زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی درباره دانشگاه (لطفا کمک کنید)

ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۱۵ ب.ظ
Question درخواست راهنمایی درباره دانشگاه (لطفا کمک کنید)
من امسال رتبه خوبی نیاوردم از طرفی یک سال مهلت فارغ‌التحصیلیم تموم شده
می خوام سال دیگه هم کنکور بدم
برای این کار باید دانشگاهی مثل پیام نور ثبت نام کنم بعد ترم یک انصراف بدم تا دوباره بتونم یک سال مهلت تا سربازی داشته باشم
از طرفی سخته برام شهریه ثابت متغیر حدود ۲/۵ پرداخت کنم
مثلا اگه میشد فقط شهریه ثابت بدم بعد انصراف بدم خوب میشد

من فقط تنها راهی که به ذهنم میرسه(اگه شما راهی دیگه میدونید بگید) که فقط شهریه ثابت پرداخت کنم ، یادمه دوران کارشناسی کسایی که مرخصی می گرفتن فقط شهریه ثابت پرداخت می کردن
حالا برای ارشد ۳ تا سوال هست
ایا ترم یک مرخصی میدن؟
و این که اگه مرخصی دادن چون باید قبل ثبت نام ارشد انصراف بدیم یعنی قبل پایان ترم ایا این اجازه می دهند ؟
و برای ارشد مثل کارشناسی فقط نیازه شهریه ثابت پرداخت کنیم یا باید شهریه دیگه هم پرداخت بشه

ممنون میشم اگه کمک کنید
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۷, ۱۲:۴۵ ب.ظ
up...
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۱۷ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی درباره دانشگاه (لطفا کمک کنید)
من فکر نمیکنم با این روش زمان بتونید بخرید , من خودم پارسال انصراف دادم توی ترم یک هم انصراف دادم و دو ماه طول میکشه تا تابید بشه . ولی من ی سال مهلتم رو استفاده نکرده بودم ، شما از خود نظام وظیفه یاسازمانی که مربوط به ذین موضوع هست بپرسید ببینید واقعا میتونید این کار رو کنید
۰
۰
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۷, ۱۰:۳۰ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۱۷ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من فکر نمیکنم با این روش زمان بتونید بخرید , من خودم پارسال انصراف دادم توی ترم یک هم انصراف دادم و دو ماه طول میکشه تا تابید بشه . ولی من ی سال مهلتم رو استفاده نکرده بودم ، شما از خود نظام وظیفه یاسازمانی که مربوط به ذین موضوع هست بپرسید ببینید واقعا میتونید این کار رو کنید

من فک می کنم که بشه ، یادم نیست قبلا کجا خونده بودم ولی فکر می کنم نوشته بود از زمان فارغ التحصیلی و انصراف یک سال مهلت هست
انصراف هم فقط یک بار میشه انجام داد
برام مهمه که بتونم دوباره کنکور بدم تا شاید دانشگاهی می خوام بتونم قبول بشم
واقعا ۲ ماه طول می کشه؟ یعنی تو مهر انصراف بدم تو اذر تایید میشه؟ چون باید قبل کنکور ارشد انصراف داد تا بشه کنکور شرکت کرد
ممنون
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۰۱ ق.ظ
سلام
در خصوص مرخصی ترم اول فقط اطلاع دارم که معمولاً دانشگاها این اجازه رو نمی دن. اگر به قبولی دانشگاه مد نظرتون اطمینان کامل دارید حتماً آیین نامه اش رو بخونید که دچار مشکل نشید.
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۷, ۱۲:۱۱ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰ ب.ظ)sina72 نوشته شده توسط:  من فک می کنم که بشه ، یادم نیست قبلا کجا خونده بودم ولی فکر می کنم نوشته بود از زمان فارغ التحصیلی و انصراف یک سال مهلت هست
واقعا ۲ ماه طول می کشه؟ یعنی تو مهر انصراف بدم تو اذر تایید میشه؟ چون باید قبل کنکور ارشد انصراف داد تا بشه کنکور شرکت کرد
ممنون

این قانونی که میگید هست ولی شما گفتید از این یکسال استفاده کردید! مثلا اگه کارشناسی ده ترمه بشید فک نکنمدیگه یکسال مهلت داشته باشید ، الان من امسال از این یکسالی که میگید استفاده کردم . باز بپرسید مطمئن شید
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۷, ۰۴:۱۳ ب.ظ
سلام.
من رتبه ی ۵۶ آی تی آوردم امسال. دانشگاه تهران گرایش هایی که اعلام کرده محل تحصیل رو زده پردیس یا دانشکده علوم فنون نوین. آیا استادهای این محل ها متفاوت هستند و کیفیت پایین تری دارند؟ و کسی راجع به این گرایش ها اطلاع داره که چقدر سخت هستند؟
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۷, ۰۹:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط sina72.)
(۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۱ ق.ظ)Computer92 نوشته شده توسط:  سلام
در خصوص مرخصی ترم اول فقط اطلاع دارم که معمولاً دانشگاها این اجازه رو نمی دن. اگر به قبولی دانشگاه مد نظرتون اطمینان کامل دارید حتماً آیین نامه اش رو بخونید که دچار مشکل نشید.

سلام ممنون

(۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰ ب.ظ)sina72 نوشته شده توسط:  من فک می کنم که بشه ، یادم نیست قبلا کجا خونده بودم ولی فکر می کنم نوشته بود از زمان فارغ التحصیلی و انصراف یک سال مهلت هست
ممنون

این قانونی که میگید هست ولی شما گفتید از این یکسال استفاده کردید! مثلا اگه کارشناسی ده ترمه بشید فک نکنمدیگه یکسال مهلت داشته باشید ، الان من امسال از این یکسالی که میگید استفاده کردم . باز بپرسید مطمئن شید

شرمنده اشتباه من تو خط اول کردم نوشتم یک سالم تموم شد
من تا پایان تیر یک سالم تموم میشه
به هر حال فکر کنم تاریخ سربازیم ۸/۱ بشه که تا اون موقع یه دانشگاه ثبت نام می کنم بعد انصراف می دم
فکر کنم منظور شما اینه که چون از یکسال استفاده کردید دیگه نمی تونید از یک سال بعد استفاده کنید؟ منم تو این مورد زیاد مطمئن نیستم ولی جایی که من خوندم زیاد مسئله باز نکرده فقط نوشته بعد فارغ التحصیلی و انصراف یک سال مهلت هست
خب من یک سال کارشناسیمو استفاده کردم و یک سالم هم بعد از انصراف ارشد
احتمالا بشه چون دو مقطع جداست
۰
۰
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۰۸ ق.ظ
سلام به سینا عزیز !بنده هم همین مشکل رو دارم وچندتا سوال برام پیش اومده:
اولا :اگه آخر تیر دفترچه رو پست کنیم ،قطعا کی می افتیم؟یعنی ممکنه شهریور بیافتیم وبریم سربازی؟
دوما:سازمان سنجش حداکثر تا چه زمانی انصراف از مقطع بالاتر را برای ثبت نام در کنکور ارشد،مجاز دونسته واینکه آیا اصلا تا اون زمان میشه از پیام نور یا غیرانتفاعی انصراف داد؟یا مثلا باید یکی دوترم بگذره تا امکان انصراف باشه؟
سوما :نظام وظیفه با انصراف در ترم ۱ مشکلی دارد یا ندارد؟
ممنون میشم، به من هم راهنمایی کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۳۲ ق.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۸ ق.ظ)m.kavosh نوشته شده توسط:  سلام به سینا عزیز !بنده هم همین مشکل رو دارم وچندتا سوال برام پیش اومده:
اولا :اگه آخر تیر دفترچه رو پست کنیم ،قطعا کی می افتیم؟یعنی ممکنه شهریور بیافتیم وبریم سربازی؟
دوما:سازمان سنجش حداکثر تا چه زمانی انصراف از مقطع بالاتر را برای ثبت نام در کنکور ارشد،مجاز دونسته واینکه آیا اصلا تا اون زمان میشه از پیام نور یا غیرانتفاعی انصراف داد؟یا مثلا باید یکی دوترم بگذره تا امکان انصراف باشه؟
سوما :نظام وظیفه با انصراف در ترم ۱ مشکلی دارد یا ندارد؟
ممنون میشم، به من هم راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
اگه شهریور بیفته فکر کنم بشه ۲ ماه دیگه زمان اعزام تمدید کرد و کلا تا ۶ ماه فکر کنم بشه البته مطمئن نیستم در کل
تا قبل ثبت نام ارشد (اذر) باید انصراف داد ولی فکر کنم بشه بعد ثبت نام تو همون مهر انصراف داد
فکر نکنم مشکلی باشه چه در ترم یک انصراف بدی یا ترمای دیگه
در کل هیچکدوم مطمئن نیستمBig GrinHuh
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۱۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴ ب.ظ، توسط Happiness.72.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲ ق.ظ)sina72 نوشته شده توسط:  یا ترمای دیگه
من دانشجو بودم امسال ولی تازه انصراف دادم. هنوز هم مهلت یکسال فارغ التحصیلیم تموم نشده. مشکلی برای انتخاب رشته ندارم ؟

در صورت قبولی نگن چرا آذر انصراف ندادی گذاشتی ترم ۲
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۰۱:۱۰ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴ ب.ظ)Mohammad.93 نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲ ق.ظ)sina72 نوشته شده توسط:  یا ترمای دیگه
من دانشجو بودم امسال ولی تازه انصراف دادم. هنوز هم مهلت یکسال فارغ التحصیلیم تموم نشده. مشکلی برای انتخاب رشته ندارم ؟

در صورت قبولی نگن چرا آذر انصراف ندادی گذاشتی ترم ۲

من این تاپیک زدم تا به جواب همین سوال ها برسم حالا خودم دارم جواب میدمBig Grin
فکر کنم تو دفترچه شماره یک بود همچین چیزی خونده بود که باید قبل ثبت نام ارشد انصراف بدی
شما اون دفترچه نگاه کن اگه بود که دیگه هیچی
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط Happiness.72.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۱۰ ب.ظ)sina72 نوشته شده توسط:  شما اون دفترچه نگاه کن اگه بود که دیگه هیچی

من دیدم بعضی از بچه ها ارشد بودن و مجددا کنکور دادن وقتی نتیجه شون اومده انصراف دادن و ثبت نام کردن تو دانشگاه جدید

مشکلی هم نبوده
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۰۳:۱۷ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ)Mohammad.93 نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۱۰ ب.ظ)sina72 نوشته شده توسط:  شما اون دفترچه نگاه کن اگه بود که دیگه هیچی

من دیدم بعضی از بچه ها ارشد بودن و مجددا کنکور دادن وقتی نتیجه شون اومده انصراف دادن و ثبت نام کردن تو دانشگاه جدید

مشکلی هم نبوده

نه از پارسال به بعد سازمان سنجش ملزم کرده که باید تا قبل از تموم شدن زمان ثبت نام ،از ارشد انصراف داد.من الان مشکلم این هست که تاریخ انصراف رو ،دانشگاه نزنه تاریخ پایان ترمی که ثبت نام کردیم ،اگه این نباشه که مشکلی نیست فقط باید شهریه ثابت و متغیر یک ترم رو متقبل بشیم.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۷, ۰۵:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۳۹ ب.ظ، توسط Happiness.72.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ)m.kavosh نوشته شده توسط:  نه از پارسال به بعد سازمان سنجش ملزم کرده که باید تا قبل از تموم شدن زمان ثبت نام ،از ارشد انصراف داد.
من اون موقع انصراف ندادم تا رتبم اومد فهمیدم بهتر شدم انصراف دادم
نگران نباش نمیان لغو کنن قبولی رو

البته من از فارغ التحصیلی م یک سال نگذشته مثل شما
من ۳۱ شهریور فارغ التحصیل شدم

نگران نباش توکلت بخدا ولی از نظام وظیفه بپرس چون یک سالت تیر تموم میشه

یکی از بچه ها ۲ سال پیش روزانه یزد قبول شد امسال روزانه سمنان
رفت
هیچ مشکلی هم نداشت
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۰ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۳۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۱۱۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۳۸۵ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close