زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمائی برای آمادگی در درس هوش مصنوعی در فرصت باقیمانده تا کنکور ارشد۹۷

ارسال:
۱۲ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۰۶ ب.ظ
سلام علیکم دوستان
وقت شما بخیر

امیدوارم حالتون خوب باشه و مطالعات خوبی رو تا به اینجا پشت سر گذاشته باشید.
من قصد دارم برای آزمون کنکور، روی درس هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنم و این درس رو به صورت جدی بخونم؛ اما هنوز این درس رو مطالعه نکردم.
از طرفی طراحی الگوریتم و ساختمان داده رو هم به پایان نرسوندم.
عزیزانی که در حال مطالعه برای کنکور ارشد هستین یا تجربه ی شرکت کردن در کنکور رو دارین
به نظرتون در زمان باقیمانده تا کنکور ارشد، چند درصد از مطالب هوش رو میتونم، یاد بگیرم و بر اون ها مسلط بشم؟
با توجه به اینکه من سابقه ی آشنایی و مطالعه ی کنکوری درس هوش رو ندارم،اگه ممکنه بفرمائین که مطالعه هوش چقدر زمان میبره و برای این درس چه منبع، تکنیک ها و روش هایی رو باید برای یادگیری بکار بگیرم؟

ممنون میشم اگه در این خصوص اطلاع دارین، راهنمایی کنین.
موفق باشید
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۶, ۰۸:۳۶ ب.ظ
سلام و عرض ادب..
کلن درس شیرینی هست هوش مصنوعی ولی خب نکته زیاد داره...نمیشه خیلی دست کم گرفت این درس رو...اگه کلن تا حالا هیچ آشنایی ندارین با هوش مصنوعی که به نظر من بیخیال شین بهتره( دلیلشم اینه که از بقیه درسا دور میشی و خسته کننده و یکنواخت میشه درس خوندتون) اگه خب خیلی تمایل به خوندنش دارین که شروع کنید به خوندن یه کتاب بخرین(راهیان ارشد کتاب خوب و خلاصه و جمع و جوریه و تست ها رو خوب توضیح داد و پوران پژوهش هم دقیقا ترجمه کتاب راسل هست ولی خب متنش خیلی روون نیست)و شروع کنین به خوندنش بدون وقفه...اگه به فیلم و اینا اعتقاد دارید که فیلم دکتر سلیمانی توی سایت مکتب خونه هست و فیلم های رامین رهنمون(دقیق یادم نمیاد اسمشونو) هست توی یوتیوب....
تمرین های کتاب مرجع خیلی مهمه...تمام سوالات از همونجا مطرح میشه...فقط به نکته های سوالا خیلی توجه کنین دقیقا همونا سوالای کنکورن با یخورده تغییر...
مدت زمان مطالعه این درس هم بستگی به سرعت خوندن و علاقه خودتون و خیلی چیزای دیگه داره ولی خب میشه یکی دو هفته ای جمع و جورش کرد به نظرم و به حد مناسبی رسید(یکی دو هفته فقط هوش بخونید روزی ۱۰ ساعت)
تکینک خاصی هم نداره فقط باید تست های مختلف رو ببینین و با انواع سوالات آشنا بشین...اگه حوصله داشته باشین هستن سایت هایی که همه قسمت های درس رو میتونین به صورت شبیه سازی شده (visualization) ببینید و با روند الگوریتم ها و اتفاق ها آشنا بشین و با انواع ورودی های مختلف امتحان کنین الگوریتم رو...(در واقع خوبیه این کار اینه که یه دید خوبی میده نسبت به درس و میتونه خیلی جالب باشه)..
روش خاصی هم برای یادگیری وجود نداره فقط باید کتاب رو باز کنی و بخونی...چندین بار تست ها رو بزنین خیلی بهتره تا اینکه چندین بار درس نامه رو بخونین...
موفق باشی...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Davood21 , HamidReza1
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۶, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۵ ب.ظ، توسط HamidReza1.)
RE: راهنمائی برای آمادگی در درس هوش مصنوعی در فرصت باقیمانده تا کنکور ارشد۹۷
(۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۳۶ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  سلام و عرض ادب..
کلن درس شیرینی هست هوش مصنوعی ولی خب نکته زیاد داره...نمیشه خیلی دست کم گرفت این درس رو...اگه کلن تا حالا هیچ آشنایی ندارین با هوش مصنوعی که به نظر من بیخیال شین بهتره( دلیلشم اینه که از بقیه درسا دور میشی و خسته کننده و یکنواخت میشه درس خوندتون) اگه خب خیلی تمایل به خوندنش دارین که شروع کنید به خوندن یه کتاب بخرین(راهیان ارشد کتاب خوب و خلاصه و جمع و جوریه و تست ها رو خوب توضیح داد و پوران پژوهش هم دقیقا ترجمه کتاب راسل هست ولی خب متنش خیلی روون نیست)و شروع کنین به خوندنش بدون وقفه...اگه به فیلم و اینا اعتقاد دارید که فیلم دکتر سلیمانی توی سایت مکتب خونه هست و فیلم های رامین رهنمون(دقیق یادم نمیاد اسمشونو) هست توی یوتیوب....
تمرین های کتاب مرجع خیلی مهمه...تمام سوالات از همونجا مطرح میشه...فقط به نکته های سوالا خیلی توجه کنین دقیقا همونا سوالای کنکورن با یخورده تغییر...
مدت زمان مطالعه این درس هم بستگی به سرعت خوندن و علاقه خودتون و خیلی چیزای دیگه داره ولی خب میشه یکی دو هفته ای جمع و جورش کرد به نظرم و به حد مناسبی رسید(یکی دو هفته فقط هوش بخونید روزی ۱۰ ساعت)
تکینک خاصی هم نداره فقط باید تست های مختلف رو ببینین و با انواع سوالات آشنا بشین...اگه حوصله داشته باشین هستن سایت هایی که همه قسمت های درس رو میتونین به صورت شبیه سازی شده (visualization) ببینید و با روند الگوریتم ها و اتفاق ها آشنا بشین و با انواع ورودی های مختلف امتحان کنین الگوریتم رو...(در واقع خوبیه این کار اینه که یه دید خوبی میده نسبت به درس و میتونه خیلی جالب باشه)..
روش خاصی هم برای یادگیری وجود نداره فقط باید کتاب رو باز کنی و بخونی...چندین بار تست ها رو بزنین خیلی بهتره تا اینکه چندین بار درس نامه رو بخونین...
موفق باشی...

سلام علیکم
از بابت زحمتی که کشیدین و راهنمایی کردین از شما ممنونم. از مطالبتون استفاده کردم و من تصمیم گرفتم که بدون مشاهده فیلم و صرفا با اتکای به کتاب این درس رو در یک ماه جمع بندی کنم.(مطالعه و جمع بندی)
با توجه به این مورد، لطفا بفرمائید که کتاب انتشارات نصیر برای این درس نسبت به دو کتابی که معرفی کردین(راهیان ارشد و پوران پژوهش) چطوره؟
خیلی ممنونم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۴۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۹۰ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۰۹ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۳۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close