زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارتباط بین قبولی در کنکور با خدا و ائمه اطهار ؟

ارسال: #۱۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۲۸ ب.ظ
ارتباط بین قبولی در کنکور سراسری ۹۱ با ائمه اطهار ؟
نمیخوام وارد بحث جبر و اختیار بشم. ولی یه سوال میکنم اگه شما زیارت و دعا و نماز اول وقت و ... همه را انجام دادید یعنی پذیرفتید که خالقی با قدرت مطلق هست که از همه چیز خبر داره و شما باو توکل و به بندگان برگزیده اش توسل میکنید.
حالا اگه او صلاح شما را در این ببینه که با وجود همه تلاشهاتون در راه کنکور و درخواست از او ،قبول نشید دیگه نباید اعتراضی داشته باشید. پس اینجا ارتباط غیر مستقیم میشه. یعنی اصلا" معکوس میشه. شما چیزی را میخواهید و از او کمک میخواهید و محقق نمیشه. امکان انجامش هم هست مثلا" روز امتحان حالتون خوب نیست.
یا حالتون خوبه ولی تو مد امتحان نیستید یا اصلا" حول میشید و خوب جواب نمیدید. حالا تکلیف چیه؟
ممکنه عبادت و توسل نکنید و این حالات هم براتون پیش بیاد. و بر عکس .یعنی ۴ حالت داره دیگه.

توسل و عبادت بمعنای درخواست انجام امور از خداوند و ائمه بخواست و نظر ما نیست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , kmc_337
ارسال: #۱۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۲۸ ب.ظ
نماز شب و خلوت با خدا به آدم آرامش میده .
الا به ذکر الله تطمـئن القلوب : همانا با یاد خدا قلب ها ارام می گیرد .

هر کاری رو با آرامش خاطر انجام میدی، قطعا ارشد رو هم با آرامش بیشتر و اعتماد به نفس بالاتر شرکت می کنی اما این به معنی قبولی در ارشد نیست .

این موارد جز مسائل شرعی محسوب میشه و ارتباط مستقیم با قبولی در ارشد نداره
به خدا توکل کن و با قدرت به کارت ادامه بده تا خدا چی بخواد .

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , kmc_337 , alireza_it
ارسال: #۱۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۴۴ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
RE: ارتباط بین قبولی در کنکور سراسری ۹۱ با ائمه اطهار ؟
اگر واقعا برای رضای الهی میخوای درستو ادامه بدی، که این خودش عین آرامشه. و هر نتیجه ای بعد از تلاشت بگیری، بهش راضی هستی و تسلیم تحت هر شرایطی .
مواردی که نام بردین یه وسیله هستن برای نزدیکی بنده به معبودش و اینکه واسه رسیدن به هر خواسته ای، نه تنها درس ، چقدر میتونه کمک کننده باشه.

یه پیشنهاد شخصی
نیت کن که از زمانی که استارت کنکورو زدی هرشب تا جایی که برات امکان داره ۵ دقیقه قبل از اذان صبح بیدار شی و ۲ رکعت به نیت نافله شب بخونی و بعد نماز صبح و بعدش شروع کن به خوندن، و تا روز کنکور این روندو ادامه بده
قول بهت میدم تاثیراتش اینقدر برات از بعد روحی و درونی و همچنین انرژی مضاعفتری که بهت میده، زیاده که دیگه خود به خود گفتن بعضی حرفا و چیزایی که تو این تاپیک پرسیده شده رفع شده.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kmc_337
ارسال: #۱۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط aatwo.)
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ب.ظ)kmc_337 نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان عزیز

من دارم برای کنکور ۹۱ وقت میزارم و استارت مطالعات خودمو زدم. و با برنامه دارم پیش میرم.
خیلی ها اطرافم به من میگند برای قبولی توکل به خدا یادت نره ،یا دعا و زیارت یادت نره.
میخواستم ببینم موارد پایین و مواردی مانند این منو چطور به قبولی در کنکور کمک میکنند ؟

۱) نماز اول وقت.
۲) نماز شب.
۳) رفتن به زیارت حرم امام رضا و خواندن زیارت نامه.
۴) خواندن دعا و طلب کمک از ائمه اطهار.
۵) قرائت کامل و زیبای قرآن و حتی ختم قرآن.
این چه سوالیه Huh
اگه این موارد بهت آرامش روحی میدن بتونی بهتر ادامه بدی در قبولیت هم موثر هستند در غیر اینصورت بهت کمکی نمی کنند
یاده خدا باعث آرامش و قوت قلب برای بعضی ها میشه و موفقیت براشون بهمراه داره چون بهتر کاری رو انجام میدن
خدا میتونه هر کاری رو انجام بده اما تو کارهات دخالت نمیکنه و فقط در کنارته که بتونی با تکیه بهش درست تر تصمیم بگیری
خدا بهت زندگی و آزادی تو دنیا داده که می تونی درست عمل کنی و نتیجه بگیری
البته شاید من هم اشتباه کنم

drink 8 glasses of water a day

سپاس‌گزاری شده توسط: kmc_337
ارسال: #۲۰
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۲۴ ب.ظ
با تشکر فراوان از دوستان

هرگز نیت من زیر سوال بردن چیزی نیست هرگز. این سوء تفاهم کاش برا دوستان پیش نیاد.

اعتقاد من : عبادت و توکل را برای آرامش و اطمینان قلب میدونم و برای تمرکز فکر برای میل به رسیدن هدف
ولی رسیدن به هدف مقوله ای جداس

در ضمن fardad جان مدیر کل عزیز ، من برای در میان گذاشتن نظراتمون این موضوع باز کردم نه برای حل مشکلاتم. از گفتن نظرتم ممنونم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال: #۲۱
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ ب.ظ
الان یاد این آیه افتادم "و لیس للانسان الا ما سعی"(نجم۳۹) برای انسان جز نتیجه تلاش و کوششهایش چیزی نیست
ما نمیتونیم نتیجه بگیریم که هرکسی به ائمه توسل نکرد در بدست آوردن حوائج دنیایی موفق نمیشه.مثالش همین خارجی ها!!!Smile هستند.
کلا اینها (پذیرفته شدن دعاهای آدم و خوشبختی و...) جزء حکمتهای الهی هستند و ما نمیتونیم به علت اون پی ببریم مگر به خواست خدا.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , kmc_337
ارسال: #۲۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۵۳ ب.ظ
آقا! شما درس هاتو درست بخون ایشالا نتیجه میگیری.
خدا میگه: از تو حرکت از من برکت
ایمان خوبه ولی دیگه وقتی زیادی قاطی کنی مسائل و با هم دیگه ,یهو میبینی خدا شده یه غول بی شاخ و دم که وایساده و نمیذاره به اهدافت برسی. شما بنا رو بذار بر اینکه خدا میخواد قبولشی بعد بشین درس بخون.
اگه نشدی هم بگو فدا سرم ,حتما اینجوری بهتره.
به هر چی اعتقاد داری همون کارو کن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , kmc_337

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۱۶۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۵۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۶,۲۳۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۹۷۷ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۸۰۲ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۵۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۲۵ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۸۸۰ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close