زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تراز در ارشد

ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ ق.ظ
تراز در ارشد
با سلام مجدد.یه مطلبی توی سایت زده شده توسط آقای تنهایی با عنوان "تراز خود را حساب کنیم."یه سوالی داشتم در رابطه با این متن:میانگین درس های هم گروه(=مانند گروه ریاضیات،گروه دروس مشترک،گروه دروس تخصصی هوش و ..)با هم حساب می شه یا هر درس برای خودش میانگین جداگانه ای داره.؟به عبارت دیگر فرقی می کنه که من به جای اینکه ۴ تا تست آمار و ۴ تا تست ریاضی مهندسی رو درست بزنم ۶ تا تست آمار و ۲ تا ریاضی مهندسی درست بزنم یا اینکه ۸ تا تست آمار بزنم و ریاضی مهندسی رو کلا بی خیال بشم؟؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۱۱ ق.ظ
تراز در ارشد
سلام
بعید میدونم درسهای همگروه دارای تراز جداگانه باشند. یعنی فکر میکنم اگه شما ۸ تا ریاضی بزنید فرقی نمیکنه که توزیعش بین دروس مختلف ریاضی چگونه باشه. البته با توجه باینکه کلا" ۲۰ تا تست ریاضی هست تا اونجایی که من یادم میاد هر درس حداکثر ۶ تا تست در ریاضی داشته و در اینحالت یک درس ۴ تایی شده. فکر نکنم ۸ تا تست آمار تا بحال داشته ایم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۰۶ ب.ظ
تراز در ارشد
هم گروه‌ها با هم حساب می شن. ریاضی با هم‌، مشترک با هم، تخصصی با هم و زبان هم که فقط خودشه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۳۴ ب.ظ
تراز در ارشد
به نظر من چیزی به نام تراز واقعا به این نام که می گن وجود نداره
امسال ما ۲ تا ۲۹ داشتم
وقتی درصدامون را ببینید حتی یه درسم مثل هم نیست
ولی ترازامون برابر
و این به خاطر اینه که وقتی درصدامون را برای هر درس در ضریبش جمع می کنیم مجموع‌ها با هم برابر هست
در واقع تراز همون نمره علمی هرکسیه بدون توجه به بقیه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۰۰ ب.ظ
تراز در ارشد
پس لزومی به خوندن همه‌ی درس‌ها نیست...با این حساب کارمون خیلی راحت‌تر می شه!!وقتی میانگین درس‌ها یکی باشه و سوالهای آبکی آمار رو میشه به راحتی جواب داد برای چی کلی وقتمون رو بگذاریم روی ریاضی مهندسی (و مخصوصا سوالهای عملیاتی محاسبات)و بعد چون این درسارو خوندیم سر امتحان اصرار بر جواب دادن سوالاش داشته باشیم و دست آخر هم پس از کلی هدر دادن وقت بایه جمع و تفریق ساده نادرست در آخر حل سوال (که بیشتر ناشی از استرس سر امتحانه)تست رو غلط بزنیم و یه نمره منفی خوشگل بگیریم.؟
یا در دروس تخصصی هوش با وجود سوالهای ساده هوش وقت گذاشتن روی درس مدار کاری بیهوده است.!!
یا مثلا توی دروس مشترک آی تی فقط با یه هفته وقت گذاشتن روی درس مهندسی نرم افزار و با داشتن یه جزوه‌ی سبک و بدرد بخور میشه اون رو صد در صد زد.حالا شما هی گیر بدید به سوالهای پیچ در پیچ گسسته که گزینه‌ی درستش بعد از امتحانم معلوم نمیشه .
اینطور نیست.؟؟
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۱۰ ب.ظ
RE: تراز در ارشد
(۱۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۰۰ ب.ظ)مریم نوشته شده توسط:  پس لزومی به خوندن همه‌ی درس‌ها نیست...با این حساب کارمون خیلی راحت‌تر می شه!!وقتی میانگین درس‌ها یکی باشه و سوالهای آبکی آمار رو میشه به راحتی جواب داد برای چی کلی وقتمون رو بگذاریم روی ریاضی مهندسی (و مخصوصا سوالهای عملیاتی محاسبات)و بعد چون این درسارو خوندیم سر امتحان اصرار بر جواب دادن سوالاش داشته باشیم و دست آخر هم پس از کلی هدر دادن وقت بایه جمع و تفریق ساده نادرست در آخر حل سوال (که بیشتر ناشی از استرس سر امتحانه)تست رو غلط بزنیم و یه نمره منفی خوشگل بگیریم.؟
یا در دروس تخصصی هوش با وجود سوالهای ساده هوش وقت گذاشتن روی درس مدار کاری بیهوده است.!!
یا مثلا توی دروس مشترک آی تی فقط با یه هفته وقت گذاشتن روی درس مهندسی نرم افزار و با داشتن یه جزوه‌ی سبک و بدرد بخور میشه اون رو صد در صد زد.حالا شما هی گیر بدید به سوالهای پیچ در پیچ گسسته که گزینه‌ی درستش بعد از امتحانم معلوم نمیشه .
اینطور نیست.؟؟

آخه این جوری نمیشه برای کنکور برنامه ریزی کرد چون ممکنه سوالای یه درس که همیشه آسون بوده امسال سخت باشه . بعد واقعا سر جلسه با خونه فرق داره! ممکنه تو خونه بتونین همه سوالای مثلا آمار رو جواب بدین ولی سر جلسه و در شرایطی که اون موقع هستین نتونین! ولی به هر حال شاید بشه این کارو واسه یه درس کرد ولی واسه چند تا درس خیلی ریسک بالایی داره!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۰۰ ب.ظ
(۱۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۰۰ ب.ظ)مریم نوشته شده توسط:  یا مثلا توی دروس مشترک آی تی فقط با یه هفته وقت گذاشتن روی درس مهندسی نرم افزار و با داشتن یه جزوه‌ی سبک و بدرد بخور میشه اون رو صد در صد زد.حالا شما هی گیر بدید به سوالهای پیچ در پیچ گسسته که گزینه‌ی درستش بعد از امتحانم معلوم نمیشه .
اینطور نیست.؟؟

فکر نمیکنم اینجوری باشه من خودمم وقتی شروع به خواندن کردم فکر میکردم مهندسی نرم افزار خیلی راحته اما الان که چند بار این درس رو خواندم متوجه شدم خیلیم سخته چون تقریبا ۱۰۰ درصدش حفظ باید بشه که حفظ کردن این همه مطلب واقعا سختهHuhHuh

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۱:۱۱ ب.ظ
تراز در ارشد
آره شاید شما درست بگید.علت اختلاف نظر من با شما اینه که من دروس حفظی‌ام خیلی بهتر از درس های مفهومی است.نمی خواهم روی درس خاصی مثل مهندسی نرم افزار تاکید کنم.ولی هر کسی اگر به خودش نگاه کنه حداقل یه درس هست که در آن تسلطش نسبت به بقیه درس‌ها بیشتر باشه(ترجیحا اول یکی ازدروس مشترک.چون ضریب بالاتری داره و بعد دروس گرایشی که قصد داره قبول بشه).می تونه توجه بیشتری نسبت به اون داشته باشه و سعی اش بر این باشد که درصد و رتبه اش را با اون بالا ببره.بعد درس های دیگر را به جهت اینکه اگر کنکور امسال سوالهای این درس‌ها آسون بودند ضرر نکنه.
و در پایان این نکته را بگم که فقط کامل خواندن دروس کافی نیست.!!!
طی صحبتی که با دو تا از بچه های سال بالایی مون داشتم(با رتبه های ۱۰ و ۳۹)که الان جفتشون شریفند.علت اصلی موفقیتشون رو این می دانستند که اشتباه سال قبلشون رو تکرار نکردند.اونا می گفتند سال قبل تمام سعی مون این بود که تمام مباحث را قبل از کنکور خونده باشیم وچیز نخونده ای باقی نگذاریم ولی سر کنکور با اینکه کامل خونده بودیم و محتوای سوالها برامون کاملا آشنا بود جواب۷۰ درصد سوالها را نمی تونستیم درست پیداکنیم. چون فقط خونده بودیم!.ولی سال بعد یک ماه مونده به کنکور به جای اینکه وقتمون را بگذاریم روی مطالب نخونده.و استرس نخونده‌ها رو بگیریم ،همون خونده‌ها رو دوباره دوره کردیم.طوری که هرطور سوال از اون مباحث می اومد می تونستیم جواب بدیم.و این نشون بده عمقی خوندن چند تا درس خیلی مهم‌تر از کامل خوندن و سطحی خوندن همه دروس است..
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۵ ق.ظ، توسط admin.)
تراز در ارشد
مریم خانم نظر شما یه اشتباه بزرگه. دقیقاً تست های ریاضی مهندسی ساده ترین و آبکی ترین تست های کنکور محسوب می شن. یه بار این درس رو می خونید و یه عمری تستش رو حل می کنید. برعکس دروس آمار و گسسته تنها دروسی هستند که در آزمون دکتری هم از اونها سوال طرح می شه. سوالهای امتحان دکتری رو می دیدین از آمار ناامید می شدین. این دروس جا واسه طرح کردن سوال های عجیب غریب و فکری زیاد دارند.
یه سوال آمار آزمون دکتری:
روی یک توپ همگن یک نقطه را معین می کنیم، این توپ را روی یک میز صاف رها می کنیم، میانگین احتمال بیشتر بودن فاصله نقطه مشخص شده از سطح میز نسبت به فاصله نقطه مشخص شده از مرکز توپ چقدر است؟( جواب به صورت کوتاه جواب نوشته شود!!!!)
من هنوز هم بلد نیستم حلش کنم!!

۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۴ ق.ظ
(۱۶ مهر ۱۳۸۹ ۱۰:۰۰ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  
(16 مهر ۱۳۸۹ ۰۷:۰۰ ب.ظ)مریم نوشته شده توسط:  یا مثلا توی دروس مشترک آی تی فقط با یه هفته وقت گذاشتن روی درس مهندسی نرم افزار و با داشتن یه جزوه‌ی سبک و بدرد بخور میشه اون رو صد در صد زد.حالا شما هی گیر بدید به سوالهای پیچ در پیچ گسسته که گزینه‌ی درستش بعد از امتحانم معلوم نمیشه .
اینطور نیست.؟؟

فکر نمیکنم اینجوری باشه من خودمم وقتی شروع به خواندن کردم فکر میکردم مهندسی نرم افزار خیلی راحته اما الان که چند بار این درس رو خواندم متوجه شدم خیلیم سخته چون تقریبا ۱۰۰ درصدش حفظ باید بشه که حفظ کردن این همه مطلب واقعا سختهHuhHuh

مهندسی نرم افزار از اون درس هاست که نخونی بیشتر می زنی! من نخونده درصد خیلی بالایی از این درس آوردم.Shy

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۳۰ ب.ظ
(۱۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۴ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  مهندسی نرم افزار از اون درس هاست که نخونی بیشتر می زنی! من نخونده درصد خیلی بالایی از این درس آوردم.Shy

دکتر خودمم اول اینجوری بودم نمیدونم استرس دارم اینجوری شدم کلا تستاشو خوب حل میکنم اما هر بار که میخونم احساس میکنم کم خوندم شاید به این خاطره که روش زیاد حساب کردم

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۷ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۲۰ ب.ظ
(۱۷ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۳۲ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  یه سوال آمار آزمون دکتری:
روی یک توپ همگن یک نقطه را معین می کنیم، این توپ را روی یک میز صاف رها می کنیم، میانگین احتمال بیشتر بودن فاصله نقطه مشخص شده از سطح میز نسبت به فاصله نقطه مشخص شده از مرکز توپ چقدر است؟( جواب به صورت کوتاه جواب نوشته شود!!!!)
من هنوز هم بلد نیستم حلش کنم!!

سلام
کمی با شک وتردید جواب سوال ۱/۲ نیست؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ آذر ۱۳۸۹, ۰۸:۵۲ ب.ظ
و باز هم سوال در مورد تراز!
سلام
بچه‌ها یه سوال در مورد محاسبه تراز آی تی داشتم.
می خواستم بدونم درصد میانگین دروس هوش، سیستم عامل ،معماری ،مدیریت، پایگاه داده که همگی ضریب ۱ دارند همه با هم حساب میشه یا جدا جدا؟
به عبارت دیگر بین زدن یک تست هوش و یک تست سیستم عامل یا زدن ۲ تست هوش فرقی هست؟؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۳۰ ق.ظ
و باز هم سوال در مورد تراز!
جدا جدا حساب می شه. و بین اون دو تا تستی که ذکر کردین تفاوت وجود داره! و هر کدوم تراز خودش رو داره.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , 8Operation
ارسال: #۱۵
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۷ ب.ظ
محاسبه تراز
باسلام تراز کنکورارشدازاد چطوری حساب میشه؟
دانشگاه ازادمشهد.
ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۱۹ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  تراز و حد نصاب مهندسی کامپیوتر نرم افزار camputer89 ۰ ۲,۰۹۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: camputer89
Lightbulb آخرین رتبه/تراز قبولی به تفکیک رشته/محل - ارشد ۹۲ - دانشگاه آزاد (مهندسی کامپیوتر) arshad2013 ۲۷ ۷۰,۹۵۱ ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: maede__r
  لطفا نمره تراز رو اعلام کنید. mconj ۰ ۱,۴۱۵ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mconj
  درخواست کارنامه یا تراز شهریور ۹۳ دانشگاه آزاد واحد کرج، ارشد کامپیوتر - نرم افزار bossrasoul ۳ ۲,۳۰۱ ۰۵ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: feredi
  کمکککککک من با تراز ۶۵۹۰ و رتبه ۸۵ وانتخاب اول دانشگاه زنجان ورودی بهمن شدم!!!۱ salmaa ۱۱ ۵,۶۰۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۴:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: !!!
  شبکه علوم تحقیقات ، رتبه ۳ ، تراز ۷۹۸۸ mohsen.rn ۳ ۳,۶۳۵ ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: pijoo
  کارنامه و تراز قبولی ارشد در دانشگاه های آزاد software88 ۰ ۲,۹۸۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: software88
  تراز نرم افزار دانشگاه آزاد ۹۳ مهرزاد ۳۳۳ ۳ ۲,۳۲۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  با تراز ۵۴۳۵ علوم تحقیقات رشت قبول میشم ؟؟؟ aminomidi ۳ ۴,۳۱۱ ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aminomidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close