زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره برای مهندسی نرم افزار (مورد خاص!)

ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۶ ق.ظ، توسط mhalizadeh.)
مقدمه :
با سلام خدمت دوستان عزیز این انجمن. من به تازگی با این سایت آشنا شدم. یه مشورت داشتم میخواستم از دوستانی که تجربه و دانش دارن کمک بگیرم چون در حال حاضر مسیر پیش روم برام خیلی گنگ و مبهمه.

شرح موضوع :
من مقطع کارشناسی رو مترجمی زبان انگلیسی خوندم ولی سال های آخر کارشناسی به شدت به رشته مهندسی نرم افزار علاقه مند شدم و بعد از مقطع کارشناسی رفتم کنکور دانشگاه ازاد دادم و فقط زبان انگلیسی رو ۷۰ زدم و بقیه دروس رو خالی گذاشتم و قبول شدم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد هستم. اما اصلا راضی نیستم چون هم پیش نیاز های لازم رو نگذروندم و خیلی از مباحث بصورت گنگی مطرح میشه و هم ..... راضی نیستم Confused
امسال میخوام واسه کنکور دولتی سال دیگه بخونم و هدفم فقط یکی از این چهار دانشگاه هست : شریف-تهران-علم و صنعت-امیر کبیر . روزانه و شبانه هم برام مهم نیست . حتی اگه از لحاظ مدرک مشکلی نباشه شاید پردیس علم و صنعت یا امیرکبیر رو هم انتخاب کنم. هدف اصلیم هم بعد کارشناسی اپلای هست.

سوال ها :
۱- با توجه به اینکه غیر از زبان با اکثر دروس دیگه آشنایی آنچنانی ندارم چه نوع مطالعه ای پیشنهاد میکنید ؟ (خیلی ها میگن مرجع ها رو همگی بخون ولی خب موضوع زمان هست و میترسم با خوندن مرجع ها نتونم خیلی از مباحث رو به پایان برسونم و خیلی ها میگن تستی و کتاب نکته ای بخون و باز میترسم مفهوم رو اصلا با این کتاب ها نفهمم و نتونم سوالات کنکور رو جواب بدم)
۲- اگه مطالعه ی مرجعی پیشنهاد می کنید برای چه دروسی پیشنهاد میکنید ؟
۳- فعلا تصمیم دارم این تابستون این ۴ مبحث رو کار کنم: ( گسسته - ساختمان داده - مدار منطقی - پایگاه داده ) به نظرتون این ها برای شروع توی تابستون خوبه ؟ اگه نه پیشنهاد و دلیلتون چیه ؟
۴- با توجه به بحث زمان و نداشتن دانش قبلی به نظرتون درسی هم باید حذف کنم یا برای همه درس ها وقت بذارم ؟
۵- اگه بحث قبولی توی پردیس ها مطرح نشه بدترین رتبه ای که میتونم باهاش توی یکی از اون ۴ دانشگاه قبول بشم حدودا چند خواهد بود ؟
۶- در نهایت اگه اطلاعاتی درمورد پردیس امیر کبیر یا علم و صنعت رتبه ی مورد نیاز و ارزش مدرکشون برای اپلای کردن دارید ممنون میشم بهم اطلاع بدید.

پی نوشت :
ممنون میشم اگه راهنمایی م کنید. چون کسی رو توی شهرمون نمیشناسم که بتونم ازش مشورت بگیرم و بنظرم اینجا بهترین جایی هست که میتونم مشورت خوبی بگیرم Smile
پیشاپیش هم ممنون از لطف همگی تون

در ضمن تنها کاری که کردم به دلیل تبلیغات بالا و تنها گزینه ای که داشتم رفتم و مدرسان شریف ثبت نام کردم و آزمون و بسته هاش اومده برام. ولی هنوز نمیدونم با این کتاب ها شروع کنم یا ....
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۴ ق.ظ
سلام و ارزوی موفقیت
۱) چون هیچ پیش زمینه ای تو دروس غیر از زبان ندارید مطمئنا به کتب مرجع در کنار کتاب کنکوری خوب برای هر درس نیاز دارین اما نه لزوما برای اینکه وقت بزارین و همه کتب مرجع رو بخونید فقط برای اینکه جاهایی که از کتاب کنکوری رو نمیفهمید و مطلب براتون گنگ هست برید و با مرجع رفع اشکال کنید .
مرجع خوانی برای کنکور لازم هست ولی کافی نیست و همچنین لزوما برای همه دروس نیازی ندارین ولی به خاطر عدم آشنایی با دروس در اکثر اونا یه مرجع خوب داشته باشین خوبه .

۲) اگه من باشم و مشکل مالی نداشته باشم حتما برای همه دروس مرجع میخرم ولی شاید نیازی نباشه هموشون رو بخونم . اما خوب مطمئنا لازمم میشه :دی

۳) زیاد فرقی نمیکنه شما با چی شروع کنید مهم اینه که طبق زمانبندی موقع مقرر به همه درسا برسین و همه رو هم سطح کنید .چون عملا شما تو مه دروس ضعف بنیادی دارید پس از هر کدوم شروع کنید فرقی نمیکنه .

۴) اگر دروس ریاضی رو ضعف دارید برخی رو حذف کنید بقیه دروس توصیه نمیشه برا حذف

۵) اخرین رتبه ورودی رو نمیدونم اما خوب زیر ۲۰۰ باشین حله فک کنم .

۶ ) اطلاعاتی ندارم

موفق باشید
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhalizadeh
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۵ ق.ظ
RE: مشاوره برای مهندسی نرم افزار (مورد خاص!)
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴ ق.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  سلام و ارزوی موفقیت
۱) چون هیچ پیش.....

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی و لطفتون .
چراغ اول مشاوره رو روشن کردید Big Grin
۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۵ ب.ظ
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۰ ق.ظ)mhalizadeh نوشته شده توسط:  مقدمه :
با سلام خدمت دوستان عزیز این انجمن. من به تازگی با این سایت آشنا شدم. یه مشورت داشتم میخواستم از دوستانی که تجربه و دانش دارن کمک بگیرم چون در حال حاضر مسیر پیش روم برام خیلی گنگ و مبهمه.

شرح موضوع :
من مقطع کارشناسی رو مترجمی زبان انگلیسی خوندم ولی سال های آخر کارشناسی به شدت به رشته مهندسی نرم افزار علاقه مند شدم و بعد از مقطع کارشناسی رفتم کنکور دانشگاه ازاد دادم و فقط زبان انگلیسی رو ۷۰ زدم و بقیه دروس رو خالی گذاشتم و قبول شدم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد هستم. اما اصلا راضی نیستم چون هم پیش نیاز های لازم رو نگذروندم و خیلی از مباحث بصورت گنگی مطرح میشه و هم ..... راضی نیستم Confused
امسال میخوام واسه کنکور دولتی سال دیگه بخونم و هدفم فقط یکی از این چهار دانشگاه هست : شریف-تهران-علم و صنعت-امیر کبیر . روزانه و شبانه هم برام مهم نیست . حتی اگه از لحاظ مدرک مشکلی نباشه شاید پردیس علم و صنعت یا امیرکبیر رو هم انتخاب کنم. هدف اصلیم هم بعد کارشناسی اپلای هست.

سوال ها :
۱- با توجه به اینکه غیر از زبان با اکثر دروس دیگه آشنایی آنچنانی ندارم چه نوع مطالعه ای پیشنهاد میکنید ؟ (خیلی ها میگن مرجع ها رو همگی بخون ولی خب موضوع زمان هست و میترسم با خوندن مرجع ها نتونم خیلی از مباحث رو به پایان برسونم و خیلی ها میگن تستی و کتاب نکته ای بخون و باز میترسم مفهوم رو اصلا با این کتاب ها نفهمم و نتونم سوالات کنکور رو جواب بدم)
۲- اگه مطالعه ی مرجعی پیشنهاد می کنید برای چه دروسی پیشنهاد میکنید ؟
۳- فعلا تصمیم دارم این تابستون این ۴ مبحث رو کار کنم: ( گسسته - ساختمان داده - مدار منطقی - پایگاه داده ) به نظرتون این ها برای شروع توی تابستون خوبه ؟ اگه نه پیشنهاد و دلیلتون چیه ؟
۴- با توجه به بحث زمان و نداشتن دانش قبلی به نظرتون درسی هم باید حذف کنم یا برای همه درس ها وقت بذارم ؟
۵- اگه بحث قبولی توی پردیس ها مطرح نشه بدترین رتبه ای که میتونم باهاش توی یکی از اون ۴ دانشگاه قبول بشم حدودا چند خواهد بود ؟
۶- در نهایت اگه اطلاعاتی درمورد پردیس امیر کبیر یا علم و صنعت رتبه ی مورد نیاز و ارزش مدرکشون برای اپلای کردن دارید ممنون میشم بهم اطلاع بدید.

پی نوشت :
ممنون میشم اگه راهنمایی م کنید. چون کسی رو توی شهرمون نمیشناسم که بتونم ازش مشورت بگیرم و بنظرم اینجا بهترین جایی هست که میتونم مشورت خوبی بگیرم Smile
پیشاپیش هم ممنون از لطف همگی تون

در ضمن تنها کاری که کردم به دلیل تبلیغات بالا و تنها گزینه ای که داشتم رفتم و مدرسان شریف ثبت نام کردم و آزمون و بسته هاش اومده برام. ولی هنوز نمیدونم با این کتاب ها شروع کنم یا ....

سلام دوست عزیز
اول از همه ورودتون رو به مانشت خوش آمد میگم بهتون
اما در مورد سوالاتتون:
۱و۲-اینکه بخواین همه کتاب ها رو مرجع بخونین کار کاملا اشتباهی هست(حداقل الان اشتباه هست)چون نه میرسین همه رو بخونین و نه اصلا لازم هست این کار رو بکنید چون درسی مثلا مثل پایگاه و سیستم عامل رو بدون مرجع و با کتاب هایی که توی بازار هم هستند میشه راحت جلو برد و نیازی ندارین خودتونو درگیر حجم زیاد و سنگین کتاب های مرجع بکنید ولی خب دروسی مثل گسسته و نظریه زبان ها و معماری(واسه شما که هیچ دانشی ازش ندارین) رو لازمه که مرجع بخونید.به نظرم در کنار درس خوندن(چه مرجع و چه کتاب کنکوری)حتما ویس های کلاس های اساتیدی مثل دکتر اجلالی و... رو که توی همین مانشت هم میتونید پیداشون کنید گوش کنید.
۳:کتاب هایی که برداشتین کتاب های خوبی هستن البته من همیشه به دوستانم هم میگم که تابستون رو با آسون ترین کتاب ها(یا به عبارتی با کتاب هایی که خیلی باهاشون حال میکنید)شروع کنید که خیالتون ازش راحت باشه و بچسبین به درسای دیگه ولی در کل کتابهایی که برداشتین خوبه چون مدار این دانش رو واسه ورود به معماری بهتون میده و ساختمان هم دانش لازم رو واسه ورود به طراحی الگوریتم بهتون میده گسسته هم که لازم هست و باید خوند و در مورد پایگاه هم چون درس آسونی هست انرژی لازم رو واسه پیش رفتن بهتون میده.
۴-خب قطعا شما نمیرسید همه کتاب ها رو بخونید و اصلا کار درستی نیست که این کارو بکنید(البته به نظر من)چون شما توی کنکور اینقدر وقت نمیارین که بخواین به همه سوالا جواب بدین.من خودم ریاضی مهندسی و محاسبات عددی و نظریه رو کنار گذاشتم ولی در مورد اینکه چی رو کنار بزارین به سلیقه و عقیده خودتون بستگی داره.
۵-من خودم امسال انتخاب رشته کردم و منتظر نتایج هستم ولی چیزی که از دوستان سال های قبل به دست آوردم اینه که تا رتبه ۳۰ میشه شریف قبول شد و حدودا تا ۴۰ تهران و تا ۵۰ امیر کبیر ولی بازه علم و صنعت و شهید بهشتی بزرگتر هست و از ۵۰ تا ۱۲۰ هم ممکنه علم و صنعت قبول بشین.
در مورد سوال ۶ هم اطلاعی ندارم متاسفانه.

امیدوارم تونسته باشم به سوالاتتون جواب کافی رو بدم
موفق و پیروز باشید

if you do Right no one remembers
if you do Wrong no one forgets
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhalizadeh , Sector
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط darush12.)
تمامی " پاسخ هایم " صرفاً نظر شخصی هست، هیچ الزام و قانونی درکار نیست.

ج۱)
• تسلط به "زبان انگلیسی" بارزترین ویژگی شما؛ مطمئناً تاثیر خیلی زیادی در بهبود رتبه شما دارد، طوری که شگفت زده خواهید شد.
• کتاب های مرجع خوب هستند، اما می توان با ایجاد تسلط روی کتابهای کنکوری به خواسته "رتبه شدن" رسید.

ج۲) خواندن کتاب CLRS نسخه انگلیسی، کمک زیادی به شما می کند.(برای دروس ساختمان داده & طراحی الگوریتم)

ج۳) برای کنکور ارشد کامپیوتر؛ اولویت خواندن "دروس مشترک" میباشد؛ چون نقش بسیار بسیار تعیین کننده ای در " رتبه " دانشجو دارند.

ج۴) ترجیحاً کاهش درس ندهید، اگر هم درسی را حذف میکنید کاملاً تصمیم شخصی هست؛ گاهی افراد زبان انگلیسی را حذف میکنند
یا
بعضی از دروس "ریاضیات" حذف میکنند
یا
یک درس از دروس تخصصی شان حذف میکنند.
بازهم این تصمیم به خودش شما برمیگردد، ببینید اگر درسی بیش از زمان برنامه ریزی شما طول کشید و نتوانستید به تسلط برسید حذفش کنید.
اما تاکید میکنم در زمینه حذف درس وسواس داشته باشید.
حتی الامکان از "دروس مشترک" درسی را حذف نکنید.

ج۵) فعلاً فقط به حداکثر تلاشی که میتوانید، انجام دهید فکر کنید تا زمان "کنکور" ، رتبه خوب به دنبال تلاش و پشتکار شما میآید.

ج۶) این سوال را هم بگذارید برای " زمان " انتخاب رشته خودتان، فعلاً تمرکزتان روی یادگیری بگذارید؛ همین و بس .

------------------------------------------------------------------

کتابها صرفاً پیشنهادی {منبع : کانال تلگرام استاد یوسفی youseficlass@ } :

ریاضی مهندسی > انتشارات "نصیر" نوشته استاد کریمی
ساختمان گسسته > پوران پژوهش آبی (جدیدترین چاپ)+ پوران پژوهش نارنجی
آمار و احتمال مهندسی > پارسه
محاسبات عددی > پوران پژوهش
مدار منطقی > پوران پژوهش (جدیدترین چاپ)
معماری کامپیوتر > پوران پژوهش (جدیدترین چاپ)
ساختمان داده > پوران پژوهش چاپ (جدیدترین چاپ)
سیستم عامل > پارسه {دکتر حقیقت}
نظریه زبان ها و ماشین ها > نشر علوم رایانه
هوش مصنوعی > راهیان
طراحی الگوریتم > پوران پژوهش آبی (جدیدترین چاپ) + پوران پژوهش نارنجی
پایگاه داده > پارسه + پوران پژوهش نارنجی
کامپایلر > پوران پژوهش {فردین شاپوری}
مدارالکتریکی > پوران پژوهش {کارو زرگر}

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ضمناً سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مطالب خواندنی در آرشیوش دارد، به شما کمک میکند که هر درس را چگونه با توجه به فصلهایش هدفمند بخوانید

تلاشگرا باشید Cool
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector , saeid.dehnavi73
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط mhalizadeh.)
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۵ ب.ظ)saeid.dehnavi73 نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۰ ق.ظ)mhalizadeh نوشته شده توسط:  مقدمه :
با سلام خدمت دوستان عزیز این انجمن. من به تازگی با این سایت آشنا شدم. یه مشورت داشتم میخواستم از دوستانی که تجربه و دانش دارن کمک ....

سلام دوست عزیز
اما در مورد سوالاتتون:
.....

خیلی ممنون بابت راهنمایی تون. در ضمن برای رتبه تون هم تبریک میگم

چه جالب درمورد ویس ها نمیدونستم. مکتب خونه رو چند وقتی هست که دیدم. فیلمای کلاس درس صنعتی شریف و ... رو قرار داده. به نظرتون ویس ها رو گوش کنم یا فیلم ها رو ببینم ؟ (از لحاظ مختصر و مفید بودن و برای کنکور کاربرد بالاتر کدومش رو توصیه میکنید)

در ضمن سایت هایی مثل Coursera یا MITOpenCourse فیلم آموزشی ساختمان داده داشت (دانشگاه میشیگان و ام ای تی) به نظرتون دیدن این فیلم ها قبل از خوندن ساختمان لازمه برای من؟ (چون خیلی ها میگن ساختمان داده خیلی سخته و به این راحتی نمیشه یاد گرفت و ...)

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۵ ب.ظ)darush12 نوشته شده توسط:  تمامی " پاسخ هایم " صرفاً نظر شخصی هست، هیچ الزام و قانونی درکار نیست.

ج۱)
• تسلط به "زبان انگلیسی" بارزترین ویژگی شما؛ مطمئناً تاثیر خیلی زیادی در بهبود رتبه شما دارد، طوری که شگفت زده خواهید شد.
• کتاب های مرجع خوب هستند، اما می توان با ایجاد تسلط روی کتابهای کنکوری به خواسته "رتبه شدن" رسید.

ج۲) خواندن کتاب CLRS نسخه انگلیسی، کمک زیادی به شما می کند.(برای دروس ساختمان داده & طراحی الگوریتم)

.......

از لطفتون ممنونم. یه سوال کلی داشتم. مثلا مواردی که چند کتاب معرفی میشه چجوری باید خوند ؟ اول کل کتاب (مثلا پوران) رو تمام کنم بعد تمام کتاب دیگه (مثلا مدرسان) رو بخونم یا یه فصل (مثلا جبر بول) رو اول از یه کتاب و بعد از دومی بخونم ؟
یه سوال دیگه اینکه بعد از پایان هر فصل تست هاش رو بزنم یا یه دور که کتاب رو کامل خوندم توی مرور دور دوم تست بزنم ؟

درمورد CLRS هم سوالی که داشتم اینه که اگه الان بخوام فقط ساختمان بخونم و الگوریتم رو بعد از مهر شروع کنم فقط باید فصل ۳ و ۵ یعنی Data Structure و Advanced Data Structure رو بخونم ؟ برای فهم این دو فصل نیازی به مطالعه ی فصل های پیشین نیست ؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط darush12.)
متشکرم

پاسخهایم صرفاً نظر شخصیست.

۱) برای هر درس یک کتاب خوب را مطالعه کنید و به تسلط کامل برسید. به قول معروف:
(( بجای اینکه چندین کتاب بخوانید؛ یک کتاب خوب را چندین بار بخوانید. ))
در مواردی که من دو کتاب معرفی کردم؛ کتب نارنجی کتبی هستند که صرفاً تست های طبقه بندی شده اند و برای تسلط بیشتر هست.

۲) برای چگونه درس خواندن به لینک زیر مراجعه کنید؛ بهترین توضیح هست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۳) نمیدانم؛ خواندن کتاب CLRS الزامی نیست، در صورتی که از کتاب کنکوری به تسلط دلخواهتون نرسید به کتاب مرجع مراجعه کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector , saeid.dehnavi73 , mhalizadeh
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۰ ق.ظ
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ب.ظ)mhalizadeh نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۵ ب.ظ)saeid.dehnavi73 نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۰ ق.ظ)mhalizadeh نوشته شده توسط:  مقدمه :
با سلام خدمت دوستان عزیز این انجمن. من به تازگی با این سایت آشنا شدم. یه مشورت داشتم میخواستم از دوستانی که تجربه و دانش دارن کمک ....

سلام دوست عزیز
اما در مورد سوالاتتون:
.....

خیلی ممنون بابت راهنمایی تون. در ضمن برای رتبه تون هم تبریک میگم

چه جالب درمورد ویس ها نمیدونستم. مکتب خونه رو چند وقتی هست که دیدم. فیلمای کلاس درس صنعتی شریف و ... رو قرار داده. به نظرتون ویس ها رو گوش کنم یا فیلم ها رو ببینم ؟ (از لحاظ مختصر و مفید بودن و برای کنکور کاربرد بالاتر کدومش رو توصیه میکنید)

در ضمن سایت هایی مثل Coursera یا MITOpenCourse فیلم آموزشی ساختمان داده داشت (دانشگاه میشیگان و ام ای تی) به نظرتون دیدن این فیلم ها قبل از خوندن ساختمان لازمه برای من؟ (چون خیلی ها میگن ساختمان داده خیلی سخته و به این راحتی نمیشه یاد گرفت و ...)

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۵ ب.ظ)darush12 نوشته شده توسط:  تمامی " پاسخ هایم " صرفاً نظر شخصی هست، هیچ الزام و قانونی درکار نیست.

ج۱)

.......

از لطفتون ممنونم. یه سوال کلی داشتم. مثلا مواردی که چند کتاب معرفی میشه چجوری باید خوند ؟ اول کل کتاب (مثلا پوران) رو تمام کنم بعد تمام کتاب دیگه (مثلا مدرسان) رو بخونم یا یه فصل (مثلا جبر بول) رو اول از یه کتاب و بعد از دومی بخونم ؟
یه سوال دیگه اینکه بعد از پایان هر فصل تست هاش رو بزنم یا یه دور که کتاب رو کامل خوندم توی مرور دور دوم تست بزنم ؟

درمورد CLRS هم سوالی که داشتم اینه که اگه الان بخوام فقط ساختمان بخونم و الگوریتم رو بعد از مهر شروع کنم فقط باید فصل ۳ و ۵ یعنی Data Structure و Advanced Data Structure رو بخونم ؟ برای فهم این دو فصل نیازی به مطالعه ی فصل های پیشین نیست ؟

ممنونم ایشالله شما هم موفق و پیروز باشید

در مورد ویس ها باید بگم که ویس هایی که توی مانشت هست فقط و فقط به بحث کنکور ارشد میپردازه و ویس کلاس کنکور اساتید هستش اما فیلم هایی که مکتب خونه میزاره اصلا ربطی به کنکور نداره و فقط کلاس های دانشگاهی و قرار میده
البته فیلم های مکتب خونه فوق العاده خوب هستن اما الان دیگه وقت اون فیلما رو دیدن رو ندارید و باید مستقیم برین سراغ کنکور
البته ویس هارو از جای دیگه هم میتونید دانلود کنید ولی سعی کنید حتما ویس هایی رو دانلود کنید که اجازه قراردادنشون توسط استاد مربوطه داده شده باشه.
(داخل پرانتز بگم که ویس گوش دادن رو به شما که رشتتون نامرتبط هست پیشنهاد میکنم وگرنه دوستانی که یه پایه علمی از دروس دارن نیازی به ویس گوش دادن ندارن و با کتاب ها کارشون راه میفته)

اما یه نکته به شما دوست گرامی که شاید کسی بهتون نگفته باشه:
فراموش نکنید که شما چون رشته کارشناسیتون با رشته آزمون ارشدتون نامرتبط هست پس معدل موثر براتون محاسبه نمیشه و خود به خود ۲۰۰۰ تا تراز رو از دست میدین که خیلی تاثیر گذار هست پس باید چند برابر بقیه تلاش کنید که این ضعف رو پوشش بدین چون کسی که معدل حتی ۱۳ هم داشته باشه ۱۳۰۰ تا تراز از شما جلوتر هست و ۱۳۰۰ نمره تراز واقعا شوخی نیست پس شما باید بتونید این خلا رو با درصدای خوبتون جبران کنید.

خداوند میفرماید تلاش هیچکس بی نتیجه نخواهد ماند پس به خدا توکل کنید و به تلاش کردن ادامه دهید
موفق باشید

if you do Right no one remembers
if you do Wrong no one forgets
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: darush12 , Sector , mhalizadeh
ارسال:
۳۰ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۱۷ ب.ظ، توسط mhalizadeh.)
(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲ ب.ظ)darush12 نوشته شده توسط:  متشکرم

پاسخهایم صرفاً نظر شخصیست.

۱) برای هر درس یک کتاب خوب را مطالعه کنید و به تسلط کامل برسید. به قول معروف:
.......

خیلی ممنون از توضیحات و نکاتی که فرمودید. خیلی مفید بود

(۳۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ق.ظ)saeid.dehnavi73 نوشته شده توسط:  ممنونم ایشالله شما هم موفق و پیروز باشید

در مورد ویس ها باید بگم که ویس هایی که توی مانشت هست فقط و فقط به بحث کنکور ارشد میپردازه و ویس کلاس کنکور اساتید هستش اما فیلم هایی که مکتب خونه میزاره اصلا ربطی به کنکور نداره و فقط کلاس های دانشگاهی و قرار میده
.......

از شما هم خیلی متشکرم جناب دهنوی. پس ویس ها رو حتما گوش میدم. درمورد این قضیه معدل موثر هم نمیدونستم و خیلی خوب شد که الان متوجه شدم نه نزدیک کنکور..تمام سعیم رو میکنم هرچی خواست خدا باشه..
سپاسگذارم
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۸۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۶۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۲۳ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۴۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۴۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۶۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۴۳۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۲۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۲۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۱۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close