تالار گفتمان مانشت
حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - انرژی مثبت - ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۳۱ ب.ظ

من یه چند تا سوال رو بلد بودم حل کردم واستون میذارم البته نمی دونم درستند یا نه.سوالات ۲۵و۲۱و۲۲و۲۴و۲۶و۲۷و۳۴/ اگه بد خطه ببخشید. یکی دو تا رو هر جور حل می کنم به جواب توی گزینه ها نمیرسم بقیه رو هم بلد نیستمBig GrinBig Grin

-------------------
نمی دونم توی سوال ۲۷ چرا پس از زنجیر کردن پایپلاین نوشتم ۳۱ تا می شه؟!!!! اخه ۱۱+۵+۶ می شه ۲۲ البته جواب نهایی همونه ولی این قسمتش رو اشتباه کردم که یکی از دوستان تذکر داد اومدم که اصلاحش کنم.

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - nomad:D - 15 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ

من در مورد سوال ۲۱ و ۲۵ با شما موافقم
و سوال ۲۳ رو فکر میکنم جوابش گزینه ۴ باشه
سوال ۳۰ یا یه راه حل غیر از معماری کارشناسی داره یا من مشکل دارم Big Grin چون من جوابش و ۱/۵ در میارم

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - انرژی مثبت - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ

فکر کنم منم هر چی این سوال ۳۰ رو حل می کردم همین می شد نمی دونم شاید راه حل خاصی داره

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - nomad:D - 16 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ق.ظ

سوالهای vlsi هم سوالهای خوبیه ها اگه دوستان همراهی میکردن و حل میکردن
من هم یه چیزی یاد میگرفتیمSmile

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - a.hooshmand - 16 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ ق.ظ

سوال ۳۰ را چگونه حل کردید؟

RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - nomad:D - 16 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ب.ظ

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ ق.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  سوال ۳۰ را چگونه حل کردید؟

با فرمول پایپ لاین = (T(n+k+1
T= اندازه پریود کلاک
n= تعداد کارها
k= تعداد طبقات پایپ لاین
در حالت اول با ۴ طبقه پایپ لاین و اندازه کلاک ۳۰۰ (چون بیشترین تاخیر در طبقه ۳ برابر ۳۰۰ است)
و اگر n رو ۱ بگیریم
و طبقه دوم کلاکش مساوی با ۱۲۰ هست و ۸ طبقه پایپ لاین
۱/۵=(۱+۸+۱)۱۲۰/(۱+۴+۱)۳۰۰
اما اگر n رو هرچه بزرگتر کنیم عدد ما با این فرمول در نهایت به ۲/۵ میرسد.
چون به جواب نرسیدم مطمئن نیستم این راهش باشه.

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - nomad:D - 17 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ ب.ظ

بچه های ارشد معماری کجان پسسسسسسسسسسسسسسسس؟؟؟؟؟

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - انرژی مثبت - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ

تعداد بچه های ارشد این گرایش کمه ضمن این که بچه هایی که کنکورم دادند می تونند در برخی سوالات اظهار نظر کنند ولی زیاد کسی تمایلی نداره.

RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - mamani - 19 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ ب.ظ

اوا!
چی شد پس؟تعطیل شد؟
vlsi ها هم موند!

RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - nomad:D - 19 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  اوا!
چی شد پس؟تعطیل شد؟
vlsi ها هم موند!

دوست عزیز! شما گرمش کن Wink اگه بلدی هرچند تاشو میتونی حل کن ما هم خوشحال میشیم
و پیشاپیش سپاسگذاری میکنم.

RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - mamani - 19 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ب.ظ

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(19 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  اوا!
چی شد پس؟تعطیل شد؟
vlsi ها هم موند!

دوست عزیز! شما گرمش کن Wink اگه بلدی هرچند تاشو میتونی حل کن ما هم خوشحال میشیم
و پیشاپیش سپاسگذاری میکنم.

یعنی همه مثل من بلد نیستندBig Grin

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - انرژی مثبت - ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۰۱ ب.ظ

راستش الان که دوباره یه نکاه به سوالات سال قبل این درس انداختم، مباحثی که ازش سوال داده شده بود می شه گفت شامل موارد زیر هست:

۱/ تسریع :بیشتر قانون امدال مد نظر بود که درش درصد موازی سازی رو گفته و د رنهایت تسریع یا بازدهی رو خواسته.
۲/موازی سازی رو با افزایش تعداد پردازنده ها بیان کرده که مثلا تعداد پردازنده ها رو برای موثر بودن استفاده از موازی سازی خواسته
۳/ پایپلاین چند سطحی (که البته این مبحث جزو مباحث درسی ما نبود و ممنون می شم اگر دوستان می دونن بگن از چه منبعی خونده بشه )
۴/ جدول رزرواسیون
۵/ مباحث مربوط به شبکه های میان ارتباطی که درجه گره، قطر شبکه، bisection width، bidirectional link رو خواسته که البته در توپولوژی های رایج این موارد خواسته شده.
۶/ سوالات درست و نادرست که مبحث branch prediction وVLIMو ... رو بیان کرده
۷/ vector processor با دستورات برداری

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - reza_memari_sharif - 07 اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ب.ظ

یک همتی کنید سوالا رو حل کنیم من خودم اگه بقیه پایه باشن از ۱۵ تا ۷ ۸ تاشو بلدم و حل می کنم

RE: حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - انرژی مثبت - ۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ب.ظ

(۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۳۹ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  یک همتی کنید سوالا رو حل کنیم من خودم اگه بقیه پایه باشن از ۱۵ تا ۷ ۸ تاشو بلدم و حل می کنم

من اونایی رو که بلد بودم حل کردم و حلشون رو گذاشتم بقیه سوالات رو در صورتی که شما جوابش رو میدونید ممنون می شم حل کنید.

حل و بررسی سوالات معماری پیشرفته ازمون دکتری ۹۱ - reza_memari_sharif - 09 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ق.ظ

آخه منم تقریبا همونا رو بلدم