زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مصاحبه با ۵۵ نرم افزار و ۳۹ شبکه-رایانش امن(IT)

ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۳۱ ب.ظ، توسط soroush_a.)
Big Grin مصاحبه با ۵۵ نرم افزار و ۳۹ شبکه-رایانش امن(IT)
مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید
سلام. سروش عالی بگی هستم؛ متولد ۷۴؛ تهران
رتبه ۵۵ کدضریب۳ (نرم-شبکه-رایانش-الگوریتم محاسبات) کامپیوتر و رتبه ۳۹ کد ضریب ۲(شبکه-رایانش) آیتی در فاجعه کنکور سال ۹۶

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
ترم آخر کارشناسی نرم افزار پیوسته دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین دارم میخونم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
بعد از کنکور کارشناسی شروع کردم به تحقیق درباره رشته ها و به کامپیوتر و نرم افزار علاقه مند شدم و علی رغم توصیه خانواده که فکر میکردند نرم افزار رشته خوبی نیست، این رشته رو انتخاب کردم و بسیار هم راضیم.

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
با اینکه دانشگاه خیلی خوبی نداشتم تو کارشناسی ولی چون به همه درس ها علاقه داشتم، هم درس ها رو خوب میخوندم و نمرات خوبی هم میگرفتم.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
از اول میدونستم کارشناسی تو نرم افزار به درد من نمیخوره و هدفم ادامه تحصیل بود. از یکسال قبل از کنکور با بچه های کنکوری دانشگاه و بچه های ارشد حرف میزدم و خودمو درگیرش کرده بودم.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
هدفم نرم افزار بود ولی الان که شانس ادامه تحصیل تو گرایش های دیگه (شبکه و رایانش امن) دارم، به بقیه گرایش ها هم فکر میکنم.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید. آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید..
سال اولی بود که کنکور دادم و کارنامه هامو تو بخش های مربوط به کارنامه مانشت گذاشتم.
اینجا هم میتونید ببینید
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
تو دانشگاه ما که اصلا شبیه هم نیستن یعنی اگه بخوای واسه کنکور بخونی به جز یکی دو درس، بقیه درسا رو باید از اول شروع کنی. البته خب حداقل اسم درس رو پاس کردی و همچین هم صفرِ صفر نیستی.

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
از اواسط تابستون ۹۵ شروع کردم به خوندن و یه برنامه بلند مدت و یه برنامه کوتاه مدت برای خودم گذاشتم. رو برنامه ریزی خیلی تاکید دارم چون واقعا مهمه. برنامه بلند مدتم رو هرچند وقت اصلاح میکردم و برنامه کوتاه مدت رو خیلی انعطاف پذیر میذاشتم و خودمو ملزم میکردم هرطور شده کامل انجامش بدم. برنامه بلند مدت تقریبا ۶ ماهه و کوتاه مدت یکی دوماهه بودن. برنامه کوتاه مدتم درواقع زمانی نبود، کتابی بود یعنی زمانی که طول میکشید یه کتابو تموم کنم.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

چون رو برنامه ریزی خیلی تاکید داشتم، مثلا یک روز رو میذاشتم فقط برای برنامه ریزی و چک کردن برنامم با یکی از دوستان که سال قبل رتبه خوبی گرفته بود و مثل بعضی اساتید که از ۲۲ نمره امتحان میگیرن که به بچه ها ارفاق کرده باشن منم کلی به خودم ارفاق میکردم که هیج جوره نتونم از برنامه زمانیم عقب بمونم و بعضی مواقع از قصد از برنامم جلو میوفتادم! (از لحاظ روانی کمک میکنه Big Grin) البته هرجا هم لازم بود اصلاحاتی انجام میدادم. هرکسی بعد یه مدت دستش میاد چجوری برنامه ریزی کنه.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
زیاد به این چیزا توجه نمیکردم چون بالانس داشتن درصدها بیشتر مهمه (البته شایدم اشتباه کنم!) و همه درسا رو میخوندم (به جز زبان که متاسفانه از برنامم حذفش کردم)

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
تو برنامه ریزی نه .ولی اگه بعد خوندن یه درسی، رو تستاش مشکل داشتم، بهش وقت بیشتری میدادم.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
فکر کنم این سوالتونو باید کلا حذف کنید!
یه چیزی که من تو این یه سال یاد گرفتم اینه که از سنجش هیچ چیز بعید نیست و یهو دیدی کل برنامتو خراب کرد. اواخر ۹۵ بود که سنجش اعلام کرد درس هوش مصنوعی و شبکه با اون حجم زیادشون به منابع کنکور اضافه شدن پس این یه نکته. نکته بعد اینکه فکر نکنم کسی بتونه برای یه درس چنتا کتاب بخونه پس باید یه کتاب خوب پیدا کرد و همونو خوب کار کرد. من قبل از شروع به خوندن درباره منابع خوب هر درس تحقیق کردم و یه لیست از کتاب ها درست کردم که همونارو بخونم و توصیه میکنم حتما یه منبع خوب تهیه کنید چون خیلی مهمه که از بین کتاب های عمدتا پر اشکال بازار، یه منبع خوب داشته باشید.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

زبان --> نخوندم ولی کتاب زیر ذره بین خیلی معروفه (سوالای کنکور سالای قبل رو زدم و چنتا نکته تو کتاب گرامر زیر ذره بین بود از دوستم گرفتم خوندم)
آمار --> نخوندم
ریاضی مهندسی --> نخوندم
محاسبات --> فیلم استاد یوسفی رو گرفتم (اگه همراه باهاش کلی تست بزنید، بد نیست)
گسسته --> پوران (کتابش خوبه)
ساختمان داده --> متاسفانه مدرسان داشتم خوب نبود ولی پوران باید خوب باشه
طراحی الگوریتم --> متاسفانه مدرسان داشتم خوب نبود ولی پوران باید خوب باشه. به علاوه اینکه کتاب ۶۰۰ مساله قدسی رو بسیار بسیار توصیه میکنن اگه وقت کردین بخونین
مدار منطقی --> پوران داشتم ولی اواخر فهمیدم کتاب دکتر اجلالی بسیار بهتره
معماری --> پوران داشتم ولی راضی نبودم (شنیدم دکتر اجلالی کتاب معماری در دست چاپ داره که اگه اومد ۲۰۰ درصد بهترینه)
نظریه زبان --> نخوندم ولی کتاب پارسه رو توصیه کرده بودن
شبکه --> نخوندم ولی یکی از دوستان تحقیق کرده بود پوران خرید
سیستم عامل --> پارسه حقیقت خوبه و بسیار حجیم
دیتا بیس --> پارسه داشتم (لازم و کافی)
کامپایلر --> پوران داشتم (خوشم نیومد ولی فکر نکنم کتاب بهتری باشه) جزوه نویسنده خود کتاب پورانو(شاپوری) دانلود کردم، کل کتابشو تو چند صفحه مختصر و مفید خلاصه کرده بود
هوش مصنوعی --> راهیان ارشد داشتم و خوب بود
نکته: اگه مثل من تو خوندن درسا وقت کم میارین، حتما حتما مباحثی که تو کنکور سوال میاد رو بررسی کنید چون بعضی مباحث کتاب ها رو (مثل قسمت اعظمی از کامپایلر) میتونید حذف کنید.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
واسه کنکور که وقت نمیشه از سورس خوند ولی اگه قبلش وقت داشتین طراحی الگوریتم و مدار و معماری و هوش رو بخونید. من که خودم خوندن clrs موقع پاس کردن طراحی الگوریتم خیلی برام مفید بود.

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
بیشتر جزوه میخوندم. اگه استاد خیلی تاپ ندارین از مرجع بخونید که صد در دنیا و هزار در آخرت نصیبتون میشه.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟
زبانم بد نبود و متاسفانه تنبلی کردم نخوندم اصلا. واسه همین تو زبان عمومی تو گل گیر کردم.
برادرانه بگم زبان رو کار کنید که صد در دنیا و ۲۰۰۰ در آخرت نصیبتون میشه! اصلا مگه میشه تو رشته کامپیوتر باشی و زبان رو کنار بذاریTongueCool

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
به جز گسسته بقیشو معمولا نمیخونن بچه ها ولی روند کنکور جوریه که دارن سوالای خیلی راحتی میدن تو ریاضی. پیشنهاد میشه سوالای سال های قبل رو ببینید؛ دستتون میاد کدوم درس ریاضی رو کجاشو بخونید. مثلا آمار که همیشه یه سوال احتمال دبیرستان میدن و تو محاسبات هم چنتا آسون میدن که مثل هلو میشه زد.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
همینطور که خودتون هم درباره برنامه ریزی زیاد سوال میپرسین، خیلی برای موفق شدن مهمه. من هر بار ۳ یا ۴ تا کتاب رو که میخواستم بخونم، میشستم اول یه برنامه میریختم کدوم کتاب ها و تو چه زمانی و چجوری اونا رو موازی بخونم و تموم کنم. اینکه ریز برنامم چی بود شاید به درد کسی نخوره و هر کسی بنا به توان خودش باید برنامه بریزه ولی مطلبی که باید رعایت بشه اینه که هیچ وقت یه درس رو تنها نخونید و حتما تنوع داشته باشین مثلا ۲ تا درسی که سختن رو با ۲تا درسی که دوس دارین باهم بخونید.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
اینم باز بستگی به فرد داره. من خودم تنهایی و در کتابخونه میخوندم. با دوست درس خوندن ریسک اتلاف وقت و تو خونه خوندن ریسک حواس پرتی و تنبلی داره.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟
راهی که خیلی توصیه میشه اینه که ساعات مطالعتونو بنویسید و آخر هفته یه جمع بندی داشته باشید. این طوری هم دستتون میاد چجوری میخونید و چجوری باید بخونید و کمتر وقتتونو تلف میکنید. من خودم اینو دیر فهمیدم و فقط معیارم عقب نموندن از برنامم بود.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
سعی کنید جوری برنامه ریزی کنید که اگه قراره درسی رو حذف کنید، از اول بدونید که قراره نخونیدش. من بعضی مباحث که ازشون تو کنکور سوال نمیومد رو در طول خوندنم حذف کردم و بیشتر سعی میکردم با زیاد کردن ساعت مطالعه، کارایی رو افزایش بدم. از بعد عید که فقط زمانمو گذاشتم برای خوندن و حتی کلاسای بعد عید دانشگاهو اکثرا غیبت کردم.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
من فقط برای کد ضریب۳ که همون نرم افزار هست میخوندم و درسا رو با توجه به نوعشون آخر یا اول میذاشتم. مثلا طراحی الگوریتم و ساختمان داده و گسسته لازمه زودتر خونده بشه و بعد با مرور و تست دائما دوره بشه و درسی مثل دیتابیس رو میشه آخرین درس خوند چون نه زیاد سخته نه حجیمه و یکمم حفظیه.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
طبیعتا اولاش کند بود و هرچی به کنکور نزدیکتر میشد تند تر میشد. خسته هم میشدم ولی یه استراحت یه روزه یا یه مسافرت حلش میکرد. نا امیدی هم به خاطر زیاد بودن تعداد دروس و نخوندن همه درسا معمولا میاد سراغ بچه های کامپیوتر ولی یادتون باشه همه این مشکلو دارن و کسی موفق میشه که این مطلب باعث بیشتر تلاش کردنش بشه نه نا امیدیش .

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
خوشبختانه بین بچه های کامپیوتر کلاس رفتن مثل عمران و اینا زیاد مُد نشده! کلاس خیلی وقت گیره و اگه مشکل جدی ای ندارین لازم نیست کلاس برین. من خودم تابستون به توصیه دوستم برای اینکه تو جَو کنکور و خوندن باشم دوتا کلاس رفتم؛ بد نبود.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
نصیر پارسه شرکت میکردم با اینکه جامعه آماری افتضاحی داشت ولی سوالای خوبی داشت. اواخر هم فهمیدم اصلا نباید به رتبه و جامعه آماری نگاه کرد و اصلا مهم نیست(باعث نا امیدی یا باعث غرور میشه)
شرکت کردن تو آزمون آزمایشی حتما کمک میکنه و اینکه بگید من فلان درسو هنوز نخوندم پس کنکور ندم اشتباهیه که بعضی دوستان میکردن.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول عید هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
اصلا کل خوندن یه طرف جمع بندی یه طرفIdea. اگه جمع بندی نکنید و خلاصه برداری برای دوران جمع بندی نداشته کعنهو اون درس رو اصلا نخوندین! من عید ۹۶ رو گذاشتم برای سوویچ کردن از خوندن به جمع بندی و نکته خیلی مهم که معمولا رعایت نمیکنن اینه که چون همه درسا معمولا تا عید تموم نمیشه، بچه ها طمع میکنن که یه درس دیگه هم بخونن ولی چون دیگه نمیتونن اون درس رو جمع بندی کنن، معمولا شانس زدن یک تست هم از اون درس تو کنکور ندارن. پس حتما تو برنامتون یه زمان جمع بندی بذارین و سوالای ۸ یا ۹ سال اخیر کنکور رو بزنین و از خوندن بیشتر و طمع بپرهیزید! Big Grin

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
متاسفانه کنکورایی که هفته قبل کنکور از خودم میگرفتم، نتیجه خوبی نداشت و خیلی نا امید بودم ولی چون هدفم رو گذاشته بودم واسه رتبه زیر ۲۰ این باعث شد با ۷۰ یا ۸۰ درصد آمادگی نتیجه بدی نگیرم.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
به یه بالانسی از درصد ها رسیده بودم ولی سرجلسه نباید از این فکر ها کرد.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
امسال سوالا در حد گلابی آسون بود و من همش میترسیدم نکنه دارم همه سوالا رو اشتباه میزنم که انقدر راحت جواب میدم.
ولی با خودم کار کرده بودم که چه سوال سخت چه آسون واسه همه همینه و نباید آشفته بشم.

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
واسه هر درس که تایم میگرفتم و تو زمان خودش میزدم و این آخرا هم تو کنکورای آزمایشی، آزمایش کرده بودم که زبان رو بذارم آخر مشترکا بزنم.
که البته سنجش و یه سری آدم بی مسولیت اون گند رو زدن(ببخشید به خاطر لفظ) و کل زمان بندی رو خراب کردن با اشتباهی که تو دفترچه ها کردن Dodgy ولی شما بنا رو بذارید که از این اتفاق ها نمیوفته و تو کنکور های آزمایشی به یه زمانبندی مناسبی با توجه به خودتون و سختی هر درس برسید.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
خوشبختانه از این عادت ها ندارم؛ سوال سخت باشه حل نمیکنم و میرم بعدی.

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
با اون خرابکاری تو دفترچه ها، خب وقت کم آووردم ولی سوالا اونقدر آسون بود که اگه زمان دفترچه دوم رو داشتم وقت اضافه هم میومد.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟
بله چک کردم . تو کارنامه نهایی، زبان و مشترک کمتر و اختصاصی بیشتر اوردم البته تفاوت فاحشی نداشتن.

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

پایه تحصیلی --> 30 درصد
دانشگاه کارشناسی --> اگر تاثیری داشت قطعا تاثیر منفی بود
برنامه ریزی --> 100
کلاس کنکور --> برای من تقریبا بی تاثیر
کنکور آزمایشی --> 30 درصد
شرایط سر جلسه --> 20 درصد (سعی کنید سخت نگیرید و تحت تاثیر شرایط قرار نگیرید)
شرایط مطالعه --> 60 درصد
زندگی مخصوصا خانواده --> 100 درصد کمک کردن
(انتظار ندارین جمعش ۱۰۰ بشه که؟!)

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
هدف زیاده Cool هرکسی اهداف خوشو داره.

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
خانواده که همیشه برام دعا میکردن ولی جدا از دعای خانواده، توکل داشتن خیلی به آدم کمک میکنه (ازبین برنده استرس و نا امیدی تضمینی Angel)

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
من همیشه از دوستانم برای برنامه ریزی کمک میگرفتم و خانواده هم که همیشه سعی میکردن بهترین شرایط رو برام فراهم کنن؛ از همشون ممنونم

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
همونطور که تو سوال منابع گفتم، معماری و منطقی رو بهتر بود از یه کتاب دیگه یا یه جور دیگه میخوندم. زبان رو اشتباه کردم نخوندم. نظریه هم سوالای آسونی داره که میتونستم با توجه به حجم کمش بخونم (البته اگر هم میخوندم شاید وقت نمیکردم اصلا ازش تست بزنم)

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید) احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟
بعد از تحقیق زیاد فهمیدم که رایانش امن چیزی هست که من میخوام و اگر هم نشد، ایشاللا نرم دانشگاه تهران.
انتخاب رشته و گرایش کاملا به علاقه فرد برمیگرده و رتبه بندی دانشگاه ها هم تقریبا معلومه. فقط بچه هایی که قصد اپلای دارن باید بر اساس اسم دانشگاه انتخاب کنن(شریف و ...)

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
من یک سال قبل به دوستم که رتبه ۲۰ شده بود به شوخی گفتم رمز موفقیتت چی بود؟ اونم گوشی نوکیاشو (از این گوشکوب قدیمیا) از جیبش دراوورد گفت اینه. منم به تبع دوستم اینستاگرامم رو دی اکتیو کردم و از کانال ها و گروه های تلگرام خارج شدم؛ الان هم زنده ام و هیچ اتفای برام نیوفتاده Tongue کلا اینکه هوای وقتتونو داشته باشید.
اگر هم تحت تاثیر حرفای آموزشگاه ها و غیره قرار نگیرید عالیهWink

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

سوال که نه ولی یه چیزی که خیلی مهمه اینه که هدف داشته باشین و برای هدفتون بخونید؛ اینجوری میتونید سختی ها رو تحمل کنید و به چیزی که میخواین برسید. اگه هدفی ندارید وارد بازار کار بشید!

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
خیلی عالیه. این سایت تونسته یه مرجع خیلی خوب برای بچه های کامپیوتر باشه. من خودم خیلی ازش استفاده کردم مخصوصا چنتا مطلب درباره برنامه ریزی و چنتا مطلب درباره جمع بندی بود که خوندم و واقعا کمک کرد (تو انجمن سرچ کنید میاد؛ پیشنهاد میکنم بخونید). انتظار دارم فعالیت سایت بیشتر بشه و بچه ها هم بیشتر مطالب مفید بذارن که بچه ها بتونن جواب همه سوالاشونو همینجا بگیرن و نیازمند پول دادن به موسسه ها نشن.

مطلبی که نوشته بودم یادم نره بگم: شرایط کنکور ۹۶ خیلی فرق دارشت با سالای قبل و خیلی خراب بود(بعضی هاشو بالاتر گفتم بعضیاشم که نگفتم، احتمالا خبرش بهتون رسیده) و تجربه من برای شما اینه که انتظار هر اتفاقی رو تو روند کنکور داشته باشید و خودتونو آماده کنید و به هیچ چیز سنجش اعتماد نکنید! ضمنا اگه میخواید حدود درصد های رتبه ها رو دربیارید، بهتره کارنامه های سال های قبل از ۹۶ رو نگاه کنید.
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ghasedaki , tara222 , MajidNasiri , lmc.ahmad , Perfect_Dream_Man , melodi726 , عزیز دادخواه , Rasool Isaacnia , fa_re_1994 , sepand10
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۶, ۰۵:۴۳ ب.ظ
RE: مصاحبه با ۵۵ نرم افزار و ۳۹ شبکه-رایانش امن(IT)
خیلی ممنون از مصاحبتون
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۸۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close