زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰

ارسال: #۱۶
۰۸ فروردین ۱۳۹۹, ۰۸:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱ ب.ظ، توسط هوشیار بهرنگی.)
RE: راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰
(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۰۸ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۲۳ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  برای نظریه زبان میخوام اینا رو بگیرم: فیلمهای درسنامه و نکته و تست استاد شاپوری+کتابشون. لینز هم که دارم
موافقید؟ شروع کنیم؟

میشه شا برنامه بدید که چجوری و به ترتیبی بخونیم. دوست من میگقت به تر تیب آزمون آزمایشی یه موسسه با هم بریم جلو و توی تاریخ مشخصی ازمون بدیم همه.MARVELOUS

اینا که خیلی خوبن، ولی میخوام بدونم منابع دیگه رو هم داری؟
من فردا یه برنامه اینجا میزارم که از یه تاریخ مشخصی شروع کنیم و به آزمون آزمایشی هم برسیم.

منابع برای درسای دیگه؟ نه همه رو ندارم. منابع یوسفی میخوام همه رو بگیرم فیلم و کتاب اما تو این اوضاع معلوم نیست کی برسه دستم. برای بقیه درسها هم کم کم میگیرم. الان لیستم تقریبا کامل شده. بگم چیا رو میخوام بگیرم؟

میخوام این هفته نظریه بخونم تا اول زبانهای مستقل از متن. که میشه چهار فصل اول کتاب مرجع. از درسای بد و چغر میخوام شروع کنم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۸ فروردین ۱۳۹۹, ۰۹:۰۶ ب.ظ
من نظرم اینه که درسها رو باهم بری جلو و هماهنگ، به نظرم اینطوری خوب نیست که یه کتاب رو فقط تو یه روز دستت بگیری. واسه همینم بود که پرسیدم منابع دیگه رو تهیه کردی یا نه. کلا دیگه از منابع چیا رو داری که کنار این بزاریم ؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی
ارسال: #۱۸
۰۸ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط هوشیار بهرنگی.)
منابعی که بهم معرفی کردن اینان:
داده الگوریتم: کل منابع یوسفی شامل فیلم درسنامه و تست و کتابای آبی و نارنجی
مدار و معماری: کل منابع یوسفی
سیستم عامل: حقیقت
شبکه: کراس حقیقت مدرسان
نظریه: کل منابع شاپوری شامل فیلم درسنامه و تست و کتاب و کتاب لینز
کامپایلر: کل منابع شاپوری شامل فیلم درسنامه و تست و کتابای آبی و نارنجی پوران
هوش: فیلمای یلمه و پوران
پایگاه: مقسمی و پارسه
گسسته: همه منابع یوسفی شامل فیلم و کتاب
آمار: طورانی
معادلات هم که مرجع خوندم همون کافیه مرور میکنم البته دکتر کریمی استاد دانشگاه نصیر یه کتاب خوب تست داره که خیلی خوبه اونم دارم
ریاضی یک و دو هم که گفتن بخاطر وقت سر آزمون نخون.

کتابا رو که الان دوستام همشو دارن می مونه فیلمها که فیلمای شاپوری رو سفارش دادم فیلمای یوسفی و یلمه رو هم سفارش میدم
برنامم اینجوریه: هر درس رو شروع میکنم ربعش رو میخونم میرم سراغ درس بعدی مثل آزمون آزمایشی. بعد به نصف هم که رسیدم یه دور مرور میکنم. آزمونهای پارسه امسال هم که دوستام دارن ازشون میگیرم و باهاشون تست میزنم.

یه چیزایی میگن بچه ها که ممکنه کنکور عوض بشه راسته؟ من از استادم پرسیدم گفت نه قرار بود یه طرحی اجرا بشه که تصویب نشد اما چند تا دانشگاه دنبالش هستن که مصاحبه اینا بگیرن برای ارشد. شما خبر دارید؟
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۸ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۵۴ ب.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  منابعی که بهم معرفی کردن اینان:
داده الگوریتم: کل منابع یوسفی شامل فیلم درسنامه و تست و کتابای آبی و نارنجی
مدار و معماری: کل منابع یوسفی
سیستم عامل: حقیقت
شبکه: کراس حقیقت مدرسان
نظریه: کل منابع شاپوری شامل فیلم درسنامه و تست و کتاب و کتاب لینز
کامپایلر: کل منابع شاپوری شامل فیلم درسنامه و تست و کتابای آبی و نارنجی پوران
هوش: فیلمای یلمه و پوران
پایگاه: مقسمی و پارسه
گسسته: همه منابع یوسفی شامل فیلم و کتاب
آمار: طورانی
معادلات هم که مرجع خوندم همون کافیه مرور میکنم البته دکتر کریمی استاد دانشگاه نصیر یه کتاب خوب تست داره که خیلی خوبه اونم دارم
ریاضی یک و دو هم که گفتن بخاطر وقت سر آزمون نخون.

کتابا رو که الان دوستام همشو دارن می مونه فیلمها که فیلمای شاپوری رو سفارش دادم فیلمای یوسفی و یلمه رو هم سفارش میدم
برنامم اینجوریه: هر درس رو شروع میکنم ربعش رو میخونم میرم سراغ درس بعدی مثل آزمون آزمایشی. بعد به نصف هم که رسیدم یه دور مرور میکنم. آزمونهای پارسه امسال هم که دوستام دارن ازشون میگیرم و باهاشون تست میزنم.

یه چیزایی میگن بچه ها که ممکنه کنکور عوض بشه راسته؟ من از استادم پرسیدم گفت نه قرار بود یه طرحی اجرا بشه که تصویب نشد اما چند تا دانشگاه دنبالش هستن که مصاحبه اینا بگیرن برای ارشد. شما خبر دارید؟

در مورد تغییر کنکور اول بگم که فعلا خبری نیست، فعلا کنکور به همین شکل برگذار میشه.

و اما در مورد نحوه ی درس خوندن، باید بگم که اگه یه ربع یه کتاب رو یهو بخونی به نظر من زیاد مفید نیست. باید تیکه تیکه بری جلو. البته باز خودت میدونی. منابعی هم که داری همه عالین. هر زمان گفتی شروع میکنیم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال: #۲۰
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۵۹ ق.ظ
به نظرم موضوعی بخونیم بهتره از هر درس یه موضوع رو انتخاب کنیم
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  من نظرم اینه که درسها رو باهم بری جلو و هماهنگ، به نظرم اینطوری خوب نیست که یه کتاب رو فقط تو یه روز دستت بگیری. واسه همینم بود که پرسیدم منابع دیگه رو تهیه کردی یا نه. کلا دیگه از منابع چیا رو داری که کنار این بزاریم ؟

سلام و احترام خانوم marvelous ، وقت به خیر
حالتون بهتره؟
ببخشید من براتون یه پست گذاشته بودم که چندتا سوال پرسیده بودم، فکر می کنم ندیده بودین، برای همین دوباره اینجا کپی میکنم که راحت تر باشه و اگه ممکنه جواب بدین، ممنونم

خب پس شما به توصیه ی دکترتون توجه کنین، امیدوارم خیلی زود شرایط تون بهتر بشه و بتونین با برنامه ی دلخواه پیش برین
متاسفانه کرونا هم همه چیز رو تغییر داده، امیدوارم زودتر از بین بره
ببخشید که من زیاد سوال می پرسم
منابع خودتون رو که لطف کردین معرفی کردین رو من دقیقا متوجه نشدم کدوم ها کتاب هستن و کدوم ها فیلم؟
فیلم های استاد یوسفی منظورتون هست که باید بخریم آنلاین؟
کتاب ها هم اگه لازم بشه میشه آنلاین خرید؟

خیلی خوبه که مشاوره و آزمون واسه تون مفید بوده، من تاپیک گام به گام تا ارشد رو دیدم اعتماد به نفس و انرژی و مطالعه تون عالیه، برام خیلی جالب بود که تابستون گفته بودین بعضی درس ها رو کامل مسلط هستین، یعنی از خیلی وقت قبل مطالعه شون کرده بودین؟ یا به خاطر کار و علاقه از قبلنا می دونستین؟

یه سوال دیگه هم داشتم، تو این مدت تا زمان کنکور نباید کار یا آموزش دیگه ای رو انجام بدیم؟
آخه من میخواستم طراحی وبسایت یاد بگیرم، البته قبلا اقدام کرده بودم ولی به خاطر مسائلی که پیش اومد نتونستم ادامه بدم.

(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۰۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  [quote='هوشیار بهرنگی' pid='474438' dateline='1585222033']
خیلی ممنونم که راهنمایی کردی. فقط یک منبع برای هر درس کافیه؟ من شنیدم که برای هر درس دو سه تا کتاب باید بخونیم بعد فیلم ها هم هستند که اونها رو هم باید بگیرم.

بزار یه نکته رو روشن کنم، اگه مثلا برای ساختمان داده یوسفی رو انتخاب کردی که بخونی، بهتره از اول تا آخرش با همون یوسفی پیش بری. اصلا کتاب به کتاب کردن عواقب خوبی نداره. واسه همینه که میگم از همین الان منابع رو چک کن و اونی رو که بهترین ارتباط رو باهاش میگیری رو انتخاب کن. من خودم ساختمان داده یوسفی رو میخونم، در کنارش فیلمهای گیلک رو هم دارم میبینم. ولی از نظر من برای هر درس کلا یه منبع کافیه. من برای معماری کامپیوتر اول کتاب یوسفی رو گرفتم و چون یه مقداری برام تازه بود ترسیدم، رفتم کتاب کتیرایی رو گرفتم اوایلش برام خوب پیش رفت ولی یخرده که گذشت دیدم بابا من در این حد هم نیستم، در نهایت فیلمهای یوسفی رو گرفتم که باید بگم خیلی عالی هستن. میخوام بگم کتاب یوسفی روی من زیاد جواب نمیداد چون من تازه کار بودم در معماری کامپیوتر، ولی فیلمهاش جواب دادن. من این مشکل رو برای هوش مصنوعی هم داشتم، اینطوری با کتاب به کتاب کردن وقت خودمو تلف کردم، ولی در نهایت فهمیدم همون کتاب راهیان از همه بهتره و همونو ادامه دادم. یه کتابهایی مثل مثلا سیستم عامل یا شبکه، تست زیاد نداشتن، واسه همین مدرسان شریف رو هم در کنارش گرفتم که فقط تستها رو از اونجا بزنم. کلا این کار اصلا خوب نیست. یه منبع انتخاب کن و همونو پیش برو. برای هر درس یه کتاب.
فیلم هم درسهایی رو که لنگ میزنی میتونی فیلمهاشونو تهیه کنی. من مثلا تو نظریه زبانها اون اواسط که رسیدم یه کم گیر کردم، واسه همین از فرادرس فیلم نظریه زبان رو تهیه کردم و اونو دیدم. خیلی جواب بود. برای هوش مصنوعی هم فیلمهای گیلک رو دارم میبینم که عالی هستن. البته الان که تقریبا خوندم دارم این کارو میکنم.
پس شما بیا اول منابع مکتوب رو انتخاب کن، بعد جاهایی که لنگ میزدی رو حتما فیلم تهیه کن. من میترسم در زمینه ی انتخاب کتاب زیاد صحبت کنم، دوستان مهندس شاکی بشن که از یه رشته ی دیگه اومدم نظر میدم. ولی باور کنین هر چی میگم تجربیاتی هستن که خودم لمس کردم با تمام وجودم.
من خودم برای خوندن این منابعی رو که نوشتم به نظر خودم عالی هستن و از روی همینا ادامه میدم.

من تا آخر هفته منابعم رو کامل میکنم بعد قبل از خریدنشون میام ازتون میپرسم. یکی از دوستام دانشجوی دکتر ی هست اما میگه منابع من قدیمی شده و باید برام بپرسه منم منابع شما رو یادداشت کردم که بخرمشون. برای فیلمها هم میخام برای هر درس حتما یک فیلم بگیرم. من تقریبا مرجع های اصلی رو خوب خوندم. تو دانشگاه از مرجع اصلی درس میدادن
شبکه: کراس -ساختمان و طراحی: کورمن -نظریه زبان: لینز - هوش:راسل- سیستم عامل: جزوه داد- مدار و معماری: مانو- پایگاه داده جزوه داد فقط بقیه رو مرجع اصلی گفتن استادا ولی نصفه نیمه خوندم . رباضی ها رو هم که کتاب اصلی. فقط شنیدم همه ریاضی رو حذف میکنن. چرا؟ معادلات و آمار اسونه ریاضی یک و دو یه کم وقت میگیره گسسته هم که همه جا هست.

(۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۵ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  سلام و عرض ادب، وقت به خیر
خوش اومدید، خانوم marvelous لطف کردن به سوال هاتون پاسخ دادن ، من‌ هم این چند روز از راهنمایی های ایشون دارم خیلی استفاده میکنم، راستش فکر میکنم اگه بچه های دیگه هم باشن و با هم پیش بریم خوب باشه البته اگه وقتمون گرفته نشه زیاد، مثلا می تونیم هفته ای چک کنیم و هرکسی سوالاش رو بپرسه طول هفته و کسانی که می تونن پاسخ بدن
یعنی یه طوری باشه به هم کمک کنیم و زمان مون رو هم درست مدیریت کنیم، ضمن اینکه بعضی ها دوس دارن با گروه درس بخونن بعضی ها هم تنهایی میپسندن.

سلام مرسی من هم میخام گروهی باشه ینی یه تاریخی مشخص کنیم با هم شروع کنیم برناممون هماهنگ باشه بعدش جمعه ها بیایم گزارش کار و اشکال درسی و اینا رو با هم حرف بزنیم و برنامه هفته بعد رو بگیم

سلام و عرض ادب ، وقت به خیر
اینجوری تا حد زیادی موافقم، بالاخره ما که داریم یه سری کتاب های شبیه رو میخونیم ، اگه با هم پیش بریم بهتر میتونیم اشکالاتمونو رفع کنیم و بهم انگیزه و انرژی بدیم، به خصوص تو این شرایط کرونا که ارتباط ها مجازی شده.
ولی اگه شما و خانوم marvelous موافق باشین مثلا بذاریم پنجشنبه رفع اشکالات رو، چون من جمعه ها رو دوس دارم آزاد باشم و استراحت و تفریح کنم مگه که استثنا باشه. به نظرم هم بچه ها واقعا استراحت و تنفس هم نیازه، هم کیفیت مطالعه و کارمون بالا میره و هم اینکه آدم از یکنواخت بودن برنامه خسته نمیشه و یه تجدید قوای جسمی و روحی میشه.

در مورد منابع هم راستش من چند روز دیگه زمان میخوام که کم کم منابع رو مشخص کنم و تهیه شون کنم.
اگه هم شما زودتر شروع کردین موردی نداره و من پیشاپیش برای همگی آرزوی سلامتی و یه مسیر پربار و پر از آرامش و موفقیت رو دارم ، امیدوارم همه مون به هدف مون برسیم.
۱
۰
ارسال: #۲۲
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۳۶ ق.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ق.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  ولی اگه شما و خانوم marvelous موافق باشین مثلا بذاریم پنجشنبه رفع اشکالات رو

برای من هر روز هفته باشه مشکلی ندارم. با پنجشنبه موافقم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳
ارسال: #۲۳
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۵۷ ق.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ق.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  من نظرم اینه که درسها رو باهم بری جلو و هماهنگ، به نظرم اینطوری خوب نیست که یه کتاب رو فقط تو یه روز دستت بگیری. واسه همینم بود که پرسیدم منابع دیگه رو تهیه کردی یا نه. کلا دیگه از منابع چیا رو داری که کنار این بزاریم ؟

سلام و احترام خانوم marvelous ، وقت به خیر
حالتون بهتره؟
ببخشید من براتون یه پست گذاشته بودم که چندتا سوال پرسیده بودم، فکر می کنم ندیده بودین، برای همین دوباره اینجا کپی میکنم که راحت تر باشه و اگه ممکنه جواب بدین، ممنونم

خب پس شما به توصیه ی دکترتون توجه کنین، امیدوارم خیلی زود شرایط تون بهتر بشه و بتونین با برنامه ی دلخواه پیش برین
متاسفانه کرونا هم همه چیز رو تغییر داده، امیدوارم زودتر از بین بره
ببخشید که من زیاد سوال می پرسم
منابع خودتون رو که لطف کردین معرفی کردین رو من دقیقا متوجه نشدم کدوم ها کتاب هستن و کدوم ها فیلم؟
فیلم های استاد یوسفی منظورتون هست که باید بخریم آنلاین؟
کتاب ها هم اگه لازم بشه میشه آنلاین خرید؟

خیلی خوبه که مشاوره و آزمون واسه تون مفید بوده، من تاپیک گام به گام تا ارشد رو دیدم اعتماد به نفس و انرژی و مطالعه تون عالیه، برام خیلی جالب بود که تابستون گفته بودین بعضی درس ها رو کامل مسلط هستین، یعنی از خیلی وقت قبل مطالعه شون کرده بودین؟ یا به خاطر کار و علاقه از قبلنا می دونستین؟

یه سوال دیگه هم داشتم، تو این مدت تا زمان کنکور نباید کار یا آموزش دیگه ای رو انجام بدیم؟
آخه من میخواستم طراحی وبسایت یاد بگیرم، البته قبلا اقدام کرده بودم ولی به خاطر مسائلی که پیش اومد نتونستم ادامه بدم.

(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۰۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  [quote='هوشیار بهرنگی' pid='474438' dateline='1585222033']
خیلی ممنونم که راهنمایی کردی. فقط یک منبع برای هر درس کافیه؟ من شنیدم که برای هر درس دو سه تا کتاب باید بخونیم بعد فیلم ها هم هستند که اونها رو هم باید بگیرم.

بزار یه نکته رو روشن کنم، اگه مثلا برای ساختمان داده یوسفی رو انتخاب کردی که بخونی، بهتره از اول تا آخرش با همون یوسفی پیش بری. اصلا کتاب به کتاب کردن عواقب خوبی نداره. واسه همینه که میگم از همین الان منابع رو چک کن و اونی رو که بهترین ارتباط رو باهاش میگیری رو انتخاب کن. من خودم ساختمان داده یوسفی رو میخونم، در کنارش فیلمهای گیلک رو هم دارم میبینم. ولی از نظر من برای هر درس کلا یه منبع کافیه. من برای معماری کامپیوتر اول کتاب یوسفی رو گرفتم و چون یه مقداری برام تازه بود ترسیدم، رفتم کتاب کتیرایی رو گرفتم اوایلش برام خوب پیش رفت ولی یخرده که گذشت دیدم بابا من در این حد هم نیستم، در نهایت فیلمهای یوسفی رو گرفتم که باید بگم خیلی عالی هستن. میخوام بگم کتاب یوسفی روی من زیاد جواب نمیداد چون من تازه کار بودم در معماری کامپیوتر، ولی فیلمهاش جواب دادن. من این مشکل رو برای هوش مصنوعی هم داشتم، اینطوری با کتاب به کتاب کردن وقت خودمو تلف کردم، ولی در نهایت فهمیدم همون کتاب راهیان از همه بهتره و همونو ادامه دادم. یه کتابهایی مثل مثلا سیستم عامل یا شبکه، تست زیاد نداشتن، واسه همین مدرسان شریف رو هم در کنارش گرفتم که فقط تستها رو از اونجا بزنم. کلا این کار اصلا خوب نیست. یه منبع انتخاب کن و همونو پیش برو. برای هر درس یه کتاب.
فیلم هم درسهایی رو که لنگ میزنی میتونی فیلمهاشونو تهیه کنی. من مثلا تو نظریه زبانها اون اواسط که رسیدم یه کم گیر کردم، واسه همین از فرادرس فیلم نظریه زبان رو تهیه کردم و اونو دیدم. خیلی جواب بود. برای هوش مصنوعی هم فیلمهای گیلک رو دارم میبینم که عالی هستن. البته الان که تقریبا خوندم دارم این کارو میکنم.
پس شما بیا اول منابع مکتوب رو انتخاب کن، بعد جاهایی که لنگ میزدی رو حتما فیلم تهیه کن. من میترسم در زمینه ی انتخاب کتاب زیاد صحبت کنم، دوستان مهندس شاکی بشن که از یه رشته ی دیگه اومدم نظر میدم. ولی باور کنین هر چی میگم تجربیاتی هستن که خودم لمس کردم با تمام وجودم.
من خودم برای خوندن این منابعی رو که نوشتم به نظر خودم عالی هستن و از روی همینا ادامه میدم.

من تا آخر هفته منابعم رو کامل میکنم بعد قبل از خریدنشون میام ازتون میپرسم. یکی از دوستام دانشجوی دکتر ی هست اما میگه منابع من قدیمی شده و باید برام بپرسه منم منابع شما رو یادداشت کردم که بخرمشون. برای فیلمها هم میخام برای هر درس حتما یک فیلم بگیرم. من تقریبا مرجع های اصلی رو خوب خوندم. تو دانشگاه از مرجع اصلی درس میدادن
شبکه: کراس -ساختمان و طراحی: کورمن -نظریه زبان: لینز - هوش:راسل- سیستم عامل: جزوه داد- مدار و معماری: مانو- پایگاه داده جزوه داد فقط بقیه رو مرجع اصلی گفتن استادا ولی نصفه نیمه خوندم . رباضی ها رو هم که کتاب اصلی. فقط شنیدم همه ریاضی رو حذف میکنن. چرا؟ معادلات و آمار اسونه ریاضی یک و دو یه کم وقت میگیره گسسته هم که همه جا هست.

(۰۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۵ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  سلام و عرض ادب، وقت به خیر
خوش اومدید، خانوم marvelous لطف کردن به سوال هاتون پاسخ دادن ، من‌ هم این چند روز از راهنمایی های ایشون دارم خیلی استفاده میکنم، راستش فکر میکنم اگه بچه های دیگه هم باشن و با هم پیش بریم خوب باشه البته اگه وقتمون گرفته نشه زیاد، مثلا می تونیم هفته ای چک کنیم و هرکسی سوالاش رو بپرسه طول هفته و کسانی که می تونن پاسخ بدن
یعنی یه طوری باشه به هم کمک کنیم و زمان مون رو هم درست مدیریت کنیم، ضمن اینکه بعضی ها دوس دارن با گروه درس بخونن بعضی ها هم تنهایی میپسندن.

سلام مرسی من هم میخام گروهی باشه ینی یه تاریخی مشخص کنیم با هم شروع کنیم برناممون هماهنگ باشه بعدش جمعه ها بیایم گزارش کار و اشکال درسی و اینا رو با هم حرف بزنیم و برنامه هفته بعد رو بگیم

سلام و عرض ادب ، وقت به خیر
اینجوری تا حد زیادی موافقم، بالاخره ما که داریم یه سری کتاب های شبیه رو میخونیم ، اگه با هم پیش بریم بهتر میتونیم اشکالاتمونو رفع کنیم و بهم انگیزه و انرژی بدیم، به خصوص تو این شرایط کرونا که ارتباط ها مجازی شده.
ولی اگه شما و خانوم marvelous موافق باشین مثلا بذاریم پنجشنبه رفع اشکالات رو، چون من جمعه ها رو دوس دارم آزاد باشم و استراحت و تفریح کنم مگه که استثنا باشه. به نظرم هم بچه ها واقعا استراحت و تنفس هم نیازه، هم کیفیت مطالعه و کارمون بالا میره و هم اینکه آدم از یکنواخت بودن برنامه خسته نمیشه و یه تجدید قوای جسمی و روحی میشه.

در مورد منابع هم راستش من چند روز دیگه زمان میخوام که کم کم منابع رو مشخص کنم و تهیه شون کنم.
اگه هم شما زودتر شروع کردین موردی نداره و من پیشاپیش برای همگی آرزوی سلامتی و یه مسیر پربار و پر از آرامش و موفقیت رو دارم ، امیدوارم همه مون به هدف مون برسیم.

خب این منابع خودم که گفتم فقط معماری کامپیوتر فیلم بود. من همه ی درسها رو از روی کتاب میخونم به جز معماری کامپیوتر که با فیلم های یوسفی میرم جلو. هم فیلم و هم کتاب رو میشه آنلاین خرید و مشکلی درش نیست. فیلمهای خیلی خوبی کلا هستن. مثلا فیلمهای گیلک هم عالین، ولی همونطور که گفتم این کاملا بسته به خودتونه که با کدوم راحت باشین. من چون کتاب یوسفی رو داشتم فیلمهاشو گرفتم. ولی همونطور که گفتم برای هوش مصنوعی و ساختمان داده فیلمهای گیلک رو دارم میبینم و عالی هستن.
و اما در مورد فعالیتهای جنبی، راستش من خودم کارم طراحی وبسایت هست، ولی آرزو میکردم که میتونستم از این کار یخرده مرخصی بگیرم و بیشتر به درسم برسم. توصیه میکنم فعالیت های جنبی هم درسی باشن. به نظر من آدم باید ذهنش رو بزاره فقط برای درس و از این حیطه خارج نشه.

و اما ریاضی رو چرا همه حذف میکنن؟؟؟؟ واسه اینه که ضریبش یکه، ولی خب اگه کسی هست که پایه ی ریاضی قوی داره، مشکلی نیست بخونه ، از حالا هم اگه میخونه وقت بسیاره، ریاضی رو هم بخونه. من خودم به آمار و گسسته و معادلات دیفرانسیل بسنده کردم. ولی آزمونهای آزمایشی رو که میدادم احساس کردم که کاش ریاضی یک و دو رو هم خونده بودم چون من پایه ی ریاضی قوی دارم.
ولی در کل توجه داشته باشین، فیلم رو برای درسهایی استفاده کنین که فکر میکنین ضعف دارین. وگرنه کتابها خودشون کاملا جوابگو هستن.

برای شروع هم هر زمان بگین من پایه هستم. شروع میکنیم. ولی ترجیح میدم که یه خرده منابع رو تهیه کرده باشین و روزی چهار درس رو تو برنامه بزاریم. اینجوری خیلی بهتر جوابه. جمعه هم تعطیله. خیالتون راحت.

هر زمان اراده کنین شروع میکنیم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , هوشیار بهرنگی
ارسال: #۲۴
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خب این منابع خودم که گفتم فقط معماری کامپیوتر فیلم بود. من همه ی درسها رو از روی کتاب میخونم به جز معماری کامپیوتر که با فیلم های یوسفی میرم جلو. هم فیلم و هم کتاب رو میشه آنلاین خرید و مشکلی درش نیست. فیلمهای خیلی خوبی کلا هستن. مثلا فیلمهای گیلک هم عالین، ولی همونطور که گفتم این کاملا بسته به خودتونه که با کدوم راحت باشین. من چون کتاب یوسفی رو داشتم فیلمهاشو گرفتم. ولی همونطور که گفتم برای هوش مصنوعی و ساختمان داده فیلمهای گیلک رو دارم میبینم و عالی هستن.
و اما در مورد فعالیتهای جنبی، راستش من خودم کارم طراحی وبسایت هست، ولی آرزو میکردم که میتونستم از این کار یخرده مرخصی بگیرم و بیشتر به درسم برسم. توصیه میکنم فعالیت های جنبی هم درسی باشن. به نظر من آدم باید ذهنش رو بزاره فقط برای درس و از این حیطه خارج نشه.

و اما ریاضی رو چرا همه حذف میکنن؟؟؟؟ واسه اینه که ضریبش یکه، ولی خب اگه کسی هست که پایه ی ریاضی قوی داره، مشکلی نیست بخونه ، از حالا هم اگه میخونه وقت بسیاره، ریاضی رو هم بخونه. من خودم به آمار و گسسته و معادلات دیفرانسیل بسنده کردم. ولی آزمونهای آزمایشی رو که میدادم احساس کردم که کاش ریاضی یک و دو رو هم خونده بودم چون من پایه ی ریاضی قوی دارم.
ولی در کل توجه داشته باشین، فیلم رو برای درسهایی استفاده کنین که فکر میکنین ضعف دارین. وگرنه کتابها خودشون کاملا جوابگو هستن.

برای شروع هم هر زمان بگین من پایه هستم. شروع میکنیم. ولی ترجیح میدم که یه خرده منابع رو تهیه کرده باشین و روزی چهار درس رو تو برنامه بزاریم. اینجوری خیلی بهتر جوابه. جمعه هم تعطیله. خیالتون راحت.

خیلی متشکرم از این همه توضیحات خوبتون
واقعا برام همچنان مفیدن و ازتون خیلی ممنونم
از صمیم قلب براتون آرزوی سلامتی و رشد روزافزون رو دارم
موافقم با فرمایش هاتون اینکه فرمودین اول منابع رو به یه ثباتی برسیم که هم تهیه هم کنیم چون دیگه اینجوری تو حاشیه ی پیدا کردن منابع نمیمونیم وبهتر میتونیم تمرکز کنیم روی روند مطالعه
متشکر از همراهی خیلی خوبتون برای شروع
راستش شما دیگه خودتون استاد ما هستین هم اینکه کارتون مرتبط با رشته ی ما هست و هم اینکه کلی علم و آگاهی و تجربه هم تو این مدت به دست آوردین که همشون با ارزش هستن
فقط یه سوال
روزی چهارتا درس زیاد نیستش؟
ذهن پراکنده نمیشه؟
بعد آخه برای شما زبان رو هم نمیخونین ولی من که خیلی فاصله گرفتم از زبان الان سطحم اصلا قوی نیست و میخوام از پایه شروع کنم، به نظرتون من در کنار مطالعه ی زبان برای ارشد اگه کتاب ۵۰۴ ررو هم شروع کنم بخونم خوب هست؟
قبلا یه تعدادشو درس هاشو خوندم ولی خب اکثرشو فکر کنم یادم رفته باشه و چون قصد دارم بعدا برای تافل آماده بشم میخوام یه پایه ی خوبی رو شروع کنم.

در مورد کار هم چند تا سوال داشتم
به نظرتون برنامه ام رو چجوری بذارم که هم به ارشد برسم هم طراحی وب سایت و هم زبانمو روزی چند دقیقه جلو ببرم؟ (اینطوری پیش برم میتونم تمرکز خوبی داشته باشم؟ چون حاشیه ها هم هستن در هرحال که گاهی باعث میشه توی روز یکی دوتا کارمون ممکنه عقب بیفته)
چون شما هم تو برنامه نویسی تجربه دارین و هم در مورد برنامه ریزی که همیشه پایه تون برای کنکورها قوی بوده
میشه بپرسم شما متوسط چند ماه و روزی چند ساعت خوندین که به این سطح عالی رسیدین تو خیلی درس ها؟
و فقط برای کنکور این درس ها رو خوندین یا برای کارتون یا علاقه بوده از قبلنا؟

راستی شما فقط فرانت اند کار کردین؟ راضی بودین این سالها؟
و اینکه خودتون آموزش دیدین یا کلاس رفتین؟
ببخشید باز هم اینقدر ازتون سوال میپرسم. اگه وقت و حوصله داشتین و تمایل داشتین بهم بگین

راستی خانوم marvelous جسارت نباشه میخواستم بگم اگه تمایل داشته باشین اسم شما رو بدونیم که راحت تر بتونیم ادامه ی صحبت ها رو پیش ببریم و یه مقدار هم آشنا بشیم، اگه هم موافق نیستین هیچ ایرادی نداره و همینجوری برای ما استاد و عزیز هستین
من یلدا هستم.(البته ناگفته نماند دوتا اسم دارم)
با تشکر فراوان.
۱
۰
ارسال: #۲۵
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۰۰ ب.ظ
(۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  
(08 فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خب این منابع خودم که گفتم فقط معماری کامپیوتر فیلم بود. من همه ی درسها رو از روی کتاب میخونم به جز معماری کامپیوتر که با فیلم های یوسفی میرم جلو. هم فیلم و هم کتاب رو میشه آنلاین خرید و مشکلی درش نیست. فیلمهای خیلی خوبی کلا هستن. مثلا فیلمهای گیلک هم عالین، ولی همونطور که گفتم این کاملا بسته به خودتونه که با کدوم راحت باشین. من چون کتاب یوسفی رو داشتم فیلمهاشو گرفتم. ولی همونطور که گفتم برای هوش مصنوعی و ساختمان داده فیلمهای گیلک رو دارم میبینم و عالی هستن.

خیلی متشکرم از این همه توضیحات خوبتون
واقعا برام همچنان مفیدن و ازتون خیلی ممنونم
از صمیم قبل براتون آرزوی سلامتی و رشد روزافزون رو دارم
موافقم با فرمایش هاتون اینکه فرمودین اول منابع رو به یه ثباتی برسیم که هم تهیه هم کنیم چون دیگه اینجوری تو حاشیه ی پیدا کردن منابع نمیمونیم وبهتر میتونیم تمرکز کنیم روی روند مطالعه
متشکر از همراهی خیلی خوبتون برای شروع
راستش شما دیگه خودتون استاد ما هستین هم اینکه کارتون مرتبط با رشته ی ما هست و هم اینکه کلی علم و آگاهی و تجربه هم تو این مدت به دست آوردین که همشون با ارزش هستن
فقط یه سوال
روزی چهارتا درس زیاد نیستش؟
ذهن پراکنده نمیشه؟
بعد آخه برای شما زبان رو هم نمیخونین ولی من که خیلی فاصله گرفتم از زبان الان سطحم اصلا قوی نیست و میخوام از پایه شروع کنم، به نظرتون من در کنار مطالعه ی زبان برای ارشد اگه کتاب ۵۰۴ ررو هم شروع کنم بخونم خوب هست؟
قبلا یه تعدادشو درس هاشو خوندم ولی خب اکثرشو فکر کنم یادم رفته باشه و چون قصد دارم بعدا برای تافل آماده بشم میخوام یه پایه ی خوبی رو شروع کنم.

در مورد کار هم چند تا سوال داشتم
به نظرتون برنامه ام رو چجوری بذارم که هم به ارشد برسم هم طراحی وب سایت و هم زبانمو روزی چند دقیقه جلو ببرم؟ (اینطوری پیش برم میتونم تمرکز خوبی داشته باشم؟ چون حاشیه ها هم هستن در هرحال که گاهی باعث میشه توی روز یکی دوتا کارمون ممکنه عقب بیفته)
چون شما هم تو برنامه نویسی تجربه دارین و هم در مورد برنامه ریزی که همیشه پایه تون برای کنکورها قوی بوده
میشه بپرسم شما متوسط چند ماه و روزی چند ساعت خوندین که به این سطح عالی رسیدین تو خیلی درس ها؟
و فقط برای کنکور این درس ها رو خوندین یا برای کارتون یا علاقه بوده از قبلنا؟
راستی شما فقط فرانت اند کار کردین؟ راضی بودین این سالها؟
و اینکه خودتون آموزش دیدین یا کلاس رفتین؟
ببخشید باز هم اینقدر ازتون سوال میپرسم. اگه وقت و حوصله داشتین و تمایل داشتین بهم بگین

راستی خانوم marvelous جسارت نباشه میخواستم بگم اگه تمایل داشته باشین اسم شما رو بدونیم که راحت تر بتونیم ادامه ی صحبت ها رو پیش ببریم و یه مقدار هم آشنا بشیم، اگه هم موافق نیستین هیچ ایرادی نداره و همینجوری برای ما استاد و عزیز هستین
من یلدا هستم.(البته ناگفته نماند دوتا اسم دارم)
با تشکر فراوان.

شما خیلی خیلی لطف دارین، من هنوز خودم اول راهم. اسمم الهام هست. و از آشنایی با شما خیلی خوشبختم.Smile

روزی چهار تا درس زیاده؟ خب سه درس. مشکلی نیست، ولی کمتر از سه درس دیگه جا نداره. به نظرم اینطوری وادار میشه آدم که بخونه. ما میتونیم از برنامه ی تقسیم بندی آزمونهای نصیر که من دارم استفاده کنیم و درسها رو پیش ببریم و به ۲۵ درصد اول برسیم راحت. ولی چیزی که مهم هست اینه که به این حواشی فکر نکنیم و شروع کنیم به خوندن.
و اما در مورد زبان ، من راستش زبان عمومی رو نخوندم و فقط مشاورم یه کتاب برای زبان تخصصی بهم معرفی کرد. کتاب زبان تخصصی ماهان رو گفت که بخونم، یه مدت هم خوندم و خیلی عالی بود و نکات خوبی داشت برای امتحان، منتهی زود تمومش کردم. ولی نظر من اینه که گول ضریب یک زبان رو نخورین. حتما برای زبان مطالعه داشته باشین. کتاب ۵۰۴ که یکی از ملزومات هست و باید مطالعه بشه، ولی بد هم نیست در کنارش کتابهای دیگه ای باشن. من الان زبان عمومی و تخصصی مدرسان رو هم گرفتم ولی خداوکیلیش هنوز لاشونو باز نکردم. با توجه به اینکه منم خیال دارم زبان رو بخونم توی برنامه زبان هم میزاریم نگران نباشید.

و اما در مورد برنامه های جنبی. راستش من اگه جای شما باشم همه چی رو میزارم کنار و این یه سال رو فقط تو حیطه ی کنکور میمونم. من خودم به خاطر کاری که دارم خیلی میپرم از درس به کار و این اصلا خوب نیست. اگه میخوای زبان رو حتما روزانه پیش بری توصیه ی من اینه که شبی نیم ساعت حداقل بزار برای زبان، لغت بخون، تست بزن. یعنی چون زبان فرار هست، اینطوری زبان رو تو برنامه ی هر روزت داری و آهسته و پیوسته هم پیش میری.
و اما طراحی سایت. طراحی سایت یخرده مباحثش با درسهایی که میخونیم فرق داره، یخرده میطلبه که فکر آدم هم آزاد باشه. من خودم بیست سال پیش شروع کردم تقریبا و اون موقع اینجا نبود کارم، ولی کم کم وارد کسب و کار طراحی سایت ایرانی شدم و الان به لطف همسر محترمه گیرش افتادم. بنابراین توصیه میکنم الان فقط درس. اگه میخوای طراحی سایت رو ادامه بدی باید درس رو فراموش کنی چون خیلی وقتگیره.

من راستش اون موقع که کارگردانی و زبانهای باستانی رو خوندم مجرد بودم و تمام وقتم صرف درس بود. یعنی میخوام بگم اصلا نمیزاشتم از عالمی که توش درس میخوندم بیرون بیام. و خداییش خیلی درس میخوندم. یادمه شبا تا ساعت سه بیدار میموندم و تست میزدم، یه پنجره ای روبرو بود که اونم روشن بود، به خودم میگفتم این رقیب توئه، داره درس میخونه، پس تو نباید ازش عقب بیفتی. برای مهندسی کامپیوتر با روزی شش ساعت شروع کردم و به هشت و دوازده ساعت هم رسوندم، ولی از بخت بد این تومورهای کثیف پیدا شدن و منو از درس و زندگی انداختن.

ولی برای یادگیری طراحی سایت ویدیوهای آموزشی زیاد هستن، من خودم یادگرفتم ولی توصیه میکنم از ویدیوهای آموزشی برای این کار استفاده کنید جای کلاس رفتن. خصوصا تو این شرایط قرنطینه، بهترین وسیله برای یادگیری همین ویدیوها هستن. ولی شیطونی نکنین، الان وقت درسه.
یه آمار بدین ببینم چه کتابایی رو الان دارین در دسترس که یه برنامه بزارم شروع کنیم.

در ضمن شما هر سوالی داشته باشید تا اونجا که بتونم و در توانم باشه پاسخ میدم.
ارادت داریم.Smile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی , قاصدک۲۳
ارسال: #۲۶
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط هوشیار بهرنگی.)
پس شما برنامه رو بگید. من از همین الان آماده هستم. هر موقع برنامه رو بدید و هر دو نفرتون اوکی باشید شروع میکنیم.

سرفصلها رو از هر رس بگید که بریم شروع کنیم. پنج شنبه هم میایم واسه گزارش کار و رفع اشکال.
۱
۰
ارسال: #۲۷
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۵:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۲۹ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  شما خیلی خیلی لطف دارین، من هنوز خودم اول راهم. اسمم الهام هست. و از آشنایی با شما خیلی خوشبختم.Smile

روزی چهار تا درس زیاده؟ خب سه درس. مشکلی نیست، ولی کمتر از سه درس دیگه جا نداره. به نظرم اینطوری وادار میشه آدم که بخونه. ما میتونیم از برنامه ی تقسیم بندی آزمونهای نصیر که من دارم استفاده کنیم و درسها رو پیش ببریم و به ۲۵ درصد اول برسیم راحت. ولی چیزی که مهم هست اینه که به این حواشی فکر نکنیم و شروع کنیم به خوندن.
و اما در مورد زبان ، من راستش زبان عمومی رو نخوندم و فقط مشاورم یه کتاب برای زبان تخصصی بهم معرفی کرد. کتاب زبان تخصصی ماهان رو گفت که بخونم، یه مدت هم خوندم و خیلی عالی بود و نکات خوبی داشت برای امتحان، منتهی زود تمومش کردم. ولی نظر من اینه که گول ضریب یک زبان رو نخورین. حتما برای زبان مطالعه داشته باشین. کتاب ۵۰۴ که یکی از ملزومات هست و باید مطالعه بشه، ولی بد هم نیست در کنارش کتابهای دیگه ای باشن. من الان زبان عمومی و تخصصی مدرسان رو هم گرفتم ولی خداوکیلیش هنوز لاشونو باز نکردم. با توجه به اینکه منم خیال دارم زبان رو بخونم توی برنامه زبان هم میزاریم نگران نباشید.

و اما در مورد برنامه های جنبی. راستش من اگه جای شما باشم همه چی رو میزارم کنار و این یه سال رو فقط تو حیطه ی کنکور میمونم. من خودم به خاطر کاری که دارم خیلی میپرم از درس به کار و این اصلا خوب نیست. اگه میخوای زبان رو حتما روزانه پیش بری توصیه ی من اینه که شبی نیم ساعت حداقل بزار برای زبان، لغت بخون، تست بزن. یعنی چون زبان فرار هست، اینطوری زبان رو تو برنامه ی هر روزت داری و آهسته و پیوسته هم پیش میری.
و اما طراحی سایت. طراحی سایت یخرده مباحثش با درسهایی که میخونیم فرق داره، یخرده میطلبه که فکر آدم هم آزاد باشه. من خودم بیست سال پیش شروع کردم تقریبا و اون موقع اینجا نبود کارم، ولی کم کم وارد کسب و کار طراحی سایت ایرانی شدم و الان به لطف همسر محترمه گیرش افتادم. بنابراین توصیه میکنم الان فقط درس. اگه میخوای طراحی سایت رو ادامه بدی باید درس رو فراموش کنی چون خیلی وقتگیره.

من راستش اون موقع که کارگردانی و زبانهای باستانی رو خوندم مجرد بودم و تمام وقتم صرف درس بود. یعنی میخوام بگم اصلا نمیزاشتم از عالمی که توش درس میخوندم بیرون بیام. و خداییش خیلی درس میخوندم. یادمه شبا تا ساعت سه بیدار میموندم و تست میزدم، یه پنجره ای روبرو بود که اونم روشن بود، به خودم میگفتم این رقیب توئه، داره درس میخونه، پس تو نباید ازش عقب بیفتی. برای مهندسی کامپیوتر با روزی شش ساعت شروع کردم و به هشت و دوازده ساعت هم رسوندم، ولی از بخت بد این تومورهای کثیف پیدا شدن و منو از درس و زندگی انداختن.

ولی برای یادگیری طراحی سایت ویدیوهای آموزشی زیاد هستن، من خودم یادگرفتم ولی توصیه میکنم از ویدیوهای آموزشی برای این کار استفاده کنید جای کلاس رفتن. خصوصا تو این شرایط قرنطینه، بهترین وسیله برای یادگیری همین ویدیوها هستن. ولی شیطونی نکنین، الان وقت درسه.
یه آمار بدین ببینم چه کتابایی رو الان دارین در دسترس که یه برنامه بزارم شروع کنیم.

در ضمن شما هر سوالی داشته باشید تا اونجا که بتونم و در توانم باشه پاسخ میدم.
ارادت داریم.Smile

خواهش می کنم، واقعیت رو عرض کردم
و همچنین این انرژی و انگیزه ای که آدم از حرفاتون میگیره عالیه، امیدوارم همیشه سرزنده و پر از حس و حال خوب باشینHeart
متشکرم، من هم از آشنایی با شما خیلی خوشبختم و خوشحال الهام خانوم عزیز Smile

یعنی سه درس خوبه؟ راستش الهام خانوم من فکرکردم روزی دو درس بهتر باشه، چون قبلنا شنیده بودم از چندتا رتبه های برتر که میگفتن اینجوری بهتره و راحت تر میشه تمرکز کرد، حس می کنم بیشتر از دو درس یه مقدار شلوغ میشه ذهن و تمرکز سخت تر میشه ولی تا حالا برنامه ی موسسه ای رو در مورد کنکور ارشد ندیدم که چجوری گفته باشن
فکر می کنم چند روز اول هم آدم تجربه کنه بعد با توجه به روحیات و شرایط خودش میتونه کیفیت مطالعه و ایرادهاشو بفهمه تا حدی
شما سه چهار درس خوندین راحت بودین؟
و ضمن اینکه به نظرم اگه سه تا درس هم باشه حدود ۵ یا شش ساعت باید تو روز به صورت مستمر باشه که مثلا هر درس یک ساعت تا یک و نیم یا دوساعت باشه مثلا
بله دقیقا درست می فرمایین و باید حاشیه ها رو کنار بذاریم و شروع کنیم به خوندن، البته مطمئن نیستم چند روز دیگه بتونم شروع کنم ولی اگه دیر شدش شما و آقای بهرنگی شروع کنین منم سعی می کنم زودتر بهتون ملحق بشم. اگه هم زودتر رسیدم که چه بهتر.

در مورد زبان هم متشکرم ، باز هم خیلی خوب توضیح میدین همه چی رو
البته شما که پایه تون خیلی قویه و یه مدت با انگلیسی زبان ها زندگی کردین مسلما براتون وقت زیادی نمیبره و در حد یه مرور و تست زنی برای کنکور لازمه

در مورد طراحی وب سایت هم خیلی ممنونم، راستش یکی از دوستانم همش منو وسوسه میکنه که ادامه بدم ، ولی هنوز دو دل مونده بودم ، چون هم دوس دارم بخونم و یاد بگیرم و پروژه بزنم هم دوس دارم کتابای ارشد رو درست بخونم و تمرکز کنم، بعد فکرکردم شاید از شیش ماه پیش شروع میکردم بهتر بود برای دوتاشون، هرچند سرکار میرفتم و وقت خالی ام خیلی کم بودش
خیلی عالیه شما دیگه متخصص هستین تو زمینه ی طراحی وب سایت، فکر می کنم اینجوری که فرمودین همسرتون کارشون مرتبط با برنامه نویسی تو حوزه ی وب باشه، امیدوارم موفق باشن

خیلی هم عالی ، پس از این دانشجوهای دانش جو بودیدا
این پارگراف از حرفاتونو خوندم یاد کتاب اثر مرکب افتادم که میگه تو هر درس و زمینه ای از زندگی حس میکنین باید خودتونو بکشین بالا فقط باید دوسه برابر بقیه بیشتر تلاش کنین، فقط عشق و علاقه و پشتکار داشتن به هدف هست که میتونه آدمو توی دل شب که وقت خواب هست بیدار نگه داره و خب خداروشکر که همیشه سربلند بودین و نتیجه ی زحماتتونو گرفتین، میفهمم تو این شرایط خب یه مقدار درس خوندن سخته ولی همین که دارین پیگیری میکنین و باز به تلاشتون ادامه میدین خودش خیلی خیلی عالیه. ان شاالله شاهد خبرهای خوب در مورد سلامتی تون باشیم و خیلی زود بهبود بیشتر پیدا کنین که بهتر هم درس بخونین.

سپاسگزارم در مورد راهنمایی برای منبع برنامه نویسی، راستش من قبلا از وب سایت w3shcools استفاده میکردم بنا به توصیه ی یه سری از بچه های برنامه نویس و خب وقتی هم شروع کردم دیدم واقعا سایت خوبیه، و خودمم جزوه مینوشتم ازش
جدیدا یکی از دوستام وب سایت پروژه محور رو بهم معرفی کردن که جلسات کوتاه و رایگانی داره برای طراحی وب سایت یکمشو دیدم خوشم اومد.
اما از طرفی دقیقا فکر میکنم برنامه نویسی وقت گیره و از طرفی مطالعه ی کتابای ارشد برای من هم که تا حالا آزمون ارشد ندادم و کتابا برام جدیدن وقت زیادی میخوادش
ولی اگه نهایتا یکمم برنامه نویسی کار کنم سعی میکنم تو چند ماه اول باشه و بعد کاملا وقتمو برای کنکور بذارم. به قول شما آدم همش وسوسه میشه شیطونی کنه Smile البته من روزی چند دیقه مطالعه ی متفرقه هم دارم و نمیخوام اونو قطع کنم که خب زمان زیادی هم نیست و اینکه میخوام روزها رو درس بخونم و شب ها رو خوابم ثابت باشه که اینجوری بهتر بتونم یاد بگیرم.

الهام خانوم در مورد کتاب ها راستش من با اینکه میخواستم کنکور ارشد بخونم ولی از سوم فروردین اومدم راجع به منابع تحقیق کردم و روز بعد هم که تو مانشت تاپیک زدم و با شما آشنا شدم، قبلش درمورد منابع و برنامه ی کنکور تحقیق خاصی نکرده بودم. فقط یه سال قبل از فارغ التحصیلی ام بود که با مانشت آشنا شدم و گاهی میدیدم پست های بچه های کنکوری رو، ولی میخواستم دوسه سال بگذره بعد کنکور آزمون ارشد بدم.
برای همین تو این چند روز هنوز کتابی رو تهیه نکردم ، فقط کتاب های دانشگاهم که اون موقع پاسشون کردم رو آوردم یه نگاهی بهشون انداختم و الان باید اول در مورد منابع مطمئن بشم برای هر درس بعد تهیه شون کنم حالا یا فیلم یا کتاب. و اینکه اگه یه مشاور هم پیدا کنم خوبه به نظرم.
خیلی متشکرم از بزرگواری و لطف هاتون
اراداتمند Smile
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۲۳ ب.ظ
سلام عزیزم
سه درس ایدآله، به نظر من روزی سه درس عالیه، البته اگه شما فکر میکنی ممکنه ذهنت پراکنده بشه با دو درس شروع کن. ولی من از روز اولی که با برنامه شروع کردم با چهار درس شروع کردم و هیچ مشکلی هم نبود. اینطوری مثلا سه درس دو ساعته داری، شش ساعت در روز میشه برای درس خوندنت.
در مورد زبانم هم باید بگم هرچقدر هم که با انگلیسی زبانها صحبت کنی، ولی زبان تخصصی کامپیوتر یه چیز دیگس. باید زبان رو تو برنامه داشت و روزانه هم داشت که مشکلی پیش نیاد.

شما لطف داری عزیزم، کتاب اثر مرکب رو هم خوندم، ولی تازگی خوندم و کتاب خوبی بوده. ممنونم ازت، ایشالا شما هم همیشه سلامت باشی و مشکلی برات پیش نیاد.

w3shcools این سایت هم سایت خوبیه، ولی من الان حرفم اینه که طراحی وبسایت اصلا حرف دیگه ای میزنه، و همین باعث میشه که ذهن شما روی درس متمرکز نشه. پس تا اونجا که میتونی وقت رو برای درست خالی بزار.

در مورد کتابها هم میدونم، باید فرصت باشه و تهیه کنی. این منابعی که من گفتم رو چک کن، من بهترین ها رو گفتم، ببین اگه میتونی تهیه کن که شروع کنیم.

من هم مشکلی ندارم و فقط منتظر شما هستیم، هر زمان آماده هستی شروع میکنیم. Smile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال: #۲۹
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۸:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۰۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۲۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  سلام عزیزم
سه درس ایدآله، به نظر من روزی سه درس عالیه، البته اگه شما فکر میکنی ممکنه ذهنت پراکنده بشه با دو درس شروع کن. ولی من از روز اولی که با برنامه شروع کردم با چهار درس شروع کردم و هیچ مشکلی هم نبود. اینطوری مثلا سه درس دو ساعته داری، شش ساعت در روز میشه برای درس خوندنت.
در مورد زبانم هم باید بگم هرچقدر هم که با انگلیسی زبانها صحبت کنی، ولی زبان تخصصی کامپیوتر یه چیز دیگس. باید زبان رو تو برنامه داشت و روزانه هم داشت که مشکلی پیش نیاد.

شما لطف داری عزیزم، کتاب اثر مرکب رو هم خوندم، ولی تازگی خوندم و کتاب خوبی بوده. ممنونم ازت، ایشالا شما هم همیشه سلامت باشی و مشکلی برات پیش نیاد.

w3shcools این سایت هم سایت خوبیه، ولی من الان حرفم اینه که طراحی وبسایت اصلا حرف دیگه ای میزنه، و همین باعث میشه که ذهن شما روی درس متمرکز نشه. پس تا اونجا که میتونی وقت رو برای درست خالی بزار.

در مورد کتابها هم میدونم، باید فرصت باشه و تهیه کنی. این منابعی که من گفتم رو چک کن، من بهترین ها رو گفتم، ببین اگه میتونی تهیه کن که شروع کنیم.

من هم مشکلی ندارم و فقط منتظر شما هستیم، هر زمان آماده هستی شروع میکنیم. Smile

سلام مجدد، وقت به خیر الهام خانوم عزیز
جالبه که با چهار تا درس شروع کردین و خداروشکر که تونستین باهاشون به خوبی ارتباط بگیرین و این مهمه
در مورد زبان کاملا حق با شماست و درک می کنم، به هرحال اینجا شرایط آزمون هست و یه سری سوالاتی که نکات کنکوری و تخصصی دارن و لازمه یه مرور و مطالعه براتون بشه ولی خب پایه ی قوی هم عالیه و سرعت یادگیری به نظرم بالا میره.

خواهش می کنم عزیزم، من اثر مرکب رو جدیدا دارم میخونم و به نظر منم کتاب خوبیه، هرچند نویسنده اش به قول خودش معتاد به موفقیت هست و من یکم حس کردم این شبیه کمالگرایی و خیلی سخت گرفتن هست ولی خب به هرحال قابل تحسینه و عالیه.
سپاسگزارم از دعای خوبتون

در مورد طراحی وب هم حق با شماست الهام جان، به نظرتون مثلا یه سه ماه کار کنم بعد کنارش بذارم هم توصیه نمیکنین؟
همش به سمتش وسوسه میشم! و میگم کاش شیش ماه پیش میرفتم سراغش
متشکرم عزیزم، بله منابع شما رو از جاهای دیگه هم دیدن و خیلی ها توصیه کرده بودن
همونطور که خودتون تجربه دارین یه مدت زمان نیازه و باید وقت و تمرکز بذارم که کتاب و آموزش ها رو تهیه کنم
الانم که کرونا هست نمیدونم کتاب ها رو میتونم به راحتی داشته باشمشون
و ببینم یه مشاور هم میتونم داشته باشم
وب سایت سه گام رو که شما گفتین نگاه کردم و دوسه وب سایت دیگه هم هست
دارم بررسی شون میکنم که ببینم یه مسیری که به نظر بهتر میاد رو در پیش بگیرم.
راستی الهام خانوم الان کتاب هایی که تو بازار هستن صفحاتشون سفید هست ؟
آخه یه مدت که کاغذ گرون شده بود یه سری انتشارات کتاب سفید نمیدادن بیرون
و این برای من مهمه راستش، هرچند الان کتاب فروشی ها تعطیلن و به خاطر کرونا نمیشه برم بگردم بیرون ، اگه اینترنتی پیدا بشن که خیلی خوبه و خیالم راحت میشه

یه سوال دیگه
شما با استاد یوسفی مشاوره در مورد کنکور داشتین؟ من شماره شون رو دیدم و فکر کردم شاید یه تماس باهاشون بگیرم خوب باشه به خصوص در مورد انتخاب گرایش و از تجارب شون استفاده کنم، خوبه به نظرتون؟

الهام جان متشکرم از لطف شما و آقای بهرنگی هم که فرمودن ایشونم آماده هستن
من روند منابع و آزمون و مشاوره ام چند روز دیگه طول میکشه و فکر می کنم شما که آماده هستین شروع کنین که منم حس عذاب وجدان نگیرم Smile
بعد منم سلانه سلانه میام خودمو بهتون میرسونم کم کم.
بازم ممنونم بابت همه چیزHeart

بچه ها یه سوال
میگم بهتر نیست توی تلگرام یه گروه داشته باشیم؟
به خاطر راحتی و اینکه راحت تر میشه ارتباط برقرار کرد و وقتی سوال میپرسیم میتونیم از مطالب و یا سوالمون اگه لازم باشه عکس بگیریم و اونجا بهتر میشه فرستاد، میدونم تلگرام فیلتر هست و گاهی اذیت میکنه ولی خوبیش اینه اگه از گوشی مون حذف بشه مثل واتساپ بک آپ نمیخواد و کلا خیلی رابط کاربری بالاتری داره
حالا میتونیم بعضی مطالب که اونجا راحت تریم اونجا بذاریم ، گاهی هم اینجا
البته اگه شما موافق باشین، اگه هم نه که همین جا میمونیم.
پیشنهاد شما در این مورد چی هستش؟
به خصوص الهام خانوم که تجربه دارن در این زمینه.
۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۹ فروردین ۱۳۹۹, ۰۸:۵۹ ب.ظ
نظرتون راجع به یه آزمون آزمایشی چیه؟
یه تقویم بدیم و آزمون آزمایشی برگذار کنیم. برای سوالا هم من یه بانک سوالات خیلی خوب دارم. شما هم دوست داشتید سوال بفرستید به بانکمون اضافه میکنیم. به صورت رندم تستها رو از چند آزمون مختلف قاطی هم میکنم و برای آزمون آماده میکنم. یا هر کس یه آزمون طرح کنه هم رقابت میکنیم هم زمان رو هم مدیریت میکنیم. از الان تا مثلا ۱۵ آبان یه تقویم آزمون آزمایشی میذاریم. اگه بتونیم تا اونوقت کل درسها رو تموم کنیم ینی حدود هفت ماه دیگه خیلی خوب میشه. بعدشم پنج شیش ماه وقت داریم برای مرور. اگه موافقید یه روز بذاریم با هم انلاین بشیم راجع به زمانبندی تقویممون حرف بزنیم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۷۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۱ ۱,۹۱۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۱۸۰ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۲۱۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۲۶ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۱۵ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۱۹۷ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۱۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۱۲۵ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close