زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با رتبه ایتی

ارسال:
۰۸ بهمن ۱۳۹۶, ۰۷:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۴۳ ق.ظ، توسط sali_h.)
مصاحبه با رتبه ایتی

آنگاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد، به یاد من باش که من همواره بیاد توام (از طرف مهربانترین وبهترین دوست همه ما خدای مهربان ایه ۱۵۲ سوره بقره)
بنام خدا

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید؟
من سید علی حسینی هستم امسالم در کنکور ۹۶ و به لطف خدا رتبه ۶۴ آیتی و ۹۵ شبکه امنیت را کسب کردم
و شیراز هستم

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
من کارشناسی ناپیوسته مهندسی نرم افزار بودم و تموم کردم بعدش رفتم سربازی و بعدش کنکور

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کاردانی ازاد بودم و کارشناسی علمی کاربردی بودم

مانشت۵ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.

اره میشه:

زبان سفید:
من وقتم کم بود و از ۵ دی شروع به خوندن کردم قبلش درگیری هایی با خودم وزندگی داشتم. دوتا زدم ترسیدم از بس سال قبل منفی زده بودم پاکش کردم حیف هردوتاش درست بود چک کردم در ضمن من وقت کم اوردم سر جلسه من اصولا کند هستم در تست زدن چون خیلی عمیق میخونم سوالاتو و تا سوال رو متوجه نشه ادم نمیتونه تست را بزنه ۷۰% راه حل تست، فهم سوال هست اینکه بدونی سوال ازت چی میخادٰ با اینکه وقت ازمون زیاد تر بود امسال حدود ۱۵ دقیقه با توجه به افزایش سوالات(کلا۳۰ دقیقه افزایش + ۵ سوال مدیریت و۲سوال تخصصی اضافه شد) ولی سوالات خیلی مفهومی تر و در ظاهر ساده بودند و کلا سرجلسه تصمیم گرفتم وقت اضافی رو برای چند درس خاص داده الگوریتم و پایگاه و هوش نقاط قوتم بذارم و حدودا سه تا ۴ بار این ۴ درس رو خوندم تا سوالات رو خیلی عمیق درک کنم

مشترک ۳۵/۷۱ که درواقع دوتاسوال مهندسی نرم و یکی هم ساختمان داده واقعا کلید نهایی به نظر من میتونست تغیر کنه .
تخصصی ۴۶/۳۰ که در درس سیستم عامل طراح کاملا مشخص بود عمدا تیپ سوالات رو شخم زده و به کل جدید بودند به جز فصل حافظه که نمیتونست.

مانشت ۶ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
برای برخی درسها اره کمی تاثیر داره مثل ریاضیات ولی در کل مقوله کنکور و دانشگاه و نوع سوالاتش خیلی متفاوت هستند بخاطر اینکه کنکور صرفا سواد نیست بلکه چندین عوامل مختلف و متفاوت در اون دخیل هست. کنکور علوه بر سواد یک تکنیکه به طور مثال رتبه ۱ یکی از دانشگاه های شمال غرب با معدل بالای ۱۹ نیم بهم دو شب قبل می گفت ۱۱۰۰ شده و خیلی افسرده شده بودٰ همچنین به روز بودن برای کنکور خیلی اهمیت داره مثلا گسسته که طراح امسال یکباره به سمت روزن کشش پیدا کرد و .....
و البته به قول بچه ها شانس (همون لطف خدا من بهش میگم) خیلی در آزمون تاثیر داره بخصوص وقتی به یقین میرسیم که بدونیم سوالات هر درس ۳تا ۷ تا بیشتر نیست از کتابهای حجیم مختلف پس، تقدیر و یا همون بقول بچه ها شانس خیلی تاثیر هست و مهارت مدیریت سر جلسه هم خیلی خیلی اهمیت داره خیلی هم حتی بیشتر

مانشت ۷ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
اره من میخاستم از تابستون بخونم نم نم هم میخوندم کمی شبکه اما هر بار بخاطر سهل انگاری و اتفاقهایی که پیش میومد عقب افتاد از اواسط ابان شروع کردم روزی ۴ساعتی خوندن ویس گوش کردن خیلی وقتمو میگرفت اما واقعا منو بصورت نمایی قوی کرد واقعا میفهمیدم درسها رو و لذت داشت وقتی ویس ها اساتید بزرگ رو گوش میکردم تازه میفهمیدم هیچی بلد نیستم واین اولین قدم برای پیشرفت من بود : هیچی بلد نیستم باید تلاش کنم تا یاد بگیرم.
اولین قدم برای پیشرفت و حتی مقدمه خداشناسی خودشناسی هست وقتی خودمو شناختم هیچی بلد نیستم فهمیدم باید تغیر تغییر کنم وهمه سعمیو کردم با وجود مشغله های سختی که داشتم

مانشت ۸: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
من خیلی برنامه هامو تغیر میدادم و توبرنامه ریزی ذاتا قوی بودم و یک استاد بزرگ بنام زنده یا دکتر ناصر قائد شرفی داشتم که ایشان شاگرد دکتر پیاژه و اقای واستون بودند وبهترین روشهای مطالعه و تست زنی را به ماآموزش دادند گاهی برنامه ام رو که چک میکردم میدیم ناخواسته بعضی روش هام روشهای درست و اصولی اونها بوده به خودم امیدوارم میشدم البته ۳۰% شون حداکثر. و یکی دیگه از بچه های سال قبل هم بنام آقای عرفان قادری رتبه ۱۹ ایتی حدودا ۵۰ درصد اون روش را انجام میداد خودش از سر نبوغش ازش لذت بردم
البته من از توصیه های سایر اساتیدکنکوری هم استفاده میکردم که با چاشنی ظرافت و خلاقیقت برای شما بازگو خواهم کرد .

مانشت ۹ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
من اول ۵ فصل گسسته خودمو قوی کردم تابستون برای ساختن بیس درسهای دیگه بله به فصلهای مهم هر کتاب توجه میکردم مثلا فصل زمانبندی سیستم عامل و حافظه ها یا نرمالسازی پایگاه یا هوش منطق یا ساختمان داده بازگشتی الگوریتم گراف.... محال ممکنه ازشون سوال مطرح نشود

مانشت ۱۰ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
بله من میدونستم سیستم عامل و پایگاه و شبکه ضعیفم تقریبا صفرم و سال قبلش از همینها ضربه خورده بودم و برای اونها باید چاره ایی پیدا کنم ولی دوتای اول رو رفع کردم اما شبکه بازهم وقت کم اوردم چون ویس جزوه مناسبی گیرم نیومد تا عید که دیر شده بود البته بعلت کمبود وقت، زبان را هم قربانی کردم هرچی خونده بودم از دست دادم من نصف کتاب دکتر زارع خونده بودم (شما زبان را حذف نکنید اگر قصد ادامه تحصیل دارید) ولی امسال سر جلسه اصلا هیچی یک سوال هم ریسکی نزدم چون قبلا لطمه اش رو خورده بودم.

مانشت ۱۱ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

نه من با تحقیق های فراوان از همه جا و هزینه کردن برای سایر منابع کنکوری و اولین منبع هم همین مانشت عزیز، میدونستم بهترین های کشور تو هر درس چی هستند چون دوسال کنکور داده بودم و تک تک منابع خوب رو شناخت دارم حتی بعضی درس ها سه تا منبع داشتم. ولی اینو تاکید میکنم منابع بهم نزدیک شدند ارتباطات بشدت قوی شده همون طوری که ما از منابع و اساتید مختلف به واسطه تکنولوژی ونرم افزارهای مختلف بهره میبریم یقینا اساتید هم از رقبا و بازار بازخورد هایی گرفتن شک نکنید. پس زیاد نگران منابع نباشید معمولا در هر درسی حداقل دو منبع خوب وجود دارد.

مانشت ۱۲ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان
برای عمومی زیر ذره بین و زهرا اهنگر این دوکتاب ویراستارهای خیلی حرفه ایی دارند وهمچنین فهرست بندی خیلی زیبا، به نحوی که کتاب را به زیبا یی طراحی کردند ادم خسته نمیشه ازش
و دکتر زارع سه جلدش: هم تخصصی و هم عموی با ویسش
دکتر زارع ایشون عالی هستند من راستش زیاد وقت نذاشتم چون درسها رو عمیق و مفهومی میخوندم و ویس هم گوش میکردم واقعا وقت زیادی ازم صرف میکرددکتر زارع تو پاییز خوب میخوندم تا نصف هم رفتم ولی وقت کم اوردم حذفش کردم دوتا تست (۲ و ۷) درست هم ۵دقیقه اخر زدم که متاسفانه از ترس پاکش کردم هردوش درست بود
دکتر زارع هر سال ۱ماه قبل کنکور با تکنیک های منحصر بفرد خودش پیش بینی سوالات کنکور ارائه میده که حداقل ۵۰% لغات کنکور در اون ۱۰تا۲۰ صفحه میادش واسه ۹۶ هم هم برگه پیش بینی ایشان هست هم لغات میتونید چک کنید ادم گاهی شک میکنه شاید زارع طراح بوده!! اما نه، چون دکتر زارع شاگرد طراحان سوال بوده و رتبه یک دانشگاه تهران، دقیقا میدونه سوال چجوری میاد نکته دیگر اینکه دکتر زارع میدونه طراح سوال زبان اصلا رشته مهندسی نیست !!!!! و رشته اش زبان هست چیزی که ۹۹% مردم نمیدونن و واسه همین هر دو زبان تخصصی و عمومی را پوشش میده در کلاسش واگر ویس وکتاب ایشان وسوالات ۵سال اخر رو وقت بذارید خوب گوش کنید قول میدم نتیجه بگیرید.
در کل توصیه من ویس و جزو زارع هست یا اگر وقت کمی دارید یکی از دوتای زیر ذره بین یا اهنگر(ترجیحا اهنگر درصورت نخواندن زارع) اما اگر طراح دامنه لغات که نامحدوده رو عوض کنه لغت دردسر میشه واستون
در نهایت عرض کنم دکتر زارع واقعا یک انسان نابغه هستند و علم ایشون بی همتا هست

گسسته:
به جرات مهمترین درسهای رشته ما زبان وگسسته هستند زبان بخاطر کاربردش در ارشد و گسسته بخاطر کاربردش در همه درسها و برخی گرایش های ارشد و اگر حتی تست هم نتونید بزنید از این دو درس که میتونید بزنید اگر عمیق بخونید بینهایت در اینده به دادتون میرسه
من یه پست تو کانال که اخیرا ایجاد کردم قرار دادم با عنوان:
از کدام درس شروع کنیم ؟ گسسته حتما توصیه میکنم بخونیدش مو به مو کاربردهای مختلف گسسته را شرح دادم
بعنوان نمونه در فصل گراف تعداد نواحی گراف مسطح همون فرمول اویلر بارها وبارها در فصل تست و ازمون مهندسی نرم افزار ازش سوال مطرح شده است همون پیچیدگی دورانی نمونه اش ۹۵ ۹۳ و حتی ۹۱ فکرکنم مطرح شده کی باورش میشه گسسته به مهندسی نرم افزار هم ربط داره؟
در اصل همه رشته کامپیوتر گسسته هست با جزئیات بیشتر در درسهای دیگه.
من کلاس دکتر یوسفی و هم دکتر رضوی و ویس دکتر گیلک (شمارش، بازگشتی، گراف) و فصل منطق هم ویس دکتر سید جوادی استفاده کردم عالی بودن ماشالله انقدر وسیع هست یه فصلش میشه ۱۰تا کتاب براش نوشت اصلا انتها نداره این درس انصافا
بسته به سطح درسیتون میتونین از هرکدام استفاده کنید ولی منبع اصلی من در درسنامه دکتر رضوی- یوسفی و و در تست کلاس تست دکتر یوسفی بود که راستش تست ها رو هم نرسیدم به جز و تا فصل.

اعتراف میکنم روز اول انقدر سطحم ضعیف بود که معادله درجه دو ریشه یابی شم بلد نبودم چون نه تو دانشگاه ریاضیم خوب بود نه دانشگاه ما قوی بود و هم اینکه بعد سربازی و وقفه موجود اصلا درسها به کل فراموش کرده بودم اما به لطف این اساتید واقعا قوی شدم چون واقعا قدرت بیانشون عالی بود الان ما متوجه این اساتید نمیشیم وقتی رفتیم ارشد بعدا میفهمیم سادگی بیان وقدرت بیان اساتید کنکوری چه نعمتی بود.

ساختمان داده:
راستش من تا ۱ماه مونده به کنکور طورانی رو قبول نداشتم از اونجایی که من ساختمان الگوریتم خیلی وقت گذاشتم خوب بود اوضاعم به توصیه یکی از بچه ها یکم درهم سازی و درخت بازگشتی که ضعیف بودم چون بیس ریاضی من ضعیف بود طورانی گوش کردم (جلسه سوم طورانی)
البته اینم بگم روش دکتر یوسفی و طورانی هردو متفاوت وهردو عالی و منحصربفرد بود از هردوشون لذت بردم
اما استاد خودم دکتر یوسفی خداییش عالی بود و من کاملا راضی هستم
توصیه من یکی از دو استاد هست

طراحی الگوریتم:
کلاس و کتاب پوران دکتر یوسفی عالی بود یکی دو ساعت نکته تست دکتر سید جوادی رو در مبحث حریصانه و تقسیم و غلبه گوش کردم چون اون سوالاتو مشکل داشتم.

مهندسی نرم افزار:
ترکیب زنجانی پارسه و خلیلی فر پوران کاملترین کتابهای بازار هستش هرچند طراحان محترم دوسال اخیر تخطی کردند از سرفصل ها و یک خبر بد هم مهندسی نرم افزار ویرایش ۸ هم ارائه شده حواستون برای کنکور امسال باشه هرچند تغیرات خیلی کم بود نگران نباشید طبق مشورتی که با اساتید داشتم

شبکه:
من راستش فقط سه فصل دکتر حقیقت رو خوندم چون دیر بدستم رسید و بعلت کمبود وقت حذفش کردم از اوایل فرورودین اما منابع این درس:
کتاب اصلی همونطور که قبلا عرض کردم البته با تحقیق فراوان، مرجع اصلی کتاب اقای کراس و راس هست که رویکرد بالا به پایین دارد یعنی از لایه های بالا شروع کرده است و وقتی به لایه پیوند داده رسید چون ضعیف میشه کراس طراحان محترم کنکور ما از اونجایی که خودشونو بالاتر از کراس میدونند روی اوردند به کتاب اقای گارسیا تا سوالات سخت تری بتوانند مطرح کنند دمشون گرم و لایه فیزیکی علنا هنوز حذف نشده ولی ۴سال اخیر ازش سوالی مطرح نشده است
کتاب دکتر ملیکان ترجمه کراس برای ۴ فصل اول شامل: مفاهیم پایه وتاخیرها که خیلی مهم هست تاخیرها، لایه کاربرد، لایه انتقال، لایه شبکه از دکتر ملیکان
یا کتاب دکتر بهزاد اکبری ترجمه کراس برای ۴ فصل اول
یا ترجمه سه فصل اول کراس ترجمه دکتر حقیقت در کانال خودشون (شبکه هنوز ترجمه نشده وایشان گفتند امسال شبکه جدید ارائه خواهند کرد)
وبرای فصل پنجم لایه پیوند کتاب دکتر حقیقت فصل ۵تا ۸ یا جزوه یک دکتر خلیلی فر اونهم خوب و روان هست من از سایر منابع اطلاعی ندارم

پایگاه:
من جزوه ویس دکتر کیوانپور استفاده کردم عالی بود
در کنارش تست های دو سال اخر و نمودارهای er نارنجی دکتر خلیلی فر را هم زدم عالی بود پایگاه هم ۶تا من درست زدم
بنظر من دیگه برای پایگاه به چیزی نیاز ندارید

سیستم عامل: جزوه ویس وکتاب دکتر حقیقت + نکته تست سال ۹۴ ایشون عالی بود تو مهندسی ۱۰۰ زدم البته یکی حذف شد ایتی هم فکرکنم ۲تا از ۴تا دوتاشم که حذف کردند
البته جزوه نخ خلیلی فر وقتی مسلط ۱۰۰بودم خوندم تا جزوه اش رو محک بزنم که خیلی خوب بود واقعا فقط همین مبحث رو من خوندم

هوش مصنوعی
هوش هم بخصوص برای افرادی که صفر هستند جزوه ویس دکتر حضرتی فرد من گوش کردم بعدش رفتم کتاب راهیان خوندم چرا؟ چون برخی الگوریتم های خاص مثل dpll.... رو استاد ما توضیح ندادند وطراحان از بس تنوع سوالاتزیاد شده از این ها هم درکنکور ۹۵ سوال مطرح کردند پس بهتره حتما بعد صدای ایشان یه کتاب کنکوری ترجیحا راهیان یا پارسه را دقیق و مو به مو مطالعه کنید
و بعدش از روی دوتا کتاب تست بزنید چون بعضی سوالات واقعا مشکل دارند از جمله یکی دوتا سوالات ۹۴ ایتی ۸۸ هوش ۸۷ هوش.... هر چند هوش چالش رشته ما هست

مدیریت:
تا کنکور ۹۶ در۵سال اخیر منبع اصول و مبانی مدیریت رابینز بود که طراح خیلی محترم یه یکباره امسال از همه کتابهای اقای رابینز سوال مطرح کردند و این تخلف بود

واسه مدار ومعماری هم میخاستم بگم دیدم بهتره نگم
مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
هیچکدام انقدر بازار داغ هست در کنکور و موسسات اساتید مجبور هستند برای بقا یک محصول خوب و با کیفیت رو تهیه کنند البته تمرینات کتابهای گسسته روزن لینز برای نظریه و شبکه کراس رو توصیه میکنم و حتی گسسته گریمالدی و بعضی از تمرینات کتاب clrs که اونهم برخی تمریناتش در کتاب نارنجی` اورده شده و یا ۶۰۰ قدسی هم کتاب خوبیه ولی این که فکرکنید از یک منبع خاص سوال میاد سخت در اشتباهید هر سالی یه سازی میزنن ولی هدف از خوندن یا حل کردن این تست های خاص افزایش قدرت تحلیل و تفکر شماست

مانشت ۱۳: اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
سوال سختی هست نمیدونم چی بگم زیاد اما یه مقدار عرض میکنم

۱_هدف گذاری درست
۲_انتخاب منابع صحیح و مناسب با سطح علمی خود فرد
۳_برنامه ریزی مناسب با توجه به زمان باقیمانده (خود) تا کنکور
۴_شروع مطالعه،(شامل پیش مطالعه، و مطالعه یا گوش دادن عمیق به کلاس فیلم یا ویس...)
۵_تثبیت مطالب مطالعه شده با مرور و تست زدن پس از هر مبحث
۶_آزمون و محک خود

گسسته ۵ فصل، منطق بازگشتی روابط درخت وگراف و شمارش بسیار پرکاربرد وپایه ایی هستند تا قبل از اتمام این فصلها درسی دیگه ایی شروع نکنید ترجیحا اگر خسته میشید در کنارش با مدامنطقی یه درس اسون شروع کنید
وقتی تو دانشگاه چارت درسی رعایت پیش نیازی تعریف میشه پس اینجا هم رعایت پیش نیازی لازمه
مثلا شما فصل روابط را مسلط بشید در پایگاه داده جبر را بشدت مسلط خواهید شد یا منطق گسسته در هوش و حساب رابطه ایی بشدت کاربرد خواهد داشت و .....
دو تا سه ماه اول سخت ترین قسمت کار هست جا نزنین خسته میشید کوفته میشید ولی گریه هاتون اشک هاتونو الان بریزید الان گریه کنید نه شب بعد کنکور با شیب ملایم روزی نیم ساعت زمان مطالعه اتون رو زیاد کنیدتا دیدی کشش یا وزمان بیشتری ندارید متوقف بشید
مطالب و کارهای انرژی زا و انگیزشی را کنارخودتون انجام بدید
افرادی که روحیه منفی و اثر منفی بر شما میگذارند را از دایره زندگی تا کنکور حذف یا کمرنگ کنید چون افعال انرژی دارند واثبات شده است
هرکی خلاصه حس خوبی بهت نمیده ازش دور شو ۸ ماه حتی شده برادرت باشه کمرنگش کن
و خیلی چیزهای دیگه که واقعا مجال گفتن نیست

مانشت ۱۴ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها، به توصیه یکی از اساتید عزیز فرمودن تا کنکور با کسی صمیمی نباشید و تنها درس بخونید که درستم میگفت مگر یه دوست واقعی و تمام عیار من سال اول دوستم وسط راه منو جا گذاشت خیلی ضربه خوردم وسرد شدم براهمین سخت میشه کسی پیدا کرد تا اخر همراهت بمونه

مانشت ۱۵ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟
معمولا همیشه از برنامه عقب بودم و این طبیعی هست بازخوردم با ازمون های ازمایشی که همیشه از بقیه عقب بودم قبلا هم عرض کردم من کند بودم بخاطر روش مطالعه ایی که از بزرگواران یاد گرفته بودم با چاشنی توصیه های اساتید دیگه وخلاقیت هایی که بهش تزریق میکردم و من معمولا هر دوهفته تغیر برنامه میدادم تا حس میکردم یه درس عقبم اون درس تعداد جلسلتشو زیاد میکردم برای هفته اینده حتی اگر به حذف یک درس مجبور بشم

مانشت ۱۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
نه انصافا کلاس کنکور برای تمام افراد ضعیف لازم میدونم از جمله خودم من افتخارم این بود از۰ به اینجا رسیدم، به حدی ضعیف بودم دوسال قبل ریشه یابی معادله درجه دو بلد نبودم چطور استاد برامون لازم نیست؟ انقدر سختی ریاضیت کشیدم تا خدا هم کمکم کرد و قبول شدم و اگر هزینه کلاس رفتن ندارید حداقل ویس ها را گوش کنید یا فیلم تهیه کنید اساتید خوب زیادن همچنین میتونید پیش مطالعه کنید سرعت ویس گوش کردنتون بشدت زیاد میشه و زیاد توقف نخواهید داشت اونه مبا این جزوات بی نظیری که امروزه به میمنت تکنولوژی تلگرام در دسترس هستند

مانشت ۱۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

بله موسسه پژوهش شرکت کردم و خوب بود خداوکیلی هیچ موسه ایی بدون عیب و خطا نیست حتی خود کنکور.

مانشت ۱۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
بله برخی درسهای خوندنی مثل مدیریت ونرم تا روز اخر مطلب جدید میخوندم و برخی هم نه تست زدم ۳۰روز اخر

مانشت ۱۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

منم همون ۷۰% امادگی تقریبا هرچی خوندم واقعا عمیق خوندم تصمیم گرفتم تا یه چیزی متوجه نشدم رهاش نکمو سراغ مطلب بعدی نرم

مانشت ۲۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
اره من ساختمان داده طراحی الگوریتم و پایگاه ۴۰ روز و سیستم عامل ۷روز اخر روزی ۴ساعت تست زده بودم از ۸ تا ۱۲ ۵روز هفته داده الگوریتم ۲ روز هم پایگاه و هوش، سیستم هم عصر بعضی روزها نکته تست ۹۴ دکتر حقیقت گوش میکردم، امید زیادی داشتم به این سه درس داده الگوریتم وپایگاه هوش هم به جز منطق مرتبه اول واقعا بقیه رو قوی بودم امید زیادی داشتم به ۱۰۰ ولی با توصیه اساتید کنکوری میدونستم ۱۰۰ زدن ریسک هست

مانشت ۲۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
امسال نه اصلا چون من یه سوتی دادم شماره داوطلبیم ۳۸۹۸ بود اخرش رفته بودم یه طبقه بالاتر روی صندلی ۴۸۹۸ نشسته بودم بدون نگاه و بعدش ۵ دقیقه مونده به ۳ دیدم من نیستم گفتم اقا این من نیستم، دیگه سریع تا اومدم پایین کلا شک ای که بهم وارد شد درس و استرس به کل از یادم رفت فقط برام مهم پیدا کردن صندلی بود که با یک دقیقه تاخیر رسیدم به صندلیم ۵ دقیقه اول یکم سردرگم بودم ولی بعدش عالی شدم یادمه اول مدیریت چک کردم دیدم اوه اوه ۲تا سوالش میشه زد یکیش هم کپی سوال دکتر پرچ بود بعدش رفتم سراغ نرم افزار اوضاع اصلا خوب نبود ولی وقتی دور بعد سوالاتو خوندم دیدم میشه سوالات رو زد سعی کردم بیخیال زبان بشم که مرور نداشتم و هم همه زورمو وقتمو بذارم روی چند دور سوالات رو خوندن
ولی با این اوصاف یک سوال درخت تو ساختمان سرجلسه منظور طراح رو نفهمیدم ازدست دادم خیلی ناراحت بودم بلدش بودم ولی متوجه منظورش نشدم. واسه این هست که میگن فهم سوال ۷۰% حل سوال هست

مانشت ۲۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

اره قرار بود من اول مدیریت بزنم بعد نرم که فقط ۴تا زدم دور اول از ۲۶ سوال چرا؟ چون سوالات رو متوجه نشدم سعی کردم دوبار دیگه عمیق تر بخونم بعد از سوالاتی که بلد بودم تا سوالو بفهمم

مانشت ۲۳: وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
کنکور دقیقا تکرار مفاهیم هست، اما بصورت خیلی عمیق هرچندیک سوال مدیریت کپی بود و یک سوال الگوریتم هم کپی

مانشت ۲۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
اگر وقت زیاد بود ۱۰ دقیقه بیشتر شاید اون سوال ساختمان را میزدم

مانشت ۲۵: آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟
بالای ۸۰ درصد طبق حدسم بود ولی نمیدونستم بقیه بچه ها امسال درسد هاشون انقدر کمتر بشه امسال این نرم افزار و سیستم عامل مدیرت خیلی غافلگیرکننده بود البته گسسته هم خیلی سخت بود بقیه درسها مشکلی نبود

مانشت ۲۶: بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
امیدوارم مجموع درصد هام مثل سلطان علی پروین بالای ۱۰۰ نشه

پایه تحصیلی ۱۰ % اگر داشته باید سرعتتون خیلی بالا میره
دانشگاه با پایه تحصیلی یکی ان نیستن؟؟؟؟ ولی اونم اگر شما میگین جداست ۱۰ %
برنامه ریزی و اجرای برنامه ریزی ۲۰% حداقل

کنکور ازمایشی چون میشه از خودت بازخورد بگیرید وروتین ومنظم بشید حدود ۱۰ %
شرایط سرجلسه و نحوه طراحی سوالات و لطف خداوند و میزان تلاشهاو سختی هایی که در طی یکسال متحمل شدید ۴۰ %
شرایط زندگی هم ۱۰%

مانشت ۲۷ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
بینهایت زیاد
تلاش ممارست ریاضت چند ماهه و و باور مثبت به خداوند به موفقیت ورتبه خوب منتهی خواهد شد
اصولا افراد کنکوری سه دسته هستند بنظر من:
یک هزارم حدودا نابغه که قبولن هیچی
۹۰ درصد سیاهی لشکر
۱۰ درصد هم برحسب میزان هدف تلاش برنامه و انگیزه وسختی هایی که بیشتر انجام میدهند رتبه های بهتری کسب میکنند ورتبه های ما از بین این دسته بیرون میشه

مانشت ۲۸ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

اره کنکور یک بعدی نیست امسال تبلیغات خیلی شدت گرفته زیاد تحت تاثیر قرار نگیرید انصافا اساتید کنکوری

یه تشکر جانانه از تمام اساتیدی که برام زحمت کشیدند و از ۰ رشد کردم و موفق شدم چون بدون محبت این عزیزان هرگز به موفقیت نمیرسیدم. براشون ارزوی سلامتی میکنم.به ترتیب زحماتی که برام کشیدند:
دکتر یوسفیٰ ،رضویٰ، حقیقتٰ، خلیلی فر، طورانی، سید جوادی، و حضرتی و زنجانی
یک تشکر ویژه از معلم اخلاق دکتر کیوانپور عزیز.
یادم نمیره سه روز اخر کنکور دکتر حقیقت و دکتر یوسفی سوالات واقعا چالش برانگیزمو جواب دادند بخصوص یه سوال سیستم من از دکتر حقیقت پرسیدم دو روز قبل کنکور همون تیپ سوال تو کنکور مطرح شد از حافظه ها

مانشت ۲۹ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

انصافا عالیه یکی از بهترین مراجع برای کمک به بچه ها ی کنکوری البته قبلا خیلی بهتر بود امسال از روزی که نرم افزارهای مختلف اومده خیلی کمرنگ شده من خیلی به مانشت مدیونم.
اگر دوست داشتید و منبعی نیاز داشتید بیاد از این کانال ما ویس جزوه هایی که دوست داتید و قرار دادیم رو استفاده کنید:

RayanAzmoon@
موفق و سالم باشید همتون
[/size]
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: NTZ , faraaz_mb
ارسال:
۰۸ بهمن ۱۳۹۶, ۰۹:۲۲ ب.ظ
مصاحبه با رتبه ایتی
تبریک میگم ان شا ا... موفقیت های بعدی. ببخشید دانشگاه کارشناسیتون کجا بود؟

رکاب بزن فرمون رو دس نزن خودش میبره اون جایی که باید ببرهBlushCool
۰
۰
ارسال:
۱۰ بهمن ۱۳۹۶, ۰۱:۴۶ ب.ظ
مصاحبه با رتبه ایتی
سلام میخواستم بدونم ساختمان و طراحی چقدر تاثیر دارن؟
به عبارت دیگه که اگه حذفش کنم چقدر تاثیر داره؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۸۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۸۱ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۲۷۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  مصاحبه جذب مدرس دانشگاه علمی و کاربردی shakiba.70 ۰ ۲,۱۹۱ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shakiba.70
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close