زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روش صحیح درس خوندن

ارسال:

Breeze پرسیده:

Lightbulb روش صحیح درس خوندن

سلام بچه ها.. امروز میخوام از همه کسانی که در زمینه درسی موفقیت هایی داشتن بخوام که راز موفقیتشون رو اینجا بذارن تا همه استفاده کنن.
منظورم درس خوندن برای کنکور نیست برای کسایی که دانشجو هستن و میخوان ترم موفقی داشته باشن..
آهای بچه هایی که شریف‌، امیرکبیر‌، علم و صنعت‌، صنعتی اصفهان و شیراز‌، تهران و همه دانشگاههای معتبر درس خوندین یا دارین میخونین .. هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیمShy
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

*farnaz* پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

کاملا موافقم

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

منظور واسه کارشناسیه یا ارشد؟ Smile

ارسال:

Breeze پاسخ داده:

RE: روش صحیح درس خوندن

(۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  منظور واسه کارشناسیه یا ارشد؟ Smile

واه فدات بشم ارشد دیگه...Big Grin
کارشناسی که شب امتحان بخونی هم شاگرد سوم میشی!Wink
(۰۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  به نظرم واسه ارشد هر درس روش خاص خودش رو داره چون ساتید مختلف توقعات و تکالیف مختلفی رو به دانشجو میدن.گاهی وقتا درس مفهومیه و تمرینات در این راستاست‌، گاهی وقتا کوئیز می گیرن که اونوقت دیگه مجبوریم به هر صورتی هست بخونیم Big Grin‌، ممکنه خوندن جزوه و حل تمرینات کفایت کنه ولی یه وقته که باید لزوما کتاب رو خوند.تعداد واحدها هم در وقتی که برای هر درس میذاریم متفاوته.روش و میزان یادگیری افراد هم متفاوته و البته علاقه هر فرد به هر درس یا مبحث و نحوه تدریس استاد هم خیلی اثرگذاره.من خودم هر درسی رو که استادش خوب تدریس می کنه و بهش علاقه دارم خیلی براش وقت میذارم چند بار شاید بخونمش ولی اگه این شرایط نباشه اون قدر واسش وقت نمی ذارم.
فکر کنم همش سوال شد تا توضیح نحوه درس خوندن Big Grin
به نظرم از درسی شروع کنید که به مباحثش علاقه دارید و واستون جذابه.
(البته یکی نیست به من بگه چاه نکن بهر کسی Big Grin خودت که درس نمی خوی چرا راهنمایی می کنی Big Grin)
شکسته بندی نفرمایید اگه درس خون نبودید که شریف نمیرفتید...Big Grin
من تا حالا بیشتر سر کلاس گوش میدادم و ۹۰ درصد مطالب رو سر کلاس میگرفتم .
و حالا یه مشکل بزرگ دارم . متاسفانه درسی دارم بنام شناسایی آماری الگو که به طور وحشتناکی با ریاضیات و احتمال و جبر خطی درگیره.متاسفانه مطالب از ذهنم رفته و مرور گذشته هم خیلی وقتم رو گرفته. سر کلاس که زیاد متوجه نمیشم و توی خونه هم که میام تا حالا هر بار یکی دو جلسه از کلاس عقبم .
فکر میکنم توی نحوه درس خوندنم مشکل دارم و میخوام به من راهنمایی کنید که چه جوری چی کار کنم که کم نیارم . با توجه به اینکه مرز مشروطی ارشد ۱۴ هستش و من اصلا عادت به مشروطی و ناپلئونی پاس کردن ندارم(افسردگی میگیرم)
شما همیشه درس میخونید؟ دائم؟ مثلا روزی چند ساعت ؟ میدونم ربط به سطح گیرندگی داره .. گیراییم خوبه بد نیست ...
به نظر شما اول درس رو به کل بذارم کنار و مطالب پیشنیاز درس مثل ریاضی و احتمال و .. رو مرور کنم ؟ یا اینکه در کنار هم و با هم بخونمشون ؟
خیلی اعصابم رو به هم ریخته...Huh
یه استاد داشتیم که میگفت ارشد از کارشناسی راحت‌تر میشه نمره های خوب آورد چون اونجا فقط در یک فیلد خاص درس میخونی و مثل کارشناسی آش شله قلمکار نیستش که همه چی بخونی و آخر هم تو هیچ فیلدی تبحر نداری . ولی الان کاملا خلاف این حرف رو میبینم .
ضمنا اگه به درس علاقه نداشته باشی هم بالاخره باید پاسش کنی .. درسته ؟ پس نمیشه بذاریش کنارUndecided
تو رو خدا کمک کنید میدونم که این مشکل خیلی‌ها است ..Sad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

*farnaz* پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

لطفا نظر کنکوری (ارشد) بدید من اصلا تمرکز ندارم و البته انگیزه

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

به نظرم واسه ارشد هر درس روش خاص خودش رو داره چون ساتید مختلف توقعات و تکالیف مختلفی رو به دانشجو میدن.گاهی وقتا درس مفهومیه و تمرینات در این راستاست‌، گاهی وقتا کوئیز می گیرن که اونوقت دیگه مجبوریم به هر صورتی هست بخونیم Big Grin‌، ممکنه خوندن جزوه و حل تمرینات کفایت کنه ولی یه وقته که باید لزوما کتاب رو خوند.تعداد واحدها هم در وقتی که برای هر درس میذاریم متفاوته.روش و میزان یادگیری افراد هم متفاوته و البته علاقه هر فرد به هر درس یا مبحث و نحوه تدریس استاد هم خیلی اثرگذاره.من خودم هر درسی رو که استادش خوب تدریس می کنه و بهش علاقه دارم خیلی براش وقت میذارم چند بار شاید بخونمش ولی اگه این شرایط نباشه اون قدر واسش وقت نمی ذارم.
فکر کنم همش سوال شد تا توضیح نحوه درس خوندن Big Grin
به نظرم از درسی شروع کنید که به مباحثش علاقه دارید و واستون جذابه.
(البته یکی نیست به من بگه چاه نکن بهر کسی Big Grin خودت که درس نمی خوی چرا راهنمایی می کنی Big Grin)

۰
ارسال:

انرژی مثبت پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

من خودم همچین درسی نداشتم ولی یکی از دوستام فرایندهای تصادفی داره که کاملا اماریه .فکر کنم این که بخواید الان کل امار یا ریاضی رو مرور کنید هم وقت گیره هم این که ممکنه برخی مباحثش اصلا در این درس بکارتون نیاد.به نظرم بهتره هر جا که احساس کردید به پیشنیاز احتیاج دارید اون مبحث رو مطالعه کنید.البته این نظر منه خوشحال می شم دوستان دیگه هم در این مورد نظر بدن. من هم یاد بگیرم.
این که استادتون گفته همه نوع درسی در ارشد پاس نمی شه فکر کنم بیشتر به دروس اختیاری برمی گرده که با توجه به فیلد کاریتون درس بر می دارید ولی در مورد دروس اصلی شاید زیاد صادق نباشه.
البته گاهی وقتا علاقه به یه درس در ابتدا وجود نداره ولی با پیشرفت درس بدست میاد مثلا من خودم ترم پیش یه درس داشتم که از دروس اختیاری بود ولی چون به فیلد کاریم مرتبط بود برش داشتم. یکی دو هفته اول که می رفتم سر کلاس زیاد چیزی متوجه نمی شدم بعد از کلاس کلا دپرس بودم اخه تا بحال همچین درسی نداشتم که سر کلاس گیج بزنم.بعد از کلاس کلی وقت میذاشتم که اون چه تو کلاس گفته شده بفهمم.
یکی دو هفته که گذشت و درس پیش رفت مباحث اول درس خوب برام جا افتاد .بعدا تعجب می کردم که چرا اینا رو نمی فهمیدم.شما هم زیاد نگران نباشید.سعی کنید بعد از کلاس تا حدی که می تونید درس رو بخونید و اگه امکانش هست اشکالاتون رو همون موقع با یکی دیگه از بچه‌ها رفع کنید به نظرم مفیده

۰
ارسال:

jameshenas پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

سلام دوستان من تازه میخام برای کنکور شروع کنم
این جملات شما رو که خوندم کلی امید بخش بود...
خدایش دمتون گرم
مرسی

۰
ارسال:

katreen67 پاسخ داده:

روش صحیح درس خوندن

Confusedسلام به دوستای گل
منم امسال اگه خدا قبول کنه میخوام ارشد شرکت کنم ولی واقعا گیر کردم چطور بخونم هر کتاب را که شروع میکنم از الان تست بزنم یا بعد از یه بار خوندن کتاب ها شروع کنم؟؟؟؟؟؟
انرژی مثبت، در تاریخ ۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۱ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوست عزیز اینجا در زمینه روش در س خوندن در دوران ارشد صحبت شده لطفا در مورد روش های مطالعه برای کنکور ارد به بخش مشاوره درشی در تالار کنکور ارشد مراجعه کنید و همچنین می تونید از مصاحبه رتبه های برتر نیز کمک بگیرید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۲,۹۵۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  مشاوره روش تحقیق و تحلیل آماری sirvan.t ۰ ۱,۹۰۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۱۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  روش برنامه نویسی پویا برای حل فروشنده دوره گرد Mohammad WR10 ۶ ۱۰,۲۸۱ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Shadik
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۳۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  روش اپلای کردن فایل patch به برنامه ای در لینوکس hanie_M ۱ ۲,۲۶۷ ۲۳ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  روش های تولید محتوا برای سایت melinaa ۰ ۱,۹۵۶ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: melinaa
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۹۵۴ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  بهترین زمان برای حل کوله پشتی به روش پویا Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۲۶ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  روش های تولید محتوا برای سایت fafaferdos ۰ ۱,۷۳۸ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close