زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[درخواست راهنمایی]نحوه شروع و منابع برای ارشد ۹۲ فناوری اطلاعات

ارسال:
۲۱ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط fatima1537.)
سلام
من میخوام از الان برای ارشد ۹۲ بخونم اما نمیدونم چجوری بخونم (درسهارو همه با هم پیش برم یا اول هر درس رو تموم کنم بعد درس بعدی تا کی همه دروس تموم شه و دوره شروع شه ، اول دروس رو بخونم یه دور بعد تست یا هم زمان) و اینکه چی بخونم(چه درسهایی منبع اصلی بخونم یا کتاب ارشد ، و چه کتاب ارشدهایی بهتره به جز پارسه و گسترش علوم پایه ازشون نتیجه نگرفتم چون پارسال ۵ ماه خوندم اما تقریبا چیزهایی رو خوندم که سوال نیومد!!!)
ممنون میشم کمکم کنید
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ق.ظ
این که چه جوری بخونی به خودت بستگی داره. البته به نظر من خوندن یه کتاب تا به پایان برسه و بعدی رو شروع کنی خیلی خسته کننده است.
برای منابع هم مصاحبه نفرات برتر رو بخون منابع مشابهی رو ذکر کردن.
کتاب شبکه و سیستم عامل پارسه خوبه. من تو ساختمان داده ش هم نکات جالبی دیدم که هیچ جا ذکر نشده بود.
با خوندن همین سیستم که البته یکی دوتا فصل مهمشم نرسیدم بخونم من ۲۵ درصد زدم. خیلی قشنگ مطالب رو بیان کرده.

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۳
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ب.ظ
من واسه ارشد شروع کردم به خوندن ولی واسه خوندن کتابای مرجع تردیید دارم بعضی میگن وقت تلف کرده بعضیا میگن خوبه واسه درس شبکه وسیستم عامل هم خیلی مشکل دارم نمیدونم چه کتابی بخونم؟؟؟

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۱
۱
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط ania_13.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  من واسه ارشد شروع کردم به خوندن ولی واسه خوندن کتابای مرجع تردیید دارم بعضی میگن وقت تلف کرده بعضیا میگن خوبه واسه درس شبکه وسیستم عامل هم خیلی مشکل دارم نمیدونم چه کتابی بخونم؟؟؟
بعضی از کتابای تست تمام نکات مهم رو شامل میشن. دوستمون آقا سپهر که عضو همین سایتن معماری رو فقط با خوندن کتاب پوران پژوهش ۱۰۰ درصد زدن! اما تمام نکات ریز و درشتش رو درآوردن در صورتی که درس سختی به نظر میرسه. پس میبینید که خوندن عمیق یه کتاب خیلی بهتر از اینه که از این شاخه به اون شاخه بپری و خودت رو غرق کتابای مختلف کنی. اگه کتاب تست خوب داشته باشی میتونی بعضی نکات رو که سخته برات از منبع بخونی نه همه مطالب رو.

کتابای سیستم عامل و شبکه آقای ابوالفضل طرقی حقیقت که چاپ پارسه هست و رنگ مشکی داره بهترین پیشنهاد برای شماست.

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۲
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۰ ب.ظ
RE: [درخواست راهنمایی]نحوه شروع و منابع برای ارشد ۹۲ فناوری اطلاعات
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  من واسه ارشد شروع کردم به خوندن ولی واسه خوندن کتابای مرجع تردیید دارم بعضی میگن وقت تلف کرده بعضیا میگن خوبه واسه درس شبکه وسیستم عامل هم خیلی مشکل دارم نمیدونم چه کتابی بخونم؟؟؟

سلام دوست عزیز خوبی منم مشکل شما را داشتم البته هنوز شروع نکردم واسه ما که میخوایم از الان شروع کنیم خوندن مرجع بهترین فرصتش همین تابستونه و فک نمیکنم وقت تلف کردن باشه

خدایا نگویم دستم بگیر عمریست گرفته ای مبادا رهایش کنی[/size]
۲
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ب.ظ
برای سیستم عامل شدیدا سیستم عامل پارسه دکتر حقیقت رو پیشنهاد می کنم.
البته دوست من که پارسال رتبه اش ۵ IT شد و سیستم عاملشو ۱۰۰ زده بود کتاب پوران موسوی رو خونده بود . من دو تا کتاب رو مقایسه کردم و دیدم که مطالب ۹۰% شبیه هم هستند و دکتر حقیقت مشاور نوشتن موسوی هم هست. اول کتاب نوشته که کتابشو تایید می کنه.
فقط حل سوالاشون متفاوت بود که به نظرم حقیقت بهتر و با توضیح کاملی حل کرده که آدم قانع میشه ولی موسوی نه.
در مورد شبکه هم میگن همون حقیقت.

--------------------------------------------------------------------
"Example isn't another way to teach, it is the only way to teach!"
Albert Einstein
--------------------------------------------------------------------
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , friendchp
ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۷:۲۹ ق.ظ
SmileWinkدوست عزیز مرجع خوندن رو اصلا ترک نکن چون شرایط نشون داده که هرسال مراجع هدف سوال دادن قرار گرفتن ، منم با نظر بچه ها موافقم هم سیستم عامل هم شبکه ی دکتر حقیقت انتشارات پارسه کافیه ! منم برای شروع آماده ام اگه پایه هستید بیاید از فردای عاشورا شروع کنیم
روی کمک من هم حساب کنید
//////////////////////
مائیم و نوای بینوایی بسم الله اگر حریف مایی

علی مظهر پیروزی در شکست است.

ما همیشه پیروزی را در پیروزی می شناسیم ، ولی علی [ علیه السلام ] درس بزرگی به ما داد و آن درس پیروزی در شکست است.
دکتر شریعتی
۱
۱
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۵۷ ق.ظ
چطور میتونم کتاب شبکه دکتر طریقت گیر بیارم فروش تکی داره ؟یا نه؟
اگر کسی این کتاب رو داره و قصد داره بفروشه من ازش میخرم ....
لطفا راهنمایی کنید ...
۰
۰
ارسال:
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ)moji00f نوشته شده توسط:  چطور میتونم کتاب شبکه دکتر طریقت گیر بیارم فروش تکی داره ؟یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید ...

از خود موسسه پارسه بصورت تک می تونید خریداری کنید.

آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم!Wink
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ق.ظ
میگن موسسه پارسه فروش تکی نداره..... می تونید آدرس بدید
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ق.ظ)moji00f نوشته شده توسط:  میگن موسسه پارسه فروش تکی نداره..... می تونید آدرس بدید

فروش تک نداره ولی سیستم عامل از این قضیه جدا است.
برید بپرسید از هر جا تو شهرتون نماینده پارسه رو داره.

۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ ب.ظ
RE: [درخواست راهنمایی]نحوه شروع و منابع برای ارشد ۹۲ فناوری اطلاعات
(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ق.ظ)moji00f نوشته شده توسط:  چطور میتونم کتاب شبکه دکتر طریقت گیر بیارم فروش تکی داره ؟یا نه؟
لطفا راهنمایی کنید ...

مجید جون دلبندم! حقیقت درسته نه طریقت! کتاب فروشی ها هست دارن! یک توصیه خوب: من هم حقیقت رو خوندم (بخشیش رو) هم مقسمی رو(کامل) شکی نیست که حقیقت بهتره و لیکن! یک موضوعایی داشت که بری من تفهیمش سخت بود از دکتر حقیقت اما توی کتاب مقسمی خیلی ساده تر توضیح داده بود و عکس این موضوع هم درسته. به نظر من اگه وقتشو داشتی هر دوتای این کتابا شدیدن مکمل همدیگه هستن(برای من که خیلی اینجوری بوده)

طریقت = طرقی حقیقت
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kimidoonekekie
ارسال: #۱۳
۱۳ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۳ ق.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  مجید جون دلبندم! حقیقت درسته نه طریقت! کتاب فروشی ها هست دارن! یک توصیه خوب: من هم حقیقت رو خوندم (بخشیش رو) هم مقسمی رو(کامل) شکی نیست که حقیقت بهتره و لیکن! یک موضوعایی داشت که بری من تفهیمش سخت بود از دکتر حقیقت اما توی کتاب مقسمی خیلی ساده تر توضیح داده بود و عکس این موضوع هم درسته. به نظر من اگه وقتشو داشتی هر دوتای این کتابا شدیدن مکمل همدیگه هستن(برای من که خیلی اینجوری بوده)

تائید میشه.
مقسمی برای شروع خوبه.
خیلی روونه.
ولی خوب باید کتاب دکتر حقیقت رو هم بنظر من بخونی تا خیلی چیزای دیگه هم برات روشن شه.

۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۶ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۹ ب.ظ
واس دروس دیگه چی باس بخونیم مثلا طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی ؟
واس نرم افزار من کتاب اسلام ناظمی رو خریدم ..کسی میدونه این کتاب برای ارشد اونقدری خوب هست که بشه تست های کنکور همه رو زد یا نه؟
الان برای سیستم عامل هم یعنی شروع کنم با پوران بخونم و جاهایی که مشکل داشتم به حقیقت مراجعه کنم خوبه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام
ببخشید کسی جزوه تحلیل و طراحی شی گرایی دﻛﺘﺮ راﻣﺎن راﻣﺴﻴﻦ شریف رو داره بتونه آپلود کنه؟
یا طوری شه دانشگاه شریف قرار بزاریم بگیرم ازشون ؟
با تشکر
شدیدا نیازمندم?
لطفا تو موضوع بالا جواب بده بقیه هم استفاده کنن
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ ب.ظ
کتاب اسلام ناظمی نرم افزار رو من فصل دومش رو خوندم واقعا مزخرف بود..اصلا معلوم نیست چطوری ترجمه کرده ...فقط لغت به لغت ترجمه کرده و داغونه ترجمش...حالا فصل های دیگه اش رو نمیدونم باس بخونم ببینم چجوریه ..اما کتاب مقسمی و خلیلی فر چاپ ۸۹ واقعا این فصلش خیلی خیلی بهتر از ناظمی بود ..(کتاب پورانم شبیه به مقسمی بود ولی ناقص تر از مقسمی هست)...باز فصل های بعدی رو هم خوندم میگم ...
کتاب شبکه هم کتاب راهیان ارشد چاپ ۹۱ و پوران رو دارم هر دوتا خوبن (من با راهیانش راحتتر بودم تا الان (فصل ۱ و کمی از فصل ۲) تقریبا عین هم دیگه هستن اما بهتر هست که بعد از راهیان ارشد حتما روزنامه وار پوران رو هم بخونین.
...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام
ببخشید کسی جزوه تحلیل و طراحی شی گرایی دﻛﺘﺮ راﻣﺎن راﻣﺴﻴﻦ شریف رو داره بتونه آپلود کنه؟
یا طوری شه دانشگاه شریف قرار بزاریم بگیرم ازشون ؟
با تشکر
شدیدا نیازمندم?
لطفا تو موضوع بالا جواب بده بقیه هم استفاده کنن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar.adiban

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۲۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۸۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۶۸ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۸۹ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close