زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال در مورد موضوع کلاس آزمایشگاه معماری

ارسال:

پشتکار پرسیده:

سوال در مورد موضوع کلاس آزمایشگاه معماری

سلام
میخواستم ببینم بهترین موضوع در مورد کلاس معماری چیه؟
مثلا پروتئوس - ای.وی.آر - وریلوگ - اسمبلی و ...
منتظر نظرات شما دوستان خوبم هستم
با تشکر

۰
ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

بهترین موضوع در کلاس آزمایشگاه معماری

نظرتون در مورد max plus و زبان توضیف سخت افزار چیه؟

ضمنا پروتئوس و avr برای کسی که رشته کامپیوتره مفیده؟ چه فوایدی داره؟ (البته واسه گرایش نرم افزار)

ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

RE: بهترین موضوع در کلاس آزمایشگاه معماری

(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  نظرتون در مورد max plus و زبان توضیف سخت افزار چیه؟
ضمنا پروتئوس و avr برای کسی که رشته کامپیوتره مفیده؟ چه فوایدی داره؟ (البته واسه گرایش نرم افزار)

ما توی دانشگاهمون MaxPlusII خوندیم.QuartusII هم خودمون یاد گرفتیم.اصلا Avr و پروتئوس چه ربطی یه معماری دارن ؟ ما توی آزمایشگاه مدار الکتریکی و مدار الکترونیکی Proteus رو کار کردیم. توی آز ریزپردازنده Proteus و Codevision رو کار کردیم.توی آز دیجیتال هم خودم نسشتم Pspise رو یاد گرفتم تا دیگه با اکثر نرم افزار های بدرد بخور کار کرده باشم.

توی آز معماری باید در واقع مدارهای دیجیتال بسته بشه حالا یا سخت افزاری یا نرم افزاری.مثل فیلیپ فلاپ ها و... یا مثلا نحوه ی ساختن باس به دو روش با بافر سه حالته یا با ماتی پلکستر و از این قبیل ساخته بشه.که هیچ کدوم از این ها نیازی با AVR یا Proteus ندارن.و بهتره با نرم افزار هایی مثل MaxPlusII یا QuartusII کار بشه که خیلی بهتره(خصوصا MaxPlusII) کار با این نرم افزار ها هم فوق العاده سادست.
موفق باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

خیلی ممنونم ازتون مطالب جالبی گفتید.
به نظرتون واسه کسی که نرم افزار خونده و به نرم علاقه داره، نیازی هست پروتئوس و avr بدونه؟
نکته بعد اینکه وریلوگ و این زبان توصیف سخت HDL که آخر کتاب مدار هادی یوسفی گفته شده همشون رو میشه در max plus کار کرد درسته؟
خیلی خیلی ممنونم

ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۴:۲۰ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  به نظرتون واسه کسی که نرم افزار خونده و به نرم علاقه داره، نیازی هست پروتئوس و avr بدونه؟
نکته بعد اینکه وریلوگ و این زبان توصیف سخت HDL که آخر کتاب مدار هادی یوسفی گفته شده همشون رو میشه در max plus کار کرد درسته؟

پروتئوس و AVR رو همزمان واسه برنامه ریزی تراشه استفاده میکنند.و مربوط به آز ریزپردازندست.
ما کلاسمون بیشترش نرم افزاری بود.در واقع این برنامه ها رو به جز گرایش نرم و سخت ، گرایش الکترونیک هم میخونن.(بعضی ها به جای Codevision AVR یه برنامه ی دیگه به نام Bascom رو درس میدن که همون کار کدویژن رو انجام میده)
اینکه نیازی هست یا نه رو مدیرگروه ها تشخیص میدن.بستگی به خود فرد هم داره.خیلی از پروژه های قوی رو میشه با همینا انجام داد.
و خیلی ها هم از این طریق دارن نون میخورن.یه پروژه ی ساده رو حدافل ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار مینویسین.در سطح بالاتر تا ۱۵ میلیون هم کار میکنن (واسه کارای صنعتی)

بستگی به خودتون داره که دوست داشته باشین یاد بگیرید یا نه.خیلی ربطی به رشته نداره.

خیلی هم سخت نیست .یه مقدمه ای راجع به ساختار این نوع زبانها بدونید متوجه میشید چقد آسونه.
هم در MaxPlusII میشه هم در QuartusII.چیزی که من دیدم بیشتر با MaxPlusII کار طراحی رو انجام میدن.ولی توی QuartusII بیشتر کد نویسی میکنن.
ولی خب توی هر دو نرم افزار میشه کد نوشت و سخت افزار رو تحویل گرفت یا برعکس سخت افزار رو بکشی و کدش رو تحویل بگیری.
به جز این دو نرم افزار شرکت Altera یه نرم افزار دیگه هم هست.که مال یه شرکت دیگست و با هم در رقابت هستن.

۰
ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

اولا تشکر ی کنم بابت راهنماییتون
نرم افزار ماکس رو پیدا کردم ولی لایسنسشو ندارم
شما میشه کرک یا لایسنسشو بدید؟
ممنونم

ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  اولا تشکر ی کنم بابت راهنماییتون
نرم افزار ماکس رو پیدا کردم ولی لایسنسشو ندارم
شما میشه کرک یا لایسنسشو بدید؟
ممنونم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این ftp دانشگاهمونه.اگه خواستی در مورد ریز پردازنده هم مطلبی بخونی همون Parent directory رو بزن تا بقیه ی چیزایی که میخوای رو ببینی.

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

(۰۷ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  نظرتون در مورد max plus و زبان توضیف سخت افزار چیه؟
ما maxplus کارکردیم و یه سری مدارات منطقی توی این برنامه ساختیم و در آخر هم یه پردازنده کوچیک طراحی کردیم که عملیات ریاضی رو انجام میداد.

۰
ارسال:

پشتکار پاسخ داده:

بچه ها یه کتاب خلاصه و سریع السیر آموزنده رو بهم معرفی می کنید/.
ضمنا من میخوام وقتی یه مداری رو طراحی می کنم خروجیش رو ببینم. مثلا یه لامپ انتهاش وصل کنم و روشن شه آیا چنین کارهایی رو می شه با max انجام داد؟
مرسی

ارسال: #۱۰

Xilinx پاسخ داده:

(۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  بچه ها یه کتاب خلاصه و سریع السیر آموزنده رو بهم معرفی می کنید/.
ضمنا من میخوام وقتی یه مداری رو طراحی می کنم خروجیش رو ببینم. مثلا یه لامپ انتهاش وصل کنم و روشن شه آیا چنین کارهایی رو می شه با max انجام داد؟
مرسی
کتاب واسه چی ؟

نه اینی که میخوای رو با Proteus توی بحث ریزپردازنده کار می کنند.مثل ساخت چراغ راهنما و...
اگه هم منظورت چراغ واقعی هست(نه شبیه ساری) که نیاز به تجهیزات خاضی هست Big Grin

۰
ارسال: #۱۱

پشتکار پاسخ داده:

یه مثال ندارید من ببینم چه شکلیه؟
کتاب واسه آموزش و یادگیری میخوام

۰
ارسال: #۱۲

Xilinx پاسخ داده:

کتاب نیاز نداره.اینجا یه جزوه ی آزمایشگاه ریز هست :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مثال هم داره...

۰
ارسال: #۱۳

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  ضمنا من میخوام وقتی یه مداری رو طراحی می کنم خروجیش رو ببینم. مثلا یه لامپ انتهاش وصل کنم و روشن شه آیا چنین کارهایی رو می شه با max انجام داد؟
بله میشه خروجی گرفت منتها خروجیش یه شکل خاصیه!Smile وقتی کار کردید متوجه میشید. راستش تمام المانهای الکترونیکی لازم رو داشت و خیلی از IC ها با انواع شماره ها هم بودند باید LED هم داشته باشه.به نظرم باید از یه کسی که رشته اش الکترونیکه برای شروع کار با این برنامه کمک بگیرید . چون یکم بد قلقه و باید همه چیز رو درست تنظیم کرده باشیم تا جواب بده . تنظیمات زیاد داره. شاید هم ه جزوه خوب کارتون رو راه بندازه

۰
ارسال: #۱۴

hkarimi پاسخ داده:

سلام.
والا من تا حالا با maxplus کار نکردم ولی عاااشق Proteus هستم. جداٌ یه برنامه عالی برای طراحی مداره. همه کار انجام میده. حتی میتونید از میکروکنترولر های AVR و PIC و ... هم استفاده کنید. کار کردن باهاشم بسیار سادس، فقط کافیه دستتون یکم راه بیفته. دسترسی به LED و کلید و IC و بقیه چیزا هم خیلی راحته. فکر میکنم برای آز معماری هر چیزی که لازم باشه رو داره (راستش نمیدونم چی نداره، اطلاعاتم محدوده و الان به خیال خودم همه چیز داره!!! ولی حتما یه نواقصی هم داره دیگه ). ولی در آخر حق انتخاب با شماست.
راستی یه سری مدار "بسیار" ساده هم دارم که اگه مایل باشید میتونم در اختیارتون بذارم.
شاد و موفق باشید.

ارسال: #۱۵

Xilinx پاسخ داده:

(۱۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۱۳ ب.ظ)hkarimi نوشته شده توسط:  سلام.
والا من تا حالا با maxplus کار نکردم ولی عاااشق Proteus هستم. جداٌ یه برنامه عالی برای طراحی مداره. همه کار انجام میده. حتی میتونید از میکروکنترولر های AVR و PIC و ... هم استفاده کنید. کار کردن باهاشم بسیار سادس، فقط کافیه دستتون یکم راه بیفته. دسترسی به LED و کلید و IC و بقیه چیزا هم خیلی راحته. فکر میکنم برای آز معماری هر چیزی که لازم باشه رو داره (راستش نمیدونم چی نداره، اطلاعاتم محدوده و الان به خیال خودم همه چیز داره!!! ولی حتما یه نواقصی هم داره دیگه ). ولی در آخر حق انتخاب با شماست.
راستی یه سری مدار "بسیار" ساده هم دارم که اگه مایل باشید میتونم در اختیارتون بذارم.
شاد و موفق باشید.

پروتئوس بیشتر واسه مدارهای الکترونیکی و الکتریکی کاربرد داره...مدارهایی که بیشتر برقی ها بهش علاقه دارن...
ولی MaxPlusII واسه مدارهای منطقی و دیجیتال هست که بیشتر به کاره کامپیوتری ها میاد.
پرتئوس کار کردن باهاش سادست ولی نرم افزارش خیلی مشکل داره که کم کم داره برطرف میشه.مثلا روی سه سیستم یه کاری رو جواب میده ولی یکی دیگه نه.با این حال در نوع خودش منحصر بفرده و من جایگزینی واسش نمی شناسمSmile

۰
ارسال: #۱۶

پشتکار پاسخ داده:

بچه ها ممنونم از جوابهاتون
چطوری میتونم در یک گیت مثلا AND یه تاخیر ایجاد کنم؟ (در max plus)
متشکرم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۰۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۲۹ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۴۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۴۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۵۳۱ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۱,۹۴۷ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close