زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور ارشد یا سربازی

ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۱ ب.ظ
کنکور ارشد یا سربازی
سلام خدمت دوستان خوبم

من یه مشکلی برام پیش اومده که گفتم اینجا مطرح کنم تا دوستانی که این مشکل را دارن یا داشته اند و نیز بقیه دوستان راهنمایی بفرمایند.

من دانشجوی سال آخر هستم و فقط چند واحدی را نکه داشته بودم برای ترم ۱۰ که برای ارشد بخونم البته میخاستم ترم ۹ را مرخص بگیرم و برای همین واحدهای مانده را در ترم ۱۰ بخونم.
حالا خانوادم و بعضی از دوستام میگم که اگه بخایی ارشد بخونی( به فرض که امسال هم قبول بشم )و بری دوسال برای ارشد و بعد بیاری بری سرباز با توجه به اینکه سربازی نرفته‌ام سنت بالا میره و دیگه بهت کار نمیدن چون میگن سنت بالاست البته من خودم هم یه حساب کتابی ردم که دیدم درست هم میگن میتونم اول برم سربازی و بیام و اگه کاری بود برم و در اونجا ادامه تحصیل بدم .ولی الان موندم که چیکار کنم برم سربازی بعد بخونم و یا نه بخونم بعد برم سربازی.
سن من ۲۵ سال میباشد که اگه کنکور امسال قبول بشم از ۲۶ سالگی وارد دانشگاه شده و تا ۲۸ سالگی تموم میکنم و بعد بیام برم سربازی میشم ۳۰ ساله.

لطفا راهنمایی بفرمایید.

با تشکر از همه دوستان

با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۰۶ ب.ظ
کنکور ارشد یا سربازی
به نظر من واسه ارشد بخون‌، الان قانون سربازی هر روز داره تغییر میکنه‌، معلوم نیست تا دو سه سال دیگه همین قانون باشه‌، دارن به سمت کم کردن و آسون کردن سربازی پیش میرن .

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
ارسال:
۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۱۷ ب.ظ
RE: کنکور ارشد یا سربازی
ببین اگه بری سربازی و برگردی درسته که شانس بیشتری برای پیداکردن کار داری نسبت به موقعی که بخوای سربازی رو بعد از ارشد بری‌، اما مشکل بزرگ اینه که فاصله افتادن بین درس ممکنه باعث بشه که بعد از دو سال دیگه نه اون انرژی رو داشته باشی و نه انگیزه شو( با توجه به بالا رفتن سن ). بنابراین در اون صورت شاید مجبور شی قید ارشد رو بزنی . از این مشکل که بگذریم باز هم به نظرم کار در حین درس خوندن یا بر عکسش اونم واسه ارشد‌، از کیفیت مطالعه ات کم می کنه .
اما چیزی که من به نظرم می رسه رو بهت می گم که البته اگه من جای شما بودم همین کار رو می کردم . به نظرم شما به این هم فکر کن که بعد از اتمام ارشد که می شه ۲۸ سالت‌، استخدام جایی بشه که تعهد خدمت دارند‌، یعنی کارت جای خدمتت هم محسوب بشه . اون وقت هم کار پیدا کردی هم ارشد گرفتی هم خدمتت رو میری

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۵۵ ب.ظ
کنکور ارشد یا سربازی
از دوستان دیگه کسی نیست که این مشکلات براش پیش اومده.

به من میگن که اول برو سربازی و بعد بیا برو سراغ کار و بعد از پیدا کردن کار بدون هیچ دغدغه ای درست رو ادامه بده که از این طریق راحتتر میتونی موفق بشی.

منم حالا موندم که تا وقت سربازی رفتنم برسه برم یه تخصصی یاد بگیرم تا بعد از تمام شدن سربازی یه مرکی دستم باشه حالا نمیدونم چیکار کنم.

با هزار تومان چیکار میشه کرد؟
میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردو...

ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۴۴ ب.ظ
کنکور ارشد یا سربازی
معمولا تو آگهی های استخدامی سازمان های دولتی اگه نگاه کنید‌، برای کسانی که سربازی رفتن معمولا ۲ سال به شرط سنی اضافه می کنن( که درستش هم همینه ). در ضمن معمولا برای دارندگان مدرک ارشد شرط سنی روی ۳۲ یا ۳۴ هست.

شرکت های خصوصی هم که کلا مطلبش جدا هست.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۲ ب.ظ
به نظر من تلاش خودتون رو واسه ارشد انجام بدین. خدا رو چه دیدین شاید رتبه ۱ شدین و معاف. اگه ارشد رو بخونید می‌تونید به صورت امریه برید دانشگاه و یا جاهای دیگه کار کنید و کلاً از سربازی لذت ببرید. خیلی به سنتون فکر نکنید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۱ ق.ظ
کنکور ارشد یا سربازی
البته من برغم دوستان همه رو توصیه به ارشد نمیکنم. اگه فکر میکنید علاقمند به تحصیل هستید نگران سن و سال نباشید.مدت تحصیل ارشد و خدمت همیشه به حداکثر سن استخدام اضافه میشه. ولی اگه خیلی علاقمند به ادامه تحصیل نیستید و مثلا" یک ارشد ناپلئونی میخواهید بگیرید با توجه به شرایط مملکت و کم شدن موقعیتهای استخدام و اینکه در ۴-۵ سال آینده موقعیتهای شغلی استخدامی کاهش زیادی پیدا میکنه برید سربازی و شاغل بشید بهتره. حتی اگه میتونید همین الآن شاغل بشید و سربازی رو هم در محل کارتون بگذرونید بهتر هست.
باید توجه داشت که نرخ تولید فارغ التحصیل هر سال از نرخ ایجاد شغل و جذب در بازار کار(خصوصا" در مشاغل دولتی) بیشتره. قبلا" این واسه لیسانس بود الان داره به فوق هم سرایت میکنه. بهر حال در بعضی مواقع نقد بهتر از نسیه است.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۷ ب.ظ
(۱۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  البته من برغم دوستان همه رو توصیه به ارشد نمیکنم. اگه فکر میکنید علاقمند به تحصیل هستید نگران سن و سال نباشید.مدت تحصیل ارشد و خدمت همیشه به حداکثر سن استخدام اضافه میشه. ولی اگه خیلی علاقمند به ادامه تحصیل نیستید و مثلا" یک ارشد ناپلئونی میخواهید بگیرید با توجه به شرایط مملکت و کم شدن موقعیتهای استخدام و اینکه در ۴-۵ سال آینده موقعیتهای شغلی استخدامی کاهش زیادی پیدا میکنه برید سربازی و شاغل بشید بهتره. حتی اگه میتونید همین الآن شاغل بشید و سربازی رو هم در محل کارتون بگذرونید بهتر هست.
باید توجه داشت که نرخ تولید فارغ التحصیل هر سال از نرخ ایجاد شغل و جذب در بازار کار(خصوصا" در مشاغل دولتی) بیشتره. قبلا" این واسه لیسانس بود الان داره به فوق هم سرایت میکنه. بهر حال در بعضی مواقع نقد بهتر از نسیه است.

دوست عزیز من هم با این نظر از همه موافقترم
اگه خودم هم قرار بود توصیه ای کنم به شما همین بود

ارسال:
۰۱ دى ۱۳۹۰, ۱۲:۱۸ ق.ظ
کنکور ارشد یا سربازی
من خودم این وضعیت رو دارم امسال کنکور میدم و پشتبندش میرم سربازی چون مشکل سربازی باعث شد نتونستم جای درست و حسابی مشغول شم به نظرم اگه میتونی دانشگاه خوب تو تهران قبول شی و تا دکتری پیش بری درس بخون انشاالله قبول میشی اگه نه، سربازی بری بهتره بعدها در حین کار یه مدرکی هم میگیری اونوقت هم مدرکتو داری هم سابقه‌ی کاریتو چون ارشد مثل این میمونه که وقتی مدرکتو تو مقطع ارشد گرفتی از اوتوبوس وسط جاده پیادت میکنن و نصف جاده مونده تا برسی تا مقصد که همون دکتراست اگه دانشگات دانشگاه خوبی نباشه به نظرم نمی ارزه از کارو بار بزنی برای مدرکهای سطحی دانشگاههای سطحی... این نظر منه البته فرداد جان هم درست میگه... در هر صورت برات آرزوی موفقیت میکنم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع کنکور شبکه و رایانش امن shahryar711 ۱ ۳,۰۷۴ ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  داوطلب کنکور ارشدی که معلم شد edward71 ۳ ۲,۶۰۳ ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mzha
  جمع بندی درصد های احتمالی کنکور مهندسی نرم افزار ۹۵ roodantnt ۳۳ ۱۵,۳۴۲ ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: سمیه ۴۰۷۱
  سوال ۹۰ کنکور ارشد۹۴ shinagh ۰ ۱,۴۱۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: shinagh
  سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ goldoonehkhanoom ۸ ۴,۶۷۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Nesyan
  بانک تست و ازمون های کنکور سراسری zemestom ۲ ۲,۱۹۷ ۱۹ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: سیما محمدی
  حذف رشته فناوری اطلاعات از کنکور کاردانی به کارشناسی Masoud1393 ۲ ۲,۲۸۱ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud1393
  مطالعه و رفع اشکال گروهی ٦٠٠ مساله دکتر قدسی/ کنکور ٩٤ A V A ۲۹ ۱۰,۰۳۴ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: setarehfb
  سرفصل دروس ساختمان داده در کنکور سراسری Omn1990 ۱ ۴,۴۷۳ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
  مدیریت زمان سر جلسه کنکور دیبا مدرس ۲ ۱,۹۴۲ ۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hosein70

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close