زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ترخیص از خدمت برای ادامه‌ی دانشگاه (نیازمند کمک)

ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۸ ب.ظ
Question ترخیص از خدمت برای ادامه‌ی دانشگاه (نیازمند کمک)
سلام. دوستان من یکسری سوالاتی را مطرح می‌کنم و درخواستم این است که بنده را دقیق راهنماییم کنید. سپاس.

من از دانشگاه انصراف داده‌ام و سنوات تحصیلی من هم پُر شده است. بنده از نظام وظیفه این سوالات را پرسیده‌ام و مطمئن هستم که اگر دفترچه‌ی خدمتم را ارسال کنم و سرباز شوم، و در حین سربازی در دانشگاه قبول شوم، بنده را از خدمت ترخیص می‌کنند تا دانشگاه را ادامه دهم. اما سوالات من به این صورت است که:

۱) بنده قصد دارم در دانشگاه آزاد، بدون کنکور ثبت نام کنم. آیا اگر بدون کنکور هم ثبت نام کنیم، باز هم از خدمت ترخیص می‌شویم یا خیر؟
۲) بنده قصد دارم دفترچه‌ی خدمتم را به گونه‌ای ارسال کنم، که تاریخ اعزام من هماهنگ با شروع دانشگاه در نیم سال دوم سال ۹۵ باشد. در این زمینه هم دو سوال دارم:
۱) اینکه از تاریخ اعزام دفترچه با مدرک دیپلم، چقدر طول می‌کشد تا به خدمت اعزام شوم؟
۲) آیا با قبولی در دانشگاه (ثبت نام بدون کنکور)، دو ماه (یا سه ماه) آموزشی را باید بروم و یا نه، کلا ترخیص می‌شوم؟

بی‌نهایت سپاس گذارم اگر در این چند زمینه من و راهنمایی کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ب.ظ
RE: ترخیص از خدمت برای ادامه‌ی دانشگاه (نیازمند کمک)
(۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ)sina.iRoid نوشته شده توسط:  سلام. دوستان من یکسری سوالاتی را مطرح می‌کنم و درخواستم این است که بنده را دقیق راهنماییم کنید. سپاس.

من از دانشگاه انصراف داده‌ام و سنوات تحصیلی من هم پُر شده است. بنده از نظام وظیفه این سوالات را پرسیده‌ام و مطمئن هستم که اگر دفترچه‌ی خدمتم را ارسال کنم و سرباز شوم، و در حین سربازی در دانشگاه قبول شوم، بنده را از خدمت ترخیص می‌کنند تا دانشگاه را ادامه دهم. اما سوالات من به این صورت است که:

۱) بنده قصد دارم در دانشگاه آزاد، بدون کنکور ثبت نام کنم. آیا اگر بدون کنکور هم ثبت نام کنیم، باز هم از خدمت ترخیص می‌شویم یا خیر؟
۲) بنده قصد دارم دفترچه‌ی خدمتم را به گونه‌ای ارسال کنم، که تاریخ اعزام من هماهنگ با شروع دانشگاه در نیم سال دوم سال ۹۵ باشد. در این زمینه هم دو سوال دارم:
۱) اینکه از تاریخ اعزام دفترچه با مدرک دیپلم، چقدر طول می‌کشد تا به خدمت اعزام شوم؟
۲) آیا با قبولی در دانشگاه (ثبت نام بدون کنکور)، دو ماه (یا سه ماه) آموزشی را باید بروم و یا نه، کلا ترخیص می‌شوم؟

سلام
اول اینکه هر دانشگاهی قبول بشی مهم نیست سراسری باشه یا ازاد یا بدون کنکور وقتی که ثبت نام کردی تو دانشگاه فورا نامه میده دانشگاه که ببری نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی اگه ترم بهمن باشی نامه رو همون بهمن با شروع کلاسا میتونی بگیری ولی اگه مهر باشی همون مهر موقع ثبت نام دانشگاه میتونی نامه رو بگیری
و فرقی هم نمیکنه آموزشی باشی یا سر یگان خدمت هر موقع باشه میبری نظام وظیفه و ترخیص میشی و میری دانشگاه

حالا اینکه تاریخ اعزامت کی بشه اون دیگه بستگی به نیاز سرباز داره اگه شلوغ باشه ممکنه ۴ ماه ۶ ماه بشه اگه نه سرباز نیاز باشه ممکنه ۱ ماه یا ۲ ماه بشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina.iRoid
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۶ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰ ب.ظ)delete4all نوشته شده توسط:  
(15 مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ)sina.iRoid نوشته شده توسط:  سلام. دوستان من یکسری سوالاتی را مطرح می‌کنم و درخواستم این است که بنده را دقیق راهنماییم کنید. سپاس.

سلام
اول اینکه هر دانشگاهی قبول بشی مهم نیست سراسری باشه یا ازاد یا بدون کنکور وقتی که ثبت نام کردی تو دانشگاه فورا نامه میده دانشگاه که ببری نظام وظیفه برای معافیت تحصیلی اگه ترم بهمن باشی نامه رو همون بهمن با شروع کلاسا میتونی بگیری ولی اگه مهر باشی همون مهر موقع ثبت نام دانشگاه میتونی نامه رو بگیری
و فرقی هم نمیکنه آموزشی باشی یا سر یگان خدمت هر موقع باشه میبری نظام وظیفه و ترخیص میشی و میری دانشگاه

حالا اینکه تاریخ اعزامت کی بشه اون دیگه بستگی به نیاز سرباز داره اگه شلوغ باشه ممکنه ۴ ماه ۶ ماه بشه اگه نه سرباز نیاز باشه ممکنه ۱ ماه یا ۲ ماه بشه

ابتدا سپاس گذارم از شما برای راهنمایی‌های خوبتون.
یک سوال دیگه که برای من پیش اومد این است که فرض کنید من به گونه‌ای زمان‌بندی کرده‌ام که همزمان با شروع دانشگاه، به خدمت سربازی هم اعزام بشم. اما این زمان‌بندی من غلط از آب در بیاد و قرار بر این باشه که من دیرتر اعزام بشم. در این صورت باید صبر کنم تا زمان اعزام و بعد مراجعه کنم برای ترخیص، یا نه همینکه در دانشگاه قبول بشم، ترخیص می‌شم.
ممنون از راهنمایی‌های خوبتون.
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط newwink.)
سلام
اگه تاریخ اعزامت بعد از ورود به دانشگاه باشه که تکلیف مشخصه میشه مث قبل، معافیت تحصیلی میگیری و اصلا تداخلی با خدمت نداری که بخوای ترخیص از رده خدمتت بگیری.
در کل روی زمانبندی خودت اصلا حساب نکن، من ۱۹ بهمن دفترچه فرستادم اول شهریور سال بعد اعزام شدم با لیسانس. شیش هفت ماه علاف بودم با اینکه اول بهم گفتن اول برج دو اعزامی بعد دوباره گفتن سرباز پر شده و اول برج چهارم اعزامی بعد اینها دو ماه دیگه هم برام تمدید کردن خودشون و من بالاخره برج شش تونستم برم خدمت و دو ماه آموزشی بود. بین آموزشی بودن کسانی که دانشگاه قبول شدن و ایست خدمت خوردن و رفتن دانشگاه و اینکه اگه کاردانی بخوای بخونی نمیدونم ایست خدمت بزنن یا نه.
سعی کن بری و خدمت رو تموم کنی، خیالت راحتتر میشه و اینکه در دوران تحصیل دنبال کار میگردی ولی اگه بعد تحصیل بخوای بری خدمت هنگام تحصیل خیلی کم به فکر کار کردنی البته این نظر منه و ممکنه به شرایط شما نخوره.
سوالی باشه در خدمتم.

خود را بشکن تا شکنی قلب جهان را
این فتح میسر به شکست دگری نیست...
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۲ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ب.ظ)newwink نوشته شده توسط:  سلام
اگه تاریخ اعزامت بعد از ورود به دانشگاه باشه که تکلیف مشخصه میشه مث قبل، معافیت تحصیلی میگیری و اصلا تداخلی با خدمت نداری که بخوای ترخیص از رده خدمتت بگیری.
در کل روی زمانبندی خودت اصلا حساب نکن، من ۱۹ بهمن دفترچه فرستادم اول شهریور سال بعد اعزام شدم با لیسانس. شیش هفت ماه علاف بودم با اینکه اول بهم گفتن اول برج دو اعزامی بعد دوباره گفتن سرباز پر شده و اول برج چهارم اعزامی بعد اینها دو ماه دیگه هم برام تمدید کردن خودشون و من بالاخره برج شش تونستم برم خدمت و دو ماه آموزشی بود. بین آموزشی بودن کسانی که دانشگاه قبول شدن و ایست خدمت خوردن و رفتن دانشگاه و اینکه اگه کاردانی بخوای بخونی نمیدونم ایست خدمت بزنن یا نه.
سعی کن بری و خدمت رو تموم کنی، خیالت راحتتر میشه و اینکه در دوران تحصیل دنبال کار میگردی ولی اگه بعد تحصیل بخوای بری خدمت هنگام تحصیل خیلی کم به فکر کار کردنی البته این نظر منه و ممکنه به شرایط شما نخوره.
سوالی باشه در خدمتم.

باز هم سپاس گذاری می‌کنم از شما برای راهنمایی‌های دقیقتون. به علت اینکه بنده در حال حاضر دیپلم هستم و طبق جستجو‌هایی که کرده‌ام، دیپلمه‌ها سریع به خدمت اعزام میشن (چون تعدادشون کمه). برای همین من میگم طوری ارسال کنم که صد در صد بعد از دانشگاه بشه که در غیر این صورت باید چند ماهی و خدمت برم.
راهنمایی‌های شما بسیار خوب بود و از این بابت بسیار از شما سپاس گذارم و همچنین دعا کنید که هرچه سریع‌تر و راحت‌تر مشکلاتم حل بشه Smile
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ب.ظ
خواهش میکنم
سعی کن بری دوره های تکمیلی بسیج رو بگذرونی که راحتتره و آموزشی هم نری.
ولی آموزشی هم عالم دیگه ای داره...

خود را بشکن تا شکنی قلب جهان را
این فتح میسر به شکست دگری نیست...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۶۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۴۵ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  خدمت یا ارشد؟؟؟؟ feri1221 ۲ ۲,۲۴۹ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
Sad راهنمایی برای نوشتن پایان نامه کمک!!!!!!! Sarabeh ۱ ۲,۴۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۹ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  کمک برای حل تمرین امنیت شبکه پیشرفته behnazk ۰ ۱,۹۱۲ ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: behnazk
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۵,۸۳۹ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۴۶۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close