زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل لوگاریتم های عجیب و غریب

ارسال:

mahdikoochooloo پرسیده:

به نام خدا
سلام دوستان
کسی می تونه رابطه ضمیمه رو ساده کنه طوری که بشه به ساده ترین صورت ممکن بنویسیش؟
مثلا تبدیل بشه به Lgn

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

رادیکال رو می شه بصورت توان ۱/۲ نوشت بعد این توان ۱/۲ میاد ضریب ۲lgn می شه و ۲ رو حذف می کنه پس تا اینجا شد ۲ به توان lgn .البته فکر کنم واسه این هم یه روابطی داریم که ساده‌تر بشه.

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

فکر کنم اگه پایه لگاریتم ۲ باشه جواب می شه n ولی از اون جایی که پایه ننوشته یعنی ۱۰ هست البته شایدم من اشتباه می کنم
فکر کنم دوستمون اشتباه تایپی دارند چون ۱/۲ توان lgn می شه نه توان کل عبارت

۰
ارسال:

narges_r پاسخ داده:

RE: حل لوگاریتم های عجیب و غریب

جوابش میشه[tex]n^{\sqrt{\frac{2}{lgn}}}[/tex]
البته نمیدونم این جوابو تو کتاب پوران چجوری بدست اوردهHuh
درضمن پایه لگاریتم ۲ هست

۰
ارسال:

- rasool - پاسخ داده:

Information حل لوگاریتم های عجیب و غریب

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در ضمیمه هم آوردم:

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۸ ق.ظ)yaali نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اون مطلبی که تو این پست اومده فقط نشون داده که تساوی [tex]2^{\sqrt{2lgn}}=n^{\sqrt{\frac{2}{lgn}}}[/tex] برقراره اما اینکه چطوری از یه سمت تساوی شروع کرد و به سمت دیگه تساوی رسید خودش یه داستان دیگه هستش

ارسال:

sasanlive پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۴۴ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  اون مطلبی که تو این پست اومده فقط نشون داده که تساوی [tex]2^{\sqrt{2lgn}}=n^{\sqrt{\frac{2}{lgn}}}[/tex] برقراره اما اینکه چطوری از یه سمت تساوی شروع کرد و به سمت دیگه تساوی رسید خودش یه داستان دیگه هستش

[tex]2^{\sqrt{2logn}}=2^{\sqrt{2}\sqrt{logn}\frac{\sqrt{logn}}{\sqrt{logn}}}=2^{\sqrt​{2}\frac{logn}{\sqrt{logn}}}[/tex]

[tex]=n^{\sqrt{2}\frac{log2}{\sqrt{logn}}}=n^{\sqrt{\frac{2}{logn}}}[/tex]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۵۸۱ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۱۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
Question گرایش غریب مهندسی کامپیوتر / شبکه و رایانش amir5107 ۸ ۶,۴۹۳ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: amir5107
  اطلاعاتی درمورد رشته های سیستم های تکنولوژی اطلاعات ، سیستم های چند رسانه هایی و... elahehma ۰ ۱,۸۳۳ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma
Lightbulb مشکلی عجیب اما جدی تا حدودی هم فراگیر saberz ۲ ۱,۶۷۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: IT.girll
  ۷۳۰ شبکه + یک نکته ی عجیب در تعداد مجاز شده ها نسبت به پارسال! hrh_fourtyseven ۱۶ ۶,۶۰۹ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mariy
  سوال عجیب و غریب ساختمان mino_master ۰ ۱,۵۵۸ ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mino_master
  چالش عجیب در علوم کامپیوتر خصوصا الگوریتم mino_master ۰ ۱,۵۷۲ ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mino_master
  ۴۳۹ + سهمیه شاگرد اولی + یه اتفاق عجیب !!! شبانه دانشگاه تهران M.Amin.M ۱۲۰ ۵۴,۷۳۰ ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ ۰۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: calm boy
  الگوریتم های داده کاوی مقاوم در برابر داده های نویزی و داده های پرت AmiriManesh ۶ ۷,۰۸۷ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: AmiriManesh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close