زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا این رابطه برقرار است؟

ارسال:

fa_karoon پرسیده:

Photo آیا این رابطه برقرار است؟

Log t(n)∈O(log⁡〖g(n))〗

فایل‌(های) پیوست شده

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

RE: آیا این رابطه برقرار است؟

فکر کنم منظورشون این سوال بوده.

خیر اگه [tex]f(n)<1[/tex] یا [tex]log(f(n))<1[/tex] رابطه ای که گفتید برقرار نیست.
اما اگه [tex]f(n)>=1[/tex] و [tex](log g(n))>=1[/tex] اونوقت مساوی میشه. (طبق جواب یکی از تمرینهای clrs)
یه جواب واسه سوالی که ضمیمه کردم : [tex]f(n)=1/2^{n^2}[/tex] و [tex]g(n)=1/2^{n}[/tex]
البته با در نظر گرفتن قدرمطلق در تعریف O یعنی :
[tex]\left | f(n)) \right |<=c\left | g(n) \right | \rightarrow f(n)=O(g(n))[/tex]

۰
ارسال:

wildcoder پاسخ داده:

توابع T ,G رو تعریف نکردید.

۰
ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

خیر . مطمئن هستید درست تایپ کردید؟ آخه این رابطه به بررسی دو تابع نامعلوم می پردازد .

۰
ارسال:

fa_karoon پاسخ داده:

جناب afagh1389 ممنون از پاسختون فکر می کنم همین باشه، استادمون t(n) و g(n) رو مشخص نکرد فقط گفت ۲۴ تا رابطه هستند در کتاب CLRS که یکیش این سوال،
به هر حال فکر می کنم همین باشه ممنون از پاسختون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

(۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۲ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  جناب afagh1389 ممنون از پاسختون فکر می کنم همین باشه، استادمون t(n) و g(n) رو مشخص نکرد فقط گفت ۲۴ تا رابطه هستند در کتاب CLRS که یکیش این سوال،
به هر حال فکر می کنم همین باشه ممنون از پاسختون

۲۴ تا رو نمیدونم ولی یه تعدادی توی کتاب هست میتونید خودتون به تمرینهای کتاب clrs مراجعه کنید.

مثلا یه رابطه دیگه که توی کتاب هست [tex]f(n)=O(g(n))\overset{?}{\rightarrow}2^{f(n)}=2^{g(n)}[/tex]

که اگه [tex]f(n)=2n , g(n)=n[/tex] باشه دیگه رابطه بالا برقرار نیست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۲۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۶۷ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۷۸۱ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close