زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای نحوه ثبت نام در کنکور

ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۷:۲۱ ق.ظ
سلام
احتمالا فعلا پرسیدن این سوال زوده، ولی لطفا راهنمایی کنید:
من در شهریوذ سال ۹۱ درسم تموم میشه و اصولا ۶ ماه فرصت دارم که برم سربازی!
حالا چند تا سوال دارم:
۱- کی باید دفترچه بگیرم و پر کنم و بفرستم که برام مشکلی ایجاد نشه (چون می خوام وقتی که قبول شدم که مهر ۹۲ برم دانشگاه، بدون مشکل ترخیص بشم برم سر درسم)
۲- موقع ثبت نام در کنکور ارشد که تو پاییز ۹۱ هست، من در قسمت کد نظام وظیفه باید چه عددی رو وارد کنم؟ (و البته چرا؟)
۳- موقع ثبت نام در کنکور ارشد که تو پاییز ۹۱ هست، آیا من باید دفترچه را پر کرده و فرستاده باشم یا نه؟

کلا یه مقدار بنده رو راهنمایی کنید
با تشکر از شما
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۲۴ ب.ظ
۱- شما از روزی که برات تاریخ فارغ التحصیلی می خوره به مدت ۶ ماه وقت داری دفترچه بفرستی. منتها پیشنهاد مبشه ۱۰ روز تا یک هفته مانده به پایان مهلتت دفترچه را بفرستی که یک موقع غیبت نخوری
۲- یادم نمیاد چی بود. ولی مشخص هست. دفترجه که اومد داخلش زده.
۳ نه خیر

پند و اندرز :

- شرایط الان طوری هست که سرباز کم هست. من ۲۸ دی دفترچه فرستادم و روز بعدش رسیدگی کرده بودن و تاریخ اعزامم را زدم بودن ۱ اسفند. پس حواست باشه یکجوری دفترچه نفرستی که کنکورت بخوره به خدمت. زمان ارسال دفترچه یک قسمت در دفترچه هست که تاریخ پیشنهادی خودت واسه اعزام هست. جدی بگیرش. تاثیر گذاره. (البته این شرایط الان هست و نمی دانم سال بعد این موقع چطور باشه)

- اگر کسری درست و حسابی داری که خوش به حالت میری چند وقتی خدمت و میای به کار و زندگیت میرسی. اگر نداری حواست را خوب جمع کن. امریه یک شانس می تونه باشه. اکثر مراکز نیاز دارند حداقل دو ماه قبل از اعزام برگه سبز را تحویلشان بدی. بعضی مراکز زمان زیادی را برای رسیدگی دارند. وزارت نقت می تونه یک گزینه خوب باشه. امریش سخت هست چون توی مناطق بد آب و هوا مثل اسلویه باید خدمت کنی. ولی خوب هم حقوقش نسبت به جاهای دیگه بهتر هست و هم یک سابقه کار خوب میشه. برای وزارت نفت اگر بخوای صبر کنی تا دفترچه بفرستی و برگه سبزت بیاد به احتمال ۱۰۰ درصد دیگه شانسی نداری. واسه همین باید قبل از ارسال دفترچه ثبت نام کنی (اطلاعات کامل توی سایتش هست و البته توی فاروم ها خیلی در موردش توضیح دادن).

امیدوارم عبرت گرفته باشی Big Grin

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ب.ظ
خیلی از راهنماییتون ممنون
من به احتمال زیاد معاف خواهم شد، از طرفی هم بین ۱۲ تا ۱۴ ماه کسری خدمت رو دارم

ولی نمی خوام ریسک کنم

با این حساب اگر بخواییم جمع بندی کنیم، با فرض اینکه من اواخر شهریور ۹۱ درسم تموم شه، اگر اوایل بهمن ۹۱ دفترچه رو پر کنم و بفرستم مناسب هست یا خیر؟
(من اگر قرار باشه خدمت هم برم ذاتا زیر شش ماه خدمت خواهم داشت)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۵۹ ب.ظ
شما اگر ۱۴ ماه کسری بگیری کلا سه ماه باید بری. به نظر من همان اواخر دی دفترچه بفرست و تاریخ پیشنهادی را هم بزن ۱ اسفند که به احتمال خیلی زیاد قبول میشه. بعد کنکور میری خدمت، اردیبهشت هم تمام میشه. یعنی وقتی شما بیای خانه دو سه روز بعدش سنجش هم جوابا را میده. بهترین موقع خدمت هم همین موقع هست. از فکر کنکور و اضطراب نتیجه هم میای بیرون.
تو بهمن بفرستی احتمال داره اعزامت بیافته اول اردیبهشت.
البته این چیزی که من میگم مربوط به شرایط الان هست. نمی دانم سال دیگه هم کمبود نیرو باشه یا نه (به احتمال زیاد هست)

درکل آرزو می کنم معاف بشی ولی اگر نشدی هم ۳ ماه چیزی نیست. یک جور تفریح میشه.

از زندگانیم گله دارد جوانیم
شرمنده ی جوانی از این زندگانیم
"شهریار"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: MSZ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۳۹ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۸,۴۳۰ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۷۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۹ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۸,۷۸۳ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۳۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۱۷۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۲۴۶ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۳۱۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close