم دستورات SQL رو شامل دو بخش اصلی به نام های DDL و DML در نظر بگیریم و اون دو مجموعه DCL و DQL و بقیه (تراکنشی و...) رو هم زیرمجموعه ای از این دو نوع احکام بدونیم. چون بالاخره دستورات بقیه احکام هم خارج از دو نوع "داده ای" و "غیرداده ای (Metadata - فراداده)" نیستند.

با توجه به این قضیه DQL به علت پرس و جوی داده ای میتونه در زیرمجموعه DML و DCL هم به علت ماهیت کنترلی، مجوزی و... رو هم میشه جزء احکام DDL در نظر گرفت. این قضیه رو از این جهت گفتم که در خیلی از جاها دستورات SQL رو فقط شامل دو دسته اصلی DDL و DML دونستند و مثلا داخل این تست هم فکر میکنم که طراح DQL رو به علت ماهیت داده ای جزئی از احکام DML میدونه... . در هر صورت این حرفایی میزنم برگرفته از دید کلی من به این مقوله بود و دلیلی هم بر درست بودنشون نیست.

ارسال:

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۷ ب.ظ)Complement نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۰۸ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  نمی دونم دوست عزیز تونستم منظورم رو برسونم یا نه

مرسی دوست عزیز، من منظورتون رو کاملا متوجه شدم.
داشتم فکر میکردم این قضیه که DML زبان پرس و جو و گزارش گیری از داده هاست رو کجا دیدم که به جزوه خودم رسیدم. بهش مراجعه کردم، در انتهای بحث زبان ها نوشته شده بود که DML امکان پرس و جو داده ای را توسط محاسبات ریاضی و آماری فراهم می کند. در همونجا به این اشاره شده که توسط دستورات DQL پرس و جو در پایگاه داده ها انجام می شود، منظور Select هست. یعنی دقیقا در فاصله چند گفته شده که هم DML و DQL کار پرس و جو رو انجام خواهند داد. من با نظر شما که گفتید برای اثبات حرفتون به منبع استناد کنید کاملا موافقم و باید حتما این کار رو انجام داد. حالا با توجه به تناقضات بوجود اومده دوست داشتم به یک نکته اشاره کنم. اینکه ما میتونیم دستورات SQL رو شامل دو بخش اصلی به نام های DDL و DML در نظر بگیریم و اون دو مجموعه DCL و DQL و بقیه (تراکنشی و...) رو هم زیرمجموعه ای از این دو نوع احکام بدونیم. چون بالاخره دستورات بقیه احکام هم خارج از دو نوع "داده ای" و "غیرداده ای (Metadata - فراداده)" نیستند.

با توجه به این قضیه DQL به علت پرس و جوی داده ای میتونه در زیرمجموعه DML و DCL هم به علت ماهیت کنترلی، مجوزی و... رو هم میشه جزء احکام DDL در نظر گرفت. این قضیه رو از این جهت گفتم که در خیلی از جاها دستورات SQL رو فقط شامل دو دسته اصلی DDL و DML دونستند و مثلا داخل این تست هم فکر میکنم که طراح DQL رو به علت ماهیت داده ای جزئی از احکام DML میدونه... . در هر صورت این حرفایی میزنم برگرفته از دید کلی من به این مقوله بود و دلیلی هم بر درست بودنشون نیست، شاید هم خیلی بیراه گفته باشم، نمیدونم! برای همین سعی میکنم این قضیه رو از طریق کتب مرجع پیگیری کنم، چون از یک طرف اگه این قضیه به اشتباه داخل جزوات اشاره شده باشه خیلی عجیبه و اگه هم حقیقت داشته باشه حتما باید منبعی واسه این حرف ها موجود باشه، از طرف دیگه میشه روی نظریه سوم هم فکر کرد! یعنی ما دقیقا چنین اشاره ای نداشته باشیم ولی طبق استدلال هایی بهش رسیده باشیم! در هر صورت باید در موردش تحقیق کرد! / شما با اظهار نظراتی که داشتید باعث شدید روی این قضیه بیشتر فکر کنم، ممنونم؛
پس اگه DQL وجود داشته باشه ومنظور از اون همون SELECT باشه (من قبلا توی چند تا سایت دیده بودم اما توی مراجع اصلی ندیم)پس گزینه الف وب هر دو درسته
توی کتاب سیلبرشاتس اشاره ای در مورد DQL نکرده ولی SELECT رو جزئی از DML دونسته
در نهایت گزینه ۴ جوابه

۰
ارسال: #۱۰

Avicenna پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۰۱ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  توی کتاب سیلبرشاتس اشاره ای در مورد DQL نکرده ولی SELECT رو جزئی از DML دونسته

برام جالب بود، نمیدونستم که آقای سیلبرشاتس دستور SELECT رو مربوط به احکام DML میدونند، خودم هم تابحال چنین تعبیری رو تو هیچ منبعی ندیده بودم، ممنونم که اشاره کردید. با اینحال درستی این قضیه که پرس و جو توسط DML هم امکانپذیره حالت جدی تری به خودش میگیره، خصوصا اگه بخوایم DQL رو هم زیرمجموعه ای از DML در نظر بگیریم، چون مهم ترین دستور DQL خود SELECT هست. با اینحال و طبق گفته های گذشته و صحبت های شما انگار به این نتیجه رسیدیم که هر دو گزاره اول درست و در نهایت همون گزینه "د" صحیح هست.

۰
ارسال: #۱۱

yaser_ilam_com پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

کتابی که در لینک اول بود فکر کنم مربوط به پرسش و پاسخ در مورد کتاب آقای رانکوهی هست البته من این کتاب رو نخوندم

در مورد مرجع این تستها من قبلا کتاب کاردانی به کارشناسی آقای مقسمی رو خوندم بعد هم کتاب کارشناسی ارشد آقای مقسمی رو خوندم مرجع این سوالات حالا نگاه کردم کتاب کاردانی به کارشناسی آقای مقسمی هستش نه کتاب کارشناسی ارشد ایشون

لینک دوم همون کتاب کارشناسی ارشد آقای مقسمی هست

۰
ارسال: #۱۲

Zohre_a پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

۱/ج)منظور ابر کلیده،تعریف کلید صفتی است که تکراری نباشد،منحصر به فرد باشد،تهی یاNULLنباشد.
۲/الف و د)اما الف کاملتره.نرم افزارهای DBMS که به آن نظام مدیریت بانک اطلاعات میگن.
۳/ج)
۴/الف)
۵/ج)
۶/د)یک زبان بیانی است که زبان کار با داده هاست.
۷/ب)DBA:وظیفه راحی و نظارت و مدیریت بانک اطلاعات را به عهده دارد در پروژه های بزرگ معمولا یک تیم این وظیفه را انجام میدهد.
میتونید از کتاب دکتر مصطفی حق جو هم استفاده کنید.

۰
ارسال: #۱۳

۷ تست پایگاه داده

خیالت تخت از سوالات کاردانی برای ارشد نمیاد من هر دو رو خوندم اما در فهم بهتر و تثبیت مطالب اگه مثل من پایگاهتون ضعیفه حتما کمک میکنه اما کتاب کاردانی اصلا به درد ارشد نمیخوره و از سوالات داخل این کتاب برا ارشد سوال نمیاد مطمئن باش اما من میگم هزینه زیادی نداره بخر و کنار هر فصل کارشناسی ارشد ،کاردانی رو هم مطالعه کن مطالب رو بهتر می فهمی

برا ارشد این که چاپ جدید تره بخر :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۱۴

Avicenna پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

من دقیقا متوجه نمیشم کاربرد این سوالات برای شما در چه زمینه ای هست. اگه برای زمینه های غیرکنکوری مثل دانشگاه و به قول آقا یاسر برای تثبیت مطالب و یادگیری پایه ای احتیاج دارید که بحثش جداست ولی اگه این تست ها رو صرفا به قصد آمادگی کنکور کارشناسی ارشد نیاز دارید، گفتنیه که از نظر سختی فاصله زیادی با تست های سراسری کارشناسی ارشد دارند، مثلا همین ویرایش قدیم (اول) کتاب درس و کنکور کارشناسی ارشد آقای مقسمی شامل تعداد زیادی از این تست های تالیفی بود ولی اصلا تست های محک زننده ای در این سطح نبودند، و حتی بعضی جاها یک سوال با صورت های مختلف ولی در اصل تکراری آورده میشد که خیلی اعصاب خرد کن بود! و فکر میکنم به همین دلایل در ویرایش دوم حذف شدند. ویرایش دوم کتاب ارشد آقای مقسمی با اینکه دارای کمبود هایی هست ولی در رده خودش در حال حاضر بهترین منبع کنکوری برای این درس بحساب میاد.

۰
ارسال: #۱۵

mohsen_23 پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

خیلی خیلی ممنونم. واقعا لطف کردید. من الان میشینم و جواب ها رو کامل میخونم و یاد میگیرم. دستتون درد نکنه. فقط سوال ۴ رو قبل از همه نگاه کردم. اگر یک توضیحی بدین ممنون میشم. اون ۱ یعنی ارتباط ۱ به ۱؟ چطور میشه به رابطه استاد در شکل پی برد؟ با تشکر.

ارسال: #۱۶

(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۴۰ ق.ظ)mohsen_23 نوشته شده توسط:  خیلی خیلی ممنونم. واقعا لطف کردید. من الان میشینم و جواب ها رو کامل میخونم و یاد میگیرم. دستتون درد نکنه. فقط سوال ۴ رو قبل از همه نگاه کردم. اگر یک توضیحی بدین ممنون میشم. اون ۱ یعنی ارتباط ۱ به ۱؟ چطور میشه به رابطه استاد در شکل پی برد؟ با تشکر.
اشتباه چاپی بوده دوست من به جای دانشجو باید استاد مینوشتت که هر استاد یک درس و هر درس توسط یک استاد ارائه میشود البته ممکن است استادی اصلا درس نداشته باشد یا درسی توسط هیچ استادی این ترم ارائه نگردد .این عدد ۱ هم بله به این میگن ارتباط (n:n) که ایتجا n=1 هستش

این سوالات رو من مشابه در کتاب مقسمی اگه یادم باشه دیدم

۰
ارسال: #۱۷

mohsen_23 پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

خیلی از شما ممنونم یاسر گرامی. به نظرتون این کتاب:

پرسش هایی در پایگاه داده ها (چهارگزینه ای)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ممکنه مرجع این تست ها باشه؟ این کتاب رو کسی تهیه کرده؟ آیا پاسخ هم درش هست؟ اگر بتونم بفهمم این تست ها دقیقا از کدوم کتاب هستند خیلی خوب میشه. چون تعدادی تست دیگه هم هست. شما منظورتون این کتاب هست؟

درس و کنکور پایگاه داده ها شامل: تشریح کامل درس پایگاه داده ها طبق سرفصلهای وزارت علوم، - تدریس تمام نکات کنکوری، - بیش از ۶۵۰ تست کنکوری و مثال.

با تشکر از شما دوستان. خیلی ممنونم.

۰
ارسال: #۱۸

mohsen_23 پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

با سلام مجدد. من گشتم و فقط این سایت کتاب هارو داره. این ۳ تا ارشد هستند:

و این ۲ تا کاردانی:

که البته فقط ویرایش مربوط به سالهای مختلف هست. حالا به نظرتون دومی (کاردانی) رو بگیرم احتمال بودن تست ها توش هست؟ چون متاسفانه هیچ ویرایش و مورد دیگه ای پیدا نمیشه. احتمال وجود این تست ها با جوابشون در کتاب دوم چند درصد هست؟ با تشکر.

۰
ارسال: #۱۹

mohsen_23 پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

خیلی ممنونم دوستان. من دو درس رو از پایه کلا مشکل داشتم. یکی پایگاه داده که این بخش هاش خوندنی هم هست ولی من متاسفانه هیچوقت براش وقت نذاشتم ولی میبینم الان همون مفاهیم پایه که در گذشته تو کاردانی بود اینجا هم به طور کامل هست (البته به عنوان پایه اش) و باید یاد گرفت تا بعد برسم به مفاهیم سنگین تر و اصلی و آمادگی برای ارشد. یعنی حقیقتش تازه استارتش رو زدم. یه درس دیگه هم سخت افزار هست که اون رو هم باز در گذشته متاسفانه روش وقت نذاشتم و در دوره کاردانی سرسری ردش کردم و در کارشناسی هم که بعضی مفاهیمش بود رو و باید بلد میبودم که هنوز هم بلد نیستم. این دو درس رو از پایه کلا باید شروع کنم. خیلی خیلی از لطفتون ممنونم.

۰
ارسال: #۲۰

mohsen_23 پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

با سلام مجدد خدمت شما. من اون کتاب رو تهیه کردم و بسیار هم کمکم کرد. تعدادی از تست ها رو هم در اون پیدا کردم. خیلی از لطفتون ممنونم. الان ۳ تا تست دیگه هست که نیاز به کمک دارم.

در بیشتر نرم افزارهای پایگاه داده چه چیزی برای ذخیره سازی اطلاعاتی یک NTT به کار میرود؟ (در کل NTT مخفف چی هست و معنیش چیه؟)

۱) کلید اصلی
۲) فیلد
۳) جدول
۴) بانک اطلاعاتی

کدام یک مربوط به زبان داده ای است؟

۱) DML
۲) DDL
۳) SQL
۴) DL&DML

کدام یک از مزایای DBMS است؟

۱) اجرای کارها
۲) توجه به سخت افزار سیستم
۳) اعمال محدودیت
۴) هیچ کدام

با تشکر از شما

۰
ارسال: #۲۱

hamidkhl پاسخ داده:

۷ تست پایگاه داده

سوال یک اگه منظور entity باشه گزینه ۳ درسته (جدول)

سوال ۲ گزینه۳

در مورد سوال ۳ هم با نظر Complement موافق هستم

این سوالا برای کجا هستن؟

۰
ارسال: #۲۲

۱-در زمانی که طراحی DB انجام می گیره یه سری چیزها می شه موجودیت که دارای صفاتی هستند خود اون موجودیت میشه جدول وصفاتش می شه فیلد های اون جدول یعنی گزینه ۳
۳- منظور طراح از اعمال محدودیت ، maintain integrity است که از مزایای پایگاه داده محسوب می شود
گزینه ۳ درسته
۲-نظری ندارم
دوست عزیز این سوال های مشکل دار رو از کجا میاریدخیلی سوال ها بدیه من تستهای سراسری رو نگاه می کنم کم تر به این جور سوالها بر می خورم اینا ماله دانشگاه ازاده یاتالیفی ؟ یا اینکه خودتون طرح می کنیدBig Grin اخریش شوخی بود

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۱۸۹ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۸ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۱ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۲۶ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۷۸۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۷۶۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۴۳ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  پایگاه داده اوارکل lbehruz ۷ ۷,۱۱۲ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ali2345

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close