زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال سراسری ۸۶

ارسال:

deledivouneh پرسیده:

سوال سراسری ۸۶

جواب این سوال چی میشه؟

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

سوال سراسری ۸۶

این سوال به نظر من کلا غلطه چون تابعی که به عنوان تابع مولد گشتاور داده اصلا تابع مولد گشتاور نیست.چون تابع مولد گشتاور به ازای t=0 باید مقدار یک رو به عنوان نتیجه بده که تابع مولد گشتاور داده شده چنین خاصیتی رو نداره

ارسال:

Mojtaba پاسخ داده:

RE: سوال سراسری ۸۶

(۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۷ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  این سوال به نظر من کلا غلطه چون تابعی که به عنوان تابع مولد گشتاور داده اصلا تابع مولد گشتاور نیست.چون تابع مولد گشتاور به ازای t=0 باید مقدار یک رو به عنوان نتیجه بده که تابع مولد گشتاور داده شده چنین خاصیتی رو نداره
سلام .دوست عزیز آیا شما از این جمله تون مطمئن هستید که اگه t=0 باشه تابع مولد گشتاور باید مقدار ۱ را نتیجه بده.قبول دارم که جواب این سوال توی گزینه‌ها نیست یعنس سوال غلطه ولی این حرف شما را شک دارم.
ببینید شما فکر کنم یک طرفه قضیه را نادیده گرفتید شما وقتی میگید Mx(t=E(e^tx)) ابتدا باید مقدار E را محاسبه کنید بعد بیاید به جای t=0 قرار بدین که در اینصورت ممکنه همیشه یک نشود.
در کل این مطلب را می خوام بگم که شما اگه در ابتدا t=0 بدست آوردید می بایست E(1 را محاسبه کنید با توجه به تابع x ای که مخواهید گشتاور آن را بدست بیارید.
شما در اصل این قسمت را نادیده گرفتید و گفتید E(1 برابر ۱ میشه حالا هر تابعی می خواد داشته باشه.
لطفا دوستان نظر بدن.Rolleyes
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

(۱۸ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۹ ب.ظ)Mojtaba نوشته شده توسط:  شما در اصل این قسمت را نادیده گرفتید و گفتید E(1 برابر ۱ میشه حالا هر تابعی می خواد داشته باشه.
فرض کنید به شما بگن حاصل [tex]E(1)[/tex] چی میشه.جواب این سوال کاملا مشخصه چون امید ریاضی هر عدد ثابتی برابر با خود اون عدد هستش.

اگر این موضوع رو قبول ندارید می تونید تست های مربوط به توابع مولد گشتاور(البته تست های درست) رو بررسی کنید.تمام توابع مولد گشتاور به ازای t=0 حاصلشون میشه یک

ارسال:

Mojtaba پاسخ داده:

(۱۸ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  
(18 آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۹ ب.ظ)Mojtaba نوشته شده توسط:  شما در اصل این قسمت را نادیده گرفتید و گفتید E(1 برابر ۱ میشه حالا هر تابعی می خواد داشته باشه.
فرض کنید به شما بگن حاصل [tex]E(1)[/tex] چی میشه.جواب این سوال کاملا مشخصه چون امید ریاضی هر عدد ثابتی برابر با خود اون عدد هستش.

اگر این موضوع رو قبول ندارید می تونید تست های مربوط به توابع مولد گشتاور(البته تست های درست) رو بررسی کنید.تمام توابع مولد گشتاور به ازای t=0 حاصلشون میشه یک
سلام دوست عزیز حق با شماست.
اینکه حاصل [tex]E(1)[/tex] برابر ۱ میشه که شکی نیست این جزء بدیهیات است.جوابتون هم درسته تابع مولد گشتاور مقدار ۱ را (t=0) به خود میگیرد.ولی بهتر بود یک کم عمیق‌تر به موضوع نگاه کنیم تا مطلب برامون جا بیفتد.
ما وقتی تابع مولد گشتاور را به ازای یک تابع میخواهیم بدست بیاوریم باید میانگین (E) ان را نسبت به [tex]E(1)[/tex]( در اینجا )بدست بیاوریم و چون میدونیم که خود تابع احتمال چه گسسته و چه پیوسته در کران بالا تا پایین خود مقدار ۱ را میدهد پس نتیجه می گیریم که تابع مولد گشتاور در صورت صفر بودن مقدار T‌، حاصل ۱ را از خود منتج می نماید.
ان شاالله که تونسته باشم منظور خودم را رسونده باشم.Shy
لطفا دوستان نظر بدین!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بانک تست و ازمون های کنکور سراسری zemestom ۲ ۲,۱۸۰ ۱۹ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: سیما محمدی
  ۸۶۱ نرم - شیخ بهایی اصفهان rahman9611 ۰ ۹۳۹ ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rahman9611
  ۸۶۱ نرم چقدر امکان قبولی شبانه وجود داره rahman9611 ۲ ۲,۰۰۲ ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ب.ظ
  لطفا کمک کنید ۸۶۱ نرم چطوری انتخاب رشته کنم rahman9611 ۲ ۱,۳۲۱ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sonia11
  ۸۶۱ نرم افزار rahman9611 ۲ ۱,۷۳۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۰۲ ب.ظ
  سرفصل دروس ساختمان داده در کنکور سراسری Omn1990 ۱ ۴,۴۶۳ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
  توزیع موضوعی دروس کامپیوتر نرم افزار در کنکورهای سراسری امسال و سال پیش Omn1990 ۰ ۱,۶۰۴ ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Omn1990
  کنگره ی سراسری الکترونیکی A V A ۰ ۲,۰۹۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: A V A
  ۸۳۳ گرایش ۱و۴- ۸۶۴ گرایش ۲و۳ Good! ۹ ۵,۵۴۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam368
  ۸۶۹ هوش و ۶۶۰ سخت افزار vojoudi ۱۰ ۵,۳۵۹ ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: jimjamal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close