تالار گفتمان مانشت
مشکل در پیچیدگی زمانی - نسخه‌ی قابل چاپ

مشکل در پیچیدگی زمانی - ماهی ۲۵۸ - ۲۲ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۳۷ ق.ظ

سلام
من تو پیچیدگی زمانی چیزی نمیفهمم . چطور باید پیشرفت کنم . مثلا درباره متن زیر میشه بگید چطور حل کرده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چطوری حساب کرده که
۲n+2 <=3n
شده .

یا مثالهائی پایین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: مشکل در پیچیدگی زمانی - AreF95 - 22 تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۵۵ ب.ظ

سلام
ابتداً پیشنهاد میکنم ویدئو زیر را مشاهده کنید :

البته این ویدئو بخشی از این قسمت این آموزش می باشه و آموزش اصلی در سایت مربوطه برای خرید موجوده ولی در هر صورت کمکتون میکنه حتما مشاهدش کنید.

و حالا توضیح در مورد سوالاتی که فرستادین :
خب تی ان برابر است با ۲n + 2 چه تابعی می تونید پیدا کنید که از یک عددی بیشتر برای n ، آن تابع همیشه از ۲n + 2 بزرگتر یا مساوی باشه ، ابتدا با ۳n شروع می کنید و n را برابر یک هم برای ۲n + 2 و هم ۳n قرار می دهید ولی خب مشخصا مقدار بدست آمده از ۲n + 2 بیشتر است ، ولی با گذاشتن n برابر ۲ و بزرگتر از ۲ همیشه ۳n بزرگتر یا مساوی از ۲n + 2 خواهد بود.
بنابراین n اولیه شما(n صفر) برابر میشه با ۲ و C هم برابر میشه با ۳/[با توجه به تابع ۳n و محاسباتی که شد.]
نتیجه این محاسبات این میشه که : مرتبه اجرایی خطی هستش یعنی اوردرش n میشه.

سوال دوم هم که اصلا آب خوردنه :
بزرگترین n مربوط به کدوم میشه در جمله مربوط میشه به n به توان ۲ ، پس مرتبه اجرایی n به توان ۲ خواهد بود.
پایینی هم به همین منوال ، بزرگترین n و جواب مرتبه اجرایی n به توان ۳ خواهد بود.

RE: مشکل در پیچیدگی زمانی - Alisalar - 23 تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ

ضمن تشکر از دوست عزیزمون AreF اضافه می کنم که در تحلیل پیچیدگی زمانی باید ورودی های بسیار بزرگ رو در نظر گرفت یعنی مقدار n را بی نهایت در نظر می گیریم اون موقع دیگه اعداد ثابت در مقابلش ناچیز میشن همچنین ضریب ثابت هم نادیده گرفته میشه مثلا ۲n یعنی دوتا بینهایت و ۳n یعنی سه تا بینهایت تفاوتی باهم نخواهند داشت چون هردو بی نهایتن و بینهایت صرفا یک نماد برای نمایش اعداد خیلی بزرگه
بنابراین میگیم توابع ۲n و ۳n هم رشد و از مرتبه n هستن

هم شاید بتونه به دوستان کمک کنه