زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا شانس قبولی علوم امسال مثل پارسال است؟

ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط saba6000.)
سلام دوستان
من دیدم بعضی بچه ها با شنیدن رتبه یکی تو علوم میگن تو قطعاً فلان جا قبولی.مثلاً به ۶۶ میگن تو امیر کبیر روزانه میاری.من یه سوالی دارم.اومدیمو امسال بچه های مهندسی تو کنکور علوم کمتر شرکت کرده بودن و در واقع همپوشانی رتبه ها کمتر بود.به عنوان مثال مثلاً پارسال رتبه ۳۴ رفته مهندسی کامپیوتر.از کجا معلوم ۶۵ نفر قبل این دوستمون بیشترشون علوم کامپیوتری نباشن؟ به نظر شما میشه به این قاطعیت در مورد قبولی ها نظر داد؟ به نظر من که نه و کاملاً بستگی به ترکیب رتبه های بهتر و انتخاب اونا داره.نظر شما چیه؟

و تازه بچه های ریاضی رو یادم رفت Tongue
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۲۸ ب.ظ
این سوال من هم هست دقیقا.

خود را بشکن تا شکنی قلب جهان را
این فتح میسر به شکست دگری نیست...
۰
۰
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط RezaTaheri.)
فقط پارسال نیست
از سال ۹۳ که سرفصل های امتحانی علوم کامپیوتر تغییر کرد
سال ۹۳ و ۹۴ قبولی های خیلی مشابه بوده (چه محل قبولی چه میانگین درصد) و پیش بینی میشه کرد امسال هم مثل دوسال قبل باشه
توی گرایش علوم کامپیوتر معمولا تا دوبرابر (و حتی بیشتر) ظرفیت قبول میشن
دلیلش خیلی چیزاست
دانشجوهای مهندسی کامپیوتر، ریاضی، آمار و برق که این رشته رو به عنوان شناور انتخاب کردند
یک سری از رتبه های علوم توی دانش میرن
یک سری بدون کنکور پذیرش شدن و از رتبه کنکورشون استفاده نمیکنن (مثلا شریف ۳ تا و بهشتی ۵ تا بدون کنکور گرفته، که فایل این دو دانشگاه رو ضمیمه کردم و همینطور بقیه دانشگاه ها بدون کنکور دانشجو گرفتن که اینا هم میتونن جزء رتبه ها باشن)
یک سری هم توقعشون بیشتره و با اینکه رتبه نسبتا خوبی دارن یکسال صبر میکنن
یک تعداد کمی هم با سهمیه شاگرد اولی مازاد بر ظرفیت پذیرش میشن که در واقع از رتبه کنکورشون استفاده نمیکنند (اگه این تعداد ۷-۸ نفر هم باشن باز قابل ملاحظه ست)
یک تعداد کمی هم در حالیکه دارن کارهای اپلای رو انجام میدن، برای اطمینان (که اپلای انجام نشه) کنکور هم میدن

نکته:ولی قبولی های قبل ۹۳ رو ببینید خیلی متفاوت هست با اینکه ظرفیت خیلی متفاوت نیست

و همینطور توی رشته ریاضی هم این اتفاق افتاده ۳-۴ تا از بچه های همین سایت گفتن ریاضی رتبه آووردن و علوم کامپیوتر میرن
چون از قبل اولویتشون علوم کامپیوتر بوده
و متقابلا بچه های ریاضی هم همینطوره، اگر توی علوم کامپیوتر رتبه بیارن اولویتشون روی ریاضی هست

فایل‌(های) پیوست شده
shahid-beheshti.pdf
اندازه فایل: ۱۵۸/۲۲ KB
sharif.pdf
اندازه فایل: ۳۱۵/۴۱ KB

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۲ ق.ظ
۹۴ که از ۹۳ بهتر بود اونم بخاطر افزایش ظرفیت ها مثلا شهید بهشتی که ۹۳ تا ۱۰۹ رو گرفت ۹۴ تا ۱۲۷ هم شنیدم گرفت امسالم مطمعنن بهتر میشه با این افزایش ظرفیت امیرکبیر و دانشگاهای شهرستان ها حس میکنم بهشتی تا ۱۴۵ رو بگیره روزانه امسال
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۳۴ ق.ظ، توسط RezaTaheri.)
RE: آیا شانس قبولی علوم امسال مثل پارسال است؟
(۰۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ق.ظ)amircs نوشته شده توسط:  ۹۴ که از ۹۳ بهتر بود اونم بخاطر افزایش ظرفیت ها مثلا شهید بهشتی که ۹۳ تا ۱۰۹ رو گرفت ۹۴ تا ۱۲۷ هم شنیدم گرفت امسالم مطمعنن بهتر میشه با این افزایش ظرفیت امیرکبیر و دانشگاهای شهرستان ها حس میکنم بهشتی تا ۱۴۵ رو بگیره روزانه امسال

بهشتی (بدون گرایش) سال ۹۴ مشابه ۹۳ بود
بهشتی (نظریه) که پارسال اضافه شد، همونطور که شما گفتید تاثیر مثبتش رو گذاشت و تا ۱۲۷ و حتی بیشتر این گرایش رو قبول شدن
که همون پارسال ۱۰۰% تاثیرش رو روی آخرین فرد قبولی تربیت مدرس، علامه و دانشگاه های شهرستان گذاشته بوده
و امسال هم امیرکبیر اول تاثیرش رو روی قبولی های خودش میزاره (که شبانه گرایش نظریه اش احتمالا تا ۹۰-۱۰۰ قبول بشن) و روی قبولی بهشتی و ... هم تاثیر میزاره

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۷۹,۶۵۳ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۰۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
Rainbow مالک اشتر و قبولی در مصاحبه اش و تکلیف انتخاب رشته ما بعد قبولی در مصاحبه مالک اشتر mahditorki ۱۷۲ ۱۵۴,۵۳۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Farhad namjo
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۵۹,۴۸۷ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۶۷ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۶۶۲ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  چه گزینه هایی (رشته و گرایش) برای قبولی در ارشد وجود داره ؟ MohsenRezaei ۲ ۲,۸۴۳ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۷۷۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close