زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت

ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۸, ۰۳:۴۵ ق.ظ
افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت
سلام
چطور میشه توی الگوریتم های بهینه سازی کاری کرد که الگوریتم در نقاط بهینه محلی گیر نیفته ؟
از متن هایی که پیدا کردم اینو فهمیدم که باید یک تابع به اسم chaos ساخت که اگر الگوریتم در بهینه محلی افتاد بتونه از اونجا درش آورد؟
کسی میدونه کجا و چجوری باید این تابع رو اعمال کنم؟ و باید چجور تابعی باشه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۸, ۱۰:۳۸ ب.ظ
RE: افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت
(۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۵ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  سلام
چطور میشه توی الگوریتم های بهینه سازی کاری کرد که الگوریتم در نقاط بهینه محلی گیر نیفته ؟
از متن هایی که پیدا کردم اینو فهمیدم که باید یک تابع به اسم chaos ساخت که اگر الگوریتم در بهینه محلی افتاد بتونه از اونجا درش آورد؟
سلام. این روشی که گفتید فقط یک روش هست. در مقاله هایی که خوندید نوشته کجا باید استفاده کرد. متداولش زمانی هست که در بهینه محلی گیر کرده (اینو از روند بهبود فیت نس میشه تشخیص داد) منتهی از ابتدای سرچ هم میشه لحاظ کرد.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۱
ارسال:
۰۵ شهریور ۱۳۹۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
RE: افزایش واگرایی الگوریتم های مبتنی بر جمعیت
(۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۵ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  سلام

اگه تابع هدف Convex باشه که میشه نتیجه گرفت که بهینه محلی نداره و هر بهینه ی محلی بهینه ی سراسری حساب میشه. اما اگه تابع Convex نباشه روش های زیادی هست که از افتادن بهینه ساز توی بهینه ی محلی جلوگیری کنه. مثلا یکی از روش های ساده استفاده از Random Walk هست. یه راه ساده ی دیگه شروع فرآیند بهینه سازی با یک نقطه ی شروع دیگه و مقایسه ی نقاط بهینه ی پیدا شده توی آزمایشات مختلف هست تا مشخص بشه آیا نقاط پیدا شده متفاوت هستن یا نه.
در کل هر چی تابع، فراز و نشبیش بیشتر باشه پیدا کردن بهینه ی سراسری سخت تر میشه و هیچ روش قطعی مبتنی بر تکرار و تخمینی وجود نداره که مشخص کنه نقطه ی پیدا شده بهینه ی سراسری هست یا محلی.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس تحلیل و طراحی الگوریتم های پیشرفته دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۲,۸۳۵ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Valipourh20
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۳۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  الگوریتم های تکاملی maryame ۵ ۳,۹۹۹ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: خانه سبز
  الگوریتم های بهینه سازی maryame ۱ ۱,۹۵۵ ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Tongue درصد های رشته نرم افزار و الگوریتم دکتری ۹۷ amir5107 ۱۰ ۷,۵۷۱ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  دوستانی که مایل به حل و تحلیل سوالات سال های اخیر الگوریتم هستند پیام بدن تحلیل کنیم robin ۱ ۲,۴۳۲ ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: h@3!n
  افزایش شهریه ثابت دانشگاه آزاد برای ورودی های قدیمی mehrdad372 ۵ ۵,۸۴۲ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  الگوریتم های پیشرفته saman96 ۰ ۲,۶۲۸ ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: saman96
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۵۳ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  این سایت ورزش افزایش قد با سیستم وردپرس مشکل طراحی کد نویسی نداره؟ فیفتی ۰ ۲,۱۶۱ ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فیفتی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close