زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چقدر از ریاضیات؟

ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۶, ۱۱:۱۰ ب.ظ
چقدر از ریاضیات؟
سلام

امیدوارم که همه دوستان سلامت باشند.

سوالی که من دارم این هستش که چقدر از درس و اصول ریاضیات و داشتن تفکر ریاضی برای رشته ی مهندسی کامپیوتر مهم هستش.
چه این ریاضیات از دوره دبستان اومده باشه چه راهنمایی و چه دبیرستان و دانشگاه.تجربه و ارتباط با آدمای سطح بالا از هر دانشگاهی به من ثابت کرده که هر کس پایه و اساس تفکرش ریاضی بوده، چه خودش کار کرده و چه در دانشگاه و به واسطه آموزش ریاضیاتش قوی بوده، در این رشته همیشه یه سرو گردن بالاتر بوده.

درک اصولی ریاضیات پایه و داشتن تفکر ریاضی رو میشه به درس ساختمان گسسته محدود کنیم یا اینکه حتما و لزوما بیاد درکی از ریاضی۱ و ۲ نیز داشته باشیم؟

پاسخ سوال به هدفی قاطع گره خورده.

امیدوارم هر کسی که میتونه در حد توانش پاسخ بده.
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ آبان ۱۳۹۶, ۱۱:۵۰ ب.ظ
چقدر از ریاضیات؟
فرد قراره چیکار کنه؟ قرار ریسرچ کنه؟ کار مهندسی کنه؟ یا یه کار فنی سطح پایین.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۲۴ ق.ظ
چقدر از ریاضیات؟
ریسرچ

کار فنی و مهندسی اصلا ریاضی نمیخواد که
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۲۹ ق.ظ
RE: چقدر از ریاضیات؟
(۰۹ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۲۴ ق.ظ)Saman.B نوشته شده توسط:  کار فنی و مهندسی اصلا ریاضی نمیخواد که
خب در واقع بعضا میخواد. مثلا کسی که تستر نرم افزاره باید دید ریاضی داشته باشه. روحیاتش باید ریاضی باشه. تو تحلیل نرم افزار هم به نظرم ذهن منظم داشتن کمک می کنه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۳۰ ق.ظ
چقدر از ریاضیات؟
حال یه جواب به متن اصلی بدید لطفا . . .

خیلی مهمه برام، خصوصا حرف امثال شما
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۳۶ ق.ظ
چقدر از ریاضیات؟
سلام
بنظر من داشتن توانایی درک بالا در ریاضیات حل مسائل چه الگوریتمهای کامپیوتری و چه مدار منطقی یا هر درس دیگه را راحتتر میکنه. از دیدگاه من کسی که توانایی درک مسائل ریاضی داشته باشه و بتونه سوالات را حسشون کنه قدرت تجزیه و تحلیل مساله اش چه در بعد زندگی شخصی چه علمی چه اقتصادی بالا میره. (البته این حرف کلیت نداره. ولی عمومیت داره بنظرم)
این مثال را من از خودم به نتیجه رسیدم. من شخصا در ریاضیات پایه قوی دارم .این پایه قوی از همون دوره راهنمایی و دبیرستان بوده تا ریاضی۱و۲وریاضی مهندسی لیسانس و اصلا ریاضیات محدود به ساختمان گسسته نیست و این درک مسائل ریاضی توی درک الگوریتمها و مدار و ... خیلی برام مفید بود. خودم شخصا توی حل یک مساله مثلا مدارمنطقی از پایه ریاضیات بهش نگاه میکنم. (برای مثال خدمتتون میگم : مسائل جدول کارنو اصول و پایه ریاضیات دارن و با قوانین اجتماع و اشتراک و قانون وین پایه گذاری شده اند و من وقتی این موضوع را فهمیدم بهتر تونستم جدول کارنو را درک کنم و بعد درکم از مدارهای ترکیبی و ترتیتبی و ... بهتر شد(چون بعضی دوستانم میدیدم که این انواع مدارها را حفظ میکنند و هیچ درکی ازشون ندارند).
مسائل پردازش تصویر و استفاده از الگوریتمها را که دارم روشون کار میکنم از دید ریاضیات بهش نگاه میکنم.
فکر میکنم این برمیگرده به اینکه از پایه دبیرستان وقتی مسائل تابع و توابع فرد و زوج و... (اگه یادتون باشه) را معلم تدریس میکرد و خودم میخوندمشون میتونستم بفهممشون و همین باعث شده به هرمساله با دید ریاضیات نگاه کنم و اصلا صرفا محدود به ساختمان گسسته نیست.
مثلا الگوریتم ژنتیک که الگوریتم بهینه سازی هست و توی تمام رشته ها کاربرد داره بنظرم پایه و اساسش درس آمار و احتمالات هست و وقتی پروژه ام را میخواستم با الگوریتم ژنتیک اجرا کنم و به خطا میخوردم میفهمیدم کجای الگوریتم اون تیکه احتمالاتش کار نمیکنه و خطا را رفع میکردم
(نظر شخصی من بود با توجه به روند کاری ام. کلا ریاضیات بنظر من حس خوبی به آدم میده)
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۰۹ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام
بنظر من داشتن توانایی درک بالا در ریاضیات حل مسائل چه الگوریتمهای کامپیوتری و چه مدار منطقی یا هر درس دیگه را راحتتر میکنه. از دیدگاه من کسی که توانایی درک مسائل ریاضی داشته باشه و بتونه سوالات را حسشون کنه قدرت تجزیه و تحلیل مساله اش چه در بعد زندگی شخصی چه علمی چه اقتصادی بالا میره. (البته این حرف کلیت نداره. ولی عمومیت داره بنظرم)
اره بنظرم پایه و اساسش درس آمار و احتمالات هست و وقتی پروژه ام را میخواستم با الگوریتم ژنتیک اجرا کنم و به خطا میخوردم میفهمیدم کجای الگوریتم اون تیکه احتمالاتش کار نمیکنه و خطا را رفع میکردم
(نظر شخصی من بود با توجه به روند کاری ام. کلا ریاضیات بنظر من حس خوبی به آدم میده)
مرسی واقعا.
یکی از پاسخ ها میشه گفت در اومد فعلا . . .
باور بفرمایید خواب و خوراک ازم گرفته شده بابت پاسخ به این موضوع.
ممنون
دیگر دوستان هم نظری داشته باشن ممنون میشم. هر نظری
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۰۷:۴۷ ب.ظ
توضیح: نظر من ناظر به هوش مصنوعیه. از گرایش های دیگه یه دورنمایی دارم اما چون از نزدیک باهاشون درگیر نشدم نمیتونم نظر بدم. با توجه به اینکه نظر کاربر The BesT‌ هم ظاهرا متاثر از هوش مصنوعی بود، شاید یه مقداری نتیجه گیری از نظرات این تاپیک (تا به اینجا) بر اساس آنچه در هوش مصنوعی میگذره باشه.
در هوش مصنوعی شما به هر حال به سطحی از ریاضی نیاز دارید. افرادی هستن که نسبت به بقیه ریاضی بهتری دارن؛ اما حتی بقیه هم به یه مقدار از ریاضی نیاز دارن. مساله فقط درک ریاضی نیست. علاوه بر اینکه درک ریاضی و ذهنیت ریاضی میتونه به فهم فرد کمک کنه، خود ریاضی هم به صورت کاملا کاربردی نیازه (یعنی فقط دهنیت ریاضی کافی نیست؛ بلکه دانش ریاضی هم نیازه یعنی فرد باید بعضی از مفاهیم ریاضی رو بلد باشه). در این فیلد داشتن ریاضیات قوی یه برگ برنده محسوب میشه. علاوه بر اینکه توانایی فرد، از لحاظ ذهنی هم به فرد اعتماد به نفس و آرامش خاطر میده.
تا جایی که من دیدم ریاضیات ابزار مدل سازی ما از این دنیاست. چه در فیزیک، چه در کامپیوتر و حتی بیولوژی وقتی وارد مدل سازی میشیم از ریاضی استفاده می کنیم. به عنوان مثال در هوش بعضی از پدیده های طبیعی رو با مدل مخفی مارکوف (که یه مدل احتمالاتیه) مدل می کنیم.
مثال ساده تر خود احتمالات هست. شاید دیده باشید (یا شاید خودتون هم جزو همین افراد باشید) که هستن افرادی که بدون دونستن فرمول های احتمالات، مسائل رو به درستی حل می کنن. این همون فهم ریاضی فرده (در اینجا فهم احتمالاتی). اما این فهم ریاضی گرچه مفیده اما کافی نیست چون با تکیه صرف به فهم ریاضی، بعضا فرد ممکنه اشتباه کنه. به علاوه نمیشه از درک احتمالاتی برای پرزنت کردن دانسته های خودمون استفاده کنیم (مثلا تو مقاله). برای همین فردی که درک ریاضی خوبی داره باید مورد آموزش قرار بگیره تا این درک ریاضی به تئوری مسلح بشه. مثلا ممکنه فردی بدون اینکه احتمال کل رو بدونه با درک احتمالاتی از اون استفاده کنه اما چنین فردی باید مورد آموزش قرار بگیره (احتمالات یاد بگیره) تا از اشتباه هایی که در فهم احتمالاتی خودش داره مصون بمونه.

ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۶, ۰۸:۲۵ ب.ظ
(۰۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۷:۴۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  توضیح: نظر من ناظر به هوش مصنوعیه. از گرایش های دیگه یه دورنمایی دارم اما چون از نزدیک باهاشون درگیر نشدم نمیتونم نظر بدم. با توجه به اینکه نظر کاربر The BesT‌ هم ظاهرا متاثر از هوش مصنوعی بود، شاید یه مقداری نتیجه گیری از نظرات این تاپیک (تا به اینجا) بر اساس آنچه در هوش مصنوعی میگذره باشه.
در هوش مصن قرار بگیره تا این درک ریاضی به تئوری مسلح بشه. مثلا ممکنه فردی بدون اینکه احتمال کل رو بدونه با درک احتمالاتی از اون استفاده کنه اما چنین فردی باید مورد آموزش قرار بگیره (احتمالات یاد بگیره) تا از اشتباه هایی که در فهم احتمالاتی خودش داره مصون بمونه.
ممنون خیلی خوب بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوه ریاضیات گسسته amiraraz ۱ ۳,۲۱۹ ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: start2
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۰۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۷۵۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۰۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  ریاضیات از صفر Saman ۳ ۳,۴۱۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  درآمد یک مهندس در شرکت گوگل چقدر است؟ hnarghani ۱ ۳,۸۸۹ ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: simayeshahr
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۱۵ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  ریاضیات ۱و۲ ف.ش ۲۱ ۱۸,۷۶۶ ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Moh3nRezaei
  ریاضیات گسسته ی روزن ترجمه ی فارسی pooyan ۴ ۷,۴۱۹ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  ریاضیات جسی ۲ ۲,۳۹۷ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: جسی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close