زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک تغییر مهم در کنکور کارشنارسی ارشد آزاد/ شانس قبولی بیشتر می شود

ارسال: #۳۱
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ ب.ظ
من دلم می سوزه که وقتی فرصت کنکور ارشد که کنکور برابریه وجود داره و همه توانایی دارن که دانشگاه خوب قبول شن برای چی به دانشگاه آزاد قانع می شن .
در دانشگاه آزاد رفتن کسایی که به دلیل تاهل‌، شاغل بودن و ... وقت ندارن درس بخونن هیچ حرفی نیست . کما اینکه خیلی از دوستام با اینکه بچه های قوی ای بودن ولی وقت برای کنکور خوندن نداشتن! ولی اگر وقت دارین قانع نشین به آزاد .
مسئله‌ی دیگه اینه که شاید در مقطع کارشناسی خیلی تفاوت نداشته باشه سطح دانشگاه‌ها ولی ارشد حتما داره .
من نمی دونم حالا این بحث قسم و آیه و ناله و نفرین برای غرور و این حرفا چیه . من تو مانشت خودم تمام سعیمو می کنم که کمک کنم به دوستام که بهترین جا قبول شن .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۴
۵
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: popp , Lantern , banafshehjooon
ارسال: #۳۲
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۵۵ ب.ظ
RE: یک تغییر مهم در کنکور کارشنارسی ارشد آزاد/ شانس قبولی بیشتر می شود
(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  من دلم می سوزه که وقتی فرصت کنکور ارشد که کنکور برابریه وجود داره و همه توانایی دارن که دانشگاه خوب قبول شن برای چی به دانشگاه آزاد قانع می شن .
در دانشگاه آزاد رفتن کسایی که به دلیل تاهل‌، شاغل بودن و ... وقت ندارن درس بخونن هیچ حرفی نیست . کما اینکه خیلی از دوستام با اینکه بچه های قوی ای بودن ولی وقت برای کنکور خوندن نداشتن! ولی اگر وقت دارین قانع نشین به آزاد .
آخه این چیزی که شما میگین فرصت برابر اصلا فرصت برابر نیست! مثلا شاید یکی خیلی باهوش و با سواد باشه ولی حوصله خوندن خیلی از این درسا رو نداشته باشه! یا اصلا سر جلسه استرس بگیره! یا تو درس خوندن و تست زدن کند باشه یا نتونه درسا رو تستی بخونه یا اصلا مدلی باشه که نتونه روزی ۵ - ۶ ساعت درس بخونه!یا ...! این که آدم بخواد یک سال از بهترین دوران زندگیشو و فقط درس بخونه اونقدرام کار ساده ای نیست چی برسه یه اینکه جند سال بخواد بخونه که یه دانشگاه خوب حتما قبول شه. تازه آخرشم دانشگاه خوب رفتن هیچ تضمینی برای آینده شغلی و درآمد مناسب برات ایجاد نمی کنه! متاسفانه مشکل فراتر از این حرفاست! اگه کار مناسب باشه و اگه انقدر مدرک گرفتن مهم نباشه مطمئن باش اکثر بچه‌ها اصلا علاقه ای برای ادامه تحصیل ندارن. وقتی هم که هدف از ادامه تحصیل واقعا اون هدفی که باید نیست چه فرقی داره چه دانشگاهی بری. یه سری می رن دانشگاه خوب که اصلا براشون خود علم و پژوهش دغدغه نیست یه سری بچه های خوبم که توانایی های خاص کنکوری خوندن رو ندارن میرن دانشگاه آزاد. ولی چیزی از ارزش هاشون کم نمیشه.(این رو در مورد همه نمیگم ولی در هر دو داشنگاه آدمای این مدلی وجود داره!)
البته تمام این‌ها رو گفتم نمی خوام از دانشگاه آزاد طرفداری کنم که خودم بهتر از همه می دونم اونجا چه خبره. ولی اینکه کسایی که خودشون دانشگاهای خوب درس می خونن بیان و بگن نه بابا سراسری قبول شدن که کاری نداره و بشینین یکم بخونین و اینا باعث میشم ارزش های بچه های خوب دانشگاهای آزاد کم بشه. چون مطمئنا اونایی که رفتن دانشگاه آزادم حتما خودشون همه این چیزا رو می دونن ولی خوب نشده برن سراسری دیگه! عاشق دانشگاه آزاد که نبودن.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , HighVoltage , Breeze , maryami
ارسال: #۳۳
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۴۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
به نظرم اصلا بحث سر دانشجویان این دو تا دانشگاه نیست چون واقعا در دانشگاه ازاد هم بچه های قوی داریم ولی بنا به دلایلی نخواستن یا نتونستن سراسری قبول شن بحث بر سر اینه که دانشگاه در قبال وقت و هزینه ای که این دوستان پرداخت می کنند چه خدماتی رو فراهم می کنه و کیفیت اموزش چقدر خوبه و اگه خوب نیست دلیلش چیه البته من تحلیل گر نیستم و نظرم زیاد بدرد بخور نیست هیچ کس نمی خواد ارزش و استعداد این عزیزان رو زیر سوال ببره منظور خانم بچه مثبت اینه که تا می تونید اهدافتون رو بزرگ انتخاب کنید و البته صحبت لونا خانم هم درسته به نظرم اینا دو بحث کاملا جداست بحث هدف و حالا نحوه ورود به دانشگاه در ایران ،که اکثریت قریب به اتفاق قبول داریم که کنکور ملاک خوبی نیست حالا به دلایل مختلف که همه می دونیم از تستی بودن سوالات گرفته تا شرایط سر جلسه (یادمه کنکور ارشد که میدادیم یکی از بچه‌ها تعریف می کرد که یکی سر جلسه اومده اب میوشو بخوره که میریزه رو برگه پاسخنامه اش حالا به همین راحتی زحمتش هدر رفت )

و یه مسئله دیگه که حداقل درمورد خود من صادقه اینه که تا زمانی که انتظار استاد از من زیاد نباشه من زیاد برای یه درس خاص کار نمی کنم به نظرم بهتره در دانشگاه ازاد هم مراجعی رو که به دانشجو معرفی می کنن فقط یه جزوه نباشه(البته مطمئنا هسنتد دانشگاه هایی که از همون اول با مراجع پیش میرن) که دانشجو عادت کنه با مرجع پیش بره . هم این که اساتیدی که خودشون رو راحت می کنن وقت بیشتری بذارن و هم این که اساتیدی که واقعا می خوان دانشجوهای خوبی پرورش بدن به مشکل برنخورن (من خودم استادی داشتم که یه کلاس داشت تو یه دانشگاه ازاد که می گفت بچه‌ها ارزشی واسه درس قائل نیستن و س کلاس هر کاری می کنن به جز گوش دادن البته باز هم می گم قصد جسارت به هیچ کس رو ندارم کما این که در برخی دانشگاه های دولتی هم همچین چیزی رو مشاهده می کنیم ).

من زیاد با سیاست های دانشگاه ازاد اشنا نیستم و نظری در این مورد ندارم ولی منم قبول دارم که تا زمانی که به سیستمی انتقاد نشه به فکر برطرف کردن مشکل نخواهند بود این مسئله نه صرفا در دانشگاه ازاد که در هر سیستمی حداقل در ایران برقراره کما این که من اینجا هم می بینم یا حداقل اگه در جهت رفع مشکل کاری نمی کنن دلیل منطقی واسه کارشون داشته باشن.

به نظرم مسئله اینه که در قبال اونچه که پرداخت می شه نتیجه ای که گرفته می شه مطلوب و مورد نظر فرد یا کاربر یا مشتری باشه.

ببخشید طولانی شد .اگر به نظر اومد جایی به شخص یا گروهی نخواسته جسارت شده معذرت می خوام.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , Bache Mosbat , Breeze , banafshehjooon
ارسال: #۳۴
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۱۶ ب.ظ
حرف های جالبی زده شد ولی خدا پدر افتتاح کننده دانشگاه آزاد رو بیامرزه چون با این وضع اسفبار موجود در زمان کنکور ما فکر نمی کنم خیلی از ما‌ها الان دانشجو بودیم با این وضع انواع و اقسام سهمیه‌ها و نور چشمی های متعدد جایی برای خیلی از استعدادهایی که الان تو دانشگاه های آزاد هستند نبود از طرفی کار خیلی‌ها رو راه انداخت برای مثل خود من اون زمان انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر شبانه شهید چمران اهواز قبول شدم ولی ترجیح دادم دانشگاه آزاد شهر خودم بمونم تا حدود ۸۰۰ کیلومتر برم و اهواز درس بخونم و الان هم از تصمیم راضی هستم چون تفریبا موفق بودم.
از طرفی فقط تو کشور ماست که اگه یک نفر یک کنکور کارشناسی رو خراب کرد تا آخر عمرش باید حرف بشنوه.
من تو این سالها این رو فهمیدم که فرقی نداره که از شریف مدرک بگیرید یا دانشگاه آزاد X آباد فقط باید از بند پ به نحو احسنت استفاده کنید.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , narges_r , amku
ارسال: #۳۵
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۷:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط Breeze.)
RE: یک تغییر مهم در کنکور کارشنارسی ارشد آزاد/ شانس قبولی بیشتر می شود
(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۵۵ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(14 آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  من دلم می سوزه که وقتی فرصت کنکور ارشد که کنکور برابریه وجود داره و همه توانایی دارن که دانشگاه خوب قبول شن برای چی به دانشگاه آزاد قانع می شن .
آخه این چیزی که شما میگین فرصت برابر اصلا فرصت برابر نیست! مثلا شاید یکی خیلی باهوش و با سواد باشه ولی حوصله خوندن خیلی از این درسا رو نداشته باشه!...
بابا بالاخره یکی فهمید ما چی میگیمSmile

(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  من دلم می سوزه که وقتی فرصت کنکور ارشد که کنکور برابریه وجود داره و همه توانایی دارن که دانشگاه خوب قبول شن برای چی به دانشگاه آزاد قانع می شن ...
مطمئن باشید اونایی که به آزاد قانع میشن اول برای سراسری تلاش کردن ولی نشده...
عزیز مهربون... اگه به قول دوستمون این اسمش غرور نیست پس شما بهش چی میگی؟ همه ما بچه های آزاد هم دوست داشتیم که اگه امکاناتش فراهم بود سراسری بخونیم .. ولی وقتی ظرفیت‌ها اینقدر کمه که نهایت ۱۰۰-۲۰۰ نفر بیشتر نمیتونن سراسری بخونن با این حرفای شما بهتره بقیه برن سر به بیابون بزارن یا از غصه دق کنن یا اینکه رگشونو بزنن .
من خودم رتبه سراسری‌ام زیر ۴۰۰ شد ولی نشد بخدا نشد چی کار کنم؟

(۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۴۴ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  ...کنکور ملاک خوبی نیست حالا به دلایل مختلف که همه می دونیم از تستی بودن سوالات گرفته تا شرایط سر جلسه (یادمه کنکور ارشد که میدادیم یکی از بچه‌ها تعریف می کرد که یکی سر جلسه اومده اب میوشو بخوره که میریزه رو برگه پاسخنامه اش حالا به همین راحتی زحمتش هدر رفت )...
یه موردش هم من بگم که خیلی برای خود من جالب بود .. امسال سطح سوالات کامپیوتر به حدی وحشتناک بود که تو حوزه ای که من بودم مراقب‌ها دونه دونه به بچه‌ها دستمال کاغذی تعارف کردن .. اینقدر که بچه‌ها سر کنکور گریه کردن ...

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: matin77
ارسال: #۳۶
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۰۰ ب.ظ، توسط fatima1537.)
به نظر من تا یه چیزی نقد نشه درست نمیشه.مثل قضیه شهریه های زیاد دانشگاه آزاد که بالاخره با تصویب وام دانشجویی یکمی بهتر شد . کسانی که اینهمه پول میدن حق دارن طالب بهترین خدمات از آزاد باشن . مگه آزاد با مدارس غیر انتفاعی خیلی فرق داره! که اینهمه دانش آموز و والدین از این مدارس توقع دارند! آزاد اون سالهای اول با شهریه دانشجوها هزینه اش رو تامین میکرد ولی حالا که خیلی وقت گذشته‌، چرا نباید برای رشته ای مثل کامپیوتر توی یه یه مرکز قدیمی آزاد یه سایت که ۴ تا کامپیوتر سالم داره و یه متصدی سایت وجود نداشته باشه؟ به نظرم‌، خود دانشجوهای آزاد باید بیشتر سیستمشون رو نقد کنند تا یه دانشجوی دولتی. امسال هم که با اینهمه پذیرش تو ارشد دیگه شاهکار کرده!
۲
۱
ارسال: #۳۷
۰۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۵:۲۷ ب.ظ
دوستانی که دارن این حرفا رو میزنن به این سوال من جواب بدن لطفا:
اگه دانشگاه آزاد کشکه چرا علوم تحقیقات تو ریاضی کاربردی میشه دانشگاه اول دنیا؟یا چرا تو رشته های فنی مهندسی به لحاظ تولید مقالات علمی علوم تحقیقات و آزاد قزوین میشن جزو ۵-۶ تای اول کشور؟یا چرا قزوین میشه قطب علمی رباتیک کشور؟میدونید MRL کجاست؟اعتبارش تو سطح دنیا چقدره؟
اگه یه سری به سایت دانشگاه آزاد قزوین بزنید، تعداد ورودی ها و خروجی های دانشجوهای تحصیلات تکمیلی رو گذاشتن.اگه مدرکش به این کشکیه که شما میگین،چرا اینقدر درصد خروجیهاش کمه؟
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۳۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۲۰۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۴ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  سوال مهم از کمتازیا jamshid51 ۰ ۱,۷۹۴ ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: jamshid51
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۴۱ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۴۶ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۲۸۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۰۱ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۷۷ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۹۹۳ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close