زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بازار کار گرایش هوش و معماری

ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۸, ۱۰:۵۶ ق.ظ
با عرض سلام خدمت دانشجویان و پشت کنکوری های عزیز، من برای بررسی وضعیت بازار کار هوش مصنوعی و معماری کامپیوتر خیلی گشتم ولی پاسخ واضح و دقیقی پیدا نکردم (البته تو اینترنت). این گرایشها از نظر من خیلی نسبت به گرایش نرم افزار باحال ترند و من علاقه بیشتری به این دو گرایش دارم ولی از طرف دیگه اطلاع کافی از وضعیت کار این گرایش ها در داخل کشور ندارم. لذا از دوستانی که در این زمینه اطلاع کافی دارند تقاضا دارم که مرا راهنمایی کنند. Huh با تشکر Heart
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ تیر ۱۳۹۸, ۰۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط sinashan73.)
سلام
تا جایی که من میدونم از نظر کاری به اندازه نرم افزار براشون کار نیست(البته در داخل کشور منظورمه) اما منظورم کار تخصصی در اون زمینه هاست. شما توی مهندسی کامپیوتر از هر گرایشی که باشی میتونی نیاز بازار کار ایران رو در زمینه کامپیوتر تامین کنی فقط به این شرط که توانایی های شغلی لازم رو داشته باشی(چیزی که کاملا جدای از دانشگاهه).
من خودم امسال کنکور دادم و گرایش اصلیم هم معماری بود اما خب از ترم ۳ کارشناسی کار نرم افزاری انجام دادم. هم هوش مصنوعی و هم معماری گرایش های جذابی هستن که جا برای پژوهش و ریسرچ خیلی دارن و وارد هر کدوم که بشید میبیند که دریاییه برای خودش. بازم میگم که به نظر من داخل کشور شاید زیاد فرصت های شغلی براشون نباشه ولی خارج از کشور هستش(خوبم هستش Smile ).
در نهایت بهتون توصیه میکنم برید دنبال چیزی که بهش علاقه دارید.
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۴۷ ق.ظ
تا اونجا که من با مشاورین صحبت کردم، بازار کار هوش مصنوعی تو ایران به دلیل وجود ارگانهای پزشکی و مهندسی پزشکی و اندام مصنوعی بازار داغی داره، ولی رشته معماری به نسبت گرایش های دیگه بازار کارش تو ایران کمتره، ولی رشته فوق العاده زیبایی هست و به نظرم چشم آدم رو باز میکنه به دنیای دیجیتال.
حالا دیگه این سلیقه شماست که کدوم گرایش رو انتخاب کنی. من که هوش مصنوعی که رویای کودکیم بوده رو انتخاب کردم و با اینکه از یه رشته دیگه اومدم حسابی براش برنامه دارم.
امیدوارم امسال رقبای خوبی باشیم و باهم بزنیم تو گوش کنکور ارشد
موفق باشی

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۱
۰
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۸, ۰۵:۲۸ ب.ظ
RE: بازار کار گرایش هوش و معماری
(۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۴۷ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  تا اونجا که من با مشاورین صحبت کردم، بازار کار هوش مصنوعی تو ایران به دلیل وجود ارگانهای پزشکی و مهندسی پزشکی و اندام مصنوعی بازار داغی داره، ولی رشته معماری به نسبت گرایش های دیگه بازار کارش تو ایران کمتره، ولی رشته فوق العاده زیبایی هست و به نظرم چشم آدم رو باز میکنه به دنیای دیجیتال.
حالا دیگه این سلیقه شماست که کدوم گرایش رو انتخاب کنی. من که هوش مصنوعی که رویای کودکیم بوده رو انتخاب کردم و با اینکه از یه رشته دیگه اومدم حسابی براش برنامه دارم.
موفق باشی

بد نیست بدونی که رشته کارشناسی من اعضای مصنوعیه یا ارتز و پروتز که بازار کارش اشباع شده و تا جایی که من میدونم رشته مهندسی پزشکی و رشته ما که یه جورایی وابسته به پزشکی هستند و از طرفی جزء خود رشته پزشکی حساب نمیشند یه جورایی از این جا رونده و از اونجا مونده شده و هیچ توجهی بهشون نمیشه و حرف اصلی رو مافیای پزشکی میزنه و بس. امیدوارم این حقایق در مورد رشته کامپیوتر و هوش مصنوعی صادق نباشه. رشته کارشناسی شما چیه؟Angry
۱
۰
ارسال:
۰۱ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۷ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۸ ب.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۴۷ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  تا اونجا که من با مشاورین صحبت کردم، بازار کار هوش مصنوعی تو ایران به دلیل وجود ارگانهای پزشکی و مهندسی پزشکی و اندام مصنوعی بازار داغی داره، ولی رشته معماری به نسبت گرایش های دیگه بازار کارش تو ایران کمتره، ولی رشته فوق العاده زیبایی هست و به نظرم چشم آدم رو باز میکنه به دنیای دیجیتال.
موفق باشی

بد نیست بدونی که رشته کارشناسی من اعضای مصنوعیه یا ارتز و پروتز که بازار کارش اشباع شده و تا جایی که من میدونم رشته مهندسی پزشکی و رشته ما که یه جورایی وابسته به پزشکی هستند و از طرفی جزء خود رشته پزشکی حساب نمیشند یه جورایی از این جا رونده و از اونجا مونده شده و هیچ توجهی بهشون نمیشه و حرف اصلی رو مافیای پزشکی میزنه و بس. امیدوارم این حقایق در مورد رشته کامپیوتر و هوش مصنوعی صادق نباشه. رشته کارشناسی شما چیه؟Angry
من راستش دو تا رشته کارشناسی و در یکیشون ارشد هم گرفتم. اول ارشد کارگردانی از دانشگاه تهران گرفتم و بعد دانشجوی آی تی شدم و الانم هستم ولی میخوام امتحان ارشد رو برای هوش مصنوعی بدم و هم آرزوی دوره کودکیم به حقیقت بپیونده و هم اینکه بتونم روی پروژه های روباتیک سینمایی کار کنم.
کاملا در مورد رشته شما درک میکنم، اتفاقا مدیر گروه ما یه حرف حسابی تو عمرش زد و اونم همین چیزی بود که شما اشاره کردین. هوش مصنوعی یه شاخش به پروتز ربط پیدا میکنه. منم علاقه دارم به این چیزا ولی یه شوخی کنم ترمیناتور رو بیشتر دوس دارم. جدای از شوخی روباتیک بازار کارش بیشتر از معماری هست.
من امسال خیال دارم برای همین هوش مصنوعی شرکت کنم. امیدوارم شما هم انتخاب خوبی داشته باشین که مورد علاقتون باشه و موفق باشینAngelAngelAngel

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۴۱ ق.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۸ ب.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۴۷ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  تا اونجا که من با مشاورین صحبت کردم، بازار کار هوش مصنوعی تو ایران به دلیل وجود ارگانهای پزشکی و مهندسی پزشکی و اندام مصنوعی بازار داغی داره، ولی رشته معماری به نسبت گرایش های دیگه بازار کارش تو ایران کمتره، ولی رشته فوق العاده زیبایی هست و به نظرم چشم آدم رو باز میکنه به دنیای دیجیتال.
موفق باشی

من راستش دو تا رشته کارشناسی و در یکیشون ارشد هم گرفتم. اول ارشد کارگردانی از دانشگاه تهران گرفتم و بعد دانشجوی آی تی شدم و الانم هستم ولی میخوام امتحان ارشد رو برای هوش مصنوعی بدم و هم آرزوی دوره کودکیم به حقیقت بپیونده و هم اینکه بتونم روی پروژه های روباتیک سینمایی کار کنم.
کاملا در مورد رشته شما درک میکنم، اتفاقا مدیر گروه ما یه حرف حسابی تو عمرش زد و اونم همین چیزی بود که شما اشاره کردین. هوش مصنوعی یه شاخش به پروتز ربط پیدا میکنه. منم علاقه دارم به این چیزا ولی یه شوخی کنم ترمیناتور رو بیشتر دوس دارم. جدای از شوخی روباتیک بازار کارش بیشتر از معماری هست.
من امسال خیال دارم برای همین هوش مصنوعی شرکت کنم. امیدوارم شما هم انتخاب خوبی داشته باشین که مورد علاقتون باشه و موفق باشینAngelAngelAngel
خیلی هم خوب Smile ایشالا که موفق باشید و ما هم بتونیم فیلم ها و انیمیشن هایی که می سازید را ببینیم و لذت ببریم Tongue
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۵۰ ق.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۴۱ ق.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۸ ب.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  
موفق باشی

خیلی هم خوب Smile ایشالا که موفق باشید و ما هم بتونیم فیلم ها و انیمیشن هایی که می سازید را ببینیم و لذت ببریم Tongue
شما لطف داری دوست عزیز، ممنونم، امیدوارم شما هم موفق باشی در هر گرایشی که داری و هر برنامه ای برای زندگیت داری.
در مورد معماری هم یه چیز دیگه هست که به نظرم بهت بگم، تو ایران ممکنه بازار کار خوبی نداشته باشه، ولی تو دنیا دارن روی این سیستم سرمایه گذاری میکنن. خصوصا انگلستان خیلی معماری کامپیوترش رو بورسه

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۱۳ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close