زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تغییر شغل در سن شاید نامناسب!

ارسال:
۰۵ خرداد ۱۳۹۷, ۰۴:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۰ ب.ظ، توسط hamid_parsa.)
Sad تغییر شغل در سن شاید نامناسب!
سلام خدمت همه دوستان مانشتی
من ۲۷ سالمه لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم و چندین ساله درس تموم کردم و خدمت هم رفتم.چند سالی کار متفرقه مثل برق کشی و مغازه داری و....انجام دادم
میخوام یه گرایش از گرایش های عملی کامپیوتر رو انتخاب کنم و پیش برم .اما به شدت سردرگم هستم.مخصوصا بعدازچند سال دروی از درس که داشتم.

شرایط ذهنی و روحی:

۱-به شدت سمج در یادگیری یک مطلب
۲-علاقه شدید به عملی کار کردن و نه فقط مطالعه
۳-توانایی کم در کار های عملی کامپیوتری(ccna و کمی هم لینوکس بلدم.که اونم به لطف دانشگاه هست!)
۴-تو زمینه گرافیکی خلاق نیستم اصلا !
۵-تمام وقتم در حال حاضر آزاده.بیکارم

چیزی های که بهشون فکر میکنم:

۱-شبکه؟>>>کدوم شاخه ازش؟ (اما به نظر نسبت به برنامه نویسی بازار کار کمتری در ایران دراه)!.البته دقیق نمیدونم!
۲-برنامه نویسی؟ >>>موبایل؟ اپلیکیشن؟ تحت شبکه ؟ (بازار کارش زیاده.اما برنامه نویس هم زیاده)(رویا پرداز و خلاق هم باید باشی)
۳-اینترنت اشیا؟>>> برنامه نویسیش یا شبکه ش؟ (کلا فقط میدونم یعنی چی .اما نمیدونم چه برنامه نویسی میخواد یا تو بحث شبکه باید چی یاد گرفت و مسیر پیشرفتش چیه)(چیزی شبیه کار تو زمینه های برنامه نویسی یا شبکه های LPWA تو ذهنم هستConfusedBig Grin!!!!)
۴-وب (تمایل زیادی ندارم چون میدونم از لحاظ خلاقیت گرافیکی ضعیف هستم)

واقعا نمیدونم کدوم؟HuhHuhHuh
علاقه میشه گفت به تمام موضوعات دارم. و کاش از اول دنبال یکی از مباحث تخصصی کامپیوتر رفته بودم.
ممنون میشم دوستانی که مشغول به کار هستند راهنمایی و کمک کنند و یک مسیر راهی به ما بدندHeart

من بنده کسی هستم که اندیشیدن را به من بیاموزد نه اندیشه ها را
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰ ق.ظ، توسط EhsanChess.)
RE: تغییر شغل در سن شاید نامناسب!
(۰۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ب.ظ)hamid_parsa نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه دوستان مانشتی
من ۲۷ سالمه لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم و چندین ساله درس تموم کردم و خدمت هم رفتم.چند سالی کار متفرقه مثل برق کشی و مغازه داری و....انجام دادم
میخوام یه گرایش از گرایش های عملی کامپیوتر رو انتخاب کنم و پیش برم .اما به شدت سردرگم هستم.مخصوصا بعدازچند سال دروی از درس که داشتم.
.......................

میخوام عامیانه باهات صحبت کنم.
اول اینکه همش حرف از علاقه زدی اما از اراده حرف نزدی. منم مثلا علاقه به برخی مباحث دارم اما ارادشو نداشتم دنبالش برم.
دوم کار برنامه نویسی حقیقتا شوخی نیس که مثل رشته های فنی دیگه تو چند روز یاد گرفت(مثل همین سمج شدن یه مطلب یا نکته فنی که میگی) و تموم. اصلا واس خودش رشته ای هست هرکدومش.برنامه نویس هم داریم اما برنامه نویس خوب کم داریم..(انقدر که تمرین و اراده تو کامپیوتر مهمه تو رشته های دیگه انقدر ندیدم.هر چند بظاهر، خود رشته تحصیلی کامپیوتر از رشته های دیگه ساده تر بنظر میات اما کار کردن سطح بالا چه عملی و چه تئوری همت قوی میطلبه) و متاسفانه یا خوشبختانه مطالعه زیادی میخوات.
بنظرم اینکه آدم وقت بذاره حتی یک زبان رو تا آخر یاد بگیره بهتر است تا اینکه یه عمر مشغول یک کار روتین و بی فایده باشه.(بقول یه دانشجویی میگفت من بجایی که خودمو با شاغل ها از نظر مالی مقایسه کنم به ریسرچم ادامه میدم تا با حداقل یک کارم کلی جلو بیفتم)البته این از دید یه دانشجو بود خود یک شخص شاغل هم میتونه خودشو با کسی که کار روتین میکنه مقایسه کنه.
بنظرم تو در دنیای گسترده و پراکنده کامپیوتر گیج شدی و نمیدونی کدوم انتخاب کنی که آیندت رو تضمین کنه.
باید دنبال دوای درد باشی. اول اینکه زبانتو خوب کن اگه هس بشین کتاب و فیلم های زبان اصلی نگاه کن و پروژه ایجاد کن. برخی مباحث شبکه رو یاد بگیر. بعنوان کاراموز برو شرکتی و با فضا آشنا شو(هر چند ممکنه بخاطر که کسی نخوات سر از کارشون دربیاره نذارن). میتونی با نقاط ضعف شرکت های مختلف آشنا شی و ایجاد نرم افزار کنی یا شبکه های مختلف ایجاد کنی.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid_parsa
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۱۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط hamid_parsa.)
Heart RE: تغییر شغل در سن شاید نامناسب!
(۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ق.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ب.ظ)hamid_parsa نوشته شده توسط:  سلام خدمت همه دوستان مانشتی
.......................

میخوام عامیانه باهات صحبت کنم.
اول اینکه همش حرف از علاقه زدی اما از اراده حرف نزدی. منم مثلا علاقه به برخی مباحث دارم اما ارادشو نداشتم دنبالش برم.
دوم کار برنامه نویسی حقیقتا شوخی نیس که مثل رشته های فنی دیگه تو چند روز یاد گرفت(مثل همین سمج شدن یه مطلب یا نکته فنی که میگی) و تموم. اصلا واس خودش رشته ای هست هرکدومش.برنامه نویس هم داریم اما برنامه نویس خوب کم داریم..(انقدر که تمرین و اراده تو کامپیوتر مهمه تو رشته های دیگه انقدر ندیدم.هر چند بظاهر، خود رشته تحصیلی کامپیوتر از رشته های دیگه ساده تر بنظر میات اما کار کردن سطح بالا چه عملی و چه تئوری همت قوی میطلبه) و متاسفانه یا خوشبختانه مطالعه زیادی میخوات.
بنظرم اینکه آدم وقت بذاره حتی یک زبان رو تا آخر یاد بگیره بهتر است تا اینکه یه عمر مشغول یک کار روتین و بی فایده باشه.(بقول یه دانشجویی میگفت من بجایی که خودمو با شاغل ها از نظر مالی مقایسه کنم به ریسرچم ادامه میدم تا با حداقل یک کارم کلی جلو بیفتم)البته این از دید یه دانشجو بود خود یک شخص شاغل هم میتونه خودشو با کسی که کار روتین میکنه مقایسه کنه.
بنظرم تو در دنیای گسترده و پراکنده کامپیوتر گیج شدی و نمیدونی کدوم انتخاب کنی که آیندت رو تضمین کنه.
باید دنبال دوای درد باشی. اول اینکه زبانتو خوب کن اگه هس بشین کتاب و فیلم های زبان اصلی نگاه کن و پروژه ایجاد کن. برخی مباحث شبکه رو یاد بگیر. بعنوان کاراموز برو شرکتی و با فضا آشنا شو(هر چند ممکنه بخاطر که کسی نخوات سر از کارشون دربیاره نذارن). میتونی با نقاط ضعف شرکت های مختلف آشنا شی و ایجاد نرم افزار کنی یا شبکه های مختلف ایجاد کنی.
ممنون از راهنمایی و رَک بودن شما.
دقیقا دچار این حرف شما شدم(بنظرم تو در دنیای گسترده و پراکنده کامپیوتر گیج شدی و نمیدونی کدوم انتخاب کنی که آیندت رو تضمین کنه.)
بسیار کشتم این مدت و فکر مینکم میخوام که حتما دنبال نرم افزارهای تحت وب برم.ممنون میشم اگه دوستان آشنایی دارند در مورد نرم افزار های تحت وب و زبان های مناسب و پرطرفدار تحت وب هم منو راهنمایی کنند

۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۴۹ ب.ظ
دوست عزیز منم نظر خودمو بدم و بعدا با توجه به نظر دوستان و فکر و تحقیق خودت ان شالله بهترین راه ممکن رو انتخاب کنی !

مشکل از اونجایی شروع میشه که یه دانشجوی رشته ی کامپیوتر وارد دانشگاهی میشه و دوران کارشناسی خودشو ادامه میده و با این امید که بعد از فارق التحصیلی وارد شغل دلخواه خودش بشه و بقیه مسیر زندگیشو ادامه بده ( کسب درآمد و ازدواج و ... ) ولی متاسفانه به دلایل مختلف این مسیر طی نمیشه و مهم ترین دلیل که دانشجو بعد از اتمام تحصیلات خود نمی تونه وارد کار بشه برمی گرده به داستان عدم مدیریت صحیح و اینکه مواردی که در دانشگاه درس می دن به درد بازارکار نمی خوره و میشه گفت تقریبا عمر یک دانشجو بیهوده تلف میشه .

اما راهکار چیه و خود من چیکار کردم !

این مورد که شهرستانی باشی و بخوای بعد از اتمام کارشناسی وارد بازارکار مرتب بشی یه خورده سخته چون موقعیت های کار مرتبط با رشته تحصیلی مرتبط نیست در اینگونه موارد دوستانی که می خوان واقعا تو زمینه تحصیلی خودشون کار کنن و به یه فیلدی از دنیای IT علاقه مند هستن اصولا میان تهران که این تهران اومدن هم دو حالته یا ارشد تهران قبول میشن و در حین خوندن ارشد کار پاره وقت تو شرکت های دانش بنیان یا به صورت دورکاری و پروژه ای انجام میدن یا اینکه شخص مورد نظر تمایلی به ادامه خوندن ارشد نداره و پا میشه میاد تهران و خونه مجردی و ... که نمونه دومش رو من انجام دادم ! اصولا اویل که میایی تهران برات همه چیز تازگی و جذابیت داره حتی شلوغی تهران و زندگی مجردی ! ولی به جرات می تونم بگم اگه این حالت چند سال طول بکشه ( یعنی مجرد بمونی و تمام کارهای خودت رو خودت انجام بدی و ... حالت ربات بودن و خستگی به ادم دست میده ) مگر اینکه اهل رفیق بازی با جنس موافق و مخالف باشی که در این صورت بیشر وقتت پر میشه !!!

اما در مورد بازار کار گرایش های مختلف کامپیوتر

شبکه : پیشنیاز ورود به این کار داشتن علاقه و طی کردن چندین دوره مختلف شبکه بعد کاراموزی تو یه شرکت بعد جمع کردن سابقه کار با حقوق کم و بعدش ادامه دادن مسیر

برنامه نویسی وب : اصولا الان بیشتر سمت php رفتن البته با یه نگاه کلی تو اگهی های استخدامی تو شرکت های خصوصی متوجه قضیه میشی

امنیت شبکه : خیلی فیلد جالب هست که حتما باید سابقه کار شبکه و دانش فنی خوبی داشته باشی

و برنامه نویسی که الان بازار کار جاوا و پایتون و سی شارپ خوبه

منم ۲۷ سالمه تو این سن نداشتن شغل و درآمد خیلی اذیت کننده می تونه باشه چون فقط بحث درآمد نیست نیازهای دیگه ای هم هست که اکثرا با پول تامین میشن !

و در اخر اگرم به فکر ادامه تحصیل و خارج رفتن هستی بشین و تمرکز کن روی زبان و کنکور ارشد و ... اینو دیگه نمی دونم

موفق باشی Heart
۱
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۰۴:۳۴ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  دوست عزیز منم نظر خودمو بدم و بعدا با توجه به نظر دوستان و فکر و تحقیق خودت ان شالله بهترین راه ممکن رو انتخاب کنی !

مشکل از اونجایی شروع میشه که یه دانشجوی رشته ی کامپیوتر وارد دانشگاهی میشه و دوران کارشناسی خودشو ادامه میده و با این امید که بعد از فارق التحصیلی وارد شغل دلخواه خودش بشه و بقیه مسیر زندگیشو ادامه بده ( کسب درآمد و ازدواج و ... ) ولی متاسفانه به دلایل مختلف این مسیر طی نمیشه و مهم ترین دلیل که دانشجو بعد از اتمام تحصیلات خود نمی تونه وارد کار بشه برمی گرده به داستان عدم مدیریت صحیح و اینکه مواردی که در دانشگاه درس می دن به درد بازارکار نمی خوره و میشه گفت تقریبا عمر یک دانشجو بیهوده تلف میشه .

اما راهکار چیه و خود من چیکار کردم !

این مورد که شهرستانی باشی و بخوای بعد از اتمام کارشناسی وارد بازارکار مرتب بشی یه خورده سخته چون موقعیت های کار مرتبط با رشته تحصیلی مرتبط نیست در اینگونه موارد دوستانی که می خوان واقعا تو زمینه تحصیلی خودشون کار کنن و به یه فیلدی از دنیای IT علاقه مند هستن اصولا میان تهران که این تهران اومدن هم دو حالته یا ارشد تهران قبول میشن و در حین خوندن ارشد کار پاره وقت تو شرکت های دانش بنیان یا به صورت دورکاری و پروژه ای انجام میدن یا اینکه شخص مورد نظر تمایلی به ادامه خوندن ارشد نداره و پا میشه میاد تهران و خونه مجردی و ... که نمونه دومش رو من انجام دادم ! اصولا اویل که میایی تهران برات همه چیز تازگی و جذابیت داره حتی شلوغی تهران و زندگی مجردی ! ولی به جرات می تونم بگم اگه این حالت چند سال طول بکشه ( یعنی مجرد بمونی و تمام کارهای خودت رو خودت انجام بدی و ... حالت ربات بودن و خستگی به ادم دست میده ) مگر اینکه اهل رفیق بازی با جنس موافق و مخالف باشی که در این صورت بیشر وقتت پر میشه !!!

اما در مورد بازار کار گرایش های مختلف کامپیوتر

شبکه : پیشنیاز ورود به این کار داشتن علاقه و طی کردن چندین دوره مختلف شبکه بعد کاراموزی تو یه شرکت بعد جمع کردن سابقه کار با حقوق کم و بعدش ادامه دادن مسیر

برنامه نویسی وب : اصولا الان بیشتر سمت php رفتن البته با یه نگاه کلی تو اگهی های استخدامی تو شرکت های خصوصی متوجه قضیه میشی

امنیت شبکه : خیلی فیلد جالب هست که حتما باید سابقه کار شبکه و دانش فنی خوبی داشته باشی

و برنامه نویسی که الان بازار کار جاوا و پایتون و سی شارپ خوبه

منم ۲۷ سالمه تو این سن نداشتن شغل و درآمد خیلی اذیت کننده می تونه باشه چون فقط بحث درآمد نیست نیازهای دیگه ای هم هست که اکثرا با پول تامین میشن !

و در اخر اگرم به فکر ادامه تحصیل و خارج رفتن هستی بشین و تمرکز کن روی زبان و کنکور ارشد و ... اینو دیگه نمی دونم

موفق باشی Heart

تجربه زندگی در تهران و مشکلات خاص خودش رو دارم.میدونم چه شرایطی داره
این مدت به این نتیجه رسیدم که ارزشش رو داره در حوزه نرم افزار های تحت وب کار کنم.اما از کجا و به چه زبانی و......نمیدونمHuhHuhHuh
ممنون از کمک و راهنمایی شما

۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۰۴:۴۴ ب.ظ
چند ماه وقت بذار و کنار شغل فعلیت یک نرم افزار تحت وب بنویس ( هم یاد میگیری، هم نمونه کار میشه، شایدم فروختیش)
با هر زبانی که راحت‌تری

پایتون
asp.net
php

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
۱
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۰۵:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط hamid_parsa.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۴ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  چند ماه وقت بذار و کنار شغل فعلیت یک نرم افزار تحت وب بنویس ( هم یاد میگیری، هم نمونه کار میشه، شایدم فروختیش)
با هر زبانی که راحت‌تری

پایتون
asp.net
php

نرم افزار تحت وب هم مثل نرم افزار های دسکتاپ وابسته به سیستم هستند(مثلا بستر NET.) یا فارغ از هر نوع سیستم عاملی و دیواسی اجرا میشن؟
فراگیرترین و مناسب ترین زبان برنامه نویسی برای نرم افزار تحت وب تو ایران کدومه؟

۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۴ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۲۱ ب.ظ)hamid_parsa نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۴ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  چند ماه وقت بذار و کنار شغل فعلیت یک نرم افزار تحت وب بنویس ( هم یاد میگیری، هم نمونه کار میشه، شایدم فروختیش)
با هر زبانی که راحت‌تری

پایتون
asp.net
php

نرم افزار تحت وب هم مثل نرم افزار های دسکتاپ وابسته به سیستم هستند(مثلا بستر NET.) یا فارغ از هر نوع سیستم عاملی و دیواسی اجرا میشن؟
۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۲۲ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۲۱ ب.ظ)hamid_parsa نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۴۴ ب.ظ)WILL نوشته شده توسط:  چند ماه وقت بذار و کنار شغل فعلیت یک نرم افزار تحت وب بنویس ( هم یاد میگیری، هم نمونه کار میشه، شایدم فروختیش)
با هر زبانی که راحت‌تری

پایتون
asp.net
php

توی ایران Asp .net خیلی استفاده میشه
به قول یکی از دوستان، با گذشت زمان هم شاهد تغییرات خیلی زیادی نیستیم که یعنی می‌تونی با تلاش کمتر آپدیت بشی. روی هر سیستمی که مرورگر داشته باشه می‌شه ازش استفاده کرد

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ خرداد ۱۳۹۷, ۱۱:۵۰ ب.ظ
هیچ وقت دیر نیست

شاید دقیقا الان وقتشه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۴۸ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۴۶۰ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  تغییر رشته برای کنکور rezap13 ۰ ۱,۶۲۴ ۰۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezap13
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۴۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۸۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تغییر عجیب رشته های فناوری اطلاعات ارشد کنکور ۹۸ irmacfa ۴ ۵,۶۳۸ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۶۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منابع تخصصی شغل تحلیل گر سیستم Hamedudk ۱ ۲,۹۰۱ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۵۸۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  تغییر عملیات لب تاپ هنگام باز کردن درب آن انرژی مثبت ۴ ۱۱,۸۲۴ ۰۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: manafzadeh_a@yahoo.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close