زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داده کاوی و انتخاب ویژگی

ارسال:
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۱ ب.ظ
داده کاوی و انتخاب ویژگی
سلام خدمت دوستان عزیز
کسی میتونه الگوریتم جستجوی گرانشی ( Gravitational search algorithm )رو در متلب اجرا کنه?
ویا متلب مفیدی درموردش داره؟
لازم بذکر است که در بحث داده کاوی و انتخاب ویژگی روش کار می کنم فقط کدهاشو نمیتونم پیدا کنم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۲۸ ب.ظ
داده کاوی و انتخاب ویژگی
با سلام لطفا در مورد تداخل داده در انتخاب ویژگی که با الگوریتم رپر انجام شده توضیح بدهید ممنونم
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۴ ب.ظ
RE: داده کاوی و انتخاب ویژگی
سلام دوستان من نمیدونستم سوالم رو کجا باید مطرح کنم...
میخواستم بپرسم سوالی مثل سوال اختیاری که در صفحه دوم pdf ای که پیوست کردم مربوط به کدو مبحث داده کاوی میشه؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟ConfusedConfusedHuhHuhHuhSadSadSad

فایل‌(های) پیوست شده
HW5-DM-942.pdf
اندازه فایل: ۳۱۰/۱۷ KB
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ)ensiyeh999 نوشته شده توسط:  سلام دوستان من نمیدونستم سوالم رو کجا باید مطرح کنم...
میخواستم بپرسم سوالی مثل سوال اختیاری که در صفحه دوم pdf ای که پیوست کردم مربوط به کدو مبحث داده کاوی میشه؟ کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟ConfusedConfusedHuhHuhHuhSadSadSad

سلام!
چه اتفاقی این سوال رو دیدیم!

این بحث به نظرم کمی آماریه!

یکی از روش های حل این مساله "آزمون فرض آماری" هستش.
دربارش میتونید تحقیق کنید. مساله ساده هستش.
شما دو تا فرض میکنید و اسم این دوتا فرض رو میذارین فرض صفر (یا فرض null) و فرض دوم رو میذارین فرض جایگزین.
در فرض صفر میگیم که این الگوریتم کاملا تصادفی عمل کرده. و در فرض جایگزین میگیم که نه! تصادفی عمل نکرده!

حالا چطور فرض ها رو آزمایش کنیم؟

یکی از روش ها، شبیه سازی هستش. مثلا به طور رندوم ۱۰۰۰ تا آزمایش انجام میدیم و از این ۱۰۰۰ تا میشماریم ببینیم که به طور رندوم چند تا رو درست و چندتا رو خراب تشخیص میده و فرض میکنیم که توزیع آماری چنین آزمایشی از توزیع نرمال(یا گوسی) پیروی میکنه.

خلاصه با توجه به نتایج شبیه سازی و نیز اون اعداد ۲۹ و ۳۲، یه عددی بدست میاد که اسمش رو میذاریم p-value و از روی p-value قضاوت میکنیم.
اگر p-value از ۰/۰۵(عددی دلخواه که به طور عمومی همین ۰/۰۵ انتخاب میشه) کوچکتر بود پس فرض صفر رو رد میکنیم و در غیر اینصورت فرض صفر رو نمیتونیم رد کنیم.

حالا نحوه محاسبه p-value و شبیه سازی و این داستانا دیگه نیاز به مطالعه خودتون داره. اما در کل میگم که سخت نیست.
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۲ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ب.ظ)Itstudent87 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ)ensiyeh999 نوشته شده توسط:  سلام دوستان من نمیدونستم سوالم رو کجا باید مطرح کنم...

سلام!
چه اتفاقی این سوال رو دیدیم!

این بحث به نظرم کمی آماریه!

یکی از روش های حل این مساله "آزمون فرض آماری" هستش.
دربارش میتونید تحقیق کنید. مساله ساده هستش.
شما دو تا فرض میکنید و اسم این دوتا فرض رو میذارین فرض صفر (یا فرض null) و فرض دوم رو میذارین فرض جایگزین.
در فرض صفر میگیم که این الگوریتم کاملا تصادفی عمل کرده. و در فرض جایگزین میگیم که نه! تصادفی عمل نکرده!

حالا چطور فرض ها رو آزمایش کنیم؟

یکی از روش ها، شبیه سازی هستش. مثلا به طور رندوم ۱۰۰۰ تا آزمایش انجام میدیم و از این ۱۰۰۰ تا میشماریم ببینیم که به طور رندوم چند تا رو درست و چندتا رو خراب تشخیص میده و فرض میکنیم که توزیع آماری چنین آزمایشی از توزیع نرمال(یا گوسی) پیروی میکنه.

خلاصه با توجه به نتایج شبیه سازی و نیز اون اعداد ۲۹ و ۳۲، یه عددی بدست میاد که اسمش رو میذاریم p-value و از روی p-value قضاوت میکنیم.
اگر p-value از ۰/۰۵(عددی دلخواه که به طور عمومی همین ۰/۰۵ انتخاب میشه) کوچکتر بود پس فرض صفر رو رد میکنیم و در غیر اینصورت فرض صفر رو نمیتونیم رد کنیم.

حالا نحوه محاسبه p-value و شبیه سازی و این داستانا دیگه نیاز به مطالعه خودتون داره. اما در کل میگم که سخت نیست.

خیلی خیلی ممنونم از پاسختون
فهمیدم چطوری میشه..ولی واقعا این سوال در حدی هست که یه دانشجوی کارشناسی بتونه جواب بده؟! بنظر من که سخت بود ConfusedConfusedConfusedConfused
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۹۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۳۸۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۰۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  داده کاوی امیرکبیر alisaaa ۱ ۲,۲۸۲ ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: alisaaa
  درخواست جزوه‏ ی داده کاوی paieez ۰ ۱,۹۹۰ ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: paieez
  رتبه لازم برای قبولی داده کاوی امیرکبیر dataloverz ۵ ۴,۳۶۴ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dataloverz
  داده کاوی امیرکبیر bersam ۲ ۲,۲۱۷ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bersam
Rainbow استخراج ویژگی با optical flow dr.a_AI ۱ ۱,۶۹۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: dr.a_AI

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close