زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمینه های فعالیت تخصصی رشته فناوری اطلاعات در خواجه نصیر

ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
زمینه های فعالیت تخصصی رشته فناوری اطلاعات در خواجه نصیر
سلام
من امسال کنکورفناوری اطلاعات گرایش -IT، تجارت- شرکت کردم و اونطور که متوجه شدم گرایشهای مختلف بیشتر در عنوان با هم متفاوت اند و خیلی مهم نیست که داری گرایش تجارت می خونی یا مهندسی IT یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی . بیشتر بستگی به اساتید دانشگاهی که دراون درس میخونی و موضوع پایان نامه ای که انتخاب میکنی داره که بخوای در چه زمینه ای کار کنی:مدیریت (صنایع) ، شبکه ، امنیت، تجارت.

با این وجود، اساتید دانشگاههای زیر بیشتر در چه زمینه یا زمینه هایی کار می کنند؟ مثلا من شنیدم بیشتر اساتید بچه های تجارت امیرکبیر از صنایع هستند بنابراین زمینه های فعالیت هم بیشتر در این زمینه هست.Huh
دانشگاه صنعتی امیر کبیر (گرایش تجارت را داره )، دانشگاه تهران (IT)، دانشگاه خواجه نصیر (تجارت و مدیریت سیستم های اطلاعاتی)، دانشگاه علم و صنعت (تجارت و IT)، دانشگاه تربیت مدرس ( سیستم های تکنولوژی اطلاعات)، دانشگاه شهید بهشتی ( معماری سازمانی)، دانشگاه الزهراء(س)
دانشگاه قم (تجارت) ، دانشگاه صنعتی ارومیه (IT) ، دانشگاه شهید باهنر کرمان (سیستم های چند رسانه ای) ، دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان (IT)
ممنون میشم هر اطلاعی از هر کدومشون دارین، بگین.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۲۰ ب.ظ
زمینه های فعالیت تخصصی رشته فناوری اطلاعات در دانشگاههای مختلف
به عنوان تاپیکتون کلمه"فناوری اطلاعات"رو هم اضافه کردم که گویاتر باشه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam88
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۵۰ ب.ظ
سلام

من قبلا تو یه تاپیک نوشته بودم ...

دانشگاه خواجه نصیر : هوش تجاری ، مدیریت ارتباط با مشتری،شبکه های ارزش، شبکه های اجتماعی، نوآوری باز، مدیریت دانش، داده کاوی، فرآیند کاوی،پرداخت الکترونیک، ....

البته اصلا محدودیتی نیست ... حتی بچه ها شبکه هم کار میکنن .... ولی استاد کمک نمیکنه ...

با این جمله تون ("بیشتر اساتید بچه های تجارت امیرکبیر از صنایع هستند ") موافق نیستم .... اتفاقا امیرکبیر و شریف تنها دانشگاه هایی هستند که به آی تی از دید فقط فنی نگاه میکنن و موضوعات هم گسترده است ... و محدود نیستید اصلا !

اینم بگم که از هر کی از هر دانشگاهی بپرسید ... میگن که استاد فقط مسیر رو نشون میده ...

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
۱
۰
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۲ ب.ظ
RE: زمینه های فعالیت تخصصی رشته فناوری اطلاعات در دانشگاههای مختلف
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Potential نوشته شده توسط:  البته اصلا محدودیتی نیست ... حتی بچه ها شبکه هم کار میکنن .... ولی استاد کمک نمیکنه ...

اینکه فقط بتونی موضوعی مثلا در زمینه شبکه برداری اما استادی نباشه که در این زمینه تخصص داشته باشه که کار خیلی سخت میشه و فایده نداره!
ممکنه بگید برای گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی نیز چه زمینه هایی برای فعالیت (در دانشگاه خواجه نصیر) وجود داره که اساتید قوی ای هم در این زمینه ها فعالیت داشته باشن ؟
۰
۰
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط Potential.)
همون زمینه‌هایی که بالا اشاره کردم رو کار میکنن ... و اینطوری نیست که یه سری استاد برای یه گرایش خاص باشه! برای هر دو گرایش تجارت و IMS همین موضوعات رو استادا پیشنهاد میدن. البته بطور خاص‌تر (اینجا من کلی نوشتم)

پیام خصوصی تون "غیر فعال" بود ! D:

همین جا جواب میدم

................................................................................​................................................................................​...................................................
با سلام

چون رشته آی تی در دانشگاه خواجه نصیر واقع در دانشکده صنایع است ... همه‌ی اساتید دکتری ی صنایع دارند (با کاربرد کامپیوتر) ... فقط ۲ نفر هستند که کامپیوتری هستند...

یه درس "نیاز سنجی اطلاعات" رو داشتیم که همش مباحث مهندسی نرم افزار بود .... "برنامه ریزی منابع سازمان " کاملا مدیریتی بود ... ۳ تا درس اختیاری "مدیریت ارتباط با مشتری" و " استراتژی های تجارت الکترونیک" و "مهندسی مجدد فرآیندهای تجاری" هم برداشتیم که کاملا تجاری بودند.

دو تا درس دیگه هم هست " تست و توسعه نرم افزار" و "مدیریت توسعه نرم افزار" که هنوز این دو درس رو برنداشتم ولی از اسمشون مشخص هست که نرم افزاری باید باشه.

میشه نتیجه گرفت که این رشته بین مهندسی نرم افزار و مدیریت و تجارت هست.

ولی تمرکز دانشگاه ما روی مباحث تجاری می باشد ... (البته شاید من اون ۲ درس رو برنداشتم فعلا نظرم اینه)

موضوع هایی که استادا تسلط دارن:

دکتر تارخ : هوش تجاری ، مدیریت زنجیره تأمین، مدیریت ارتباط با مشتری، ارزش طول عمر مشتری

دکتر آقایی: مدیریت دانش ، نوآوری، مدیریت نوآوری

دکتر علیزاده: داده کاوی
دکتر حسینی: شبکه های ارزش، نوآوری باز، ...
دکتر محمدی: امنیت اطلاعات، شبکه، پرداخت الکترونیک (البته بچه ها میگن استاد کمکی نمیکنه)

اینا استادای گروه آی تی هستند

امیدوارم مفید باشه

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam88 , Rafiee , dasthayekhaly , رتبه۱سال۹۴ , sadradin , farzanehm
ارسال:
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ، توسط maryam88.)
RE: زمینه های فعالیت تخصصی رشته فناوری اطلاعات در دانشگاههای مختلف
ممنون، اطلاعات خیلی مفید و دقیقی دادین!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۵۹۳ دیروز ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۳۸۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۴۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۲۱ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۰۹ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۷۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۳۵ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۸۸۷ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۷۶۳ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۴۹۶ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close