زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی ارشد سال ۹۱(جستجوی نـــا آگاهانه فاکتور انشعاب)

ارسال:

تولد آفتاب پرسیده:

هوش مصنوعی ارشد سال ۹۱(جستجوی نـــا آگاهانه فاکتور انشعاب)

سلام
ممنون میشم در مورد این تست راهنمایی کنید:
هوش مصنوعی سال ۹۱- تست شماره ۱۲۱
چرا گزینه ۴ جواب هست؟ من حساب کردم فاکتور انشعاب نمی تونه بزرکتر مساوی ۳ بشه...
Saman، در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۱۰:۱۲ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام.با اجازه من سر تیتر سوال را برای جستجو های بعدی کامل نوشتم
قرار بر این است که برای تسهیل جستجو تمام سر تیتر ها با فصل مورد نظر درج شود

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

Saman پاسخ داده:

RE: تست هوش مصنوعی ارشد سال ۹۱

سلام
در بهترین حالت این است که جواب چپ ترین گره در عمق چهار باشد
در بدترین حالت راست ترین گره در عمق چهار باشد

تعداد گره هایی که بسط میدهیم برابر است با ۳۲ و با توجه به شرایط پیش گفته این حالت باید بین دو شکل زیر باشد.

[tex]b^0+b^1+b^2+1<32<b^0+b^1+b^2+b^3[/tex]

حال با توجه به شرایط بالا داریم :
[tex]b=2\: \longrightarrow\: 1+2+4+1<32<1+2+4+8=15[/tex] همان طور که مشخص است سمت راست تساوی برقرار نیست

حالت بعدی :
[tex]b=3\: \longrightarrow\: 1+3+9=13<32<1+3+9+27=40[/tex]
و برای حالت آخر نیز به همین ترتیب.
======
شما دنبال فاکتور انشعاب b هستید نه تعداد گره های گسترش یافته!!!
در بهترین حالت میتوان مطمئن بود که اولین گره ی تولید شده در عمق ۴ بهترین حالت را ایجاد میکند.(که این بهترین حالت ما به واسطه بسط گره های عمق ۳ تولید می شود)
در بدترین حالت شما بنا بر فاکتور انشعابی(b) که نمیدونید چیه تمام گره های عمق ۳ رو تولید میکنید و مطمئنید فاکتور انشعاب هر چی که باشد هدف در آخرین گره ی تولید شده ی آن است.

مثال : به محض بسط اولین گره در عمق ۳، دو فرزند آن در حافظه قرار میگیرد(داخل صف میروند){دقت کنید که طبق سوال نیز اینجا هدف بودن یا نبودن آن دو گره که داخل حافظه رفته اند بررسی میشود}) آزمون هدف در لحظه ی تولید است

چیزی که شما میگید گره هایی هست که بسط داده می شوند به نظرم
Saman، در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۳۴ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

پاسخ های مباحثه نیز به پاسخ اصلی ضمیمه شده اند برای ساده شدن رجوع سایر کاربران

ارسال:

تولد آفتاب پاسخ داده:

(۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ب.ظ)now نوشته شده توسط:  سلام
در بهترین حالت این است که جواب چپ ترین گره در عمق چهار باشد
در بدترین حالت راست ترین گره در عمق چهار باشد

تعداد گره هایی که بسط میدهیم برابر است با ۳۲ و با توجه به شرایط پیش گفته این حالت باید بین دو شکل زیر باشد.

[tex]b^0+b^1+b^2+1<32<b^0+b^1+b^2+b^3[/tex]

حال با توجه به شرایط بالا داریم :
[tex]b=2\: \longrightarrow\: 1+2+4+1<32<1+2+4+8=15[/tex] همان طور که مشخص است سمت راست تساوی برقرار نیست

حالت بعدی :
[tex]b=3\: \longrightarrow\: 1+3+9=13<32<1+3+9+27=40[/tex]
و برای حالت آخر نیز به همین ترتیب.

سلام
ممنون از پاسختون.
جوابی که دادین درسته فقط یه اشتباه کوچولو توی حد بالایی که در نظر گرفتین وجود داره Cool :
همون طور که گفتین، دربدترین حالت، هدف در راست ترین گره در عمق ۴ قرار می گیرد. بنابراین نود های سمت چپ نود هدف در عمق ۴، چون هدف نبوده اند بر اساس الگوریتم BFS ، گسترش یافته اند. پس حداکثر نودهای گسترش یافته در بد ترین حالت برابر است با:
[tex]b^0+b^1+b^2+b^3+b^4-1[/tex]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

delete4all پاسخ داده:

سلام
خیلی عالی بود دوست عزیز ممنونم بابت راهنماییتون

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

شما دنبال فاکتور انشعاب b هستید نه تعداد گره های گسترش یافته!!!
در بهترین حالت میتوان مطمئن بود که اولین گره ی تولید شده در عمق ۴ بهترین حالت را ایجاد میکند.(که این بهترین حالت ما به واسطه بسط گره های عمق ۳ تولید می شود)
در بدترین حالت شما بنا بر فاکتور انشعابی(b) که نمیدونید چیه تمام گره های عمق ۳ رو تولید میکنید و مطمئنید فاکتور انشعاب هر چی که باشد هدف در آخرین گره ی تولید شده ی آن است.

مثال : به محض بسط اولین گره در عمق ۳، دو فرزند آن در حافظه قرار میگیرد(داخل صف میروند){دقت کنید که طبق سوال نیز اینجا هدف بودن یا نبودن آن دو گره که داخل حافظه رفته اند بررسی میشود}) آزمون هدف در لحظه ی تولید است

چیزی که شما میگید گره هایی هست که بسط داده می شوند به نظرم

ارسال:

تولد آفتاب پاسخ داده:

(۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ب.ظ)now نوشته شده توسط:  شما دنبال فاکتور انشعاب b هستید نه تعداد گره های گسترش یافته!!!

چشم بسته غیب گفتین Wink . کاملا واضحه که هدف سوال فاکتور انشعاب b هست، نه تعداد گره های گسترش یافته!
من منظور سوال رو کاملا متوجه شدم.باید به گونه ای b رو بدست بیاریم که درخت مورد نظر با یک هدف در عمق ۴، دارای ۳۲ نود گسترش یافته باشد.
برای پیدا کردن b باید تعداد نود های گسترش یافته رو که یک چند جمله ای برحسب b هست، برابر با عدد ۳۲ قرار بدیم. از اونجایی که ما نمی دونیم هدف چندمین گره در عمق ۴ ام هست، پس وابسته به اینکه هدف چندمین گره در عمق ۴ ام هست، حالات زیادی برای تعداد نود های گسترش یافته داریم .

(۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ب.ظ)now نوشته شده توسط:  مثال : به محض بسط اولین گره در عمق ۳، دو فرزند آن در حافظه قرار میگیرد(داخل صف میروند){دقت کنید که طبق سوال نیز اینجا هدف بودن یا نبودن آن دو گره که داخل حافظه رفته اند بررسی میشود}) آزمون هدف در لحظه ی تولید است

آهااااااان. الان متوجه شدم. من برداشتم از "آزمون هدف در لحظه ی تولید است" غلط بوده. فک می کردم دو عمل چک کردن هدف و گسترش نود همزمان انجام میشه واسه همین حد بالا رو اشتباه بدست می آوردم.
باز هم ممنون از راهنماییتون

ارسال:

Saman پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۰۱ ق.ظ)تولد آفتاب نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ب.ظ)now نوشته شده توسط:  شما دنبال فاکتور انشعاب b هستید نه تعداد گره های گسترش یافته!!!

چشم بسته غیب گفتین Wink . کاملا واضحه که هدف سوال فاکتور انشعاب b هست، نه تعداد گره های گسترش یافته!
من منظور سوال رو کاملا متوجه شدم.باید به گونه ای b رو بدست بیاریم که درخت مورد نظر با یک هدف در عمق ۴، دارای ۳۲ نود گسترش یافته باشد.
برای پیدا کردن b باید تعداد نود های گسترش یافته رو که یک چند جمله ای برحسب b هست، برابر با عدد ۳۲ قرار بدیم. از اونجایی که ما نمی دونیم هدف چندمین گره در عمق ۴ ام هست، پس وابسته به اینکه هدف چندمین گره در عمق ۴ ام هست، حالات زیادی برای تعداد نود های گسترش یافته داریم .

(۲۷ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ب.ظ)now نوشته شده توسط:  مثال : به محض بسط اولین گره در عمق ۳، دو فرزند آن در حافظه قرار میگیرد(داخل صف میروند){دقت کنید که طبق سوال نیز اینجا هدف بودن یا نبودن آن دو گره که داخل حافظه رفته اند بررسی میشود}) آزمون هدف در لحظه ی تولید است

آهااااااان. الان متوجه شدم. من برداشتم از "آزمون هدف در لحظه ی تولید است" غلط بوده. فک می کردم دو عمل چک کردن هدف و گسترش نود همزمان انجام میشه واسه همین حد بالا رو اشتباه بدست می آوردم.
انشالله که همینطوره.
خواهش میکنم. برقرار باشید.
اگر پیش فرضی برای تغییر سوال در نظر گرفتید پیشنهادم اینه که همواره سعی بر تغییر در نحوه و استراتژی های جستجو مد نظرتون باشه. مثلا استراتژی رو IDS کنن چه اتفاقی میفته و غیره . . .

ارسال:

تولد آفتاب پاسخ داده:

(۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۲۱ ق.ظ)now نوشته شده توسط:  
(28 آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۰۱ ق.ظ)تولد آفتاب نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ب.ظ)now نوشته شده توسط:  شما دنبال فاکتور انشعاب b هستید نه تعداد گره های گسترش یافته!!!

انشالله که همینطوره.
خواهش میکنم. برقرار باشید.
اگر پیش فرضی برای تغییر سوال در نظر گرفتید پیشنهادم اینه که همواره سعی بر تغییر در نحوه و استراتژی های جستجو مد نظرتون باشه. مثلا استراتژی رو IDS کنن چه اتفاقی میفته و غیره . . .

مرسی از پیشنهاد آسمانیتون Smile))

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۹۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۹ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۰۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۶۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Rainbow ارشد هوش بهشتی یا نرم علم وصنعت aria_irani ۰ ۲,۳۵۷ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: aria_irani
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۸۴۷ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close