زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فاز شناخت

ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ب.ظ
فاز شناخت
سلام .. می خواستم از دوستانی که تجربه پروژه نرم افزاری دارند بپرسم ، برای اولین فاز یک پروژه که فاز شناخت هست چه مواردی در مصاحبه با مشتری بایستی پرسیده بشه ؟ و کلا در این فازو در مصاحبه چه کارهایی بایستی انجام بدم ؟
دوستان هر تجربه ای در زمینه مدیریت پروژه نرم افزاری دارند رو بگن برای من که اولین تجربه مدیریت پروژه ام است خیلی میتونه مفید باشه . ممنون میشم .
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۲۶ ب.ظ
فاز شناخت
همون جوری که گفتین مرحله اول "شناخت سیستم" هست. برای شناختن یک سیستم باید به جمع آوری اطلاعات پرداخت. یکی از روشهای جمع آوری اطلاعات هم "مصاحبه" هست.
برای اطلاعات بیشتر به کتب مهندسی نرم افزار مراجعه کنید. اگه میخواین یه پروژه رو مدیریت کنید یک کتاب هم به اسم PMBOK و من نخوندمش. ولی به نظر میرسه کتاب خوبی باشه.
PMBOK = Project Management Book

«چون هلال ماه رمضان پدید آید، درهای دوزخ بسته و درهای بهشت باز می شود و شیاطین به زنجیر کشیده می شوند.» حضرت محمد (ص)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran91
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۳۱ ب.ظ
فاز شناخت
چه بخشهایی را میخواهید مکانیزه کنید؟
اهداف این بخش(یا بخشها) چیه؟(میتونه ۱ یا چند هدف باشه-یا اینکه اهداف کلی تر و جزئی تر داشته باشیم)
وظیفه اصلی و کلی این بخش چیه؟
سایر فعالیتها(موارد جزئی تر ) چه هستند؟
افرادی که در اینجا کار میکنند چه تحصیلت ،توانائیها و تخصصهایی باید داشته باشند؟ ( و اکنون دارند؟)
فرمهایی که مورد استفاده است را جمع آوری کنید
نحوه پر کردن فرمها چطور هست؟
و خیلی سئوالهایی که در حین کار پیش میاد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran91 , چـکاوک
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۸:۵۲ ق.ظ
فاز شناخت
دوستان دیگه کسی تجربه ای از این جلسات فاز شناخت نداره ؟
بی صبرانه منتظر تجربیات دوستان و مدیران هستم .
۰
۰
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ
فاز شناخت
تجربه ای که من دارم و مال دوران دانشجوییه اینه که ابتدای کار زیاد تحویل گرفته نمیشوید! و اگر روابط عمومی خوبی داشته باشید و شنونده خوبی باشید و صبور باشید و همه جوره حاضر باشید با طرف مصاحبه شونده راه بیایید کم کم شرایط بهتر میشه

شاید افرادی که شما با اونها در مورد سیستم صحبت میکنید(مدیر بخش،کارمند ساده،متخصص و ...) وقت نداشته باشند یا حوصله این کار را نداشته باشند.که این خیلی طبیعیه(راستش خودم هم اول کار زیاد حوصله آدمی که خودش نمیداند چکار میخواهد بکند و هدفی روشنی ندارد و مزاحم وقت من میشود راندارم!!!Smile)ولی از قبل همه چیز را مرور کنید.سئولات باید در حافظه cache شما باشند و تا چیزی یادتان رفت یک چیز دیگر بپرسید
باید ذهنتان فعال باشد.توجهتان هم کامل باشد تا اگر طرف مقابل چیزی گفت برایتان سئوال شود و موارد گفته شده را به هم ربط دهید و نهایت سعیتان را کنید که درک کنید(هم مطالب هم مصاحبه شونده!).

افراد گاهی مشکلات کاریشان را میگویند و در این بین مشکلات دیگر شان را میگویند.از چیزهایی که اصلا ربطی به مصاحبه ندارد میگویند و ... در این حالت شما باید بهآرامی و با متانت گوش دهید و خیلی هوشمندانه طوری که به شخص مقابل بر نخورد موضوع صحبت را عوض کنید

تحلیل سیستم کار خیلی سختی و نشدی هم نیست.بالاخره رشته ما کامپیوتر است واین(تحلیل) شتری است که در خانه همه ما میخوابد!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: p.parsaee , baran91 , چـکاوک
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۳۱ ب.ظ
RE: فاز شناخت
(۱۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ب.ظ)p.parsaee نوشته شده توسط:  PMBOK = Project Management Book
تصحیح واژه :
"PMBOK = "Project Management Body Of Knowledge

آنچه بر نفس خویش مَپْسندی .......... نیز بر نفس دیگری مَپَسند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: p.parsaee

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [طراحی الگوریتم] شناخت NP و تمایزات بین NP-hard و NP-Complete admin ۲۵ ۴۵,۴۹۲ ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: amin1.darabi
  شناخت دره ی سیلیکون(Silicon Valley)-کتابی در مورد مسائل مربوط به کارآفرینی saeed313 ۲ ۳,۰۶۷ ۱۰ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mehrdadkey2
  مردی که بی‌نهایت را می‌شناخت درفا ۲ ۸۶ ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana
  راه شناخت زبان های منظم iCanDoIt ۴ ۲,۱۰۴ ۱۷ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
  دانشگاه تربیت مدرس (نیاز به کمک اساسی برای شناخت این دانشگاه) skytower_19 ۹ ۱۰,۵۱۵ ۰۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: nilay7
  علوم شناختی مرتبط با سیستم های هوشمند artmiss ۳ ۲,۵۲۴ ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety
  دانلود نرم افزار شناخت امام حسن عسکری علیه السلام shahadat ۰ ۱,۳۱۳ ۱۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: shahadat
  نرم افزار شناخت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) shahadat ۰ ۱,۲۲۵ ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ ب.ظ
  نرم افزار شناخت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) shahadat ۰ ۱,۶۷۶ ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ب.ظ
  **دانلود رایگان نرم افزار شناخت امام سجاد علیه السلام** ma313 ۱ ۱,۷۸۷ ۰۵ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close