زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱

ارسال: #۱۶
۱۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ب.ظ
RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱
با سلام به همه دوستای مانشتی خودم.

از اونجایی که من کامپیوتری نبودم و امسال میخوام تو این رشته شرکت کنم یه مقداری تو حل بعضی سوالات مشکل دارم (Confused)که امیدوارم با راهنمایی شما دوستان مشکلم رفع شه. واسه سوال ۳۳ منظور از اجرای توامان دو تابع A و B چیه؟ اگه reservation table هر تابع رو جداگانه در نظر بگیریم هر دو collision vector ای برابر ۱۰۱ دارند و state diagram شون مثل هم میشه و هر دو به MAL برابر ۲ می رسند(۱+۳=۴ ۴/۲=۲). منظور همینه؟ اصلا وقتی یه non-linear pipeline داریم با چندتا تابع و هر کدوم یه reservation table چطور واسه پایپلاین MAL در نظر می گیرید؟

ممنون می شم جواب بدید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۵۷ ب.ظ
با سلام

لطفا اگه فهمیدین به ما هم بگین چون من هم نمی دونم
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۱۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ق.ظ، توسط nomad:D.)
سوال ۳۰ رو اگر اشتباه نکنم جوابش میشه ۷/۵
چون اگر n رو میل به بی نهایت بگیریم
در پایپ لاین اولیه جواب میشه:
[tex]lim(n \to\infty ): 300(n 4-1)=300n[/tex]
در پایپ لاین دوم گفته ۳ issue که اگر اشتباه نکنم مثل پایپ لاین معمولی حسابش میکنیم و بعد بر ۳ تقسیمش میکنیم:
[tex]lim(n \to\infty ): 120(n 8-1)=120n[/tex]
[tex]120n/3=40n[/tex]
[tex]300n/40n=7.5[/tex]

مطمئن نیستم شما هم اگر تونستید امتحانش کنید.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
ارسال: #۱۹
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۴ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  سوال ۳۰ رو اگر اشتباه نکنم جوابش میشه ۷/۵
در پایپ لاین دوم گفته ۳ issue که اگر اشتباه نکنم مثل پایپ لاین معمولی حسابش میکنیم و بعد بر ۳ تقسیمش میکنیم:
[tex]120n/3=40n 300n/40n=7.5[/tex]

با سلام
به نظر من جوابتون درسته و منطقی ترین جوابیه که تا الان دیدم
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۲۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ ق.ظ
من متوجه نشدم چرا تقسیم بر ۳ می شه؟

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_memari_sharif
ارسال: #۲۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ق.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۳ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  من متوجه نشدم چرا تقسیم بر ۳ می شه؟

چون گفته ۳-issue که فکر میکنم به معنیه اینه که ۳ پایپ لاین موازی دارن این کار رو انجام میدن.

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , reza_memari_sharif
ارسال: #۲۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۸ ب.ظ
بچه ها نظرتون درباره سوال ۳۲ چیه؟؟

من ۸ و خورده ای در میارم که توی جوابا نیستش

در حالت اول : ۰/۰۵n+1)*50 + (n-0.05n-1)*10)

در حالت دوم : ۰/۰۵n+1)*60 + (n-0.05n-1)*3) که با توجه به ۴-issue بودن باید تقسیم بر ۴ هم بشه.... اگر این دو را به هم تقسیم کنیم و n را به بینهایت میل بدیم به ۸ و خورده ای می رسیم.

اگر جاییش به نظرتون غطه بگین؟؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درباره سوال ۳۳ هم هرچه گشتم فقط توانستم CV را برای توام بفهم و بخونم و یاد بگیرم چه طوری حساب میشه ولی بقیش رو که کشیدن نمودار حالته و پیدا کردن MAL رو نفهمیدم.....
ارسال: #۲۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط nomad:D.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۸ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  بچه ها نظرتون درباره سوال ۳۲ چیه؟؟

من ۸ و خورده ای در میارم که توی جوابا نیستش

در حالت اول : ۰/۰۵n+1)*50 + (n-0.05n-1)*10)

در حالت دوم : ۰/۰۵n+1)*60 + (n-0.05n-1)*3) که با توجه به ۴-issue بودن باید تقسیم بر ۴ هم بشه.... اگر این دو را به هم تقسیم کنیم و n را به بینهایت میل بدیم به ۸ و خورده ای می رسیم.

اگر جاییش به نظرتون غطه بگین؟؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درباره سوال ۳۳ هم هرچه گشتم فقط توانستم CV را برای توام بفهم و بخونم و یاد بگیرم چه طوری حساب میشه ولی بقیش رو که کشیدن نمودار حالته و پیدا کردن MAL رو نفهمیدم.....

راستش من روی این سوال از دیروز خیلی فکر کردم ولی عددهایی که بدست میارم در گزینه ها نیست. من عددی که بدست میارم ۱۳ و خرده ای میشه که خیلی پرته Big Grin
راه شما رو تا حدودی متوجه شدم ولی در حالت دوم نفهمیدم چرا پرانتز اول رو در ۶۰ ضرب کردید؟(یا شاید هم اصلا نفهمیدم چی کار کردید Big Grin ) چون ۴ طبقه است و پریود ساعت هم ۳ns است که به نظرم باید در ۱۲ ضرب بشه.

ارسال: #۲۴
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۴۲ ب.ظ
(۱۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۴ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  سوال ۳۰ رو اگر اشتباه نکنم جوابش میشه ۷/۵
[tex]120n/3=40n[/tex]
[tex]300n/40n=7.5[/tex]

به نظر من درسته.
ارسال: #۲۵
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ ب.ظ
دوستان یه راهنمایی. چون کامپیوتری نیستم میپرسما. لطفا اگه واستون پیش پا افتادس نخندینUndecided

تو سوال ۳۱ منظور از اجرای ۵ تا برنامه روی ساختار چند پردازنده این هست که هر برنامه به صورت موازی ولی کل برنامه ها به ترتیب اجرا بشن؟ یعنی اول اجرای ۱ تموم شه بعد ۲ بعد۳ و به همین ترتیب؟ من چیزی پیدا نکردم که کمکم کنه همه جا از speedup هنگام اجرای یک برنامه صحبت شده. لطفا راهنماییم کنید. مرسی.
ارسال: #۲۶
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ب.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
فکر می کنم منظورش از ۴-substage اینه که همه stage ها به ۴ تا stage می شکنن پس میشه ۲۰ تا stage که در ۳ که پریود ضرب شده
البته همش در حد حدسهSmile
ارسال: #۲۷
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ، توسط nomad:D.)
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  فکر می کنم منظورش از ۴-substage اینه که همه stage ها به ۴ تا stage می شکنن پس میشه ۲۰ تا stage که در ۳ که پریود ضرب شده
البته همش در حد حدسهSmile

فکر میکنم که حدستون درسته.
ولی هر جور حلش میکنم نمیشه.
حتی گفتم شاید اشتباهی اومده با ۰/۲ یا ۰/۲۵ حل کرده اونجوری هم حل کردم یکیش شد ۵ یکی دیگه هم شد ۴/۶۳
یه جوریه سواله!!!

سپاس‌گزاری شده توسط: reza_memari_sharif

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۱۵ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۵۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۴۱۳ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۲۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close