زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰

ارسال: #۷۶
۲۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۲۳ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰
(۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۳۴ ب.ظ)zdfgh نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
من سال ۹۵ کارشناسی گرفتم قصد دارم برای سال آینده ارشد شرکت کنم ولی یه سری نگرانی ها دارم‌.کلا زیاد کار عملی و برنامه نویسی کار نکردم و به نظرخودم فقط مدرک گرفتم نگرانم که بعد ارشد هم همینطوری باشم و نتونم فعالیتی در زمینه رشتم داشته باشم.به خاطر شرایطم فقط میتونم تهران ادامه تحصیل بدم.به نظرتون من که زیاد کار عملی انجام ندادم اگر هم زمانی قبول بشم میتونم موفق بشم؟؟

همونطور که دوستمون گفتن میتونی، اگه اراده کنی و بخونی و فعالیت کنی امکان نداره که نشه.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۷۷
۲۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۲۸ ق.ظ
چرا کسی گزارش کار نداده؟
من برنامم اومد از اول طبق همون گزارش دیروز
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۷۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۴۰ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۲۸ ق.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  چرا کسی گزارش کار نداده؟
من برنامم اومد از اول طبق همون گزارش دیروز

من گزارش کار ندادم واسه اینکه بس که کار تو سرم ریخته بود تو این هفته اصلا نتونستم درست درس بخونم. من باید صبر کنم یه کمی این برنامه های کاریم سبک بشن بعد شروع کنم.
اسیر شدم به خدا

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۷۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۴۱ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۳۴ ب.ظ)zdfgh نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
من سال ۹۵ کارشناسی گرفتم قصد دارم برای سال آینده ارشد شرکت کنم ولی یه سری نگرانی ها دارم‌.کلا زیاد کار عملی و برنامه نویسی کار نکردم و به نظرخودم فقط مدرک گرفتم نگرانم که بعد ارشد هم همینطوری باشم و نتونم فعالیتی در زمینه رشتم داشته باشم.به خاطر شرایطم فقط میتونم تهران ادامه تحصیل بدم.به نظرتون من که زیاد کار عملی انجام ندادم اگر هم زمانی قبول بشم میتونم موفق بشم؟؟
بله می‌تونید.
ببخشید شما کامپیوتر خوندید؟
من میخوام علاوه بر خوندن برا ارشد تو زمینه کامپیوتر هم خودمو قوی کنم به نظر شما باید از کجا شروع کنم؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۸۰
۲۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۴۱ ب.ظ)zdfgh نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۳۴ ب.ظ)zdfgh نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
بله می‌تونید.
ببخشید شما کامپیوتر خوندید؟
من میخوام علاوه بر خوندن برا ارشد تو زمینه کامپیوتر هم خودمو قوی کنم به نظر شما باید از کجا شروع کنم؟

از زمینه ای که بهش علاقه داری.
چیزی که زیاده آموزش تو فضای اینترنت، از همینا استفاده کن و شروع کن به کار کردن در زمینه ی مورد علاقت. مطمئن باش پیشرفت میکنی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۸۱
۲۷ فروردین ۱۳۹۹, ۰۷:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۵۱ ب.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
پس کو گزارش کار؟
افاذات تلنبار؟

پس کو برنامه هاتون؟
اون همه افاده هاتون؟

این بخونم اون بخونم
همچین و همچون بخونم؟

حسین قلی غصه خورک
درس نمیخونی به درک

غب غبتو باد نکن
دشمنا رو شاد نکن

نگو چنان میخونم
باد هواست میدونم

بر وزن شعر حسین قلی »شاملو
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , قاصدک۲۳ , هوشیار بهرنگی
ارسال: #۸۲
۲۷ فروردین ۱۳۹۹, ۰۸:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۰۸ ب.ظ، توسط marvelous.)
گناه از من نیست و از این قلم است
که حالا دو روزه که بیچاره ی عالم است

تمام فلک گشته دورم به رقص
که اصلا نزاشته برام فکر درس

زمانی بود رگهای قلم غرق سکوت
ولی امروز مینگارد که نمیباید غنود

فراری بودم از دستش ولی صیدم نمود
گفت تا جوهر اندر این قلم هست میباید که بود

چرت و پرتی و به عبارتی خلطی از مزخرفات استاد Big Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳
ارسال: #۸۳
۳۰ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
سلام خدمت دوستان عزیز
وقت به خیر
ممنون از پست هاتون و خدا قوت میگم به همگی

این چند روز یه مقدار مشغول بودم و همینطور به برنامه هام در مورد کار، ادامه تحصیل و ... فکر می کردم، برای همین اینقدر ذهنم شلوغ بود و وقت خالی کم داشتم که فرصت نکردم بیام پست بذارم.
خب تا جایی که پست ها رو خوندم آقای بهرنگی از ۱۵ اینا شروع کردن به مطالعه
الهام خانوم هم که گفتن هنوز وقت نیاز دارن کاراشون رو سبک کنن که بعد بتونن بهتر مطالعه کنن.

راستش بچه ها هفته ی قبل که شنیدم میخوان کنکور ارشد ۱۴۰۰ رو بردارن، این موضوع فکرم رو درگیر کرد اما بعد فکر کردم که با توجه به اینکه بستر کافی برای این کار فراهم نیست و هیچ منطق علمی و عقلی ای هم پشت این مسئله نیستش یه مقدار امیدوارتر شدم.
یعنی ما اگه درس بخونیم باید با این تفکر که آیا امتحان برگزار میشه یا نه درس بخونیم؟
من که امیدوارم این طور نباشه، یکی میگه ممکنه بردارن یکی میگه نه!
به نظرتون راهی هست که از سنجش بپرسیم ببینیم آیا این یه شایعه است یا همچین تصمیمی رو دارن؟

سلام دوست عزیز
شرایط تون رو درک می کنم و تا حدی وضعیت خودمم هست.
همونطور که دوستان دیگه فرمودن به نظرم میتونید به شرطی که اول علاقه و اهدافتون رو مشخص کنید و بعد با برنامه براشون تلاش کنین.
۰
۰
ارسال: #۸۴
۳۰ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۴۴ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  سلام خدمت دوستان عزیز
وقت به خیر
ممنون از پست هاتون و خدا قوت میگم به همگی

این چند روز یه مقدار مشغول بودم و همینطور به برنامه هام در مورد کار، ادامه تحصیل و ... فکر می کردم، برای همین اینقدر ذهنم شلوغ بود و وقت خالی کم داشتم که فرصت نکردم بیام پست بذارم.
خب تا جایی که پست ها رو خوندم آقای بهرنگی از ۱۵ اینا شروع کردن به مطالعه
الهام خانوم هم که گفتن هنوز وقت نیاز دارن کاراشون رو سبک کنن که بعد بتونن بهتر مطالعه کنن.

راستش بچه ها هفته ی قبل که شنیدم میخوان کنکور ارشد ۱۴۰۰ رو بردارن، این موضوع فکرم رو درگیر کرد اما بعد فکر کردم که با توجه به اینکه بستر کافی برای این کار فراهم نیست و هیچ منطق علمی و عقلی ای هم پشت این مسئله نیستش یه مقدار امیدوارتر شدم.
یعنی ما اگه درس بخونیم باید با این تفکر که آیا امتحان برگزار میشه یا نه درس بخونیم؟
من که امیدوارم این طور نباشه، یکی میگه ممکنه بردارن یکی میگه نه!
به نظرتون راهی هست که از سنجش بپرسیم ببینیم آیا این یه شایعه است یا همچین تصمیمی رو دارن؟

سلام دوست عزیز
شرایط تون رو درک می کنم و تا حدی وضعیت خودمم هست.
همونطور که دوستان دیگه فرمودن به نظرم میتونید به شرطی که اول علاقه و اهدافتون رو مشخص کنید و بعد با برنامه براشون تلاش کنین.

سلام دوستم
ببین من یکی از اقوام نزدیکم اون بالاهاس و تصمیم گیرنده هست برای این قضیه، تا اونجا که در مورد کنکور ازش پرسیدم تصمیمی گرفته نشده و فقط تنها چیزی که میدونم تو هیاتی که هستن رای دادن به لغو کنکور امسال ولی اینطور که معلومه موافقت هم نشده از مقامات بالاتر. کنکور برگذار میشه و هیچوقت هم کنکور کنسل نمیشه. شما اصلا نگران نباش. فقط درس بخون و امیدوار باش.
اینو هم در نظر بگیر تو مملکتی که فعلا همه جاشو کرونا برداشته، اینا وقت تصمیم گیری برای حذف کنکور رو ندارن.
من از طریق منبعی که دارم با اطمینان بهت میگم که کنکور برگذار خواهد شد و هیچ مشکلی سر راه نیست.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال: #۸۵
۳۱ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۱۲ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  [quote='قاصدک۲۳' pid='474918' dateline='1587196475']

سلام دوستم
ببین من یکی از اقوام نزدیکم اون بالاهاس و تصمیم گیرنده هست برای این قضیه، تا اونجا که در مورد کنکور ازش پرسیدم تصمیمی گرفته نشده و فقط تنها چیزی که میدونم تو هیاتی که هستن رای دادن به لغو کنکور امسال ولی اینطور که معلومه موافقت هم نشده از مقامات بالاتر. کنکور برگذار میشه و هیچوقت هم کنکور کنسل نمیشه. شما اصلا نگران نباش. فقط درس بخون و امیدوار باش.
اینو هم در نظر بگیر تو مملکتی که فعلا همه جاشو کرونا برداشته، اینا وقت تصمیم گیری برای حذف کنکور رو ندارن.
من از طریق منبعی که دارم با اطمینان بهت میگم که کنکور برگذار خواهد شد و هیچ مشکلی سر راه نیست.

سلام الهام خانوم احوالتون بهتره ان شاالله؟
متشکرم از پاسخ تون
حرفاتون بهم دلگرمی داد و امیدوارم کنکور رو توی هیچ مقطعی هنوز برندارن و اول زیر ساخت های لازم رو که هوای بچه ها رو داشته باشن رو اول ایجاد کنن بعد تصمیم بگیرن
راستش خودمم فکر می کنم که با احتمال بالایی کنکور برگزار میشه با توجه به شرایطی که شما هم فرمودین
اما این زمزمه ها که گاها افراد میگن حس ناخوشایندی میده چون آدم کلی وقت و هزینه و انرژی میخواد بذاره.
کاش همه یاد بگیرن تا وقتی چیزی قطعی نشده شایعه پراکنی نکنن و در این کار ناخوشایند سهیم نشن، حالا یه خبری بوده کلی بهش دامن میزنن که کنکورمیخواد حذف بشه!
یکی از دوستانم هیئت علمی یکی از دانشگاههای تهران هستن، من امروز ازشون پرسیدم گفتن من چیزی نشنیدم در این مورد.
۰
۰
ارسال: #۸۶
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۵۶ ق.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۲ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  
(30 فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  [quote='قاصدک۲۳' pid='474918' dateline='1587196475']

سلام دوستم

سلام الهام خانوم احوالتون بهتره ان شاالله؟
متشکرم از پاسخ تون
حرفاتون بهم دلگرمی داد و امیدوارم کنکور رو توی هیچ مقطعی هنوز برندارن و اول زیر ساخت های لازم رو که هوای بچه ها رو داشته باشن رو اول ایجاد کنن بعد تصمیم بگیرن
راستش خودمم فکر می کنم که با احتمال بالایی کنکور برگزار میشه با توجه به شرایطی که شما هم فرمودین
اما این زمزمه ها که گاها افراد میگن حس ناخوشایندی میده چون آدم کلی وقت و هزینه و انرژی میخواد بذاره.
کاش همه یاد بگیرن تا وقتی چیزی قطعی نشده شایعه پراکنی نکنن و در این کار ناخوشایند سهیم نشن، حالا یه خبری بوده کلی بهش دامن میزنن که کنکورمیخواد حذف بشه!
یکی از دوستانم هیئت علمی یکی از دانشگاههای تهران هستن، من امروز ازشون پرسیدم گفتن من چیزی نشنیدم در این مورد.

دقیقا!
هیچ خبری نیست. کسی که برای کنکور میخواد درس بخونه، یه چیزی رو باید خوب بلد باشه. خودشو از حاشیه ها بکشه کنار و فقط به روز کنکور فکر کنه. اینجور افکار حاشیه ای فقط باعث میشن که ذهنت الکی درگیر بشه و از درس خوندن بیفتی. بنابراین اصلا دلهره به خودت راه نده و با اطمینان برو جلو که کنکور حتما برگذار خواهد شد.
از احوالپریست هم ممنونم، راستش امروز سعی کردم یخرده با کار خودمو مشغول کنم شاید این مصیبت وارده رو فراموش کنم. خوب بود امروز خوشحالم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال: #۸۷
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  [

دقیقا!
هیچ خبری نیست. کسی که برای کنکور میخواد درس بخونه، یه چیزی رو باید خوب بلد باشه. خودشو از حاشیه ها بکشه کنار و فقط به روز کنکور فکر کنه. اینجور افکار حاشیه ای فقط باعث میشن که ذهنت الکی درگیر بشه و از درس خوندن بیفتی. بنابراین اصلا دلهره به خودت راه نده و با اطمینان برو جلو که کنکور حتما برگذار خواهد شد.
از احوالپریست هم ممنونم، راستش امروز سعی کردم یخرده با کار خودمو مشغول کنم شاید این مصیبت وارده رو فراموش کنم. خوب بود امروز خوشحالم.

سلام مجدد
متشکرم از راهنمایی های خوب تون مثل همیشه
خواهش می کنم
خوشحالم از این بابت که حالتون بهتره، و امیدوارم روز به روز بهبود بیشتر پیدا کنین.

دیروز هم از دو نفر در این مورد حذف کنکور پرسیدم که یکی شون مشاور کنکور هستن و گفتن تا چند سال آینده کنکرو به همین شکل برگزار میشه و به هیچ وجه حالا حالاها حذف نمیشه و گفتن این خبرها همیشه هست اما صحت و قطعیت نداره به هیچ وجه.

سلام مجدد خدمت دوستان پرانرژی
وقت به خیر و خدا قوت
بچه ها یه سوال دارم
یه سری منابع رو عنوان کردین که بهتون توصیه شده یا بعضی هاشون رو گفتین که میخونین
میخواستم بگم اگر که ممکنه منابعی که خودتون قطعی انتخاب کردین و تهیه کردین و تو برنامه تون هست رو به منم بگین که دقیقا چه فیلم یا چه کتاب هایی از چه نویسنده ها یا استادهایی رو استفاده میکنین به خصوص آقای بهرنگی که مدتیه شروع کردن و الهام خانم هم که کلی تجربه دارن و منابع رو تهیه کردن قبلا.
در مورد کتاب های دست دوم بچه ها به نظرم کتاب نو بهتره هرچند گرون تره اما جدا از دلایل دیگه الان کرونا هست و به نظرم شاید زیاد خوب نباشه چون من نمی دونم اون کتاب دست دومی که بگیرم قبلا دست کی بوده و یا کیا بهش دست زدن.

بعد ترتیب های لازم و مفیدی هم که برای به ترتیب خوندن کتاب ها نیاز هست رو هم ممنون میشم بهم بگین، میدونم که تو پست های قبلی یه مقدار در موردش گفتین ولی خواستم کاملش رو بدونم که چجوری اولویت بذارم.

بعد اینکه دوستان برای هر کتاب یه منبع خوب کافیه یا گاهی دو یا سه تا هم ممکنه باشه؟
منتظر نظرات خوب تون هستم. با تشکر

بعد بچه ها یه سوال دیگه هم داشتم که یادم رفت تو پست قبلی بپرسم
کتاب هایی که برای منابع رشته ی ما هستن یا فیلم ها حتما باید جدید باشن؟
منابع فرق کرده محتواشون مثلا نسبت به سال های اخیر دو یا سه یا چهار سال پیش مثلا؟
۰
۰
ارسال: #۸۸
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۰۳ ق.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۲۵ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  [

دقیقا!

سلام مجدد
متشکرم از راهنمایی های خوب تون مثل همیشه
خواهش می کنم
خوشحالم از این بابت که حالتون بهتره، و امیدوارم روز به روز بهبود بیشتر پیدا کنین.

دیروز هم از دو نفر در این مورد حذف کنکور پرسیدم که یکی شون مشاور کنکور هستن و گفتن تا چند سال آینده کنکرو به همین شکل برگزار میشه و به هیچ وجه حالا حالاها حذف نمیشه و گفتن این خبرها همیشه هست اما صحت و قطعیت نداره به هیچ وجه.

سلام مجدد خدمت دوستان پرانرژی
وقت به خیر و خدا قوت
بچه ها یه سوال دارم
یه سری منابع رو عنوان کردین که بهتون توصیه شده یا بعضی هاشون رو گفتین که میخونین
میخواستم بگم اگر که ممکنه منابعی که خودتون قطعی انتخاب کردین و تهیه کردین و تو برنامه تون هست رو به منم بگین که دقیقا چه فیلم یا چه کتاب هایی از چه نویسنده ها یا استادهایی رو استفاده میکنین به خصوص آقای بهرنگی که مدتیه شروع کردن و الهام خانم هم که کلی تجربه دارن و منابع رو تهیه کردن قبلا.
در مورد کتاب های دست دوم بچه ها به نظرم کتاب نو بهتره هرچند گرون تره اما جدا از دلایل دیگه الان کرونا هست و به نظرم شاید زیاد خوب نباشه چون من نمی دونم اون کتاب دست دومی که بگیرم قبلا دست کی بوده و یا کیا بهش دست زدن.

بعد ترتیب های لازم و مفیدی هم که برای به ترتیب خوندن کتاب ها نیاز هست رو هم ممنون میشم بهم بگین، میدونم که تو پست های قبلی یه مقدار در موردش گفتین ولی خواستم کاملش رو بدونم که چجوری اولویت بذارم.

بعد اینکه دوستان برای هر کتاب یه منبع خوب کافیه یا گاهی دو یا سه تا هم ممکنه باشه؟
منتظر نظرات خوب تون هستم. با تشکر

بعد بچه ها یه سوال دیگه هم داشتم که یادم رفت تو پست قبلی بپرسم
کتاب هایی که برای منابع رشته ی ما هستن یا فیلم ها حتما باید جدید باشن؟
منابع فرق کرده محتواشون مثلا نسبت به سال های اخیر دو یا سه یا چهار سال پیش مثلا؟

سلام دوستم، ممنون از لطفت Smile

والا من منابعی که اینجا عنوان کردم رو همه اونایی هستن که خودم دارم استفاده میکنم. مثلا برای ساختمان داده همونطور که گفتم کتاب یوسفی و فیلم ساختمان داده گیلک رو استفاده میکنم. در کنارش کتابهای نارنجی پوران و همینطور مدرسان شریف رو برای تست زدن و تمرین بیشتر دارم. اینجا یه بار دیگه تمام منابعمو برات مینویسم که به نظر خودم بهترین هستن:

ساختمان داده: کتاب یوسفی، فیلم گیلک، کتابهای نارنجی پوران
طراحی الگوریتم: کتاب یوسفی که به نظرم هم کاملا جامع و کافیه
سیستم عامل: کتاب دکتر حقیقت از انتشارات پر، در کنارش تستهای کتاب مدرسان شریف رو میزنم چون این کتاب زیاد تست نداره
پایگاه داده: کتاب کیوانپور عالیه ، همونو دارم میخونم
نظریه ی زبانها: کتاب شاپوری ، خیلی توضیحات زیاد داده ولی بهترین منبعه
کامپایلر: بازم کتاب شاپوری البته از انتشارات پوران پژوهش
شبکه: کتاب کراس راس+شبکه ی حقیقت
هوش مصنوعی: کتاب راهیان ارشد، فیلم گیلک
معماری کامپیوتر: فیلمهای یوسفی که واقعا راضی هستم، عالی عالی عالی
مدار منطقی: مدرسان شریف رو میخونم، خیلی موجز و خوب نوشته، و برای جاهایی که احتیاج به توضیح مفصل تر دارم از کتاب اجلالی از انتشارات نصیر استفاده میکنم
گسسته: کتاب یوسفی، البته در کنارش از کتاب مدرسان شریف هم استفاده میکنم، مشکلی ندارم به اون صورت چون من گسستم قویه خدا رو شکر
آمار و احتمالات: کتاب آمار و احتمالات مهندسی کامپیوتر از مدرسان شریف رو استفاده میکنم، ولی در کنارش کتاب آمار طورانی رو هم از کتابخونه گرفتم و زاپاس نگه داشتم
معادلات دیفرانسیل : کتاب نصیر، کتاب خوبی هم هست
زبان تخصصی: کتاب زبان تخصصی کامپیوتر ماهان و برای زبان فقط همینو میخونم که بیشتر روش های تست زنی در درس زبان رو توضیح داده و با توجه به اینکه زبانم هم خوبه فکر میکنم از سرم هم زیاده. در مورد کتاب زبان باید دقت کنی که بر اساس سطح زبانت کتاب بگیری و برای زبان عمومی هم حتما کتاب بگیری و منابع مطالعه کنی.

در کنار اینا من کتابهای مدرسان شریف رو هم همه رو گرفتم و بیشتر از تستهاشون استفاده میکنم.

خب اینا از منابع دقیق و قطعی من، به نظرم بهترین هستن، من اگه اینو میگم به خاطر اینه که خب کلا یه چند تا پیرهن بیشتر پاره کردم و تو کار آموزشی دانشگاهی هم بودم، کنکور هم که خیر سرم زیاد دادم، میدونم کدوم واسه کنکور جوابه. اگر هم در زمینه ی کتابهای کامپیوتر وارد شدم برای این بود که یکی از دوستان عزیز همین انجمن مانشت ، پارسال که میخواستم شروع کنم، یه راهنمایی خوبی به من کرد، اولا گیلک رو توصیه کرد که بسیار به جدا و دقیق بود. دوما اینکه به من گفت برای انتخاب منبع، باید وقت بزاری و منابع رو چک کنی، حتی شده یه چند صفحه ازشون رو بخونی ببینی با کدوم بیشتر ارتباط میگیری بعد اونو تهیه کنی. اینایی هم که ست کردم اینجا نتیجه ی همین جستجو بود و احساس میکنم تا الان طول کشید و دقیقا الان دیگه آمادم اگه خدا بخواد برای کنکور بخونم. خیلی دقیق منابع رو انتخاب کنین و وسواس به خرج بدین. چون هر کسی به زبانی میتونه ارتباط بگیره و هر کتابی هم یه زبان برای خودش داره. ولی تا اینجا بهترین ها همینا هستن که من انتخاب کردم.

منم خودم به شخصه از کتابهای دست دوم خوشم نمیاد، خصوصا الان که کرونا هست و عمر ویروس توی کتاب نامعلوم، اصلا صلاح نیست، سعی کن تیکه تیکه همه رو نو بگیری که اینطوری مالی هم بهت فشار نیاد.

اما در مورد روال خوندن کتابها، بهترین کار اینه که تو هر روز حداقل سه تا درس رو برنامه بزاری و بخونی. برای هر کدوم دو ساعت وقت بزاری و همونطور که خودت پستهای قبلی رو خوندی و میدونی، درسها رو مربوط به هم بخونی که یه اتصالی بین معلومات ذهنت به وجود بیاد. در دور اول، تست زنی در حد تستهای آخر هر فصل کافیه. ولی مطالب رو باید دقیق بخونی و سعی کنی موقع زدن تستهای آخر هر فصل، تستهای شش سال اخیر رو بیشتر روشون تمرکز کنی. چون از اون موقع تا حالا شکل کنکور کمی فرق کرده و به سمت مفهومی شدن پیش رفته، بنابراین تستهای قدیمی ممکنه گمراه کننده هم باشن. هر هفته یه روز رو که خودت فکر میکنی توش راحت تری به عنوان روز دوره در نظر میگیری. تو روز دوره، قسمتهایی رو که از برنامه عقب افتادی جبران میکنی، و هم یه نگاه اجمالی به چیزهایی که در طول هفته خوندی می اندازی. سعی کن در هفته هم یه خرده متنوع بخونی، مثلا اول نزاری یه کتاب رو تموم کنی بعد بری یکی دیگه. اینا رو تا اینجا رعایت کن، هر سوال دیگه ای بود در خدمتم.

در مورد منبع خیلی صحبت شد، ولی چیزی که هست آدم اگه با یه منبع پیش بره خیلی منطقی تر و بهتره، کتابهای مختلف همونطور که گفتم زبانهای مختلفی دارن و این تفاوت بیان ها و زبانها آدمو گیج میکنن. پس یه کتاب رو انتخاب کن و با همون برو جلو.

در مورد جدید بودن منابع باید بگم که بهتره که جدید باشن، خصوصا کتابها، چون گاها یه مباحثی رو مولف یه کم تغییر داده و در ضمن کتابهای جدیدتر روی کنکور های اخیر بهتر زوم کردن و محتوای اونا رو هم در نظر میگیرن. ولی هر چی دستت اومد بسم اله. شروع کن! اینترنت هست، ما هم هستیم، دست به دست هم میدیم آپدیت میکنیم همو.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , قاصدک۲۳
ارسال: #۸۹
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۵:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۳۵ ق.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
..........
۰
۰
ارسال: #۹۰
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۳:۰۱ ب.ظ
(۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۵:۲۷ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  ..........

الان این نقطه ها که گفتی یعنی چه؟

به خدا من هیچ ادعایی تو چیزی ندارم. آدم تجربه بدست میاره، اصولا هم آدما عادت دارن تجربیاتشونو نمیگن، من برعکسم. به هر چیز خوبی که رسیدم تو زندگیم با دیگران تقسیم کردم.
در برابر شما من واقعا هیچ ادعایی ندارمAngel

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۷۵ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۹۸ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۱ ۱,۹۳۷ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۱۹۲ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۵۳۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۳۲ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۳۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۲۵۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۵۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۱۵۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close