زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عدم استفاده از سهمیه دانشجوی رتبه اول کارشناسی

ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۳۸ ب.ظ
سلام.
من با رتبه ۳۰۴ در رشته کامپیوتر-نرم افزار روزانه اصفهان قبول شدم و الان خوابگاه هستم. بعدا مطلع شدم که چون در دوره کارشناسی بالاترین معدل رو داشتم می تونستم از سهمیه استفاده کنم و احتمالا یکی از دانشگاه های تهران قبول میشدم. الان دیگه میشه کاری کرد؟ راهی هست؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۱۹ ب.ظ
با عرض تاسف، برای امسال که کاری نمیشه انجام داد. زمانش گذشته. یعنی شما تا اواخر تیر ماه فرصت داشتید که فرم رتبه اولی رو ببرید دانشگاه براتون پر کنن و مهر و امضا بزنن و دانشگاهتون هم موظف بود حداکثر تا تاریخ ۱۷ مرداد مشخصات شما رو در پرتال سازمان سنجش ثبت کنه. دانشگاه ها هیچ اطلاع رسانی در این مورد انجام نمیدن و خود دانشجو هستش که باید پیگیر این موضوع باشه.
چون روزانه پذیرفته شدید، در صورت انصراف هم کنکور سال دیگه رو از دست خواهید داد. اگر روزانه نبودید، می تونستید در کنکور ارشد سال بعد از سهمیه رتبه اولی استفاده کنید.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhrj94 , Sector
ارسال:
۲۸ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۴ ب.ظ
RE: عدم استفاده از سهمیه دانشجوی رتبه اول کارشناسی
(۲۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۳۸ ب.ظ)mhrj94 نوشته شده توسط:  سلام.
من با رتبه ۳۰۴ در رشته کامپیوتر-نرم افزار روزانه اصفهان قبول شدم و الان خوابگاه هستم. بعدا مطلع شدم که چون در دوره کارشناسی بالاترین معدل رو داشتم می تونستم از سهمیه استفاده کنم و احتمالا یکی از دانشگاه های تهران قبول میشدم. الان دیگه میشه کاری کرد؟ راهی هست؟
سلام دوست عزیز
پاسخی که دوستمون در بالا دادند کاملا درست است ، فقط این نکته رو اضافه کنم:
شما امسال با رتبه ای که داشتین نرم افزار دانشگاه های تهران را با سهمیه شاگرد اولی هم نمی آوردین ( فقط رجایی را می آوردین ) ، البته چیزی که گفتم مربوط به کد رشته های روزانه بود ، پس اگر فقط روزانه ها رو انتخاب کرده بودین دلیلی برای حسرت خوردن وجود نداره و با سهمیتون هم بهترین جایی که قبول می شدین همون دانشگاه اصفهان بوده ، ولی اگر شبانه دانشگاه های تهران رو هم زده بودین احتمالا تهران یا امیر کبیر را قبول می شدین .
به هر حال دیگه کار از کار گذشته و نمیشه کاری کرد !!!! (منم رتبه نرمم نزدیک شما بود ولی با سهمیه اولی توی کد رشته های روزانه نرم دانشگاه های تهران قبول نشدم ) . گفتم اینا رو بگم یکم آروم تر بشین ....
به امید موفقیت
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector , jaber23 , aminsl , mhrj94
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۵, ۰۵:۴۰ ب.ظ
ممنون از پاسخ دوستان
من شبانه های تهران رو هم زده بودم و شبانه هم اگه قبول میشدم خوب بود. امسال یکی با رتبه ۴۹۵ و سهمیه ممتازی شبانه امیرکبیر آورده بود. حیف شد خلاصه!
۰
۰
ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۴ ب.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۴۰ ب.ظ)mhrj94 نوشته شده توسط:  ممنون از پاسخ دوستان
من شبانه های تهران رو هم زده بودم و شبانه هم اگه قبول میشدم خوب بود. امسال یکی با رتبه ۴۹۵ و سهمیه ممتازی شبانه امیرکبیر آورده بود. حیف شد خلاصه!

نمیشه شانستون رو امتحان کنید مثلا به سازمان سنجش ایمیلی چیزی بزنید یا حضوری برید؟
۰
۰
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۲ ق.ظ
(۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  نمیشه شانستون رو امتحان کنید مثلا به سازمان سنجش ایمیلی چیزی بزنید یا حضوری برید؟

الان برگشتم شهر خودم که شنبه برم دانشگاه کارشناسی ببینم چرا در این مورد بهم چیزی بهم نگفتن و اینکه کلا در این قضیه چطور عمل کردن که کارم به اینجا کشیده شد. بعد از طریق سازمان سنجش اول به صورت غیرحضوری پیگیر میشم و بعد اگه امیدی بود در صورت لزوم میرم تهران. تلاش خودمو می کنم با اینکه می دونم دانشگاه ها ثبت نامشون تموم شده و ظرفیت ها تکمیل شده
۰
۰
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۱ ق.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲ ق.ظ)mhrj94 نوشته شده توسط:  
(30 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۴ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  نمیشه شانستون رو امتحان کنید مثلا به سازمان سنجش ایمیلی چیزی بزنید یا حضوری برید؟

الان برگشتم شهر خودم که شنبه برم دانشگاه کارشناسی ببینم چرا در این مورد بهم چیزی بهم نگفتن و اینکه کلا در این قضیه چطور عمل کردن که کارم به اینجا کشیده شد. بعد از طریق سازمان سنجش اول به صورت غیرحضوری پیگیر میشم و بعد اگه امیدی بود در صورت لزوم میرم تهران. تلاش خودمو می کنم با اینکه می دونم دانشگاه ها ثبت نامشون تموم شده و ظرفیت ها تکمیل شده
دوست من، همانطور که عرض کردم دانشگاه ها در مورد سهمیه رتبه اولی اطلاع رسانی نمیکنن. اینطور فرض میکنن که اونی که شاگرد اوله و اقدام نکرده برای استفاده از سهمیه حتما خودش دلش نخواسته. زمانی که بنده اقدام کردم هم تقریبا تعداد زیادی از دانشجوها از موضوع اصلا اطلاع نداشتن و یه عده هم به علت بی مبالاتی های آموزش دانشگاه ما سال های پیش نتونسته بودن به موقع اقدام کنن و در نتیجه مشخصاتشون تو سیستم سنجش ثبت نشده بود و متاسفانه حقشون پایمال شد. منتها بنده و یک نفر از دوستان با سماجت پیگیری کردیم و چند بار تو بازه زمانی مقرر با سنجش تلفنی صحبت کردیم که حالا جزئیاتش طولانیه.
من دلم نمیخواد نا امید و ناراحتتون کنم، ولی حتی اگه با دانشگاه هم صحبت کنید اونا تقصیر رو میندازن گردن خودتون و میگن فرم مربوطه تو دفترچه شماره ۲ بوده و خودتون باید تو بازه زمانی که تعیین شده اقدام می کردید. البته بعضی از دانشگاه ها بودن که با دانشجوهاشون تماس گرفتن و موضوع رو اطلاع دادن اما متاسفانه عمدتا این اتفاق نمی افته.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhrj94

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۶۹ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۲۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۴۹ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۵۸ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۱ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۳۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close