زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری

ارسال: #۱۶
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ ب.ظ
RE: حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  درباره سوال ۶ معلومه هازارد داره...در حالتی که b و d هر دو یک باشند.

بله درست میگید .خوب هازارد این با یک گیت AND(b,d) درست میشه دیگه.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
انشاالله اگه دیدیم همدیگرو ماجرای پارسال تکمیل ظرفیت رو براتون تعریف می کنم....واقعا مملکت گل و بلبلی داریم... البته من که از پارسال واقعا بدتر دادم...البته فکر می کنم امسال کلا سخت تر بودااااا...
شاید درباره سوال ۱۸ حق با شما باشه نمی دونم منم کاملا بدون اطمینان زدم....ولی به این وپفکر کنید که شمارنده ها ۱۰۰% حساس به لبه هستند و نمی تونن با هر تغییر Q یا X تغییر کنند

(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  درباره سوال ۶ معلومه هازارد داره...در حالتی که b و d هر دو یک باشند.

منم درست همین فکرو کردم و زدم فقط یک AND دیگه ولی خروجی این AND رو می خواهین چیکار کنین؟؟ یا باید با خروجی نهایی OR کنید یا باید یکی به تعداد ورودیهای گیت OR اخر اضافه کنید و اینو بهش وصل کنید که اجازه کار دوم را نداریم پس باید OR اضافه کنیم
ارسال: #۱۸
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۶ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۴۳ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  درباره سوال ۶ معلومه هازارد داره...در حالتی که b و d هر دو یک باشند.

منم درست همین فکرو کردم و زدم فقط یک AND دیگه ولی خروجی این AND رو می خواهین چیکار کنین؟؟ یا باید با خروجی نهایی OR کنید یا باید یکی به تعداد ورودیهای گیت OR اخر اضافه کنید و اینو بهش وصل کنید که اجازه کار دوم را نداریم پس باید OR اضافه کنیم
[/quote]

چرا نمیشه به OR آخر اضافه اش کرد؟ در صورت سوال که محدودیتی برای تعداد ورودی های گیت ها نذاشته؟Huh

ارسال: #۱۹
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۳۳ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۶ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  [quote='nomad:D' pid='169290' dateline='1362993189']
[quote='reza_memari_sharif' pid='169274' dateline='1362988543']

چرا نمیشه به OR آخر اضافه اش کرد؟ در صورت سوال که محدودیتی برای تعداد ورودی های گیت ها نذاشته؟Huh

نمی دونم شایدم بشه....انشاالله که میشه و یکی از غلطای من میپره
ارسال: #۲۰
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۶ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  [quote='nomad:D' pid='169290' dateline='1362993189']
[quote='reza_memari_sharif' pid='169274' dateline='1362988543']

نمی دونم شایدم بشه....انشاالله که میشه و یکی از غلطای من میپره

آره صد در صد میشه منم گزینه یک and رو زدم!
ارسال: #۲۱
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۱۴ ب.ظ
خوب انشالا همون یک گیت میشه که شما دوستان هم درست زده باشید Smile . یه تست هم خودش کلی ه.

سپاس‌گزاری شده توسط: ssss777 , Xilinx
ارسال: #۲۲
۲۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ب.ظ
سلام دوستان
اگه امکان داشته باشه سوالات معماری پیشرفته رو هم بررسی کنید متشکرم (البته تو تاپیک خودش)
ارسال: #۲۳
۲۱ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳ ب.ظ، توسط anonymous.)
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ب.ظ)mkiani نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۲ ظاهر حق با شماست با این نکته که فقط از گیت xor دو ورودی استفاده بشه.

برای طراحی مدار CLA دو روش وجود داره: یکی اینکه برای ساخت Pi از OR استفاده بشه، یکی هم اینکه از XOR استفاده بشه. مدار دومی، بهینه هست چون تاخیرِ کلیش کمتره. بعضی کتابا مثل مانو و ناگل، مدار دومی رو آورن و بعضی کتابا (که کمتر معروف هستن)، اولی رو. من کتابی رو دیدم که مدار اولی رو آورده و چند صفحه بعدش دومی رو؛ و تاکید کرده که مدار دومی (XOR) بهبودیافته‌ی مدار اولی (OR) هست. بنابراین قطعا گزینه ۳ درسته.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mkiani
ارسال: #۲۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط setayeshh.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴ ب.ظ)digital نوشته شده توسط:  
(20 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۰۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  جوابهای درست (من خیلی بی دقتی کردم)
۱ - ۲
۲ - ۳
۳ - یا گزینه ۳ یا ۴ من ۴ زدم ولیفکر کنم ۳ درست باشه
۴ - ۱
۵ - ۲ من بی دقتی کردم ندیدم که کلاک دو FF فرق داره به خاطر همین ۴ زدم
۶ - من ۳ زدم که به نظرم غلطه و جوابش ۲ میشه (اگر b=d=1 باشد و c تغییر کند هازارد داریم) من سر امتحان فکر کردم یک AND نیازه که b و d را AND کنیم و بدیم به همین OR طبقه آخر ولی این طوری باید یکی Fan-in این گیت رو زیاد کنیم که امکان پذیر نیست پس یک OR هم می خواهیم
۷- ۴
۸- ۱ خروجی باید با لبه بالارونده کلاک تغییر کند
۹- ۳ انکدر اولویت دار یک خروجی اضافی برای صفر بودن یا نبودن همه بیتهای ورودی دارد
۱۰- ۴
۱۱- ۱
۱۲- ۲
۱۳- ۲
۱۴- من ۲ زدم فکر هم می کنم درسته. مورد گزینه ۱ غلطه چون به حالت اولیه مدار وابسته هستش و اگر شما ۲ به توان n حالت قبلیش رو هم داشته باشی بازم معلوم نیست که اولیش چی بوده؟؟
۱۵- ۱ البته سوال مشکل مفهومی داره
۱۶- ۳
۱۷- ۳
۱۸- به نظر من گزینه ۱ درست است همین رو هم زدم ولی مطمئن نیستم
۱۹- من بی دقتی کردم و ۲ زدم ولی جواب صد در صد ۱ درسته
۲۰- بعد از ۷ کلاک به حالت اولیش برمی گرده که من گزینه ۴ یعنی ۶ تا رو زدم

شما که خیلی خوب جواب دادی.

دو ست عزیز در مورد بعضی سوالات من نظرم متفاوته
سوال ۲: گزینه ۱ درسته
سوال ۳: همان ۴ درسته( در مدارهای میلی برای یک لحظه در ابتدای کلاک خروجی نا معتبر است)
سوال ۱۰: من قکر کنم ۲ درسته ( شما چطور حساب کردی؟)
سوال ۱۱: تاخیر در اسیلاتور=۱/۲fn در نتیجه گزینه ۲
سوال ۱۴: می تونیم فلیپ ها فلاپ ها را با nor یا nand بسازیم حالا در این صورت ۴ درست می شه( نظر شما؟)
سوال ۱۹: من جزوه ی دکتر تابنده را دیدم که گزینه ۲ درست می شد ( شما چرا می گی ۱؟)
سوال ۲۰ : گزینه ۲ یعنی بعد از ۴ کلاک ( توجه کنید فلیپ فلاپ دوم نوعش D است نه T)
ارسال: #۲۵
۱۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۹ ق.ظ
(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۰۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  ۴ - ۱

چرا جواب ۴، یک میشه؟ اگه خروجی یکی از گیتها ۱ و خروجی گیت دیگه ۰ باشه، چه اتفاقی میفته؟
ارسال: #۲۶
۲۰ بهمن ۱۴۰۲, ۱۰:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۴۰ ق.ظ، توسط masoumeh97.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  66.6 میشه دوره تناوبش ۱۵ نصفش میشه ۷/۵ که مدت فاصله بین ۰ تا ۱ شدنه که همون تاخیر سه تا not هستش تقسیم بر ۳ بکنیش میشه ۲/۵ که گزینه ۱ هست

سلام امکانش هست سوال ۱۱ مدار منتطقی دکترا ۹۲ را بیشتر توضیح بدید.

(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  ۶۶/۶ میشه دوره تناوبش ۱۵ نصفش میشه ۷/۵ که مدت فاصله بین ۰ تا ۱ شدنه که همون تاخیر سه تا not هستش تقسیم بر ۳ بکنیش میشه ۲/۵ که گزینه ۱ هست

امکانش عست اینو بشتر توضیح بدید خیلی ممنون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۴ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۱ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close