زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جو گرفتم یه تحقیق کردم کلی ناراحت شدم!!؟دلداری بدین

ارسال: #۱۶
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۳ ق.ظ
سلام
طبق نظر اکثر دوستان شرط اصلی علاقه س و بعد بازار کار...
دبیرستان رشته ی ریاضی بودم و عاشق ریاضی و فیزیک و اینجور درسا.با علاقه رشته ی نرم افزار رو انتخاب کردم
الان بعد اتمام دوره ی لیسانسم پشیمونم...واقعا تقاضا برای رشته ی کامپیوتر خیلی کم شده...با وجود دوره های تخصصی کامپیوتر و شبکه دربازار بنظرم کسی یه رشته رو باتوجه به علاقه و روحیاتش انتخاب کنه و درکنارش دوره های کامپیوتری بخصوص شبکه رو داشته باشه بهتره...جالبه خودتو کشتی و درس خوندی و شدی مهندس کامپیوتر بعد واسه کار میزنن رشته ی کامپیوتر و داشتن مدرک بین المللی شبکه...چرا اینایی که اساتید محترم در دوره های آزاد بیرون دانشگاه یاد میدن رو تو محیط دانشگاه یاد نمیدن که خروجی دانشگاه ها انقد تو مباحث عملی لنگ نزنه؟!
دوستانی ک میگن علاقه، باید توجه داشته باشن که یه عمر باعلاقه درس بخونی بعد مدرکتو بگیری بزاری تو کمد و کاری واست نباشه هیچه...دوستی ک بیرون از دانشگاه برنامه نویسی و شبکه یادت گرفته برنده ست نسبت به اونیکه دانشگاه این دروس رو پاس کرده
من خیلی به کامپیوتر و شبکه علاقه داشته و دارم ولی ایکاش کامپیوتر رو بیرون از دانشگاه یاد میگرفتم که الان مغزم پر نباشه از فرمولای معماری و سیستم عامل و شبکه و گسسته و مهندسی نرم افزار و...با وجود کنکور ارشد دلم لک زده برا یه لحظه آرامش!!!
موفق باشید

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
مث تمبر به هدفم چسبیدم...Heart
** مکن ز غصه شکایت که در طریق طلب...به راحتی نرسید آنکه زحمتی نکشید **Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , karbar , mahsaii , d.KH
ارسال: #۱۷
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۳ ق.ظ
RE: جو گرفتم یه تحقیق کردم کلی ناراحت شدم!!؟دلداری بدین
(۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ ق.ظ)amin_maryam نوشته شده توسط:  دوستانی ک میگن علاقه، باید توجه داشته باشن که یه عمر باعلاقه درس بخونی بعد مدرکتو بگیری بزاری تو کمد و کاری واست نباشه هیچه...

ضمن احترام به نظر شما
ما استادی داشتیم که میگفت نباید اینجوری خطی به زندگی نگاه کرد که خب حالا باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشم ( و بعدش واسه آقایان خدمت سربازی البته!) و بعدش کار و بعدش تشکیل زندگی و ... هیچ کدوم از این ها به تنهایی زندگی نیست و آدم بهتره همه اینها رو با هم پیش ببره.
به نظر من نقش علاقه اینجا کلیدیه! چون کسی که علاقه داره همزمان با درس خوندن چند تا مهارت کاربردی یاد می گیره اما اونی که علاقه نداره و فقط شنیده این رشته آینده خوبی داره منتظره اساتید و دانشگاه براش معجزه کنن و آینده شغلی براش رقم بزنن

هنر انسانهای بزرگ این است که

به دشواری کار نمی اندیشند،

بلکه به عظمت آنچه خواهند یافت فکر میکنند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi , Pakzad , d.KH
ارسال: #۱۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۰۱ ق.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ ب.ظ)ali نوشته شده توسط:  حالا یکی این زحمت تحصیلات دانشگاهی رو نمیکشه و میره یه دوره برنامه نویسی میبینه و شروع میکنه به کد نوشتن، هم دهنش تو دانشگاه آسفالت نمیشه ، هم اساسی مایه رو در میاره و کلی خوشحال هست.
کاملا موافق هستم. الان بهترین برنامه نویسانی که من می شناسم همگی از رشته های دیگه هستند.
من خودم دوره شبکه رو سر کلاس کسی رفتم که رشتش متالورژی (استخراج سنگ معدن) بود رفتم. که البته خیلی هم خوب تدریس می کردند.
کامپیوتر یک رشته ای هست که دم دست همه هست. کتاب در موردش خیلی چاپ شده. و احتیاجی به امکانات خیلی خاص نداره الان بعضی از بچه های دبیرستانی خیلی بهتر از یک دانشجوی کامپیوتر برنامه نویسی می کنند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , mahsaii , a.hooshmand , d.KH
ارسال: #۱۹
۱۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ ب.ظ
کامپیوتر خیلی رشته شیرینیه درسایی که ما میخونیم در مقابل رشته های دیگه خیلی قشنگ هستن البته اینو استاد یکی از درسای آزمایشگاه مون که کارشناسی رو نرم افزار خونده بود و ارشد مکاترونیک میگفت که هم یه سری از درسای برق رو خونده بود هم یه سری از مکانیک یعنی یه جورایی با درسای رشته های دیگه هم سر و کار داشته و همین طوری نمیگفت. واقعا درسای کامپیوتر خیلی قشنگ اند مثله سیستم عامل کامپایلر از هوش و الگوریتم قشنگ تر تو کدوم رشته میشه پیدا کرد من که از رشته ام لذت میبرم و خوشحالم که کامپیوتر میخونم
ارسال: #۲۰
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۱۲ ب.ظ
کامپیوتر اینقدر گسترده اس که همیشه هم از نظر پیشرفت علم هم از نظر درآمد رتبه اول رو داره
باید سواد و راه پول دراوردن با این رشته رو بلد باشی....

.
.
.
در حال تحقیق و نوشتن پایانامه ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: d.KH
ارسال: #۲۱
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۱۵ ب.ظ
من اون موقع که پیش دانشگاههی بودم و چیزی از رشته ها نمیدونستم.همش اعتقاده به برق و مکانیک و نفت و عمران ..داشتم.اصلا اون موقع به ای تی و کامپیوتر فکر هم نمیکردم...!!!!!!!!
ی اتفاق افتاد و من از سر ناچاری امدم IT .الان به اعتقاد من بهترین رشته های ایران کامپیوتر و IT هست چون هم علاقه دارم و هم بهشون خوشبین هستم.
متخصصین کامپیوتر و IT به راحتی میتونند کار پیدا کنند حتی اگر سرمایه ای نداشته باشند ولی مثلا عمران نیاز به سرمایه هست یا رشته های دیگه همینطور
ارسال: #۲۲
۱۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط Amir V.)
با صحبتای Alirrrrrrrrrrrrrrrrrrrr و MSZ شدیدا موافقم.

یک کلام ختم کلام. برو دنبال علاقت و توی اون تک باش!

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , d.KH

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۳۸۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۶۲ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  دانشگاه ها یه تکونی به خودتون بدین fardinamiri ۰ ۲,۴۹۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۳۲ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  ۱۳۴ نرم افزار شدم،شبانه امیرکبیر یا روزانه شهید بهشتی ؟ moomiyayi ۱۴ ۸,۴۵۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra_Sb
  اولین تجربه کاری من! وقتی پروژه‌ای رو قبول کردم که توش صفر بودم! Milestone ۶۹ ۴۲,۷۱۵ ۰۸ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  سوال فوری:ساخت دیکدر بزرگتر از روی چند دیکدر کوچکتر(ممنون میشم زودتر جواب بدین) maryam_en ۱ ۳,۰۰۹ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  نظر بدین لطفا راجع به این موضوع جسی ۱ ۱,۷۴۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: AZ_AMIR
  تعریف کلی سمافور alireza01 ۳ ۴,۳۷۴ ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  امنیت قبول شدم و در شوک.راهنمایی بفرمایید hamid.jamshidi ۳۸ ۲۰,۳۴۴ ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vaki_bayashi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close