زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)
۱۰ ۰

قالیچه

ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۰, ۰۲:۴۲ ق.ظ
Photo قالیچه

این کهن یادگار ایرانی
به همراه درج قیمت:D

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: parimehraban , mat , انرژی مثبت , Manix
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
قالیچه
مثل این که اینجا کسی تو کار فرش و قالیچه نیست .حداقل دوستان بیان نظر بدند ببینیم به قیمتش می ارزه یا نه .البته فکر کنم از اون زمان که عکس گرفته شده تا الان کلی اومده باشه رو قیمتش Tongue اینا رو دیدم یاد قدیم افتادم ما که جوون بودیم از این قالیچه‌ها تو خونه‌ها بود Smile اره مادر!!

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ ق.ظ
قالیچه
مطمئنید قالیچست؟گلیم نیست؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: قالیچه
(۲۹ دى ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مطمئنید قالیچست؟گلیم نیست؟
بیشتر به گلیم شبیه است ولی چون دکتر گفتند قالیچه‌! ما گفتیم رو حرفشون حرف نزنیم دیگه Smile گفتیم جوونند و البته ادمین یه وقت بهشون برمی خوره . ما بزرگترها باید هوای جوونا رو داشته باشیمBig GrinSmile

۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۲:۵۰ ق.ظ
قالیچه
Smile
فکر نمی‌کنم گلیم باشند. اصلاً تعریف این دو تا می‌شه چی؟ قالیچه و گلیم

۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۳:۰۴ ق.ظ
قالیچه
طرح راستیه شبیه گلیمه
۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۱۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۲۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
قالیچه
تا اون جایی که من میدونم گلیم پرز نداره در واقع قالیچه یه قالیه با اندازه کوچیکتر یعنی پرز داره Smile
البته به نظر میاد سمت چپی پرز داره ولی سمت راستی به قول دوستمون طرحش از نوع گلیمه و بدون پرز Smile

۰
۰
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ب.ظ
قالیچه
گلیم دست بافتی است بدون پرز که با نخ خامه پشمی (البته درایام قدیم )و یا پنبه ای ،مصنوعی (آنیلینی،کرومی،اکرلیک)به صورت تار وپود بافته میشود ودر بافت آن از نخ یک لای ۵-۳ استفاده می شود .هر چه قدر لایه نخ کمتر باشد کیفیت گلیم بافته شده بهتر می باشد .شاید گلیم نوع ساده قالی باشد روی این اصل می توان پذیرفت که بافت گلیم قبل از ابداع قالی رواج داشته است .آثار به دست آمده در آرامگاه فراعنه مصر ۲۵۰۰سال قبل از میلاد نشان از وجود گلیم در آن زمان دارد .

گلیم‌ها عموما با نقوش شکسته(هندسی )بافته میشوند .این نقوش بیشتر شامل لوزی،سه گوش ،چهار گوش،انواع گل ،بوته ،ترمه،شش گوش،انواع حیوانات اهلی ودرنده ونیز بسیاری از نقوش دیگر میشود.قدیمی ترین گلیم بافته شده در مصر به دست آمده .البته در کشور هایی مانند هند ،چین، افغانستان،پاکستان ودیگر کشور های خاورمیانه بافت گلیم صورت میگیرد .گلیم بافت‌ها انواع گوناگونی دارند که میتوان به گلیمچه، مسند، خورجین،ورنی،جوال و... اشاره کرد.در کشور ما ایران بیشتر گلیم‌ها در استا ن های فارس،مشهد،کردستان،یزد ،اردبیل،گرگان ،کرمان بلوچستان، آذربایجان و...بافته میشوند.

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال:
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۳:۴۷ ب.ظ
قالیچه
پس با این شرایط یکیشون قالیچه است و یکیشون گلیم Smile

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۲۹ ب.ظ
قالیچه
فکر کنم سمت چپیه گلیم فرش باشه
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۲۹ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  فکر کنم سمت چپیه گلیم فرش باشه
گلیم فرش دیگه نشنیده بودم! حالا یعنی چی؟
یعنی با طرح گلیمه ولی مثل قالیچه پرز داره؟!!!!!

۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۴:۵۰ ب.ظ
(۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۳۲ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  
(29 دى ۱۳۹۰ ۰۴:۲۹ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  فکر کنم سمت چپیه گلیم فرش باشه
گلیم فرش دیگه نشنیده بودم؟ یعنی چی؟
یعنی با طرح گلیمه ولی مثل قالیچه پرز داره؟!!!!!

نه
ما هم گلیم فرش داریم هم فرش گلیم
اگر یه بخشهایی بافت گلیم داشته باشه و به قول شما پرز نداشته باشه و یه بخشهایی بافت فرش داشته باشه میشه گلیم فرش یا فرش گلیم
حالا اگر درصد فرش بیشتر از گلیم باشه میشه فرش گلیم و اگر درصد گلیم بیشتر از فرش باشه میشه گلیم فرش

حالا این سمت چپیه بنظر گلیم فرشه
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ دى ۱۳۹۰, ۰۵:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۹ دى ۱۳۹۰ ۰۴:۵۰ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  نه
ما هم گلیم فرش داریم هم فرش گلیم
اگر یه بخشهایی بافت گلیم داشته باشه و به قول شما پرز نداشته باشه و یه بخشهایی بافت فرش داشته باشه میشه گلیم فرش یا فرش گلیم
حالا اگر درصد فرش بیشتر از گلیم باشه میشه فرش گلیم و اگر درصد گلیم بیشتر از فرش باشه میشه گلیم فرش

حالا این سمت چپیه بنظر گلیم فرشه
چقدر مطالب مفید یاد گرفتیم .طبق صحبت شما کاری به طرحش نداریم فقط به داشتن یا نداشتن پرزه که تقسیم بندی می شه .و بسته به میزان پرزی که داره یکی از این دو تا خواهد بود.خیلی جالب بود.
این یکی رو دیگه خداییش نمی دونستمSmileTongue نتیجه گیری‌: هر دو تا گلیمند.
از دکتر واسه گذاشتن این عکس که باعث شد بحث بشه و از سایر دوستان خصوصا نرگس خانم بدلیل صحبت هاشون ممنونم.

۰
۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close