زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند جمله ای کرو ماتیک پوران

ارسال:

MIT پرسیده:

Sad چند جمله ای کرو ماتیک پوران

من مبحث چند جمله ای کرو ماتیک پوران رو خوندم ولی نمی فهمم چه جوری به راس‌ها مقدار لاندا رو میده مثلا برای تست مهدسی کامپیوتر سال ۸۹ چه جوری جواب شده گزینه‌ی ۴/

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

زیاد سخت نگیر بخش مهمی نیست
اون تستی رو هم که گفتی با جایگزاری صفر و یک گزینه در کمتر از سی ثانیه به دست میاد
با صفر نباید هیچ گرافی رنگ بشه گزینه یک و دو حذف
فقط گراف بدون یال میتونه با یک رنگ رنگامیزی بشه گزینه سه هم حذف

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

این تست کروماتیک یه مقداری حفظیاتیه.یعنی باید نکاتش رو حفظ باشیم
برای اینکه یک چند جمله ای کروماتیک باشه باید‌:
مقدار چند جمله ای به ازای ۰=[tex]\lambda[/tex] برابر ۰ باشه‌، و همچنین مجموع ضرایب چند جمله ای صفر باشه‌، و ضریب بزرگترین درجه [tex]\lambda[/tex] هم برابر ۱ باشه-توی این تست چون برای گزینه های ۱و۲و۳ این شرایط برقرار نیست وجواب صحیح ۴ هست
امان از دست این گسسته !

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

(۰۲ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  این تست کروماتیک یه مقداری حفظیاتیه.یعنی باید نکاتش رو حفظ باشیم
برای اینکه یک چند جمله ای کروماتیک باشه باید:
مقدار چند جمله ای به ازای ۰= برابر ۰ باشه‌، و همچنین مجموع ضرایب چند جمله ای صفر باشه‌، و ضریب بزرگترین درجه هم برابر ۱ باشه-توی این تست چون برای گزینه های ۱و۲و۳ این شرایط برقرار نیست وجواب صحیح ۴ هست
امان از دست این گسسته‌!

اثنقدر هم حفظی نیست فهمیدنیه
دلیل اینکه صفر جواب نداره که واضح هست چون وقتی رنگی نداری نباید بتونی چیزی رو رنگ کنی
با یه رنگ هم همون جوری که گفتم فقط گراف بدون یال رو میشه رنگ کرد و اگه یک یال هم داشته باشیم مجبوریم لااقل دو رنگ داشته باشیم
دلیل اینکه ضریب بزرگترین درجه یک هست هم اینه که شما برای انتخاب رنگ گره اول آزاد هستی و محدودیتی نداری

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

(۰۲ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  زیاد سخت نگیر بخش مهمی نیست
البته از چند جمله ای کروماتیک کمتر سئوال اومده ولی جزء فصل گرافه و فصل گراف هم مهمه به نظر من.از رنگ آمیزی هم چند بار سئوال اومده

۰
ارسال:

mamat پاسخ داده:

ولی تجربه شخصی من میگه اینو از گریمالدی انتشارات فاطمی بخونی خیلی عالی میفهمی.
چون پوران خیلی خلاصه توضیح داده و رد شده.
حتی تو حل تستا هم یا توضیح نداده یا اگر هم داده نمیشه چیزی فهمید.
اما من خودم مشکلم با گریمالدی حل شد.
کلا داشتن گریمالدی در کنار پوران خوبه چون اگر چیزی تو کتاب پوران قابل فهم نبود به اون رجوع کنی.

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

گریمالدی که ۱۰۰% بهتر متوجه میشیم و تمرینهای خیلی خوب و گویایی هم داره از ساده به سخت. از تمرینهاش اصل درس رو متوجه میشیم.ولی برای من که اصلا وقت ندارم همین پوران هم زیاده

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

(۰۲ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(02 دى ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  زیاد سخت نگیر بخش مهمی نیست
البته از چند جمله ای کروماتیک کمتر سئوال اومده ولی جزء فصل گرافه و فصل گراف هم مهمه به نظر من.از رنگ آمیزی هم چند بار سئوال اومده

درست میگید
منظورم به کل بخش گرافها نبود
بیشتر منظورم این بود که با توجه به روشهای معکوس برای حذف گزینه‌ها نیاز به یادگیری معادله به صورت کامل نیست و تستاش قابل حله

۰
ارسال:

MIT پاسخ داده:

از همه دوستانی که پاسخ دادند ممنونم. میدونم اینجور سوالا با رد گزینه و نکات چند جمله ای کرو ماتیک به راحتی قابل حل هست.به خصوص تستی که گفتم . ولی میخواستم منطق کار رو بدونم متاسفانه گریمالدی رو ندارم. فقط پوران وپارسه دارم و فقط در پوران این مبحث گفته شده.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۳۳۱ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۳ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۱۸ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation فروش کتاب های کنکور ارشد نرم افزار کامپیوتر(پارسه و پوران پژوهش) bayron ۰ ۲,۹۳۷ ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bayron
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود چند مقاله از www.civilica.com H.Mohammadi ۱ ۳,۴۰۵ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close