تالار گفتمان مانشت
چند جمله ای کرو ماتیک پوران - نسخه‌ی قابل چاپ

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - MIT - 02 دى ۱۳۹۰ ۰۹:۲۰ ب.ظ

من مبحث چند جمله ای کرو ماتیک پوران رو خوندم ولی نمی فهمم چه جوری به راس‌ها مقدار لاندا رو میده مثلا برای تست مهدسی کامپیوتر سال ۸۹ چه جوری جواب شده گزینه‌ی ۴/

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - موج - ۰۲ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ

زیاد سخت نگیر بخش مهمی نیست
اون تستی رو هم که گفتی با جایگزاری صفر و یک گزینه در کمتر از سی ثانیه به دست میاد
با صفر نباید هیچ گرافی رنگ بشه گزینه یک و دو حذف
فقط گراف بدون یال میتونه با یک رنگ رنگامیزی بشه گزینه سه هم حذف

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - fatima1537 - 02 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ ب.ظ

این تست کروماتیک یه مقداری حفظیاتیه.یعنی باید نکاتش رو حفظ باشیم
برای اینکه یک چند جمله ای کروماتیک باشه باید‌:
مقدار چند جمله ای به ازای ۰=[tex]\lambda[/tex] برابر ۰ باشه‌، و همچنین مجموع ضرایب چند جمله ای صفر باشه‌، و ضریب بزرگترین درجه [tex]\lambda[/tex] هم برابر ۱ باشه-توی این تست چون برای گزینه های ۱و۲و۳ این شرایط برقرار نیست وجواب صحیح ۴ هست
امان از دست این گسسته !

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - موج - ۰۲ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۱ ب.ظ

(۰۲ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  این تست کروماتیک یه مقداری حفظیاتیه.یعنی باید نکاتش رو حفظ باشیم
برای اینکه یک چند جمله ای کروماتیک باشه باید:
مقدار چند جمله ای به ازای ۰= برابر ۰ باشه‌، و همچنین مجموع ضرایب چند جمله ای صفر باشه‌، و ضریب بزرگترین درجه هم برابر ۱ باشه-توی این تست چون برای گزینه های ۱و۲و۳ این شرایط برقرار نیست وجواب صحیح ۴ هست
امان از دست این گسسته‌!

اثنقدر هم حفظی نیست فهمیدنیه
دلیل اینکه صفر جواب نداره که واضح هست چون وقتی رنگی نداری نباید بتونی چیزی رو رنگ کنی
با یه رنگ هم همون جوری که گفتم فقط گراف بدون یال رو میشه رنگ کرد و اگه یک یال هم داشته باشیم مجبوریم لااقل دو رنگ داشته باشیم
دلیل اینکه ضریب بزرگترین درجه یک هست هم اینه که شما برای انتخاب رنگ گره اول آزاد هستی و محدودیتی نداری

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - fatima1537 - 02 دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ب.ظ

(۰۲ دى ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  زیاد سخت نگیر بخش مهمی نیست
البته از چند جمله ای کروماتیک کمتر سئوال اومده ولی جزء فصل گرافه و فصل گراف هم مهمه به نظر من.از رنگ آمیزی هم چند بار سئوال اومده

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - mamat - 02 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵ ب.ظ

ولی تجربه شخصی من میگه اینو از گریمالدی انتشارات فاطمی بخونی خیلی عالی میفهمی.
چون پوران خیلی خلاصه توضیح داده و رد شده.
حتی تو حل تستا هم یا توضیح نداده یا اگر هم داده نمیشه چیزی فهمید.
اما من خودم مشکلم با گریمالدی حل شد.
کلا داشتن گریمالدی در کنار پوران خوبه چون اگر چیزی تو کتاب پوران قابل فهم نبود به اون رجوع کنی.

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - fatima1537 - 02 دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ب.ظ

گریمالدی که ۱۰۰% بهتر متوجه میشیم و تمرینهای خیلی خوب و گویایی هم داره از ساده به سخت. از تمرینهاش اصل درس رو متوجه میشیم.ولی برای من که اصلا وقت ندارم همین پوران هم زیاده

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - موج - ۰۲ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ب.ظ

(۰۲ دى ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(02 دى ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  زیاد سخت نگیر بخش مهمی نیست
البته از چند جمله ای کروماتیک کمتر سئوال اومده ولی جزء فصل گرافه و فصل گراف هم مهمه به نظر من.از رنگ آمیزی هم چند بار سئوال اومده

درست میگید
منظورم به کل بخش گرافها نبود
بیشتر منظورم این بود که با توجه به روشهای معکوس برای حذف گزینه‌ها نیاز به یادگیری معادله به صورت کامل نیست و تستاش قابل حله

چند جمله ای کرو ماتیک پوران - MIT - 03 دى ۱۳۹۰ ۰۱:۰۴ ب.ظ

از همه دوستانی که پاسخ دادند ممنونم. میدونم اینجور سوالا با رد گزینه و نکات چند جمله ای کرو ماتیک به راحتی قابل حل هست.به خصوص تستی که گفتم . ولی میخواستم منطق کار رو بدونم متاسفانه گریمالدی رو ندارم. فقط پوران وپارسه دارم و فقط در پوران این مبحث گفته شده.