زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دو سوال از فصل دوم کتاب کوروس - راس

ارسال:

shamim1395 پرسیده:

دو سوال از فصل دوم کتاب کوروس - راس

سوال اول : یکی از جالب ترین ویژگی های p2p خود مقیاس پذیری آنهاست این یعنی چه؟

سوال دوم: سوکت واسط بین لایه ی کاربرد و لایه ی انتقال در داخل میزبان است. سوکت در واقع یک واسط برنامه نویسی است که برنامه های شبکه با آن نوشته می شود این یعنی اینکه ما با سوکت برنامه ی شبکه می نوییسم واسط برنامه نویسی است یعنی چه

سوال خودم من برای اولین بار هست که دارم درس شبکه می خونم و از کتاب کوروس- راس شروع کرده ام نمی دونم بتونم کتاب دکتر حقیقت هم بخونم یا نه آیا با خوندن این کتاب همزمان می تونم سوال کنکور هم جواب بدم که با ریتم سوال های کنکور اشنا بشم اضافه کنم که سوال های اخر فصل کتاب کوروس راس هم می خونم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

RE: دو سوال از فصل دوم کتاب کوروس - راس

سلام

خود مقیاس پذیری :اولا در P2P سرور مرکزی نداریم.
مثال در مورد خود مقیاس پذیری :
شما یه فایل رو به یه کاربری میدید.این کاربر بنا به درخواستش از سایر کاربر ها یه باری بر روی این سیستم هست که با این رویکرد به یکدیگر متصل شده اند چون این درخواست به همه ی کاربران بنا بر توپولوژی شبکه داده میشود.
فرض کنید ۶ کاربر به صورت حلقوی یا ستاره یا هر توپولوژی دیگر به یک دیگر متصل هستند :
کاربر یک از کل مجموعه یعنی ۵ تای دیگر درخواست میکند که فایلی را به او بدهند.

این فایل در کاربر شماره ۳ موجود است و ارسال میشود. اکنون دو کاربر یعنی کاربر ۱ و کاربر ۳ هر دو صاحب این فایل هستن. و اگر کاربر دیگری درخواست این فایل را بدهد به دو کاربر دیگر دسترسی دارد و در زمان کمتری میتوان به درخواستش پاسخ داد.(ظرفیت کل سرویس در مجموع برای پاسخ گویی به درخواست ها افزایش یافته)
-----
در مورد سوکت هم حالت خیلی ساده ش میشه این : (با حذف کامل جزئیات توضیح)

سوکت یه درگاهی هست که میتونیم برنامه نویسی روش انجام بدیم.یه طرفش دست لایه انتقال که پروتکل رو انتخاب میکنه مثلا(TCP\UDP). یه طرفش دست لایه کاربرد هست که مثلا یه سری قواعد رو برنامه نویسی کنه(مثل اینکه مثلا با چه رویکردی من بیام یه فرایندی که از سرویس دهنده رسیده رو به فرآیند دیگه ای بدم چه تغییراتی روش بدم و غیره . . .) مثلا یه مثالی اینه که از IPV6 من یه چیزی بفرستم به یه کسی ، رفتار سوکت باهاش چجوره؟! اینا رو برید آخر فصل برنامه نویسی سوکت هاست. اما تاکید میکنم که روشون وقت نذارید. رد کنید سریع. فقط کلیتش دستتون بیاد بسه
------
این قسمتا رو رد کنید سریع، برید تا آخر فصل دستتون میاد
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۰۸ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۹۷ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۲۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۸۲۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۸۴ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۴۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۵۸۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۱۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۳۶ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۰۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close